-
Posts
2286 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Igam
-
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='Kago']No i jest jeszcze pies, średniego wzrostu ok.20kg, który cały czas jest na terenie feralnego osiedla. żeby go stamtąd zabrać potrzebny jest tymczas albo pieniąchy na hotel.[/QUOTE] to chyba o niego chodzi - śliczny psiak [URL="http://img18.imageshack.us/i/pies1a.jpg/"][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/1183/pies1a.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img171.imageshack.us/i/pies1l.jpg/"][IMG]http://img171.imageshack.us/img171/5100/pies1l.jpg[/IMG][/URL] -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Ile dokładnie wynosi dług - tego nie wiadomo, bo było tak dużo robione, że księgowa na Książęcej jeszcze podlicza :( A co P.Jola ma z wspólnego z TOZ - za zgodą warszawskiego TOZ'u ma zniżkę na leczenie kotów i psów. Tytuł został podany tylko po to, żeby ewentualne bezpośrednie wpłaty, zrobione w kasie kliniki na Książęcej, trafiły na psiaki Pani Joli (żeby nie było pomyłki) Dostałam zdjęcia suń. Na zdjęciach widać wybroczyny :( [URL="http://img203.imageshack.us/i/szczeniaki1.jpg/"][IMG]http://img203.imageshack.us/img203/4905/szczeniaki1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img577.imageshack.us/i/szczeniaki2.jpg/"][IMG]http://img577.imageshack.us/img577/8003/szczeniaki2.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img341.imageshack.us/i/szczeniak2.jpg/"][IMG]http://img341.imageshack.us/img341/1368/szczeniak2.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img513.imageshack.us/i/szczeniak1.jpg/"][IMG]http://img513.imageshack.us/img513/6909/szczeniak1.jpg[/IMG][/URL] i jeszcze ten z przetrąconą łapką [URL="http://img64.imageshack.us/i/psiak1.jpg/"][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/5945/psiak1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img717.imageshack.us/i/psiak2s.jpg/"][IMG]http://img717.imageshack.us/img717/8/psiak2s.jpg[/IMG][/URL] -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[COLOR=red]Właśnie rozmawiałam z Pani Jolą, i tak:[/COLOR] [COLOR=red]Jeśli ktoś może wpłacić [B][COLOR=black]bezpośrednio w kasie w lecznicy na Książęcej[/COLOR][/B], to serdecznie prosimy (proszę podać, że to na TOZ Boczkowska, lub psy Boczkowska).[/COLOR] [COLOR=red]Jeśli zaś na konto to:[/COLOR] [B][COLOR=black]91 1020 1013 0000 0902 0140 9655[/COLOR][/B] [COLOR=black] [/COLOR] [B][COLOR=black]z dopiskiem "znajdki"[/COLOR][/B] [COLOR=red]Konto należy do:[/COLOR] [COLOR=black]Fundacja "Odzyskajmy naturę" [/COLOR] [COLOR=black]ul. Petofiego 2/26[/COLOR] [COLOR=black]01-917 Warszawa[/COLOR] [COLOR=red][/COLOR] [COLOR=red]Fundacja, jak tylko uzbiera się większa kwota, przekaże pieniądze bezpośrednio na konto lecznicy na Książęcej.[/COLOR] [U][COLOR=red][B]Dług jest gigantyczny, więc każda złotówka się liczy[/B][/COLOR][/U] -
hehe to tak jak dyskutować czy człowiek powinien jeździć w pasach czy też nie ;) A tak poważnie, to znane są przypadki, że właśnie dzięki niezapiętym pasom człowiek przeżył, kiedy np wyleciał co prawda przez szybę, ale samochód został całkowicie zmiażdżony... Lecz generalnie to pasy raczej ratują życie. Co do wpinania psa w pasy bezpieczeństwa to tak: 1. Wpięty pies na pewno nie przejdzie lub przeskoczy kierowcy na kolanka jak mu się znudzi jazda z tyłu, bądź się czegoś przestraszy (koleżanka miała taką sytuację, że jej ogar polski przestraszył się bodajże wystrzału z gaźnika i przeskoczył do przodu - na szczęście nic się nie stało) 2. Przy ostrym hamowaniu nie przeleci do przodu lub co gorsza przez przednią szybę Co do obrażeń to logiczne, że przy dużej sile uderzenia to na pewno jest ryzyko zwichnięć lub złamań... W każdym razie u mnie i dzieci i babcie i psy jeżdżą w pasach :)
-
Mam trixie - zapięcie (wpięcie) do pasów samochodowych takie jak w "ludzkich" pasach, więc nie powinno się samo wypiąć. Zestaw Trixie to szelki + krótka taśma (możliwość regulacji długości) z jednej strony zakończona karabińczykiem, a z drugiej tym płaskim wpięciem do pasów. Więc jeśli masz już swoje szelki to kup tylko samą tą taśmę z zapinkami. Na wystawach na pewno widziałam takie same przypinki. Cena była uzależniona od grubości i długości taśmy. Dla średniaka kosztowała ok. 12 pln, dla większego chyba z 15 pln
-
Dżafar już w swoim domku :) Trzymamy kciuki za 'zgodność charakterów'
Igam replied to sylwija's topic in Już w nowym domu
Chciałabym podesłać Dżafara jednym bardzo fajnym ludziom (mieli już psiaka-znajdkę), ale mają koty. I tu pytanie - jak Dżafar reaguje na kotki? Czy tak jak na ręce z parówką ;) ? Czy obojętny? -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='Kago']Można jak najbardziej wpłacić pieniąchy bezpośrednio do lecznicy - wielkie dzięki:) [...] Psiaki są na hasło "psiaki po otruciu na TOZ od p. Boczkowskiej". Chyba , że ustalę dzisiaj jakiś tytuł do przelewów jak będę w lecznicy to wpiszę na wątku.[/QUOTE] Koniecznie. Ja co prawda podałam ludziom, że chodzi o otrute psiaki, które są zapisane prawdopodobnie na P.Jolę B. Ale jak wczoraj znajoma zadzwoniła do lecznicy w tej sprawie to nikt jej nic na ten temat nie umiał powiedzieć. -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Kago ma na pewno strasznie dużo roboty i nie ma czasu pisać... Czy można by się gdzieś dowiedzieć ile wynosi dług w lecznicy na Książęcej? Czy to jest zapisane na Panią Jolę? Pytam, bo chciałam porozsyłać już konkretną informację po znajomych - może ktoś by zechciał pomóc. A wiem, że na konto P.Joli nie wpłaciliby, mogliby ewentualnie wpłacić trochę już bezpośrednio do samej lecznicy. -
[quote name='Basia Z.']Wiesz co ? mi nie chodzi o to, że żałuję psu, bo ja dla psa potrafię zrobić wiele i być może ta suczka po raz pierwszy i jedyny w życiu zaznała takiej troski i cieszę się, że mogłam jej to ofiarować. Tylko zabolało mnie to, że być może w oczach tych dwojga ludzi wyszłam na idiotkę i poczułam się jak wykorzystana frajerka. To jest niesprawiedliwe i bardzo niewychowawcze wobec tych ludzi, bo oni za brak opieki nad tą kaleką sunią i za takie jej zaniedbanie powinni dostać karę a dostali nagrodę w postaci mojej pracy, mojego czasu i moich pieniędzy itd. i myślę, że wcale tego nie docenią a nie wiadomo jeszcze jak to między sobą komentują[/QUOTE] Za pewne usłyszała byś - przecież to tylko pies Bo ja niestety słyszę to dość często :( Nie myśl o ludziach, tylko o suni, która na pewno jest Ci wielce wdzięczna za ulżenie :) Dzięki Basiu
-
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='paros'][B][COLOR="#ff0000"][SIZE="4"]HELP !!!:modla::modla::modla::modla: PILNIE POTRZEBNE TYMCZASY!!![/SIZE][/COLOR][/B] :cry::cry::cry: Dwie sunie - mamy i ich 9 szczeniaków oraz dwie młode sunie czekały na pomoc. Nie wiemy czy ktoś próbował je otruć i pobić, nie wiemy co się stało?? Dzisiaj zabraliśmy umierającego szczeniaka i drugiego chorego do kliniki, [B]jeden ze szczeniaków nie żyje, drugi w ciężkim stanie. [COLOR="#ff0000"]Jedna z suczek też nie żyje, wygląda, że została pobita (krew na pyszczku i na łapach) a jej siostra ma rane na głowie.[/COLOR][/B] Zanim p. Jola wróciłą z kliniki dostała telefon, że sunia (mam 7-miu szczeniaków) umiera!! Psiaki pilnie trzeba zabrać!! Nie wiemy co się dzieje!![/QUOTE] siedze i rycze... co za ludzie mogli to zrobić :-( -
Dżafar już w swoim domku :) Trzymamy kciuki za 'zgodność charakterów'
Igam replied to sylwija's topic in Już w nowym domu
kurcze, tyle tych psów.... piękny ten owczarek zapisuje i jutro powysyłam po ludziach, a nuż... -
[quote name='maggie_z'] [...] Fajnie jest mieć psa.[/QUOTE] :) fajnie mieć taką Rodzinkę :)
-
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Cieszę się bardzo i z pralki u P.Joli (dzięki Bric'u) i z Fidowego nowego domku. Dziękuję także mojej koleżance za podarek i JOAPG za jego zawiezienie :) BTW - czy Fido zamieszkał w Warszawie? Jeśli tak, to może jakiegoś behawiorystę na przynajmniej 1 wizytę możnaby umówić (jeśli tak, to bym się już tym zajęła :) ). [B]Ponieważ 1 stycznia już za nami, a tym samym zbliża się nieubłagane rozliczanie z podatku :diabloti: [/B][B]pamiętam jak P.Jola mówiła coś o fundacji.[/B] [B]Ale słyszałam też, że wielu fundacjom nie udało się w zeszłym roku odzyskać wpłacanych na nie pieniędzy - podobno czegoś nie złożyły (przepisy się zmieniły, czy jakoś tak - był ten temat na Dogo).[/B] [B]Dlatego pytanie - czy na fundację, z której P.Jola może uzyskać pieniążki można wpłacać ten 1% ?[/B] -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='bric-a-brac']Dobra, trzymajcie kciuki, żeby mi się ta pralka jutro w samochód zmieściła! Jak się da upchnąć, to dowiozę ją jutro do W-wy, a dalej Joapg zgodziła się przetransportować :)[/QUOTE] Huuurrraaaaa!!! Trzymam mocno :) -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Patrzyłam na te pralki - za około 300 pln na Allegro już coś można kupić... ale poczekajmy, może Ktoś będzie mógł w tej sprawie pomóc ;) Wczoraj, robiąc porządki znalazłam ogłoszenia, które robiłam i rozwieszałam w wakacje Białej - no to rozwiesiłam jeszcze i te, co mi pozostały (pisze to, gdyby ktoś nagle zadzwonił do P.Joli z zapytaniami :) ) Napisałam też do ludzi, co mają myśliwskie psy - przedstawiłam im Fido... To jedyne, co na razie mogę zrobić :( [I][B]Przyjaciel_koni[/B] - masz pełną skrzynkę. Możesz ją nieco opróżnić :)[/I] -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Na początku chciałam bardzo podziękować Wszystkim, którzy dołączyli się do Akcji :) Udało się kupić dużo "prezentów". Do Pani Joli pojechał pełny samochód, co prawda osobowy, ale musieliśmy założyć box na dach, bo wszystko do bagażnika by nie weszło :) Z powodu wiecznego zaganiania Pani Joli nie wyszło to tak, jak sobie wyobrażałam (akurat jak przyjechaliśmy to P.Joli nie było i musieliśmy zacząć rozładunek bez obecności Najważniejszej Osoby), ale myślę, że i tak udało się zrobić dużą niespodziankę. Pani Jola w międzyczasie przyjechała i do rąk własnych wręczyłam już duży kosz wypełniony smakołykami. Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać na tyle dużo, że oprócz zakupów i prezentów Pani Jola dostała jeszcze "pieniążek' (jak mawia moja teściowa ;) ) wraz z życzeniami od nas wszystkich. Jeszcze raz Wam bardzo, bardzo dziękuję, bo dzięki Wam i do Rasztowa zawitał Mikołaj!!! -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='paros']kilka dni temu poszedł Rafi, Blada i Tora, a teraz Miluś, Awaria i Saba [/QUOTE] Huurraaaaa!!!! Blada jest moją ulubienicą. Tak sobie marzyłam, że gdybym miała domek to wzięłabym i Bladą i Azyla - kochane psiaki :) Trzymam mocno kciuki za Wszystkie Psiaczki - zasłużyłyście na Najlepsze Domki!!! -
[quote name='gops']nasza 5 peknieta plexi ! 5 ....[/QUOTE] dokładnie tak samo pękła nasza (oprócz psich adresówek zamówiłam takie z nr telefonu i tekstem - "znalazłeś, zadzwoń", do przyczepienia np. przy kluczach i też pękła przy oczku) :(
-
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='emilia2280']jesli mogé jeszcze sié zreflektowac chcialabym pomóc i kupic budé sama, albo co najbardziej potrzeba... przykro mi ze tak wyszlo.[/QUOTE] Oj potrzeba, potrzeba :) Najważniejsza u Pani Joli jest budowa kojców dla psów, bo miejsce na kojec jest, a szkoda płacić za hotel dla psiaków, jeśli ten sam kojec może posłużyć jeszcze wielu bidom. Dzięki Wielkie za dołączenie do nas - to liczy się najbardziej!!! -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Widze, że karmy już dość na razie. Ale po rozmowie z P.Jolą także zamówiłam 2 x 20 kg Josery. Powinna dojść na dniach (kurier) Będzie na zapas :) -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Właśnie rozmawiałam z Panią Jolą - tragedia z tymi psiakami... Najgorsze, że co rusz, to nowe maluchy się pojawiają :( Co z nimi robić? Gdzie umieszczać???? Udało mi się zebrać w pracy 150 pln. Ustaliłam z Panią Jolą, że kupię karmę. Napisałam do Sylwiji - ona coś fajnego podobno kupuje. A może ktoś wie, co to za karma (niedroga, ale dobra - psiakom smakuje) -
Nie, ale to na pewno zależy od wykonawcy adresówki. Generalnie to ona "dynda" sobie na kółeczku przy obroży i chyba nie ma jak poranić psa. Za to najbardziej ją słychać jak pies je z metalowej miski ;)
-
Miałam i z laminatu grawerskiego i z metalowe. Jedna z laminatu po 2 wizytach w lesie i przedzieraniu się przez zarośla porysowała się dosyć mocno. Kolejna (zamówiłam od razu ze 3 szt) odpadła, bo pękła przy "oczku". Trzecia leży w szufladzie, bo kupiłam z metalu. Co prawda męcząco dzwoni, ale już się przyzwycziliśmy (ja i pies ;)) i na razie jest OK.
-
krucha i delikatna przerażona Gaja szuka domu! MA DOM W NIEMCZECH
Igam replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
Trzymam mocno kciuki :) Śliczna Gajko, zmykaj do domku!!! -
Koniec tułaczki! Piękny wyżeł znalazł SUPER DOM !! :D
Igam replied to agnieszka24's topic in Już w nowym domu
Bardzo miło się czyta i ogląda zdjęcia, widząc na nich szczęśliwego Porterka :) Pamiętam, że interesowałeś się szkoleniami. Czy udało Wam się ukończyć jakąś psią szkołę?