-
Posts
2324 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Victoria
-
[quote name='paulaa.'] Może jakaś petycja do Rogza ? :evil_lol:[/QUOTE] Masz moje poparcie ;) Buu a z naszej planowanej obroży nici :( Na śk nie było karmy, wiec zamawialismy z innego sklepu, w ktorym nie było obroży ;(
-
Lucky, śliczne wszystko :) Masz jakąś metodę wybierania jaką obrożę i smycz użyjesz?? ;P Ja mam na dwa psy jedną trzecią tego co Ty i już mam wieeelki problem, bo nie mogę się zdecydować co wziąć na spacer :D Też mam tzry flexi - jedna dla większej i dwie dla małej (3m do miasta i 8m do lasu) Rzeczywiście zielony hilton ma powodzenie :)
-
A moja się boi małych psów (które i tak są większe od niej xP), a duże wręcz uwielbia. Ładnie się przywita, nawet czasami chce się bawić. Ale jak spotkamy np. innego yorka, to wdrapuje się na mnie po nogach. Nie wiem czy to strach, czy zwyczajna chęć pozbycia się natręta. Czasami też warknie, raz nawet dziabnęła, a mały głupol nadal nie zrozumiał, że ma się od niej odczepić. Kiedyś zaatakował ją może pięciokilowy kundelek, od tamtego czasu zdarza się, że nawet bez powąchania, albo się panicznie boi, albo atakuje, ale są to już coraz rzadsze sytuacje
-
Autorka również pisze, że widziała jak pies dostawał od właściciela po głowie. Nadal uważasz, że zawiezienie go do schronu byłoby dla niego karą?? Nie wiesz czy w domu, kiedy nie ma świadków, nie jest jeszcze gorzej traktowany. I wybierając mniejsze zło lepiej jest zawieźć go do schroniska [B]ryzykując[/B], że właściciel po niego nie pojedzie, niż narażać życie innych przypadkowo spotkanych psów, ktore może zagryźć. A takie podejście 'ja będę miała spokój' jest trochę samolubne. Dobrze, że nie wszyscy myślą tak jak Ty, bo w mojej okolicy roiło by się od agresywnych psów i ludzi latających z gazem.
-
Ja uważam ze gaz pieprzowy jest 'dodatkiem', jesli chodzi o psa czyjegoś. Od gazu pies moze sie jedynie nauczyc ze sie nie podchodzi do konkretnego psa. Ale już w momencie gdy bedzie inny pies (niedajboże dziecko z małym psem), złe zachowanie się powtórzy. Psiknięcie gazem psu w oczy nie nauczy wlasciciela dobrych manier. (Haha, lepiej właścicielowi psiknąć) Gaz jest dobrym rozwiazaniem na krotka mete i tylko dla konkretnej osoby. Nie zlikwiduje on psa ani wlasciciela. Lepiej jest sie odwolywac do bardziej praktycznych srodkow, ktore maja na celu zlikwidowanie problemu, ale nie jego czesciowe unieszkodliwienie. Gość powinien poniesc kare za swoja nieodpowiedzialność. Ja bym zaryzykowała zawiezieniem psa do schronu, nawet jeśli istnieje prawdopodobieństwo, ze facet po niego nie przyjedzie. Przynajmniej pies nie zagrażałby innym i miałby zapewne lepsze wychowanie niz teraz.
-
[url]http://allegro.pl/smycz-flexi-comfort-long-1-8m-do-12kg-6-kolorow-i1901213564.html[/url] proszę bardzo. Wydaje mi się ze nie ma do 15 kg tego modelu. Są do 12 albo 20
-
mam comfort long 2 (taka jak ta tylko ze linka). Rączka jest jakby bowlekana czyms w rodzaju gumy, w kazdym badz razie nie jest to czysty plastik i rzeczywiscie jest to wygodniejsze niz sam plastik. Wyglad obudowy jest taki sam i mysle ze material z jakiego jest ona zrobiona niczym sie nie rozni. Co do mocowania karabinczyka, to trzyma sie mocno. Tam jest chyba i szyte i klejone wiec rzeczywiscie porządne. Mam smycz juz chyba ponad 4 lata i bardzo dobrze sie trzyma. Chodzi na niej york i mysle ze kupno jej to byl swietny wybor ;) Ten model jest godny polecenia :)
-
sacred PIRANHA, nic dodać, nic ująć ;) rashelek, pokaż ;D Ja mam zamiar kupić niebieską obrożę na klamrę z chaby, albo czarną smycz przepinaną (wszystkie jakie mam są w jakies wzorki i większość obroży do nich nie pasuje). Może razem z karma wezme, wtedy powinna przyjsc po weekendzie.
-
Róbcie ze swoimi psami co chcecie, nie kaze nikomu wozic yorka w wózku. Jak juz napisałam wczesniej moja ma duze problemy z tchawica i juz raz mało co jej nie straciłam, wiec to normalne ze jestem ostrozna. Doskonale zdaje sobie sprawe z tego ze jest terrierem a nie lalka. Trenujemy agility, chodzimy na dlugie spacery (bez wózka ;) ) jednym słowem moj york ma zycie psa, a nie pluszaka
-
Nawet dla nieciągnącego yorka obroża może być zagrożeniem dla zdrowia
-
[quote name='Kathy'] Bo jak na razie jest tak, że trzeba jej pilnować, jak nie, to idzie sobie gdzieś, gdzie nas (mnie i mojej rodziny) nie ma i tam się załatwia. [/QUOTE] Po pierwsze nie karać psa za załatwienie się w domu, tylko nagradzać za zrobienie tego na dworzu. Bo z zachowania psa wynika, że był karany za kałuże (nawet wypowiedziane niemiłym tonem słowo 'nie', moze wywołac taki efekt, ze pies załatwia się tak zeby wlasciciel nie widzial). Wychodzić, wychodzić i jeszcze raz wychodzić. Po jakimś czasie pies nawet nie będzie chciał załatwiać sie w domu i automatycznie zacznie prosić o spacer. Dobrze jest też pokazać psu wyraźną różnicę pomiedzy wyjsciem na siusiu, a spacerem dla relaksu. Może to ułatwić naukę czystości.
-
Najlepiej by było, gdybyś oduczyła go ciągnąć w szelkach. Jest to możliwe - moja tylko raz miała na sobie obrożę, zawsze szelki nosi i ni eciągnie. Jest to bezpieczniejsze. Przestraszy się zcegoś, szarpnie za szyjkę i problem będziem. Wiem co mówię, bo mój pies przeżył już jedno wgniecenie tchawicy, czego skutkiem był paraliż, a co najważniejsze brak możliwości oddychania, a to jak wiadomo prowadzi do śmierci. Ledwo przeżyła
-
Napisz co postanowiłaś. Jesteśmy ciekawi ;)
-
Yorki do adopcji, wątek zgłoszeniowy i dyskusyjny
Victoria replied to LadyS's topic in Yorkshire terrier
Osz kurcze. Co to jest?? Matko masakra jakaś. Da się to zgłosić na policję?? Nie wiem czy zakaz rozmnażania psów już wszedł w życie.. ale przydałoby się coś z tym zrobić, Straszne to jest Brak słów.. Hehe, gość nawet nie zna pisowni swoich "ras"..- 2032 replies
-
- przygarnę yorka.!
- yorki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Do rodziców - absolutnie. Jeśli nie są w stanie ani go wychować, ani nawet upilnować, żeby nie uciekał, to oddanie go do nich byłoby wielkim ryzykiem, żyby nie powiedzieć, że głupotą. Każdy pies powinien być wychowywany, a już na pewno przedstawiciel takiej rasy. Niewychowany, jak i nawet wychowany, uciekający pies stanowi poważne zagrożenie dla innych.. Byłabym raczej za tym, żebyś Ty go wzięła do siebie. A o do kupowania psa do małych dzieci.. wg mnie należałoby z tym poczekać, bo jeśli szczeniak zaatakował dziecko, to jakikolwiek inny dorosły pies może nie wytrzymać i również zaatakować. Wstrzymałabym się z kupnem kolejnego psiaka..
-
[quote name='yamayka']I po puszczeniu natychmiast dalej przeciaganie. Pies nie ma wtedy "straty".[/QUOTE] Oo, tego jeszcze nie próbowałam :) Haha pomimo tego, że Nana nie należy do dużych psów, to jak szarpie, to czasami ledwo się na nogach trzymam :p
-
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
Victoria replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
Kiedyś też miałam podobną sytuację. Żeby przejść musiałam wejść na ulicę, bo jakiś idiota zostawił śliniące się z wściekłości psisko (jednej z groźniejszych ras, nazwa wyleiała mi z głowy), przyczepione (tzn. uchwyt smyczy lekko, może jakieś 2 cm, nałożony na ledwo trzymający się w ziemi słupek) do słupka za flexi :O Wystarczyłoby szarpnięcie, żeby zmycz spadła.. Szłam wtedy z yorkiem i przechodząc modliłam się, żeby smycz nie zleciała ze słupka.. byłoby po nas, bo pies miał wyraźną ochotę na morderstwo... Co za lekkomyślność ;/ -
Vailet, 13kg waży. Śliczna ta obróżka, ale jak patrzę na cenę to.. łoohoho:lol: I szukam raczej szerszej i z dłuższymi kolcami:diabloti: a jeszcze lepiej jakby miała ze dwa rzędy:p
-
Ja na moją kundelkową ćwieków szukam ;P Tak pięknie będą kontrastować z jej słodkimi oczkami.. hiehie xD A york ma wszystko różowe :D
-
Mam ten sam problem. Jak ćwiczymy ze smakami to jest okej, ale kiedy nie mam nagród to zaczyna się uciekanie jak najdalej i gryzienie frisbee.. Zauważyłam, że im bardziej pies jest zmęczony, tym spokojniej i chętniej przynosi zabawkę.
-
Czym najbardziej rozśmieszył Was wasz pies?
Victoria replied to kasia&szaman's topic in Wszystko o psach
Znam to spojrzenie ;P Jak jest mokro albo zimno to mała wyjdzie i stanie na środku podwórka, stoi tak, łepek wyciągnie i się patrzy, jakby mówiła "jeśli nie chcesz, żebym tu stała cały dzień, to musisz po mnie przyjść" -
Buuuu ;P Widzę, że masz też łamane na Grójec i liczyłam na to, że może gdzieś tu kupiłaś ;)
-
Smile of Red Witch, gdzie kupiłaś ten rozmiar??
-
Obróżki Envy są śliczne. Jak tylko będzie okazja to koniecznie kupię, ale muszę z tym poczekać aż gdzieś w zoologu będą albo na ŚW (co jest mało możliwe), bo nie opłaca mi się robić oddzielnego zamówienia.. Poluję na brązową albo tą jasną: [url]http://animalia.pl/produkt,21919,69,Zolux_Obroża_Envy_Flora_szer._10mm.html[/url] Tylko rozmiaru nie ma na moją... Ola164 bardzo ładna obroża
-
Za jakiś czas powinien zakapować, że na smaka trzeba się położyć i poczekać. Moja tez taka jest ;) Kiedyś zrozumie, że bedzie szybciej jak sie uspokoi, to tylko kwestia czasu