Jump to content
Dogomania

marra

Members
  • Posts

    5037
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by marra

  1. Jest i chłopczyk a może akurat Pani sie spodoba :(
  2. [quote name='Martens']Jako że karmię barfem, mięsne kości to u nas codzienność ;)[/QUOTE] ah tak, rozumie ;) [quote name='hecia13']Dziewczyny, na litość boską, to się nazywa [B]chomąto[/B] [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Chom%C4%85to[/url][/QUOTE] no właśnie ;)
  3. [quote name='Bogarka']Mojej sasiadce - równiez psiarze - ktos kiedys powiedział ze po co psom kupowac take drogie karmy wystarczy tylko woda i chleb[/QUOTE] :crazyeye::crazyeye::crazyeye: [quote name='gops']a ja wczoraj uslyszalam od sasiadki ze mecze psy ! bo nakladam im homonto !;D suka miala szelki na sobie zamurowalo mnie ,nie wiedzialam co to homonto[/QUOTE] homonto to cały sprzet nakładany koniowi do ciągnięcia bryczki, wozu itp. miła pani chyba nigdy w życiu nie wiedziała homonta lub zwyczajczajnie rzuciła hasło nie znając znaczenia niektórych słów. Myślę że psiak pod homontem by się ...złamał :P Martens dajesz swojemu psu kości ?
  4. Zafirek gwiazdor :) może sie poszcześci. :) Zgadzam się z wawer :)
  5. Witaj Zafirku :) [SIZE=1]Dziewczyny proszę o zajrzenie do Maksi :( [/SIZE][URL="http://www.dogomania.pl/threads/191110-SzP-Maksi-ok-1-roku-świetna-do-agility.-Szuka-człowieka-do-pracy"][SIZE=1]http://www.dogomania.pl/threads/191110-SzP-Maksi-ok-1-roku-świetna-do-agility.-Szuka-człowieka-do-pracy[/SIZE][/URL][SIZE=1]!-)[/SIZE]
  6. Ogonek ta Pani która była zainteresowana Alpenem, może warto jej zaproponować Klarę lub jej niedawno narodzone szczeniaki ? :( Oto ich wątek [URL]http://www.dogomania.pl/threads/190649-Jamnikowata-klara-ze-szczeniakami-potrzebny-dt-na-cito!!!-Pomóżcie[/URL]!! Byłoby wspaniale jakby zaiteresowała się jakimś maluszkiem bądź smutną mamą :(
  7. [quote name='Igiełka']Cioteczka lubi duże psiaki.[/QUOTE] Ooooo taaak !!!!:evil_lol: Dogi, dogi !!! duże dogi:loveu:
  8. Czy może być gorszy widok od psa na łańcuchu, do którego czesem ktoś przyjdzie, może i czasem wypuści ? ...może...pies przywiązany na łańcuchu w szczerym polu, do którego nikt nie przyjdzie i nigdy nie wypuści...
  9. Słodziuchny lisek z Norki, ależ buziakami się dzieli ze wszystkimi :)
  10. Witaj Maksi, pokazuj się nam i nowemu domkowi :)
  11. Apropo ciągnięcia psów, mam sąsiadę 19-latkę która często wychodzi ze swoimi psami na spacer, a psy wielkości ONka ze swoja koleżanką która również ma dwa psy, Onka i spaniela. Nie mogę się zawsze na nie napatrzeć jak idą. Te psy tak ciągną że chyba bym oszalała, ja to mówię, że psy wychodzą z nimi na spacer a nie one z psami. Kiedyś prowadziłam ONka jednej z nich, powiem szczerze, że takie ciągnięcie dla mnie to niedopomyślenia.
  12. Wiem że jest, ale takie impregnaty to są na jakiś czas, potem niestety ale czynniki atmosferyczne niszczą drewno, można zrobić eksperyment ;) jednak jestem za murowaną, zawsze można umyć porządnie, spłukać wodą, zdezynfekować bez martwienia się o to że drewno się zniszczy ;) a tak jak mówie buda jest ocieplana, więc w zimie nie jest tak źle + mnóstwo słomy i naprawdę jest ok ;)
  13. [quote name='Ursusek']Ale zimę cegły robią się dużo zimniejsze niż deski a moja buda nie stoi na ziemi tylko na cegłach i nie ma żadnej wilgoci.[/QUOTE] Buda mojego psa jest również ocieplana;) To że stoi na cegłach to dobrze ale to nie chroni budę przed wilgocią, padający deszcz i mokry pies, lub nawet tylko mokre łapy przyczyniają się do wilgoci i gnicia budy, robale też lubią się zagnieździć niestety :(
  14. Powiem szczerze że nie spotkałam się jeszcze z jakimiś głupimi komentarzami co do moich psów, ani nie pytają się " co to za rasa" bo widać że jeden to ONek a drugi kundlisko, chyba raczej do żadnej rasy nie da się jej przypisać (jest na avatarze). Martens zgadzam się, ja nawet w domu jestem uważana za dziwaka bo wychodzę często na spacery z psami "znowu z tymi psami idziesz?" - takie pytanie padało często, chociaż teraz już znacznie znacznie mniej, przyzwyczaili sie poprostu. ani też sąsiadów nie mam specjalnie dziwnych pod tym względem, dużo nawet psiarzy :) Aczkolwiek słyszę często że powinnam faceta szukać a nie ciągle z tymi psami :( to czasem przykre :(
  15. [quote name='kamilawa']W razie gdyby ktoś takiego spotkał to proszę o info - z Marrą piszemy się pojdynek, hihihihihi.[/QUOTE] No proszę co cztery pięści to nie dwie :evil_lol::evil_lol::evil_lol: co dwa kije to nie jeden:mad: a Noreczka no cud miód i orzeszki:loveu:
  16. [quote name='ewa gonzales'][SIZE=3][COLOR=deepskyblue]Norcikowe oczka calujemy i szczescia dla niuni pragniemy ! Juz ma wielkie szczescie , postokroc:loveu::loveu:ze u ciotenki jest :B-fly::B-fly:Norunia damunia ![COLOR=darkslateblue]ciotenko Marra - obysmy sie nigdy , przenigdy w swem zyciu - nie stali , takimi potworami , jak ten ,,kucharz,, na moim awatarku:-(obysmy takich ,,ludzi ,, na swej drodze nie spotykali [/COLOR][/COLOR][/SIZE][/QUOTE] A wiesz Ewo Gonzales że ja chętnie spotkałabym takiego kucharzyka ?:snipersm::2gunfire: oooo tak:chainsaw: :evil_lol:
  17. hooooooooooooooooooooop !!!!!!!!!!!!!!!
  18. [quote name='Martens']To chyba trochę jak mój Bucefał - jak zmienia miejsce gnicia albo jest obrażony, powłóczy po ziemi łapami, jakby mu się ich do góry nie chciało podnosić. Dodajmy jeszcze spojrzenie spode łba z wydętą dolną wargę - leżę i kwiczę ze śmiechu :lol:[/QUOTE]] Dokładnie tak Martens, łeb spuszczony, uszy też, wygląda czasem jak siedem nieszczęść:loveu: zawsze się śmieje że chciałby samobójstwo popełnić:eviltong:
  19. [quote name='Ursusek']Buda powinna być drewniana bo murowana mocno łapie temperaturę.[/QUOTE] A drewniana wilgoć :) W kojcu mojego psa buda jest tak umiejscowiona że nie nagrzewa się przez słońce(bo chyba o to Ci chodzi) wręcz pies wchodzi do niej jak są upały. A co do odkurzania to ja akurat tego nie robię ale np. po ziemie i słomie poprostu wchodzę głową do budy i zamiatam jak kretyn :D
  20. Również uważam że to wszystko zależy od człowieka, jego wartościach oraz stosunku do zwierząt. Równie dobrze pies na wsi może być szczęśliwy u "normalnych" ludzi jak i w bloku, ale tez może być i tu i tu nieszczęśliwy, chyba nie trzeba się rozpisywać dlaczego. Jednak Polska wieś jest baaaardzo zacofana pod tym względem niestety i ludzie starsi są wychowani tak a nie innaczej i przekonani są że pies na łańcuchu to dobra rzecz, przecież tak zawsze było. Dlatego nalezy uświadamiać, do jednych dotrze do inncyh niestety nie:placz: Nie raz jest tak że jak się uświadamia to albo Cię wyśmieje albo z siekierą pogoni i jeszcze psa zleje za to. A co do tych ćwiczeń z psiakami, to zgadzam się z Martensem. Szkolenie może być jak najbardziej przyjemne dla psa, akurat ja mam doświadczenie z ONkami które wręcz chłoną wiedzę jak gąbka, cieszą się niesamowicie na takie momenty, wykonuja polecenie z taką radością że aż serce się śmieje:loveu:
  21. ehhh znam ten typ nawet bardzo dobrze, mieszkałam też z dziadkiem o podobnym charakterze, kilka lat temu zmarł. On w ostatnich latach już nie miał swojego psa (jak miał to też na łańcuchu ale wtedy byłam dzieckiem, nawet nie wiedziałam że tak nie można) do moich miał cały czas jakieś "ale", jednak nie miał takiej mocy żeby były na łańcuchu czy w kojcach siedziały. Może warto coś pokombinowac z tatą skoro jest chętny na pomoc, poprostu zabrać się i zrobić, dla psa nie dla dziadka. Chłopak przeszedł na własne ryzyko, pies miał prawo zaatakować, tym nie ma co się przejmować bo to nie Wasza wina...trzymam kciuki żeby coś się ruszyło w tym kierunku :)
×
×
  • Create New...