michal_sm
Members-
Posts
632 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by michal_sm
-
[quote name='Zbójini']Masz prawie beagla. A prawie jak wiadomo robi wielka róznicę:razz:. jak nie ma rodowodu to skąd wiesz że w 7 pokoleniu nie było jakiegoś mieszańca beaglopodobnego?:evil_lol:[/quote] Rodowody są do 4 pokolenia ,a psy z księgami wstępnymi nawet tego nie mają więc 7 pokolenie nie wchodzi w grę i każdy pies miał przodków kundelkowatych czasem to wychodzi i w bardzo dobrych ,sprawdzonych hodowlach, a to nie taki zgryz lub umaszczenie i tysiące innych wad mniejszych lub większych .Jednak każdego jeśli już żyje należy kochać.Dziewczyna ma psa jakiego ma więc nie wpędzajcie jej już w wyrzuty sumienia.Ten piesek żyje i potrzebuje jej miłości.Myślę,że to odpowiedzialna dziewczyna i przez wasze gadanie nie porzuci teraz psa bo nie rasowy.Kolejny już chyba będzie z rodowodem.Kochaj swojego beagle jaki by nie był .
-
Pewnie pekińczyki na 73 ,a owczarki niemieckie na 3.Według tego rankingu ale autor wcale nie brał pod uwagę inteligencji ,a coś co dla ludzi jest inteligencją u psa czyli kompletne i chętne zniewolenie,a niezależność jest według niego oznaką głupoty.Przykre to bo wielu miłośników psów uważa,że koty są nieinteligentne dlatego,że nie są tak uległe i chętne do współpracy.Ten ranking jest głupi jak i jego autor.Ranking współpracy z człowiekiem wtedy się z nim zgodzę ,a nie inteligencji.Mądry człowiek ma mądre psy ,a głupi psy które starają mu się przypodobać według innych też uważane za głupie ale to też raczej przejaw ich inteligencji aby tak się fajnie dostosować.Pudle też przez społeczeństwo uważane za głupie,a to jedne z mądrzejszych piesków po prostu gdy była na nie moda trafiały do nowobogackich ,mało inteligentnych ludzi,a przysłowie mówi jaki pan taki kram (pies).Pekińczyki tak jak i wszystkie psy swój rozum mają ,a jak kogoś nie mają ochoty znać to będą udawały ,że go nie znają i o nim zapomniały co raczej świadczy o ich inteligencji.Ja nie pozwolę obrażać żadnej z ras ani kundelków ogólnie mogę jedynie ocenić indywidualnie psiego osobnika.Nie każdy labrador może być psem przewodnikiem i nie każdy owczarek służyć w policji mimo,że ponoć są takie inteligentne inteligencja to coś wrodzonego i nie zależnego od rasy.
-
Ale sami widzicie,że co niektórzy są coraz cwańsi i dogomaniacy też tacy muszą być.Oni chcą ładne rasowe nie sterylizowane suczki,a tu do adopcji są już pieski po przejściach i szkoda aby los dalej je karał.Jeśli jeszcze nie ciachnięta to mówić ,że ciachnięta i wtedy w miarę szybko robi się jasno i wiemy z kim mamy przyjemność.
-
likwidacja pseudohodowli - da się coś z tym zrobić???
michal_sm replied to PapryczkaChili's topic in Maltańczyk
Tak jest kiepsko i dlatego nie burczeniem,oburzeniem czy groźbami ale spokojnymi namowami należy społeczeństwo dokształcać. -
To znaczy ,że on raczej nie trzyma tych psów ,a po prostu sam je adoptuje i następnie oddaje innym ludziom,którzy być może wcale o umowach adopcyjnych nic nie wiedzą.Może ma z nimi umowę,że potem zabierze szczeniaka jednego lub wszystkie?Jeśli on nie ma psów to jak mu przeprowadzić kontrolę?A z drugiej strony odpowiedzialność w dużej mierze spada na tego kto wyadoptował mu niesterylizowaną suczkę.Może lepiej kłamać i na początku mówić z takimi ,że pies już jest po zabiegu? Jeśli będzie takiego psa chciał to znaczy nie do rozrodu dopiero jak już dom będzie sprawdzony powiedzieć ,że zaszła pomyłka i jednak zabiegu jeszcze nie było.Ale to w skrajnych przypadkach bo taki piesek powinien być już wycięty i takich historii by nie było.
-
Mam pytanie czy ona trafiła do hodowli czy tylko tak ją sobie pokryli bo nawet pewności nie ma czy ojcem był beagle ,a może to przypadek bo uciekła.Jeśli ona była tak wychudzona ,zakleszczona,przelękniona i ten ktoś hoduje inne psy bo z waszych opisów tak mi wynika to dlaczego odebrano tylko ją jedną.Ponoć dostarczyciel dostarczał psy dla znajomego.Albo ja jestem głupi albo wy nie piszecie całej prawdy.
-
To raczej bzdura ale surowe mięso powinno być sparzone przed podaniem ze względu na możliwość zatrucia się różnymi bakteriami choć psy potrafią je neutralizować to lepiej jednak mięso sparzyć tym bardziej gdy dotyczy to szczeniaka.Według mnie agresja przede wszystkim bierze się z niewłaściwego wychowania ,dużo rzadziej jest uwarunkowana genetycznie.
-
Mix kaukaza, Dino. W kolejnym NOWYM DOMU.
michal_sm replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Powinno się jeszcze popróbować czy coś się da zrobić bo szkoda takiego misia, ale to jednak potęga pies i nie tylko może chapnąć ale nawet zagryźć i to niejedną ale kilka osób gdy się rozjuszy to kilku chłopa go nie utrzyma. -
likwidacja pseudohodowli - da się coś z tym zrobić???
michal_sm replied to PapryczkaChili's topic in Maltańczyk
Kiedyś się zmieni ale odpowiedz czy tobie w ogóle chodzi o dobro zwierząt czy jedynie polskich zwierząt?Bo prawo nie jest takie najgorsze tylko ktoś musi choćby nieświadomemu niczego Kowalskiemu uświadomić,że3 zwierzęta powinny być chowane we właściwych warunkach bo inaczej jest łamane prawo.Co do pseudohodowli to mam takie zdanie,że ogólnie zwierząt jest za dużo ale te pseudorasowe jednak rzadziej trafiają do schronisk,ą jak trafią to szybciej mają szanse na dom.Natomiast bezmyślność posiadaczy już do niczego niepodobnych kundli i beztroskie puszczanie ich luzem po osiedlach i wioskach doprowadza do tak ogromnej bezdomności.Ja działam u siebie i za moją namową wielu wysterylizowało już swoje kotki i uwolniło psy z łańcuchów.Pilnują aby zwierzęta miały wodę.Rozmnażać im nie jestem w stanie zakazać,ale gdy im mówię,że tylko co x kundelel będzie miał dom do końca swoich dni ,a większość wyląduje pod kołami ,w lesie czy schronisku to zaczynają myśleć i coraz mniej szczeniaków widzę w swojej okolicy.Uświadamiaj też wokół siebie jedź do pseudo w twojej okolicy zwróć grzecznie uwagę na brak wody czy wystające druty itp i nadmień mimochodem ,że to jest łamanie prawa i mogą im nawet odebrać zwierzak ,a zobaczysz w przyszłości będzie już lepiej.Nie szukaj w internecie czegoś daleko .Ci na miejscu też działają i na pewno nie z niechęci a raczej braku czasu i ludzi nie są w stanie sprawdzić wszystkiego. -
likwidacja pseudohodowli - da się coś z tym zrobić???
michal_sm replied to PapryczkaChili's topic in Maltańczyk
No właśnie polskie pieski są masowo wywożone na zachód europy tak było z pekińczykami .Nie wygramy walki o pseudohodowle one są i będą.Jeśli nie będzie ich w Polsce zaczną przyjeżdżać zwierzaki z Ukrainy czy Białorusi byle tanie.Jedynie co można to sprawdzać podejrzane miejsca i nawet sugestią właścicieli napominać,że psy mogą mu być odebrane.Jeśli ktoś się tym zajmuje poprawi im warunki by zwierząt nie stracić .Tu masz przykład [B]Ogł. z dnia:[/B] 2009-06-08 Witam masz problem ze sprzedaza malych pieskow w Polsce zglos sie do mnie chetnie sprzedam je w Niemczech ,mieszkam w duzym domu w Pieknej urlopowej miejscowosci nad Lahnem .odezwij sie na meila lub telefon uzgodnimy szczegoly najlepiej stala wspolpraca.004915773940199 [IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/n.gif[/IMG] W przypadku kontaktu ze sprzedającym, prosimy o powołanie się na serwis Alegratka.pl. Dziękujemy. [B]Nazwa użytkownika:[/B] [URL="http://ale.gratka.pl/o_mnie/1324271.html"]beatamainz[/URL] [IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/ico_email.gif[/IMG] [URL="http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:przekieruj_na_email%28%27susidysio%27%29"]Wyślij e-mail[/URL] [IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/ico_telefon.gif[/IMG] [B]Telefon:[/B] 15773940199 [IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/ico_gg.gif[/IMG] [B]GG:[/B] [URL="gg:10743650"]10743650[/URL] m zajmuje i nie chce psów stracić poprawi im warunki.Tu masz przykład -
Mix kaukaza, Dino. W kolejnym NOWYM DOMU.
michal_sm replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
No ,że albo ja mam pecha albo co? Mnie się jakoś z takimi psami nie udało i jedyny wątek który śledzę i na którym się wypowiedziałem o psach do adopcji ma taki finał też z pechowym schroniskowym psem.A wczoraj też czytałem,że dziewczyna szuka psa z DT już nie ze schroniska bo tamten dostał nosówki(moja miała parwo) .Psów agresywnych to żadnych nie polecam nawet i z metryką (takie też znam) jakoś przekonać się nie mogę.Chyba mam pod tym względem pecha.Psu i tak życzę dobrze bo cóż on winien,że trafił do ludzi którzy nie chcieli lub nie umieli go wychować.A może żeczywiście jest chory tak jak podejrzewasz. -
Mix kaukaza, Dino. W kolejnym NOWYM DOMU.
michal_sm replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Cały czas śledziłem wątek bo piękny pies ale tak piękne ,młode psy do schronisk nie trafiają przypadkowo.Powód o ile pamiętam oddania psa podany przez poprzedniego właściciela to była właśnie agresja.Pewnie spowodowana niewłaściwym prowadzeniem szczeniaka.Żal mi wszystkich bezpańskich zwierząt ale bezpośrednio ze schronisk nikomu ich polecać nie będę są niesprawdzone.Dobrze,że jeszcze nikogo nie zagryzł bo to już spory pies.Jednak psiaki od kogoś z DT są sprawdzone i mniej więcej wiadomo czego się można spodziewać.Życzę psiakowi jak najlepiej ale być może już nic się nie da zrobić. -
A co jest złego w gumofilcach?.No ale z panienkami z miasta nie pogadasz.Może to żadna hodowla( bo byłoby wystawionych kilka sztuk),a ktoś tak chce się pozbyć huskiego bo ten psiak do pilnowania posesji się nie nadaje.Piesek zadbany raczej ma czysto nie szukaj dziury w całym bo jest nawet zaszczepiona
-
Ja tam nie byłem ale z tego co widziałem w reportażu to tam wcale tak strasznie nie jest tylko pan trochę nieuprzejmy(zresztą też potrafię to zrozumieć).Co do różnic to jeśli będziesz mieć do czynienia z jedną spoconą osobą to nawet tak bardzo tego nie poczujesz wejdź do przebieralni w sali gimnastycznej po treningu to się przewrócisz mimo,że to wszystko czyści ludzie dbający o higienę.Jeśli jest dużo zwierząt nawet zadbanych jakiś zapach musi być niestety.Te psy nie są przecież ani bite,ani głodzone,a warunki mieszkaniowe i sanitarne też w miarę przyzwoite.Jeśliby wszystkie schroniska takie były to by ich nie zamykano.A gdzie by kto miał te psy odebrać do jakich to rewelacyjnych polskich schronisk? Szukanie dziury w całym nie jest najlepsze niestety.Może3 ten pan potrzebuje mieć tłumek piesków i innych zwierzątek koło siebie czemu mu tego zakazywać? Według mnie to dba o te pieski najlepiej jak potrafi ,a czasu się nie da rozciągnąć i coś zawsze się znajdzie bo według przysłowia gdy się chce psa uderzyć to kij się znajdzie.Powtarzam raz jeszcze nikogo nie bronię bo wcale tego gostka nie znam ale według mnie psom nie dzieje się krzywda.
-
Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie hodował dużych psów by je potem sprzedawać za przysłowiowe mleko.Te psy o których piszesz to szczeniaki z przypadku.Gwarantuję Ci,że u pseudohodowcy z prawdziwego zdarzenia kosztowałyby od 400 w górę.Pseudo przerzucają się na miniaturki najchętniej takie ,które są modne na zachodzie europy.
-
No i co?Nic na to się nie poradzi jak ktoś będzie chciał za wsiowego bureczka dać 1000 zł to da i nikt ani sprzedającemu ani kupującemu tego nie zabroni.No i jeszcze jedno mnie to cieszy ,że pieski drożeją może ludzie głębiej się zastanowią zanim kupią i psy do adopcji też mają wtedy większe szanse na dom ,bo nie każdy ma tyle pieniędzy .
-
Na allegro jest coś czego w ZKwP nie ma ,a mianowicie niesłychanie maleńkie pieski ,które jako dorosłe ważą około kilograma.Takich piesków ludzie chcą i za takie zapłacą .Psy tej rasy z rodowodem to względem tamtych są gigantami.Ludzi to nic nie obchodzi,że takie maleństwa są bardziej narażone na różne dolegliwości.On chce mieć yorka do noszenia i kochania ,a nie na wystawy.Ja już wiem,że o gustach się nie dyskutuje i już nikogo potęmpiać nie zamierzam.
-
A mam pytanie czy hodowla to nie praca ?.Praca i to niełatwa.Kupno szczeniąt ,prawidłowy odchów,wystawy ,przeglądy ,krycia,porody odchów szczeniąt ,zniszczenia w mieszkaniu.Jeśli to nie praca to dlaczego chcą tyle pieniędzy za szczenięta.Moim zdaniem nie ma niczego niewłaściwego w tym by za swoją pracę brać pieniądze.Co do wątku o tej beagielce to żal psiaka,a ludzie niech się idą przebadać bo ich zachowanie jest głupie i podłe.
-
No to masz pecha ja widziałem całkiem inne reakcje.
-
A znasz taki dowcip .Pyta profesor na egzaminie studenta i studentki czy ludzki członek posiada kość.Studentka odpowiedziała ,że tak ,a student ,że nie.Profesor mówi pan zdał ,a pani się tylko zdawało.Ja nie jestem w stanie ocenić tak po filmie wieku ani psa ani suki, a tobie się też tylko wydaje i też nie jesteś tego w stanie ocenić.U nas w kraju psie wesela można jeszcze oglądać na żywo bo co niektórzy mają gdzieś pilnowanie swoich suczek w innych państwach należało nakręcić film.Zresztą film o takiej treści zwłaszcza dla młodych dziewczyn nie jest zbyt miły tym bardziej,że nie orientując się co do zachowań psów można odnieść wrażenie gwałtu zresztą niesłuszne.A co do kobiet to mam dla nich ogromny szacunek ,a co do suczek to staram się swoje traktować jak własne córeczki.Posty po przeskakiwały i być może ktoś mógł się poczuć urażony .Ale niczego złego nie miałem na myśli i nikogo nie chciałem obrazić.
-
Te skaczące posty mnie wnerwiają
-
I na tym polega całe nieszczęście zwierząt ,że są traktowane inaczej gorzej.Gdyby ludzie myśleli o zwierzętach jak o ludziach nieszczęśliwych zwierząt byłoby znacznie mniej.Może suczka też przeżywa coś w rodzaju przyjemnego bólu?Niestety jej o to się nie spytamy.
-
Odpowiedź niestety przeskoczyła czytaj wyżej.
-
Nie sądzę by tylko samce odnosiły z tego przyjemność byłem świadkiem kryć wielu gatunków i trzeba stwierdzić ,że samice owszem się boją ale należy zobaczyć reakcję smicy później po wszystkim to istny wulkan radości.
-
O to się spytaj producenta tej produkcji w jakim wieku są aktorzy,bo ja Ci na to pytanie niestety nie udzielę odpowiedzi.Ale kobiety jak są dziewicami też nie przeżywają ten pierwszy raz większych rozkoszy z tego co wiem.Choć jak to się mówi wyjątek potwierdza regułę.Jeszcze dodam poczytaj o anatomii psa w tym o budowie psiego członka ,a zrozumiesz lepiej czym jest wywołany ten skowyt u suczki.