Jump to content
Dogomania

ana666

Members
  • Posts

    4489
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ana666

  1. [IMG]http://www.obornikionline.pl/images/azorek/psy/652.jpg[/IMG] Lawia trafiła do schroniska w 2007/2008 roku jako szczeniak z trójką rodzeństwa, była najbardziej dzika, potrafiła ugryzc ze strachu od pewnego czasu podchodzi coraz bliżej ludzi na wybiegu, ale jeszcze długa droga przed nią. Sunia trzyma się z Belą która wkleilam w drugim poście. Dwie przyjaciółki: [IMG]http://www.obornikionline.pl/images/azorek/historia/9287.jpg[/IMG]
  2. [IMG]http://www.obornikionline.pl/images/azorek/psy/485.jpg[/IMG] Rex jest to około 8 letni pies.W schronisku od 6 lat. Jest troszkę płochliwy, bo boi się innych psów. Jest sympatycznym pieskiem. Lubi chodzić na spacery, wtedy jest taki szczęśliwy - bardzo nie chce wracać na wybieg. [COLOR=#ff8c00]ma ogłoszenia zrobione przez kiyoshi[/COLOR] [IMG]http://www.obornikionline.pl/images/azorek/psy/575.jpg[/IMG] Helga to około 10 letnia suczka,od 5 lat w schronisku. Jest bardzo spokojna i trochę bojaźliwa. Lubi dzieci i spacery z nimi. Nie zadziera z innymi psami. Spokojna, kocha ludzi i spacery do lasu. [COLOR=#ff0000][B]w dt u Hałabajówki :)[/B][/COLOR] [SIZE=3][COLOR=#ff0000][SIZE=3][COLOR=#ff0000][SIZE=3][COLOR=#ff0000][SIZE=3][COLOR=#ff0000][SIZE=3][COLOR=#ff0000][SIZE=3][COLOR=#ff0000][COLOR=#ff8c00]ma ogłoszenia [/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE] [IMG]http://www.obornikionline.pl/images/azorek/psy/616.jpg[/IMG] Fafik to około 8-letni piesek. Fafik jest bardzo ruchliwy. Chętnie się bawi z innymi pieskami. Lubi towarzystwo dzieci. Chce być w centrum zainteresowania. Gdy jest w towarzystwie człowieka,to szczekaniem ostrzega inne pieski, by nie podchodziły do niego. W schronisku jest od grudnia 2008 r. Niestety Fafik trochę zdziczał na wybiegu, coraz mniejszy kontakt z ludźmi spowodował, że Fafik boi się ludzi:( Pomalu zaczyna wychodzić na spacery [COLOR=#ff0000]ma ogłoszenia zrobione przez terra[/COLOR]
  3. Dwie sunie zabrane z likwidowanego schroniska p.Violetty Willas, nie pamiętam dokładnie ale to był chyba 2005 rok. [IMG]http://www.obornikionline.pl/images/azorek/psy/169.jpg[/IMG] Dora, płochliwa,od lipca 2012 r. przebywa ze Srebrną na wybiegu z przodu schroniska - dzięki temu jest już dużo bardziej otwarta do ludzi, sama podbiega daje się głaskać i nie chowa się do budy jak podchodzimy do niej - to wielki sukces!!! Dora wychodzi na spacerki bez smyczy - trzyma się koło Wolontariuszki - nigdzie się nie oddala. [IMG]http://www.obornikionline.pl/images/azorek/psy/190.jpg[/IMG] Srebrna.Jest płochliwa, nieufna, ale niekonfliktowa. Srebrna jeszcze nie podchodzi do człowieka na tyle, żeby można ja było pogłaskać. Chowa się za budami i obserwuje nas z ukrycia. Czasami Srebrna podchodzi do wyciągniętej ręki, ale tylko wtedy kiedy widzi inne pieski, które są głaskane i że im nie dzieje się krzywda. Od niedawna zaczeła chodzić na spacery, idzie luzem za wolontariuszkami.
  4. Zacznę od psów które są tam najdłużej i dla których przeprowadzka będzie czymś najgorszym :( [IMG]http://www.obornikionline.pl/images/azorek/psy/139.jpg[/IMG] Bella, trafiła do schroniska w 2003 roku jako bardzo mloda sunia, zawsze trzyma sie z boku, płochliwa, przyjznila sie z Kozakiem który po prawie 10 latach w schronie znalazł dom. Łagodna do innych psów, przyjacielska, trzyma sie z innymi "dzikimi"psami, pomimo wielu prób pracy z nia nadal jest bardzo nieufna. [IMG]http://www.obornikionline.pl/images/azorek/psy/166.jpg[/IMG] Ziutek to około 14 letni pies. Jest bardzo łagodny i niekonfliktowy w stosunku do innych psów raczej je unika, przebywa na uboczu. Zaprzyjaźnił się z 2 suniami: Lawia i Belą oraz z psiakiem Fafikiem. Jest przesympatyczny, cieplutki, zrównoważony i grzeczny. Spokojny i dostojny. W schronisku od około 2002/2003 roku. Lubi spacery w lesie, ciągnie trochę na smyczy. Lubi biegać i być głaskany. [COLOR=#ff8c00]ma ogłoszenia zrobione przez halszka[/COLOR]
  5. Od wielu miesięcy trwa "walka" o miejsce, w którym budowa nowego schroniska miałaby się zacząć, ponieważ obecnie schronisko 3 lata temu decyzją Weterynarza Wojewódzkiego otrzymało nakaz zamknięcia. Jedynym powodem likwidacji prawie 20 letniego schroniska Azorek w Obornikach jest niewystarczająca odległość od zabudowań - nie ma wymaganych 150 metrów. To nie ważne, że domy w okolicy zostały wybudowane w ostatnich kilku latach. Nikogo nie interesuje, że schronisko było w tym miejscu "pierwsze", bo przecież to są tylko bezdomne zwierzęta, które nie mają głosu i nie mogą same o siebie walczyć. Nowe schronisko miało powstać na terenie gminy Oborniki, niestety w kilku wybranych miejscach okoliczni mieszkańcy byli przeciwni, sprzeciwiali się tej budowie. Ich niechęć pobudzana była przez kilku radnych z tzw. opozycji, którzy agitowali wśród mieszkańców tych miejsc mówiąc im totalne bzdury dotyczące budowy m.in. że będzie śmierdzieć, że będzie hałas, że będzie miało to wpływ na ich zdrowie. Gminy, które obecnie mają umowę z naszym schroniskiem m.in. Suchy Las, Murowana Goślina, Rogoźno, Rokietnica są gotowe ponieść koszty budowy nowego schroniska przy wsparciu finansowym firmy Solaris. Gmina Oborniki jako swój wkład daje ziemię - niestety od wielu miesięcy przez działania kilku Radnych z gminy Oborniki nie udało się dopiąć tej kwestii. Radni przeciwni budowie nowego schroniska twierdzą, że lepszą opcją dla gminy jest likwidacja schroniska i podpisanie umowy o wywozie psów z innym schroniskiem. Tłumaczą to mniejszymi kosztami - co jest wierutną bzdurą. Czas mamy do końca czerwca 2014 r. do tego czasu obecne schronisko ma przedłużoną warunkowo zgodę na działanie, jeżeli do tego czasu nie rozpocznie się budowa nowego - kolejnego przedłużenia nie będzie!!!! Wtedy każda z gminy będzie musiała zabrać "swoje" psy i umieścić w innych schroniskach. Po kilkukrotnym zmienianiu propozycji miejsca wybudowania schroniska(zawsze ze względu na protesty mieszkańców oraz opozycji) ostatnia nadzieją został ROLNICZY KOMBINAT SPÓŁDZIELCZY IMIENIEM JEDNOŚĆ w Świerkówach. Niestety walne zebranie tego kombinatu nie przegłosowało przekazania ziemi w zamian za inną na terenie Gminy Oborniki po budowę nowego schroniska. Zostało nam 7 dni do wyadoptowania naszych psów, potem każda gmina zabierze swoje psy i umieści w innych schroniskach - a ponieważ wszystkie okoliczne schroniska są przeładowane prawdopodobnie większość pojedzie do Jędrzejewa. To wizualizajca schroniska jakie mogłaby powstać gdyby gmina przekaząła ziemię:[IMG]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t1.0-9/p526x296/1920195_294505970699065_1488712512_n.jpg[/IMG] [IMG]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t1.0-9/1959552_294505984032397_717311077_n.jpg[/IMG] [IMG]https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10150804_294505930699069_233462538_n.jpg[/IMG] Nikogo nie obchodzi, że jest dużo adopcji, że robimy wizyty poadopcyjne i sprawdzamy czy psy dobrze trafiły, że psy są sterylizowane, mają opiekę weterynaryjną, pracuje z nimi behawiorysta i duża rzesza Wolontariuszy i Rodzin z dziećmi przyjeżdżających na spacerki w weekendu - DLA WETERYNARZA POWIATOWEGO NAJWAŻNIEJSZE JEST - BRAK ODLEGŁOŚCI MIN. 150 METRÓW OD ZABUDOWAŃ!!!!! Przepraszam za tak długi wstęp, ale chciałam chociaż trochę nakreślić sytuację, obecnie jedynym ratunkiem byłoby przekazanie ziemi pod budowę nowego schroniska przez osobę prywatna, co raczej graniczy z cudem :( Tak jak wspomniałam psy pewnie trafia do Jędrzejewa, byłam tam , jest tam masa psów, schronisko jest na odludziu wiec jest mało adopcji, byłam tam kilka lat temu kiedy nie mieli podpisanych umów z tyloma gminami co dziś i juz wtedy byłam w szoku ze psy sa tak poupychane w boksach, sam beton, u nas w azorku schornisko jest w lesie, psy maja zieleń, najbardziej jest mi zal psów które sa w schronisku od wielu lat, albo od szczeniaka, dla nich azorek to DOM, ktory niedługo stracą, boje sie ze sobie nie poradzą w nowym miejscu:( Wiem że zostąło bardzo mało dni, ale chce powklejać tu psy, rozsyłajcie prosze, moze chociaz cześc uratujemy przed wywiezieniem w nieznane:( [COLOR=#ff0000]26.06 dostaliśmy przedłużenie terminu likwidacji do końca 2014 roku, nie oznacza to ze nowe schronisko powstanie, dlatego bardzo potrzebne są ds dla psów oraz szukam osób które w razie likwidacji w grudniu wzięłyby psa na dt.[/COLOR]
  6. [quote name='Zahra as-Sahra']Kolejne wpłaty: milagros - 5 zł Danuta R. - 20 zł moca35 - 20 zł czarna kafka - 10 zł malwa - 10 zł rutta - 10 zł havanka - 10 zł Dziękujemy ogromnie!!!:)[/QUOTE] Wklejam na pierwszą, skoro Pikuś jedzie do wiosna, rozumiem ze koszt za mieiseczne hotelowanie będzie wynosił 360zł
  7. Bardzo Ci dziekuję, będe zagladać i podrzucać ;)
  8. Zapraszam na imienny bazarek dla pięknego kaukaza który niebawem opuszcza schronisko: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253820-Bazarek-imienny-dla-pieknego-Kaukaza-na-now%C4%85-drog%C4%99-zycia-do-30-06-br?p=22231828#post22231828[/url]
  9. Pewnie jest :) ja dostaje rozliczenie ze stowarzyszenia raz w tygodniu dlatego uaktualnianie wpłat nie zależy do końca ode mnie, tylko tego kiedy dostane info w PW
  10. Chyba usunę ten wątek z subskrypcji bo tylko znów dziś nie zasnę :angryy: Co do policji która nie myśli, są miasta gdzie policja bardzo współpracuje i pomaga, są sprawne akcje, szybkie decyzje,takie miasto to chociażby Poznań, przykre jest to ze niektóre miejsca w Polsce są takie "zacofane", niestety, co najbardziej boli to to że los tych biednych psów jest zależny od takich ludzi.
  11. Jak bedziesz chciała wyrózniać to podaj mi kod do wysłania sms, ja zapłace ;)
  12. Tak juz jest bazarek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253768-Ksi%C4%85zkowy-misz-masz-do-1-VII-ZAPRASZAM?p=22226248#post22226248[/url]
  13. zapraszam na bazarek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253768-Ksi%C4%85zkowy-misz-masz-do-1-VII-ZAPRASZAM?p=22226248#post22226248[/url]
  14. bazarek z którego 1/3 zysku przeznaczę na Twoich podopiecznych: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253768-Ksi%C4%85zkowy-misz-masz-do-1-VII-ZAPRASZAM?p=22226248#post22226248[/url]
  15. [quote name='Poker']Jak siusia często i po trosze, to może mieć infekcję dróg moczowych.Dobrze by było złapać siuśki i dać do badania. Nawet do laboratorium ludzkiego. A ze skarpety jamników coś będzie? Ja wolałabym wpłacać bezpośrednio na konto Figuni.[/QUOTE] Kochana sunia jest podopieczną fundacji, dlatego pieniążki zbiera Fundacja i po otrzymaniu faktur się rozliczy z Figunią. sunia ma swoje sub-konto: [FONT=times new roman][SIZE=4]Fundacja SOS dla Jamników 08 1090 1056 0000 0001 2134 2342 Góralska 3/91 ✦ 01-112 Warszawa[/SIZE][/FONT][SIZE=3][FONT=times new roman][SIZE=4] tytuł wpłaty: DAROWIZNA FIGUNIA [/SIZE][/FONT][B][SIZE=4] [/SIZE][/B][FONT=times new roman][SIZE=4]chyba ze wpłacisz figuni i bedzie na jedzonko i chociaż te koszty transportu do weta, bo z tego domyślam sie ze będzie cięzko sie rozliczyć[/SIZE][/FONT][/SIZE][SIZE=4][FONT=times new roman] a nie są to tez jakieś zawrotne kwoty.[/FONT][/SIZE] co do siusiania częstego, sunia jest mała, ma mały pęcherz i moze dlatego?
  16. Co u suńki? był jakiś odzew z ogłoszeń?
  17. [quote name='Poker'](...) Jak z kasą na nią?[/QUOTE] Kilka osób pisało mi na Pw ze wpłaci coś na jamnisie, pieniądze sa zbierane na konto fundacji, sama jestem ciekawa czy coś wpłynęło:roll: Na pewno będzie pare grosików z bazarków b-b, ale raczej szału nie ma:shake: [quote name='Maruda666']Zapisuję się na wątek pięknej babci Loni :)[/QUOTE] Witamy kolejną ciocię:loveu: [quote name='irysek']to może ja moją tymczaskę tak wyróżnię. No to dobrze figuniu, że macie blisko, myślałam, że spory kawałek macie, bo czytałam koło 10 pisałaś, że zaraz wychodzicie, a potem po 18, że dopiero wróciłyście. to wydawało mi się, że spory kawał drogi macie do pokonania. A, że blisko to super. Wypierdek będzie wyróżniony przez ana666, a i ogromnie mnie cieszy, że ta kupka już dobrze. Zostałabym przy tej karmie jeszcze chwilę, dla unormowania sprawy.[/QUOTE] Ogloszenie juz wyróznione. Ja mam zawsze duzy odzew z wyróznionych, myślę ze warto, jak chcesz Twojej kotce wyróznic to wyslij mi kod ;) [quote name='anica']Trzeba poczekać spokojnie na wyniki, mam nadzieję że nie będą złe! po prostu patrząc na Lonię... dziewczynka kwitnie :) trochę jestem rozczarowana (może za dużo oczekiwałam po pierwszej wizycie) że tak mało profesor wypowiedział się na temat stanu zdrowia suni... chyba że wszyscy jesteśmy zaskoczeni postępami w wyglądzie suni ja przedstawiłam Lonię jako skrajnie zagłodzonego ,zaniedbanego ,cudem uratowanego psa!.... ale Lonia już tak nie wygląda! ... na pewno nie!.. sama się zdziwiłam:-o strzeliłam fotkę ,wieczorkiem postaram się wkleić :)[/QUOTE] Ja doznałam szoku jak zobaczłam te foty, ale takiego pozytywnego oczywiście:) tymbardziej ze w schronisku była prawie 2 miesiace i jej stan sie tam nic nie popoawiał, wiec wnioskowałam ze jest chora albo co ze nawet nie nabiera masy a nie wspomnę o wyłysieniach. Całkiem inny pies i z wyglądu i zachowania. Figuniu jak Lonia dogaduje sie z kotkiem? juz lepiej?
  18. to do czterech:evil_lol:
  19. to czekam kochana, ja zawsze jak mam wyróżnione koty to domy bardzo szybko znajdują, mam nadzieje ze temu maluchowi tez pomoże ;)
  20. a ja temu małemu kociakowi chętnie bym wyrózniła to olx, tylko jak nie dodałam ogłoszenia to nie mogę, a to jakoś smsem sie wysyła kod...
  21. na zdjęciach widać ogromną poprawę w wyglądzie Loni ta błyszczaca sierść, ciałka przybyło, aż się wierzyć nie chce ze to ten sam pies!!!:-o co do tych guzów i sterylizacji, tez mam takie doświadczenia z wetami ze nie operują u starszych psów, bo jak sie ruszy to gorzej niz jak zostawi, wetem nie jestem więc sama opinii do końca nie mam, znajoma miala sunie, nie usunęła tez guzków i psinka dozyła do 21 urodzin, to moze cos w tym jest.... To czekamy na wyniki badań, oby były pozytywne :)
  22. Ja myślę ze brak ogonka nie bedzie az taką przeszkodą w adopcji ale tez cięzko wyczuć, miałam na dt kota po amputacji łapy i został na stałe bo faktycznie nikt go nie chciał, a miałam kotkę bez oczu i chętni byli, i to dwie super rodziny takie ze nie wiedziałam kogo wybrac. a tez bym powiedziała ze raczej znajda sie chetni na tego bez łapki... ja jestem dobrej myśli co do anatola :)
  23. Dziękuje nowym osobom za przybycie:loveu: Uaktualniam wpłaty: Basiek8 - 20 Ludwa - 15 Terra - 20 Agnieszka P. - 10 Gosiaczek1984 - 10 Ana666 - 100 zł
×
×
  • Create New...