[quote name='nuleczka']Hawanka, nie jestem ekspertem, ale też mam w domu niejadka. Zmiana karm nic nie dała, oprócz tego, że wiem których absolutnie nie tknie. Do 6 miesiąca jadła troche więcej niż połowe dziennej dawki karmy, aż w końcu tadaaam dorzuciłam jej do karmy odrobine jogurtu, zjadała wszystko! Ale znowu jej się znudziło i znowu odmawiała jedzenia, potrafiła kilka dni nie jeść. Teraz ma rok i dalej jest wybredna. Dosmaczanie karm to już u nas norma, najważniejsze, żeby zachęcić ją jakimś innym, smakowitym zapachem,a to poleję odrobiną rosołku, a to zmieszam z kawałeczkiem (podgrzanego, bo lepiej pachnie) kurczaczka czy innego mięska, zjada wszystko! Niektórzy poradzą, że jak pies nie chce jeść to micha do góry i dziękuję (to często działa), po kilku takich akcjach zmądrzeje i zje wszystko. Ja też tak robiłam, efekt był taki że miałam głodnego psa, który szukał jedzenia na spacerach w pobliskich krzakach, a jadła niewiele karmy w domu. Życzę dużo cierpliwości i powodzenia[/QUOTE]a zamiast jogurtu można dać psu trochę naturalnego kefiru czy nie bardzo?