Jump to content
Dogomania

iwoniam

Members
  • Posts

    7087
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by iwoniam

  1. Mało piszę, ale mój królik i kociak są bardzo chore, o ile u kotki zapalenie wątroby opanowane, tyle u królisi nie jest dobrze. walczę, nie wiem jak będzie...
  2. [quote name='ewu']W pierwszym poście zrobiłam zestawienie finansowe, tytułem informacji:)[/QUOTE] witam będę w weekend wieźć Miodka do Jezioran tylko taka sprawa - ewu - adresik proszę :) i może podaj Państwu mój numer telefonu. Będzie jak rozmowa Iwony z Iwoną ;) Trasa - Kraków - Pacanów - ok 100km (99,5) Pacanów - Jeziorany - 480,3 km Jeziorany - Kraków - 535km Łącznie 1100km, mam nadzieję, że spalanie mojego auta wyniesie ok 6 l/100km, jadąc całą trasę będę oszczędzać. Koszt przejazdu około 400zł, mam nadzieję, że wyjdzie mniej. Jeśli Państwo dołożą 100zł do paliwa to odbiorę je od nich. Proszę tego, kto ma, pewnie Ciebie ewu o przesłanie pieniędzy do soboty, abym miała za co zatankować. Jeśli uda mi się zaoszczędzić na paliwie to napiszę na pewno i oddam pieniądze. Będą na inne biedulki. Dziękuję ja także wszystkim, którzy pomagają Miodzikowi. To wspaniały, kochany chłopak.. kładę się... Jak coś jestem pod kom: 515192985, można telefonować i pytać ;) [quote name='ewu']Iwonka policzy jak dojedzie. Jej auto jest ekonomiczne ale i tak paliwo mega drogie... Wstępnie 360- 380 zł .Bardzo ważne ,że Miodzio poznał Iwonę i nie będzie ciągle zmieniał środka transportu:) A fakturę ma wziąć na mnie?[/QUOTE]
  3. [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6843744275/][img]http://farm8.staticflickr.com/7032/6843744275_71a2511f53.jpg[/img][/url] [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6843744275/]nr 5 dropiaty[/url] by [url=http://www.flickr.com/people/iwoniad/]IwoniaD[/url], on Flickr [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6843744117/][img]http://farm8.staticflickr.com/7170/6843744117_711717daf9.jpg[/img][/url] [url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6843744117/]nr 5 dropiaty.2jpg[/url] by [url=http://www.flickr.com/people/iwoniad/]IwoniaD[/url], on Flickr
  4. [quote name='elik']A nie piszecie o zobowiązaniu do sterylizacji/kastracji po osiągnięciu odpowiedniego wieku, najpóźniej do .... ?[/QUOTE] Ja mam w swojej umowie adopcyjnej zapis o sterylizacji [quote name='Kejsi']Łaciaty, na zdjęciu nr 5. Nie pamiętam jak wstawia się zdjęcia, więc wysyłam link do ogłoszenia - tam jest ich kilka. [URL]http://tablica.pl/oferta/cudem-uratowana-ofiara-olkuskiego-schroniska-piekny-psiak-szuka-domu-IDJEub.html[/URL][/QUOTE] zaraz zamieszczę zdjęcia.
  5. nic nie wiemy, moze sie dowiemy jutro :) musi być dobrze - chociaż tu :)
  6. W sobotę jedziemy z 1 pieskiem z Krakowa do Pacanowa, stamtąd na mazury do Jezioran. Myślę, że za jakieś 20zł dopłaty możemy odbić gdzie trzeba i wziąć pieski - może by ktoś wyjechał na obrzeża Wawy i psinki przejął? w razie czego proszę telefonować - 515192985 Ja niestety nie mogę dołożyć się nic do paliwa, ratujemy mnóstwo piesków z pseudoschroniska w Olkuszu i jest ciężko... Błagam tylko, aby ewentualnie nie jadły przed podróżą.
  7. kochana psinka = są jakieś jej ogłoszenia? zaraz poszukam na pozostałych stronach..
  8. [quote name='Lili8522']Przedstawiam Karolka - nowy tymczasowicz :) Uploaded with ImageShack.us całkiem milusiński kolega a teraz to, na czym ja utknełam przez ostatnie dni... uratowane z olkuskiego pseudoschroniska, wszystkie bez DS, niektóre bez DT, jutro z niektórymi chyba spac będę w samochodzie... 2 linki + FB, błagam... o udostępnianie http://www.dogomania.pl/threads/127622-OFIARY-SCHRONISKA-!-!-!-%C5%BBywe-trupy-b%C5%82agaj%C4%85-o-PILNE-WSPARCIE-!-!-!/page95 http://www.dogomania.pl/threads/222216-30C!!!!-MALUSIE%C5%83KIE-SUNIECZKI-szukaj%C4%85-DT-aby-prze%C5%BCy%C4%87-zim%C4%99(Olkusz)!!!!!!!!!!!!!!!!!!/page12 http://www.facebook.com/events/304448652937293/
  9. [quote name='Javena']Niestety pani znalazła już sunie na jakimś portalu. [url]http://allegro.pl/show_item.php?item=2107855994[/url] dla Daisy. Ze trzy dni powisi.;)[/QUOTE] Nie szkodzi, na pewni znajdzie domeczek... musi... [quote name='barb'][URL="http://www.tvp.pl/krakow/inne/kundel-bury-i-kocury/wideo/o-masowym-zabijaniu-psow-na-ukrainie-26-i-2012/6316006"][B][COLOR=darkred]"Kundel..." 26.01.2012[/COLOR][/B][/URL] - mam nadzieję, że będzie sie otwierać.[/QUOTE] Dziękuję wam bardzo ! dziewczyny mają się dobrze w sobotę wieziemy Miodzika do domu stałego :) tego, który powędrował z Pszczyny do Pacanowa na DT.
  10. [quote name='Ziutka']Kurcze, ja też bym w życiu nie pomyślała, że może zwierzak na sepsę chorować, proszę bardzo jaka ciekawostka :crazyeye: Może się jeszcze dokopiesz :evil_lol: albo ten ktoś nie napisał, znaczy się, że domek nie wart Lusieńki :loveu:[/QUOTE] sepsa to ogólne zakażenie organizmu, może się niestety przytrafić każdemu.. [quote name='elik']No przeca uś nie marudzem.Dzwoniła wczoraj jakaś babka z Podgórza, a dzisiaj jej chuop i kcom mojom Lusieneczke wzionć, bo im odeszedł jajnik, ale cos mi sie nie podobiom. Lusia jeszcze trochu poczeka :)[/QUOTE] oj, niech poczeka... mała, spokojniutko. Elik - jesteś rewelacyjna, jutro postaram sie podjechać i pomóc Ci z czarnulą i rudaską.. i moze będzie wiadomo o suni z Jaworzna,
  11. [quote name='Rudzia-Bianca']W Glichowie Psia Szkoła http://www.psia.szkola.pl/ http://www.facebook.com/pages/psia-szko%C5%82a-monika-suchowiak-pozytywne-szkolenie-ps%C3%B3w/236349579719188 w 2 tygodnie z Gutka wredoty zrobiła adopcyjnego prawie ;) psa :) też jak słyszę i czytam fajna grupa :)
  12. [quote name='kanna']kasza jest jęczmienna, dobrym pomysłem zamiast jest śruta pszenna...kasza jest zle trawiona, często występują po niej obstrukcje, czasami bywa zupełnie niestrawiona i w takiej postaci " wychodzi"..[/QUOTE] mówiąc w skrócie - psy kaszy nie trawią. Są tacy, nawet wek, którzy w kółko mówią o jedzeniu kaszy, ale psy kaszy jeść nie powinny. [quote name='Lidan']Nie wiem jak to jest z trawieniem kaszy przez psy ale przekonałam się na własnych suniach, że po jęczmiennej drobnej miały (a przynajmniej jedna z suczek) biegunkę. Z tym, że jaj mam chyba sukę o specyficznym układzie pokarmowym więc nie wiem czy akurat należy brać pod uwagę moją opinię. Gapa wymiotuje po makaronie i gdy do jedzenia dodam buraczka oraz po tabletkach na odrobaczenie gdy podam je na czczo. Natomiast nic się jej nie dzieje po mleku, którego też obecnie nie zaleca się, ani po serach, kefirze itp. Generalnie wszystko co białe jest smaczne i jej nie szkodzi ;) Myślę, że to chodzi o kaszkę mannę zwaną potocznie grysikiem. On drobniutka i chyba lekkostrawna jest. Dawniej podawano tzw. kleik po operacjach (na pierwszy posiłek po przymusowej głodówce) i po problemach żołądkowych. Ten kleik to mogła być właśnie rozgotowana w wodzie kasza manna lub ryż. Znam to bardziej z opowiadań niż z własnego doświadczenia dlatego nie mam 100 % pewności, że głupot jakiś nie napisałam.[/QUOTE] kaszę manną mogą jeść, ale w szczególnych wypadkach. Kleik przy chorobie robimy z rozgotowanego ryżu - świetnie "okleja" śluzówkę żołądka i jelit i zapobiega podrażnieniu. [quote name='missieek']ktos moze polecic jakiegos szkoleniowca, behawioryste w kr? troche wycofany szczeniak ok 4 mies nie chce zaakceptowac mezczyzn w nowym domu[/QUOTE] behawiorystki - Monika Gajda - coape polska i Katarzyna Harmata akademia dobrych manier - bialy pies- obie na FB pod swoimi nazwiskami lub w googlach
  13. jak wygląda na dzisiejszy dzień dług pieseczka?
  14. my też.. wyciągnęliśmy 15 + 1 psów z Olkusza, teraz trwa walka o zapewnienie im schronienia.. [quote name='iwop']Nic nie możemy zrobić więcej... Dostarczyłysmy z Jolą karme i tyle. Mamy teraz tyle interwencji, że chwilami sie już gubię cgdzie mamy jechać i co robić... :([/QUOTE]
  15. pozostaje nam czekac na wieści.. biedaczysko...
  16. Dziękuję za informacje, ogłaszać możemy, a bazarki gdzie?
  17. cały czas o nim myślę... nie usunęłam tego plakatu jeszcze.. właśnie w nadziei, że ktoś zatelefonuje, a ja mu powiem... że Cliffiego już nie ma... ale są inne... ;(
  18. smutna sprawa... oby się to wszystko dobrze rozwinęło a taką miałam nadzieje, ze choć ten wątek będzie pełen cudów...
  19. Dobrze, dziękuję. Jak tylko coś się uda od razu na pewno dam znać. [quote name='Kejsi']Myślę, że nie będzie trzeba - wy macie dużo roboty z mniej bezpiecznymi psami, a ja nowicjuszką nie jestem ;) . Mam nadzieję, że będzie odzew i uda się znaleźć dom maluchowi. Iwonia, podałam Pani numer osobie, która zastanawia się nad wzięciem jakiejś suni na tymczas.[/QUOTE]
  20. dokładnie, jak tylko będziesz mieć ochotę pomożemy jeśli nie będzie takiej potrzeby - poproszę o kopię umowy :) mam nadzieje, ze maluszkowi szybko uda się znaleźć domek ! [quote name='Kejsi']dokładnie... dodatkowo po drugim wymiotowaniu, Dropikowi się jeszcze parę godzin odbijało z takim samym zapachem... W ogłoszeniu piszę też o konieczności podpisania umowy adopcyjnej i o wizycie przedadopcyjnej (przeprowadzę ją jeśli można?)[/QUOTE] [quote name='wojtuś']Tak Kochana tak, najlepiej ocenisz przyszły domek, bo będziesz chciała dla Dropika "najlepszy z możliwych" domków, jednak gdybyś chciała by ktoś Ci towarzyszył na wizycie - spokojnie napisz ;);)[/QUOTE]
  21. Otrzymaliśmy wpłatę = 50 zł, AlkaM bardzo dziękujemy ! [quote name='AlkaM']Chciałabym chociaż w części pomóc psiakowi.Proszę o dane do przelewu.[/QUOTE]
  22. [quote name='Kejsi']czy w ogłoszeniach można pisać, że to Olkuskie schronisko i opisywać warunki jakie tam miały? chciałabym napisać głownie o nieocieplonych budach i tym co jadły psiaki......[/QUOTE] Oczywiscie, że mozesz tam tak jest, sama widziałas co one jadły - surowe mięso, pióra ptasie, syf.... 2411magdalenka - wierz mi... my także czekamy, aby wiedzieć co i jak :)
  23. [quote name='Dogo07']Na fb spodobała się komuś suczka 6 i 8. Myśli o dt (może przyszłościowo o ds), ale jest z Wrocławia. Jedna osoba mysli o dt dla dreda ale jest z Poznania.[/QUOTE] Ja nie jestem w stanie zawieźć suni tak daleko, nie mam na to środków. Jeśli byłby to DS to myślę, że organizowalibyśmy coś,a tak, to nie mam pewności, czy za 2 dni nie będę po pieska wracać.. nie dam tak rady, i tak nie śpię prawie nic już trzeci dzień.. :( [quote name='wojtuś']Pani Agnieszka od [B]2 Szczeniaków[/B] na FB [URL]http://www.facebook.com/profile.php?id=100002063708523[/URL] , [B]Yennefer Crowley[/B] Jest w Zaproszych na wydarzeniu : [URL]http://www.facebook.com/profile.php?id=100003035806724#!/events/304448652937293/[/URL] Rozmawiałem, Szczeniaki będą miały prawd. DS :) Dzisiaj będą kąpane, za 2 dni z rezydentką Zuzią i Kotkiem jedziemy na ogólne odchplenie całego towarzystwa na Sanocką;) Przesyłam Iwonia sms jej numer tel:)[/QUOTE] Dziękuję wojtuś właśnie rozmawiałam z Panią, jest zainteresowana tym maluchem z nr 14/15 - tym z czerwoną obróżką. nie wiem czy Yennyfer zdecyduje się pozostawić oba, jeśli jednego to dla drugiego byłby DS :) ! [quote name='Maada']moja córka zrobiła wspólne zdjęcie wszystkich psiaków, włożyłam je do wydarzeń na fb, moze się przyda do rozsyłania ludziom: [URL="http://www.facebook.com/photo.php?fbid=348394071857958&set=o.223666724394283&type=1&theater"]http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater[/URL] niestety nie pamietam jak sie wkłada zdjecia na dogo :-([/QUOTE] Bardzo dziękujemy za zlepek zdjęć. Są super ! [quote name='Romi']Proszę bardzo :) [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/193/psiakiy.jpg/"][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/9585/psiakiy.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] Dzięki romi !!! [quote name='Gosiapk']Nadal przebywa w Bukownie na krótkotrwałym tymczasie. Zbieramy na karmę dla niej i oczywiście szukamy dłuższczego DT lub DS, który mógłby sie zająć jej łapką (wizyta u weta, diagnoza, ewentualna operacja i rekonwalescencja). Czy możesz w jakikolwiek sposób pomóc?[/QUOTE] Dziś miałam info, że jedna osoba chce jej pomóc, teraz już wiem, że to była sprzeczna informacja. Myślę i pamiętam także o niej czy możecie mi przesłać zdjęcie tej malutkiej suni, która pozostała w samochodzie? Tej, której nie wzięliśmy od Magdy z Bukowna? Chcę ja tu dołączyć, ona także musi znaleźć dom. A teraz to, co wiem: Jutro Amiś ma iść do adopcji - ten ze zdjęcia 1/2 Być może na stałe, na razie na pewno na tymczas. Będzie tak czy inaczej bezpieczny :). Jeśli on znalazłby dom to byłaby szansa na kolejną adopcję. :) Rufi, jeśli nikt go do jutra nie zechce będzie nie wiem gdzie.. :( pewnie spędzę z nim noc w samochodzie... nie wiem..jestem załamana... właśnie otrzymałam info, że pani, która się nim zajmuje wyjeżdża. Nie chcę z kolei, aby on z nią jechał, bo po strzyżeniu wożenie go tak daleko jak ona jedzie nie jest dobrym pomysłem. Jutro będę o 15:10 przy przejmowaniu ;) Amisia i wezmę Rufiego, a później... nie wiem co. Pani Ewa, która ma sunię ze szczeniakiem (z poprzedniego wywozu, czarna z białą krawatką - zdjęcie w budzie) być może w sobotę wyadoptuje sunię Sonię (mała, beżowa, wysterylizowana i zaszczepiona). Adopcja przez fundację Elpis z Częstochowy. Jeśli by to się udało to będzie w stanie wziąć 1 lub 2 małe sunie z ostatniego naszego wywozu. Wówczas prawdopodobnie nie mielibysmy już piesków w piwnicy i to byłoby cudowne. Czekamy na wieści, oby się udało. W sobotę będę jechać z pieskiem na mazury do miejscowości Jeziorany (podróż opłacona) przez Pacanów, gdzie mieliśmy na DT Miodzia wyciągniętego z Pszczyny. Prawdopodobnie będziemy jechać przez Warszawę. Jeśli ktoś miałby dom na trasie to jedno zwierzę możemy wziąć. Może ktoś choć ciut dołoży do paliwa, a i tak wyjdzie go to niewiele. Może ktoś zna kogoś, kto mógłby zaadoptować jedno z naszych maleństw na tej trasie?? a teraz odpowiedź bieżąca tu: [quote name='Kejsi']łaciaty psiak jest u mnie dzisiaj będzie miał ogłoszenia[/QUOTE] kejsi - dzięki wielkie, zaraz wszystko zobaczę [quote name='emilia2280']dziékujé. dzwonilam. zalatwione[/QUOTE] cudownie! cuuu doooowww nieeee :) dziekujemy ! [quote name='wojtuś'][URL="http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6838386133/"][IMG]http://farm8.staticflickr.com/7156/6838386133_05f793bfc3.jpg[/IMG][/URL] [B]Amiś[/B] - piesek nr 2 - zmienia jutro po południu awaryjny tymczas na BDT u 2411magdalenka:) Jedzie do Gdowa Madziu dzięki :loveu:[/QUOTE] bardzo się cieszę, bo jest ciut szansy na pewien domek. Trzymam kciuki ! [quote name='Dogo07']Amiś, ładne imię :). Czyli został tylko jego kolega dredzik bez dt.[/QUOTE] Tak, on został...
  24. [quote name='Dogo07']Na fb spodobała się komuś suczka 6 i 8. Myśli o dt (może przyszłościowo o ds), ale jest z Wrocławia. Jedna osoba mysli o dt dla dreda ale jest z Poznania.[/QUOTE] Ja nie jestem w stanie zawieźć suni tak daleko, nie mam na to środków. Jeśli byłby to DS to myślę, że organizowalibyśmy coś,a tak, to nie mam pewności, czy za 2 dni nie będę po pieska wracać.. nie dam tak rady, i tak nie śpię prawie nic już trzeci dzień.. :( [quote name='wojtuś']Pani Agnieszka od [B]2 Szczeniaków[/B] na FB [URL]http://www.facebook.com/profile.php?id=100002063708523[/URL] , [B]Yennefer Crowley[/B] Jest w Zaproszych na wydarzeniu : [URL]http://www.facebook.com/profile.php?id=100003035806724#!/events/304448652937293/[/URL] Rozmawiałem, Szczeniaki będą miały prawd. DS :) Dzisiaj będą kąpane, za 2 dni z rezydentką Zuzią i Kotkiem jedziemy na ogólne odchplenie całego towarzystwa na Sanocką;) Przesyłam Iwonia sms jej numer tel:)[/QUOTE] Dziękuję wojtuś właśnie rozmawiałam z Panią, jest zainteresowana tym maluchem z nr 14/15 - tym z czerwoną obróżką. nie wiem czy Yennyfer zdecyduje się pozostawić oba, jeśli jednego to dla drugiego byłby DS :) ! [quote name='Maada']moja córka zrobiła wspólne zdjęcie wszystkich psiaków, włożyłam je do wydarzeń na fb, moze się przyda do rozsyłania ludziom: [URL="http://www.facebook.com/photo.php?fbid=348394071857958&set=o.223666724394283&type=1&theater"]http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater[/URL] niestety nie pamietam jak sie wkłada zdjecia na dogo :-([/QUOTE] Bardzo dziękujemy za zlepek zdjęć. Są super ! [quote name='Romi']Proszę bardzo :) [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/193/psiakiy.jpg/"][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/9585/psiakiy.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] Dzięki romi !!! [quote name='Gosiapk']Nadal przebywa w Bukownie na krótkotrwałym tymczasie. Zbieramy na karmę dla niej i oczywiście szukamy dłuższczego DT lub DS, który mógłby sie zająć jej łapką (wizyta u weta, diagnoza, ewentualna operacja i rekonwalescencja). Czy możesz w jakikolwiek sposób pomóc?[/QUOTE] Dziś miałam info, że jedna osoba chce jej pomóc, teraz już wiem, że to była sprzeczna informacja. Myślę i pamiętam także o niej czy możecie mi przesłać zdjęcie tej malutkiej suni, która pozostała w samochodzie? Tej, której nie wzięliśmy od Magdy z Bukowna? Chcę ja tu dołączyć, ona także musi znaleźć dom. A teraz to, co wiem: Jutro Amiś ma iść do adopcji - ten ze zdjęcia 1/2 Być może na stałe, na razie na pewno na tymczas. Będzie tak czy inaczej bezpieczny :). Jeśli on znalazłby dom to byłaby szansa na kolejną adopcję. :) Rufi, jeśli nikt go do jutra nie zechce będzie nie wiem gdzie.. :( pewnie spędzę z nim noc w samochodzie... nie wiem..jestem załamana... właśnie otrzymałam info, że pani, która się nim zajmuje wyjeżdża. Nie chcę z kolei, aby on z nią jechał, bo po strzyżeniu wożenie go tak daleko jak ona jedzie nie jest dobrym pomysłem. Jutro będę o 15:10 przy przejmowaniu ;) Amisia i wezmę Rufiego, a później... nie wiem co. Pani Ewa, która ma sunię ze szczeniakiem (z poprzedniego wywozu, czarna z białą krawatką - zdjęcie w budzie) być może w sobotę wyadoptuje sunię Sonię (mała, beżowa, wysterylizowana i zaszczepiona). Adopcja przez fundację Elpis z Częstochowy. Jeśli by to się udało to będzie w stanie wziąć 1 lub 2 małe sunie z ostatniego naszego wywozu. Wówczas prawdopodobnie nie mielibysmy już piesków w piwnicy i to byłoby cudowne. Czekamy na wieści, oby się udało. W sobotę będę jechać z pieskiem na mazury do miejscowości Jeziorany (podróż opłacona) przez Pacanów, gdzie mieliśmy na DT Miodzia wyciągniętego z Pszczyny. Prawdopodobnie będziemy jechać przez Warszawę. Jeśli ktoś miałby dom na trasie to jedno zwierzę możemy wziąć. Może ktoś choć ciut dołoży do paliwa, a i tak wyjdzie go to niewiele. Może ktoś zna kogoś, kto mógłby zaadoptować jedno z naszych maleństw na tej trasie?? Kopię tej wiadomości umieszczam na wątku "ofiary schroniska"...
×
×
  • Create New...