ewa36
Members-
Posts
5201 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ewa36
-
Kora, która boi się własnego cienia...już w nowym domku :)
ewa36 replied to sekkmet's topic in Już w nowym domu
Halo halo Cioteczki ! Nawołuję i nawołuję :) Zaglądajcie do Korci :) -
Ciocia Emi nie otwiera się :shake: Dyskryminują nas - otwiera się komunikat : w twoim kraju niedostępne :roll:
-
Łysa ONka...potrzebuje pomocy w postaci karmy i leków, DT już jest.
ewa36 replied to Ziutka's topic in Już w nowym domu
Przepiękna ! Przepiękna ! Co za przemiana ! Gratuluję Dziewczyny psina nie ta sama :) -
Kora, która boi się własnego cienia...już w nowym domku :)
ewa36 replied to sekkmet's topic in Już w nowym domu
[quote name='saura']piękna psina. a myślałyście coś o radiu? moja koleżanka w RMF MAx zielonogórskim robi, a kolega w Radio Plus. może ogłoszenia w MM zielona góra? Szkoda by taka piękna psina była sama.[/QUOTE] Ciotko kochana, bardzo dobry pomysł :) Pomóż z ogłoszeniami jeśli możesz :) Bardzo dziękujemy :) -
Kora, która boi się własnego cienia...już w nowym domku :)
ewa36 replied to sekkmet's topic in Już w nowym domu
Halo halo ! Co tu taka cisza ? -
[quote name='Agmarek']No tośmy się nie zrozumiały :lol: ja w kuchni najczęściej to tylko światło zapalam ;) Nigdy nie gotowałam świńskich nóżek, ale kiedyś TZ kazał mi kupić, to miały pazury i myślałam że o takie pazury chodzi Emi kiedy zapytała: [B]Poważnie gotowane z pazurami dawać?????[/B] :evil_lol: A gotowanego kuraka to ja psom obieram z kości. Spoko-loko :diabloti: Chrząstek też nie daję, bo się boję.[/QUOTE] Kurze łapki poważnie z pazurami :) jakież to znowu pazury :evil_lol: A chrząstka jest własnie najlepsza :)
-
Walnij sobie drinia Ciocia Emi :) dezynfekcja nie zaszkodzi :)
-
[quote name='Emigrantka']Szczerze to ja tez nie - surowego kuraka psicy dawalam z koscmi ale JUZ nie lubi ale gotowanego obieram z kosci.... Ja te lapki poobieram jednak.... Zaraz Teresie PM wysle, moze wpadnie tu.. jak nie ma skrzynki zapchanej.....[/QUOTE] Ooooooo dobry pomysł :)_ Ciocia Teresa nam powie :)
-
Cioteczki - kurczaka można dawać, kurze łapki też :) Moje smoki wszystkie na kurczaku chowane :) Ale - tak jak pisze Ciocia Bela - nie powinno się dawać kości długich ptaków (jakim niewątpliwie jest kurczak :diabloti:) gdyż łamią się one w długie ostre odpryski i mogą przebić lub skaleczyć jelito. Łapki kurze natomiast - gotowane - można i należy dawać, ponieważ one nie zawierają niebezpiecznych kości długich - to rzec można kurze stopki :evil_lol: innymi słowy :) Dla uspokojenia dodam, że nie tylko moje psiaki jedzą kurze łapki :) i wszystko gra jak chodzi o dostawę kolagenu to naprawdę wszytko gra :) to naturalne odżywka :cool3:
-
Kora, która boi się własnego cienia...już w nowym domku :)
ewa36 replied to sekkmet's topic in Już w nowym domu
Ciotki zaglądajcie do Kory ....... Suńka W GÓRĘ ! -
Cioteczki, łapki dawać warto i można :) Kurczaka tak samo - moje smoki też wszystkie na kurczaku chowane :) Z pominięciem jedynie kości długich - bo u ptaków - a jest nim niewątpliwie i kurczak - kości te łanią się w długie ościenie i mogą przebić jelito - ale poza tym to dobre białe mięsko :) A łapki - same kurze stopki inaqczej mówiąc - nie zawierają niebezpiecznych kości długich :)
-
Jeśli to od kregosłupa to warto 2x w tygodniu podać nux vomica w iniekcjach - wspomaga uklad nerwowy - to lek homeopatyczny - sprawdzony (takze przeze mnie) i skuteczny. Powodzenia :)
-
[quote name='Emigrantka']Mam problem - Zara mi ciagnie tylne nogi jak za dlugo polazi... Psica ma dopiero 4.5 roku wiec troche wczesnie ale... pochodzenia ze tak powiem jej nie znam, kupilam siersciucha mojego ot tak z ogloszenia bo komus w wieku 4 miesiecy "za duza urosla"... Wezme do veta obejrzec i pewnie przeswietlic ale w miedzyczasie - daje jej Seraquin (glukozamina) odkad to zauwazylam - jakis tydzien.... Ktos kiedys gdzies cos pisal o gotowaniu kurzych lapek na takie sprawy - wie cos ktos o tym konkretnie? Ile gotowac, jak gotowac, dawac wode tylko czy z lapkami w srodku (toz to ma kosci i pazury - bleeeeeeeeeeee)ile tego dawac/jak czesto? Zarcia ma sklonnosci do.. sraczki - troche sie boje.... Normalnie je orijen tylko (sucha karma) Ktos cos poradzi? Dzieki....[/QUOTE] Kochana, to może być albo początek dysplazji albo początek zwyrodnień w kręgosłupie ..... choć to młoda śliczna sunia .... Kurze łapki są super bo to naturalny kolagen - najlepiej podawać do żarcia obgotowane a wodę po gotowaniu do popicia. Razem z pazurami i skórą na łapach - toż w sklepach zoo są takowe podwędzane dla psów ..... ale gotowane lepsze bo to "wędzenie" jest chemiczne nie w dymie jałowcowym :diabloti: Warto też dawać psiakowi galaretę z kurczaka czy innego mięsa z żelatyną - jak i dla nas :) i kosci podgotowane tylko lekko - najlepiej cielęce. Oraz polewać suchą karmę po łyżeczce : oliwą z oliwek i olejem rzepakowym - super sprawa na wspomożenie układu nerwowego. No i witamina B1 czyli tiamina - wspomaga układ nerwowy - to ważne przy takich objawach. Dawaj na zmianę te kurze gotowane nogi i wit. B1 i będzie dobrze :) tak tydzień na tydzień powiedzmy nie wszystko na raz.
-
[quote name='Czarodziejka']Patrząc w Daszeńkowe oczęta twoje też by zwiększyło pojemność ;)[/QUOTE] Ehh tak to prawda :)
-
Kora, która boi się własnego cienia...już w nowym domku :)
ewa36 replied to sekkmet's topic in Już w nowym domu
Oj Korcia ..... Znów same tu zostałyśmy ..... Cioteczki zaglądajcie :) -
Carmen-piekna ONka . Odeszła za TM. (*)
ewa36 replied to bela51's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Carmi robi zapasik na zimę :) a wiadomo to jaka będzie :) lepiej być przezornym :) -
Kora, która boi się własnego cienia...już w nowym domku :)
ewa36 replied to sekkmet's topic in Już w nowym domu
Zaglądam do Korci ...... Ciocie pamiętajcie o dziewczynce :lol: -
Carmen-piekna ONka . Odeszła za TM. (*)
ewa36 replied to bela51's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ehh no .... za mocno się widać cieszyłam ..... To nic - co0 ma wisieć nie utonie :cool3: Znajdzie dziewczyna swój domek :lol: -
Kora, która boi się własnego cienia...już w nowym domku :)
ewa36 replied to sekkmet's topic in Już w nowym domu
[quote name='sekkmet']Tak ma, ale ostatnio mniej, bo mało wolontariuszy jesienią w schronisku, a część z wolontariuszy została biurowymi pracownikami w schronisku. Ostatnio ją połączyliśmy z nieśmiałym Pedro i ich przenieśliśmy bliżej ludzi, i trochę jakby stała się śmielsza. W weekend postaram się zrobić jej nowe zdjęcia i filmik[/QUOTE] Super wieści :) mała odżyje zobaczycie :) -
Dziękujemy kochana Ciotko :) Masz niezwykłe serduszko .....
-
Grizabella - ma super DS !!!! i jeszcze trochę długu...
ewa36 replied to morisowa's topic in Już w nowym domu
[quote name='morisowa']ewa,datego nikt sie nie pali do operacji, probujemy lekami pomoc.[/QUOTE] No i bardzo dobrze ...... -
Ależ ona ma u Ciebie dobrze :loveu:
-
Kora, która boi się własnego cienia...już w nowym domku :)
ewa36 replied to sekkmet's topic in Już w nowym domu
Cioteczki w Zielonej Górze na pewno bardzo się starają pomóc malutkiej ...... Ale to nie zastąpi DT ......