-
Posts
2694 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by iwona213
-
Fundacja SOS dla zwierząt - Chorzów - Maciejkowice!!!
iwona213 replied to sosiczka's topic in Fundacje i stowarzyszenia
[quote name='Blood']Co za slicznosci;) A jak sie zachowuje jakis stosunek do ludzi zwierzat itd??[/QUOTE] problem w tym że nie dostałam żadnych informacji na temat jej charakteru, tzn Pan powiedział że jest kochana ale syn ma alergię i kiedy ma mi przywieźć kota i tyle. Jak była u mnie to była tą spokojniejszą, jej siostra była rozrabiarą a ona tylko wtulona w człowieka najchętniej siedziałaby na kolanach. Co do innych zwierząt też nie wiem bo państwo nie mieli innych zwierząt, u mnie były 3 psy i 3 papugi (teraz juz zostały 2 papugi) w październiku jak przytargałam je ze śmietnika, to powiem szczerze że nic sobie z psów nie robiły, miały je zwyczajnie w nosie. Uwielbiały wspólne zabawy ze sobą, serce mi pękało jak je rozdzialałam, ale cóż wspólnego domu nie potrafiłam im znaleźc. -
Fundacja SOS dla zwierząt - Chorzów - Maciejkowice!!!
iwona213 replied to sosiczka's topic in Fundacje i stowarzyszenia
cioteczki potrzebuje pomocy... pół roku temu obok mojego domu okociła się kotka na śmietniku. Udało mi się złapać 2 kotki z 3, trzeci dzikus został wyprowadzony przez matke i nie wiem co z jego losem. Tym 2 kocikom udało mi sie znaleźć domki, wydawało sie ze super... jeden jest super, mam cały czas kontakt. Z drugim też miałam kontakt, jednak dzisiaj Pan do mnie zadzwonił zapytać kiedy może mi kota przywieźć ponieważ tak jest w umowie. Bo faktycznie jest taki zapis, jednak ja nie mam możliwości przetrzymać tego kota. Sytuacja jest beznadziejna, nie wiem co robić, poprosiłam gościa o kilka dni, jednak boje się żeby sie kota nie pozbył bo troche mu nagadałam. Syn podobno ma uczulenie, tylko dziwne że przez pół roku nie miał, tylko nagle teraz i to z dnia na dzień. Dziwna sprawa, ja podejrzewam że 6 tygodniowy kociak jest do kochania, ale 7 miesięczny już nie... masakra. Niestety nie mam co z tym kotem zrobić a jak pomyśle o schronie i o klatce to serce mi pęka. Facet powiedział że komuś go da, ale ja mu nie ufam. To jest kociczka, prawdopodbnie jeszcze nie wysterylizowana. Ale na sterylke wyciągnę od gościa, wkońcu ma zapis w umowie i tego mu nie podaruje, musze jednak znaleźć jakiś kąt dla niej. POMOŻCIE, BŁAGAM!!! tak wydlądała w październiku 2009r jako ok 6 tygodniowy kociak... tutaj z siostrą a tak teraz ma ok 6-7 miesięcy -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
mam nadzieje iż nie wyczuwa tego że jest "niechciana" i z tego powodu przestaje jeść... schron ją zabije jak wróci (za dużo wszystkiego jak na jednego starego psa, jej psychika tego nie zniesie), więc mam nadzieje że jednak tak się nie stanie... oby sąsiadka dała jej ciepły kąt na starość... -
czy ślepota musi oznaczać dożywocie w schronisku?? za TM
iwona213 replied to iwona213's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
tylko jak zebrać dekleracje na kolejnego psa, gdzie brakuje nam na te które juz sa w hotelach i nie mamy pełnych deklaracji... -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
byłoby super, i najważniejsze że dom pod kontrolą, zdjęcia i informacje na bieżąco :) ciotki ratujcie mnie z tym kocikiem... nagadałam troche fcetowi, boje sie żeby teraz nie pozbył sie gdzies kociaczka. Narazie zdjęć nie dostałam a prosiłam żeby wysłali mi szybko ponieważ musze jej coś znaleźć. Pytałam czy kotek ma natychmiast opuścić ich dom czy może na jakiś czas pozostac do momentu znalezienia domu, Pan powiedział ze najlepiej dzisiaj. Jak nie dostane zdjec do wieczora to zadzwonie tam, ale co ja mam zrobić, takiego domowego kota do schronu zawieźć - masakra... wystarczy ze na śmietniku sie urodził i 6 tygodni spędził na zimnie i głodzie... Moze znacie jakieś kociary, które mogłyby 7 miesiecznego kocika przetrzymać?? -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
właśnie dzwonił do mnie facet który pół roku temu adoptował ode mnie 6 tygodniowego kocika, czy może mi dzisiaj przywieźć kota bo syn ma alergie. Ręce opadają, kot już nie jest taki piękny i malutki i wynocha (dziwne że syn nie miał alergi przez pół roku!!!). Nie mam pojęcia co będzie dalej, kazałam im przesłać zdjęcia i że będę szukać mu domu, ale niema możliwości żeby mi kota teraz przywieźli. Jeśli nie znajdę szybko domu dla 7 miesięcznego kota (a napewno dla takiego kota nie znajdzie sie domu tak jak dla 6 tygodniowego) to biedak pewnie wyląduje w schronisku, ja nie moge sprowadzic do domu na chwile obecną zadnego nowego zwierzaka... Macie jakieś pomysły?? u kogo ulokować domowego kocika?? -
czy ślepota musi oznaczać dożywocie w schronisku?? za TM
iwona213 replied to iwona213's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
nikt nie dzwonił, a najgorsze jest to, że na allegro tez prawie nikt nie zagląda widząc że on jest ślepy. Mam na allegro kilka psów, każdy ma po kilkadziesiąt wejsc a Bambaryłek zaledwie kilkanaście :( do tego jest na tyłach schroniska i nawet na spacerki nie wychodzi :( -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
[quote name='Laima'] to niestety nie zatrzymam babci u siebie.[/QUOTE] i co wtedy, powrót do schroniska, czy masz jakieś alternatywne wyjście (bo nasze domy tymczasowe są zapchnane na maxa)?? przecież to będzie dla niej kolejny cios, najpierw umarł właścieciel i trafiła do schronu, teraz nagle dom... i znów schron, nie wyobrażam sobie tego. Ja rozumiem że czasem może kogoś sytualcja przerosnąć, ale wiedziałaś że ona kaszle i z pełną świadomością zabierałaś ją ze schronu. Nie można chcąc komuś pomóc, robić mu krzywdy. -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
[quote name='Laima']Starsza sunia jest u mnie. Bezproblemowy, zrównoważony starszy pies... Tylko kaszle/dusi się STRASZNIE, niemal bez przerwy. Do zestawu leków z azylu dodałam Thiocodin. Zastanawiam się, czy nie zrobić jej RTG tchawicy(?)[/QUOTE] dziekujemy Laima... co do RTG to ja sie nie znam i nie wiem w jakim ona jest stanie, ale jeśli wet zaleciłby zrobić RTG to jak najbardziej jestem za (tylko czy ten kaszel nie jest od chorego serca??). Musiałby tylko ktoś założyć jej wątek, może Ty dałabyś rade?? i trzeba będzie prosić o wsparcie finansowe... nie możemy Ciebie obarczać całkowicie kosztami, a i my mamy pustą skarpete... -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
Basiu sprawdź czy wszystkie psy są aktualne, brakuje mi miejsca na Antene, Ryjka, Diane i Bumet. Bedę je wrzucała jak sie coś zwolni, napisałam też do moderatora aby 4 posty z 2 strony od Kisiaraf, Brysio i ab_agnieszka przypisał do mnie, wtedy będzie jeszcze miejsce na 20 psów. -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
super stronka, juz wklejam w 1 post. Myśle że mogłoby być coś jeszcze o wolontariacie, przydałoby się więcej pełnoletnich osób do wyprowadzania psiaków. Czy Dolores to nasza Gruba?? -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
uzupełniam 1,2 strone, wklejam wszystkie psy których nie było. Jestem na stronie 154 jutro dokończe, ale proszę przy okazji Basie o sprawdzenie czy któryś z psiaków nie jest juz czasem w nowym domu. Psiaków coraz więcej a miejsca nawet na dogo brakuje. Wkleje psy we wszystkie swoje posty na stronie 2 więc jeszcze kilka psów się zmieści, szkoda jednak zeby nieaktualne zajmowały miejsce. -
Buraj za TM :-( na zawsze w naszej pamięci!
iwona213 replied to ihabe's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
prosimy o rozliczenie... Ihabe czy mozesz napisać do Domi przypomnienie o deklaracji, jesli działa Tobie wyszukiwarka, ja tego nie przeszkocze bez wyszukiwarki. -
Mała sparaliżowana Bianka!!! Potrzebujemy pomocy !!
iwona213 replied to Brysio's topic in Już w nowym domu
a jak postępy u Bianeczki?? -
Mantra- małe kochane dziecko , za teczowym mostem.....
iwona213 replied to amikat's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
przykro... -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
[quote name='Dogo07']To faktycznie biedny zapomniany :(. I tyle lat w schronisku :(. A czy jest przynajmniej bezpieczny, inne psy mu nie dokuczają ? Bo w schronisku to wiadomo że stare, kalekie, słabsze psy mają gorzej. I jeszcze jedno, ile on może mieć kg ? Tak 10 czy więcej ? Na zdjęciach wygląda na małego średniaka albo na większego małego psiaka, ale na zdjęciach to różnie wychodzi, dlatego pytam.[/QUOTE] napewno starsze psiaki mają się gorzej w schronisku, ale zawsze są tak dobierane zeby mniej wiecej miały równe szanse. Stare psy nigdy nie są z młodymi, więc Misiu napewno jest z innymi staruszkami. Co do wielkości, to jest taki raczej mały średniak, myśle że wiecej jak 10-12 kg nie powinien ważyć. -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
[quote name='Dogo07']A Misiu nie miał swojego watku ? Ile on ma w ogóle lat ? Czy ma jakieś problemy ? Nie wiem czy potrzeba ale może go troszkę poogłaszam.[/QUOTE] misiu nie miał watku... myśle ze ma ok 12 lat. Kiedyś kilka lat temu był z wolontariuszkami na imprezie które schronisko organizuje każdego roku. Niestety nie udało mu sie znaleźć domu, chociaż pięknie sie zaprezentował. Misiu jest taki troszke zapomniany, dobrze że Basia go przypomniała bo na spacerku był chyba ostatni raz w październiku :( nie wiem jak z jego zdrowiem teraz, ale wcześniej nic mu nie dolegało. Uwielbiał jeść i się przytulać... W kasię - pracownice wpatrzony jak w obrazek. Można go ogłaszać, dziekuję bardzo. -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
ciotki podeślijcie mi wątek Kuby który pojechał do Holandii dostałam jakiś czas temu zdjęcia jak śpi słodko na kanapie, ale zgubiłam jego wątek, wrzuce tam nowe jego zdjęcia. -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
[quote name='jetek'][URL=http://img706.imageshack.us/i/p1080957.jpg/][IMG]http://img706.imageshack.us/img706/706/p1080957.jpg[/IMG][/URL] a to chyba Misiu z pierwszej strony ( nie jestem pewna bo mi się na 1 stronie nie wyświetla jego zdjęcie)[/QUOTE] tak to jest misiu nr 23, kurcze ale on sie postarzał :( czy zdążymy mu znaleźć domek... jak będę miała chwilke czasu (dziś nie dam rady) to chyba założę osobny zbiorczy wątek dla naszych staruszków :( -
Schronisko w Gliwicach - potrzebna pomoc w ogłaszaniu psiaków!!!
iwona213 replied to iwona213's topic in Już w nowym domu
Basiu ten dzidzio jest w gazecie, do mnie niestety nikt nie dzwonił. [IMG]http://images45.fotosik.pl/267/d2f8cfd369ad0bc2med.jpg[/IMG]