Jump to content
Dogomania

anciaahk

Members
  • Posts

    2941
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by anciaahk

  1. Ja nie mogę znaleźć profilu, czy ktoś może mi dać link? Dziękuję za PW. Tylko czemu profil jest ukryty :-(, jak się nie jest znajomym, nie można obejrzeć ani filmu ani zdjęć.Po co to ukrywać i przed kim?
  2. Ja również podtrzymuję deklarację dołożenia się do zabiegu dla naszej pięknej Gerdzi :).
  3. [quote name='alfabia']już za kilka dni śmignie :scared:Karmel ze schronu :Dog_run:[/quote] Mój Karmelek musi poczekać jeszcze 8 dni :loveu:, Ty swojego wymiziasz prędzej. To już naprawdę niedługo.
  4. Też tak myślałam. Mąż jest nieugięty. :shake: Jest wiele domów, gdzie jest i kot i pies. Oba zwierzaki są młode, więc też myślę, że nie powinno być kłopotów z dogadaniem się. A Karmelek już już, jeszcze 8 dni :).
  5. [quote name='Ulka18']Nie ma zadnej reguly. Pies to pies, nie ma znaczenia, ze jest ze schroniska. To sprawa indywidualna kazdego psiaka. Schronisko raczej nawykow np. gonienia kotow nie zmienia. Nie podejrzewam, zeby Karmelek ma zle zamiary wobec kociambrow. To spokojna psinka.[/quote] :evil_lol: tak mnie zadziwiliście różnicami zachowania w aucie, że pomyślałam, że do kotów też obowiązują jakieś reguły. Znajoma wiedząc, że straciłam pieska, chciała ze mnie zrobić kocią mamę. Chodzi o wolontariuszkę z olsztyńskiego schroniska, która wyciągnęła zeń młodego umierającego kociaka i przywróciła do życia. Kotuś w zamian odwdzięcza się jak może, jest miły,przytulaśny, czyściutki. Niestety owa wolontariuszka musi (nie wiem czemu) oddać kotka. Jak wysłuchałam jego historii, to żal mi się zrobiło. Dziewczyna nawet dzwoniła do nas do biura mnie szukała i błagała by zaopiekować się kociakiem. Mąż jednak jest przeciwny ze względu na Karmelka, obawia się psio-kocich wojen w mieszkaniu pod naszą nieobecność. Stąd moje pytanie, nie wiem jak pokonać jego obawy. Jeśli kotek jest mały, to jakoś by się oba zwierzaki pomieściły na naszych 40m2.:roll:
  6. Dzwoniłam dzisiaj do Kierownika, raz jeszcze potwierdzić mój odbiór Karmelka. Oby przypadkiem nie był wydany nikomu innemu. Kierownik się śmiał, ale potwierdził, że psiuniu czeka :loveu:. Już nawet poznał mnie po nazwisku hhih. Kierownik, nie Karmel, oczywiście. Czy jest jakaś reguła jak psy schroniskowe reagują na koty?
  7. Magda idź wg wskazówek Uli :), na pewno będzie Ci łatwiej pomagać psiaczkom. Karmelku, jeszcze w sumie 8 dni, wytrzymasz? Ja tęsknię. Strrrasznie :).
  8. [quote name='Magda779']W ogłoszeniach nie mam wprawy :shake:[/quote] Ja niestety też nie, ale jest tu tyle wątków, linków do różnych ogłoszeń, jest na czym ( i na kim) się wzorować. Na pewno sunia znajdzie swój dom, nie można jej nie pokochać.
  9. Filmik wstrząsający i smutny.Ale miejmy nadzieję, że ruszył czyjeś serce.:-(
  10. [quote name='Magda779']Trudno... może przeznaczony jest jej ktoś inny :-([/quote] Sunia jest piękna, próbowałaś gdzieś ją ogłaszać, allegro, gratka itp?
  11. Madziu z moich znajomych niestety nikt nie szuka aktualnie pieska :(.
  12. :loveu: Taką kanapę do spanka chcę zakupic Karmelkowi. Myślicie, że mu się spodoba? :cool3: [IMG]http://www.hotel-pupil.pl/allegro/P1040361.jpg[/IMG]
  13. Gerdzia zasłużyła na najlepszy dom !!!
  14. Mąż na 2 psy kategorycznie się nie zgadza, mamy małe mieszkanie. Nie mąćcie mi już w głowie, proszę :-(. Czeka na mnie Karmelek, już wie, że po niego jadę. I nikt i nic mnie nie powstrzyma. Nawet zima :diabloti:. Pusia cudna :-(.
  15. Tak czy inaczej leki uspokajające wezmę :), i nic a nic Karmelka się nie boję. Będzie miał też towarzysza w drodze powrotnej, więc mam nadzieję, że będzie ok. 9 dni i 10-go już będziemy razem :).
  16. Znając mnie na pierwszy ogień pójdzie ta sunia z wybiegu 17, bo żal mi jej.
  17. [quote name='Ulka18'][B]Anciaahk[/B], psy ze schroniska sa inne niz te wychowane w domu, [B]sa tak szczesliwe, ze wyszly z tego miejsca, ze siedza w cieplutkim miejscu i ze maja czlowieka blisko siebie[/B]. [/quote] Ulka kurde Ty mi dziewczyno nie pisz takich rzeczy, bo już siedzę i się mazgaję. :placz::placz::placz: Dopóki człowiek nie zetknie się z takim światem, to siedzi w jakiejś skorupie i chyba z egoizmu woli nie wiedzieć, że taki zły świat istnieje. Tak czy inaczej jakoś się przygotuję, a i tak będziemy robić przerwy i spacerki. Codziennie liczę ile dni jeszcze zostało, w pracy non stop spoglądam na zegarek. Nie jestem w stanie skupić się na niczym innym. Żeby był już 27 lutego...
  18. Ok, to nie będę go niepotrzebnie faszerować, kupię 1-2 tabletki na wszelki wypadek. Murko na pewno masz większe doświadczenie w transportowaniu piesków ze schroniska, więc zdaję się na Ciebie. Chociaż zaciekawiłaś mnie, czemu śpią hihihi? Moja Cindy śpiewała w samochodzie (zwłaszcza jak radio było ściszone) :diabloti: i cały czas obserwowała gdzie jedziemy, mimo że jeździła dosyć często, nigdy w aucie nie spała, zawsze była pobudzona, stąd moje pytania o uspokojenie pieska :). Fakt, że nie próbowałam jej podawać jakiś medykamentów, ale to raczej zawsze były krótkie trasy.
  19. Dziękuję. :roll: Znalazłamw necie Cocculine, chyba ten miałaś na myśli? Ewentualnie coś innego SERENE - UM, preparat uspokajający dla psów i kotów.Też uspokajające. Zajadę jutro do lecznicy coś kupię. Dzisiaj zamawiam też legowisko, w środę będę miała luźniejszy dzień to kupię smycz i obrożę. Kaganiec chyba jest zbędny? Datek na schronisko można wpłacić gotówką czy powinnam wcześniej przelać? Jeszcze tylko całych 10 dni, nie wiem jak to przetrzymam. Pierwszy tydzień po stracie Cindy to tak jakby trwał 3 lata, jak pomyślę, że odeszła zaledwie 10 dni temu, to nie mogę w to uwierzyć. Cieszę się, że dzięki Waszej pomocy będę mogła przelać tą miłość na Karmelka. Zapełni nam pusty dom, gdzie nikt już nie wita merdaniem ogonka, gdzie nikt nie chodzi po nas rano, domagając się porannych czułości. Nie mogę się już doczekać. Dobrze, że Karmelek jest w cieplejszym nieco miejscu. Mam nadzieję, że jemu ten czas oczekiwania też upłynie szybciutko.
  20. Podpowiedzcie mi - czy na drogę powinnam zaopatrzyć się w jakieś leki uspokajające dla Karmelka? To jest jednak 500 km z przerwą na Warszawę, chciałabym mu oszczędzić nadmiernych (negatywnych) emocji i strachu. Nie wiem, czy kiedykolwiek jeździł autem?:roll:
  21. [quote name='Murka']Jest w budunku czyli przenieśli go z boksów ogólnych. Jest albo w świetlicy albo w boksach na hali (tam jest cieplej niż na zewnątrz). Dbają, żeby mu się nic nie stało do czasu odbioru i żeby nie został wydany przez omyłkę komuś innemu ;)[/quote] Tak po cichutku właśnie myślałam. Aż mi lżej na serduchu :).
  22. [quote name='alfabia']Nie mieszać jej w głowie bo już zakochana! :Dog_run:[/quote] Sunia jest też piękna, ale trzymamy się Piętrowca. Dzwoniłam do schroniska, piesek jest już w budynku (????) i czeka na swoją pańcie :loveu:. Już mu powiedzieli, że po niego przyjeżdżam.
  23. [quote name='Reno2001'][B]anaciaahk[/B]- znacie już termin kiedy jedziecie po psiaka? Jestem ciekawa czy on jest już do adopcji, czy jeszcze biedak musi siedziec w schronisku.[/quote] Już można go adoptować:multi:, jedziemy po niego 27 lutego. Tu szczegóły: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f97/piesek-znaleziony-przygarne-mloda-ruda-kudlata-sunie-131390/index9.html#post11803849[/url]
  24. [quote name='Ulka18']Nowe zdjecia Piętrowca teraz Karmelka :loveu: Po domowej kąpieli i kilku tygodniach we wlasnej Rodzinie Karmelek bedzie jeszcze ladniejszy. [/quote] Ula jesteś kochana:multi::multi::multi:. Cudowny bidulek, jeszcze tylko 11 dni i już nockę spędzi na miękkiej, ciepłej kanapie. Widać jednak zmianę bo tych 2 miesiącach pobytu w schronisku. Uszka położone, oczka inne :(. Muszę kupić mu jeszcze posłanie, bo poprzednia sunia spała z nami :evil_lol:. Chociaż mój mąż stwierdził, że bez sensu, bo pewnie Karmelek i tak będzie królował w naszym łóżku :). Po zmarłej Cindy zostało mi pół opakowania Fortecoru (serce) oraz prawie cała Ipakityna (mocznica). Czy mogę to zawieźć do schroniska, bo trochę szkoda mi to wyrzucić, ewentualnie mogę wysłać do jakiegoś DT czy Hoteliku - jak są psy tego potrzebujące. Mogę przywieźć stare koce, nie wiem czy są potrzebne. Może to głupie pytanie, ale czego najpilniej brakuje w schronisku?
×
×
  • Create New...