-
Posts
2941 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by anciaahk
-
[quote name='Ulka18']Zajrzyjcie tutaj :loveu: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f85/piesek-bez-lapki-juz-w-domku-czyli-przygody-korsarza-12051/index74.html[/URL][/quote] Podziwiam takich ludzi, są wspaniali, trzeba mieć wielkie serce.
-
[quote name='Murka']Porobimy zdjęcia Gerdzi, ale raczej przydadzą się do ogłoszeń, bo decyzja już chyba podjęta :eviltong: Cieszę się, że psiak z okienka będzie miał domek :multi: Mam nadzieję, że spełni Wasze oczekiwania i nie będziecie mieli z nim problemów :cool3:[/quote] Murko mimo wszystko jeśli Ci to nie sprawi kłopotu, to proszę o fotki. Też mam nadzieję, że kłopotów nie będzie, chociaż z poprzednią sunią na początku było sporo problemów z gryzieniem, ale jakoś jej to z wiekiem minęło. Straconych par butów, dywanów itp nie liczę :evil_lol:. Co do pieska - wizualnie go bardzo pokochałam, ale obawiam się cały czas skutków jego płci, a wszyscy odradzają mi kastrację, że niby piesek się groźny robi po tym. Sunia poza kolorem sierści też chyba jest bliska mojej suni, ale mąż się obawia że będzie duża, stąd wahanie. Rzeczywiście, chyba piesek jest bliżej :)
-
[quote name='Ulka18']Anciaahk, cos wymyslimy, moze ktos z wolontariuszy podjedzie do Was. Termin ustalicie dogodny dla obu stron. W Olsztynie mieszkala moja wirtualna suczka Agusia [TM'] , jej Pancia na pewno sie zgodzi.[/quote] Aha to czekam na informację. Rozmawiałam z kierownikiem schroniska, piesek będzie na mnie czekał :loveu: Aż chce mi się płakać ze szczęścia :):).
-
[quote name='Ulka18']To raczej nie mieszkanie jest wazne, ale rozmowa z Wami. To w Waszym przypadku bedzie tylko formalnosc, ale oczywiscie procedury trzeba zachowac. Czekamy zatem do wieczora na rodzinna narade. Moze w tym czasie Murka zrobi porownawcze zdjecia Gerduni i bedzie Wam latwiej zdecydowac.[/quote] Ok to do wieczora :). Do schroniska w Olsztynie mogę podjechać w poniedziałek rano przed pracą, ale nie wiem jak mój mąż, czy on też musi być obecny??
-
[quote name='Ulka18']HIHI, to chyba nowa pani odebrala, pani Monika, skoro nie wiedziala kto to jest Murka /w schronisku znana jako Kasia/. Ona np. na moje latanie z aparatem tez dziwnie patrzyla, nowa jest, nauczy sie, ze wolontariusze sa z innej planety, adoptujacy psy tez. [B]Anciaahk[/B], nic sie nie martw, zalatwimy wszystko i wcale nie bedziesz musiala jechac do Mielca :wink: To co rezerwowac "psiaka z okna' ?[/quote] Rezerwować!!!! Ostatecznie między Gerdą a psiakiem zdecydujemy z mężem wieczorkiem po obejrzeniu zdjęć Gerdy, ale raczej obstawiamy psiaka :multi::multi:!!! Co z wizytą przedadopcyjną? Chodzi o obejrzenie mieszkania?
-
dzwoniłam raz jeszcze, nie ma kierownika, ale jakaś Pani powiedziała, że już pieska z okienka można adoptować :multi::multi:. Natomiast była w ciężkim szoku, jak się dowiedziała, skąd dzwonię. Kazała odebrać pieska osobiście. Nie wiedziała kto to jest Murka i ogólnie myślała chyba, że rozmawia z kosmitką. Ostatecznie kazała zadzwonić, jak będzie kierownik.
-
[quote name='Murka']Kierownik mi napisał, że będzie wiedział dopiero w środę, bo teraz nie ma prowadzącego tej sprawy :-([/quote] O kurcze a ja dzwoniłam do schroniska już zanim to przeczytałam, kierownika nie było, odebrała jakaś Pani. Trudno, poczekamy do środy. Nie wiem, po co ten depozyt, tak się zastanawiałam - czy oni chcą rozważyć oddanie psa właścicielowi??? Przecież piesek nie pójdzie na salę sądową, by zeznawać jakie miał straszne przeżycia. Mam nadzieję, że sprawa się pomyślnie i szybko zakończy. Ja mogę na początku marca wziąć kilka dni urlopu, wtedy zorganizujemy transport, więc aby do końca miesiąca wszystko udało się łącznie z wizytami adopcyjnymi załatwic.
-
Śliczna GERDA ze schr. Mielec - POJECHAŁA DO DOMU!
anciaahk replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieję, że wszystko pójdzie pomyślnie :). -
Śliczna GERDA ze schr. Mielec - POJECHAŁA DO DOMU!
anciaahk replied to Murka's topic in Już w nowym domu
[quote name='pucka69']i z tym pytaniem zwracamy sie do Murki :cool1:[/quote] Już na moim wątku przygarnę odpowiedziała. Jutro obiecała wkleic zdjęcia z człowiekiem :lol:. -
[quote name='Murka']Piesek z okienka miał robione zdjęcia w świetlicy schroniskowej, stąd piec. Nie wiem czy tam przebywa na stałe czy w boksie :roll: może Ulka będzie wiedziała. Do Kierownika wysłałam ponaglającego maila. Żeby się coś o psiaku dowiedzieć najlepiej zadzwonić do schroniska tylko Ulka może podpowie o jakiego psiaka pytać (bo w Mielcu jest psów prawie 600). Gerda nie jest duża, ona teraz jest taka do połowy łydki właśnie, nie urośnie już wiele, to już prawie dorosła panienka ;) Zrobię zresztą jutro zdjęcia z człowiekiem żeby była jasność :cool3:[/quote] Murko kochana czekam w takim razie na zdjęcia z człowiekiem ;). Właśnie pytałam wcześniej, czy mam dzwonić czy co, ale kazano mnie czekać, więc czekałam. Ale jutro zadzwonię i wypytam, będę pytała o pieska z okna, to może kierownik będzie wiedział o co chodzi. Jak się jutro wszystko wyjaśni i zobaczymy zdjęcia Gerdy, podejmę ostateczną decyzję. :multi:
-
Śliczna GERDA ze schr. Mielec - POJECHAŁA DO DOMU!
anciaahk replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Oczywiście. Czekam na informację. Zastanawiam się nad adopcją Gerdy lub pieska z okna. Nie wiem tylko, czy Gerda jeszcze nie wyrośnie na dużą sunię? -
Ula a 2 pieskiem, jaki biorę pod uwagę jest sunia u Murki, Gerda. Mąż tylko się obawia, że ona duża będzie. Z opis Murki czytałam, że jest do pół łydki, ale na zdjęciach wydaje się większa.
-
Podejrzewam, że gdybym kupowała rasowego szczeniaka np. z Krakowa to sprawa byłaby ok...:cool3: Ja się nie przejmuję, czekam cierpliwie na informację. Na zdjęciach piesek jest w jakimś domu z piecem kaflowym, dlatego pomyślałam, że może jest "na stanie" schroniska, ale znajduje się w czyimś mieszkaniu... Rozumiem, że w dalszym ciągu nic w jego sprawie nie wiemy, ile to może jeszcze potrwać. Czy któraś z Was wie, jak się zachowuje w schronisku? Z informacji ze strony wynika, ze jest w nim od listopada.
-
[quote name='magda222']Niestety nie widzę zdjęcia w Twoim avatarze(widzę tylko czerwony krzyżyk).Wklejam Majeczkę. [/quote] Dziękuję :buzi:, rzeczywiście jest podobna do mojej Cindulki. Jednak nie ukrywam, że wolałabym młodszą sunię, już mi dziewczyny znalazły psiaka z Mielca, czekam tylko na potwierdzenie jego sytuacji. A propo "mojego" ;)pieska z okienka - czy on się obecnie znajduje w schronisku czy u kogoś w domu? Może wiecie? Chyba 3 czy 4 noc z rzędu jak o 1 w nocy jeszcze przewracam się z boku na bok, po czym śnią mi się wszystkie pieski po kolei obejrzane. Znajomi twierdzą, że upadłam na głowę ściągając pieska ze schroniska z 2 końca Polski.... ;)
-
[quote name='malagos']Może już wybrałaś psika, ale zobacz jeszcze moją tymczasowiczkę Spinkę :1,5 roku, domowa, radosna, inteligentna, po sterylizacji, mala- 6 kg, no i blisko do Olszyna (100 km) [/quote] Dziękuję, jest urocza - ale wolałabym psinkę bardziej podobną do mojej zmarłej suni.
-
Najbardziej oczywiście nastawiam się na pieska z okna.
-
ok, to bardzo się cieszę. po prostu myślałam, że może zapomniałaś o nie :roll:. Czekam więc na informacje, będę je tu sprawdzać. Narazie jestem zdecydowana na pewno na 1 z tych 3 mieleckich piesków.
-
Śliczna GERDA ze schr. Mielec - POJECHAŁA DO DOMU!
anciaahk replied to Murka's topic in Już w nowym domu
ok dziękuję Wam bardzo. Zrozumcie moje zniecierpliwienie, bardzo bym chciała już wiedzieć na czym stoję. Proszę pamiętajcie o mnie, czekam na wieści. -
hop hop czy ktoś wybiera się do schroniska w Mielcu, by sprawdzić i 3letnią sunię i pieska " z okienka"? Zainteresowałam się również pieskiem Gerda z Hotelika Murki :razz:. Do pełnej i ostatecznej decyzji chciałabym więcej informacji (tak jak pisałam o usposobieniu, charakterze, ew.przeszłości psinek) i ewentualnie zdjęć tych wszystkich 3 piesków, gdyż nie mam możliwości podjechania i pomiziania osobiście - to 500 km ode mnie. 3 niestety wziąć nie mogę :(. Podpowiedzcie jak mam zorganizować w takiej sytuacji wizytę przedadopcyjną - czy mam poprosić kogoś z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z mojego miasta? Chciałabym mieć to za sobą, by wiedzieć czy mogę zaadoptować psiaka czy nie. Czy powinnam w tej sprawie zadzwonić do schroniska?? Odbiór - tu się zastanawiam, ale do Warszawy mogłabym bez problemu podjechać, ewentualnie czy znalazłby się ktoś, kto podrzuci pieska do Warszawy. Cały czas czekam na Waszą pomoc.
-
Śliczna GERDA ze schr. Mielec - POJECHAŁA DO DOMU!
anciaahk replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Murko, czy po operacji Gerda też będzie do adopcji? Tak myślę, że jak nie wypali z tym pieskiem wyrzuconym przez okno, mogłabym też rozważyć adopcję Gerdy, jest urocza. Widzę, że potrzebna jest kasa na operację przepukliny, jeśli mogę jakoś pomóc, daj znać. Narazie nie bardzo się jeszcze orientuję jak to działa, ale doczytałam, że prowadzisz hotelik i dziewczyny sponsorują pobyt w nim piesków. -
[quote name='Ulka18'][B]anciaahk, [/B] przy najblizszej okazji, gdy ktos z wolontariuszy bedzie w schronisku, mozna sprawdzic jak sie pies zachowuje. Dowiem sie, czy np. halcia bedzie jechac do schroniska, ja na razie sie nie wybieram, bo bloto jest :shake: Mojej Casablance zeszlo chyba z miesiac, zanim zaczela chodzic na prostych nózkach, bardzo sie bala. Ja wole spokojne, niesmiale psy, bo one w domu nie rozrabiaja, raczej czekaja spiac w swoim poslanku na powrot panciow.[/quote] Ok, to bym prosiła o ewentualne sprawdzenie. Właśnie, spokojniejsze pieski, zwłaszcza sunie, są myślę łatwiejsze do utrzymania w mieszkaniu. Moja poprzednia suczka była jednak mocno rozbrykana i sporo gryzła i niszczyła. Z wiekiem jednak jej to przeszło. Właśnie może ma ktoś ewentualny kontakt do opiekunów tej suni i pieska - żeby porozmawiać o ich temperamencie i zachowaniu. Czekam też cały czas na wieści od straży miejskiej.
-
[quote name='Ulka18'][URL="http://www.mielec.bezdomne.com/galeria.php?ad=0&p=4&pk=P&str=3&sort=data%20DESC&pid=1922"][IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/17suniaa.JPG[/IMG][/URL] Ta sunia byla przyjeta chyba jako bezdomna. Jesli chodzi o smycz to trzeba bedzie sprawdzic. Moja suczka ze schronu w ogole nie umiala chodzic, a teraz smiga jak strzala na smyczy.[/quote] W jaki sposób można to sprawdzić? W ile czasu nauczyłaś pieska chodzić na smyczy?
-
Wolę spokojne pieski. Mąż ma jednego pieska wariata w firmie, to wystarczy jeden z temperamentem. Domowy miluś może być spokojniejszy :). Ta sunia była wcześniej pieskiem domowym, czy nie znamy jej historii? Nie wiem - umie chodzić na smyczy, czy wymaga nauki ?
-
[quote name='terra']cd. schronisko w Mielcu [B]ok. 3 letnia suczka[/B] [B]17-suczka ruda (STERYL.)[/B] [URL="http://www.mielec.bezdomne.com/galeria.php?ad=0&p=4&pk=P&str=3&sort=data%20DESC&pid=1922"][IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/17suniaa.JPG[/IMG][/URL] [/quote] Ta sunia też mi wpadła w oko, jest śliczna. Obawiam się tej nieśmiałości, czy będzie łatwo takiego pieska oswoić w nowym domku. Czy ten piesek wcześniej miał swój dom czy od urodzenia jest w schronisku lub na ulicy? Czekam też na wieści od Murki w sprawie rudzielca :). Nie spodziewałam się aż takiej pomocy, dziękuję wszystkim. Utwierdzacie mnie, że to bardzo dobra decyzja. Czekam na psinkę, która będzie miała mnóstwo miłości i zapełni w naszym domu pustkę po ukochanej Cindce.
-
[quote name='Murka']Bardzo łatwo: kastracja ;) Zaraz się upewnię czy psiak jest nadal w schronisku.[/quote] Ok. To czekam na informację. Gdyby jednak znalazła się taka sunia, to byłoby wprost niesamowite szczęście.