-
Posts
6863 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by magdola
-
A ja mam pytanie z innej beczki. co prawda jeszcze Was wszystkich nie znam i Waszych pupili ale co roku raczej jestem na wystawie w Szczecinie (jako widz i fotograf amator) ale mam pytanie czy ktoś z Was będzie na wystawie w tym roku? Ja na pewno i też jako widz:) Gdyby coś to oferuję "pomoc" w poruszaniu się po mieście (Szczecin jest strasznie nieoznakowany)i ew. jakiś nocleg.
-
Czy kupic doroslego grzywacza ?? POMOZCIE
magdola replied to Karolina_Marcel's topic in Chiński grzywacz
[quote name='resuruss']Oj grzywek potrafi się odgryzć :angryy: U mnie Harys zrobił Zuzce piercing nosa :angryy: W sumie najwieksza moja wina ,bo nie dopilnowałam dzieciaka ,a pies sie tylko bronił ...no i stało się :oops: Trzeba mieć też na uwadze fakt ,ze Zuzka od urodzenia wychowana ze stadem ,więc zachowania ma czasem rubaszne względem psów i na duzo sobie pozwala względem nich ;) Niemniej psy ,które sa w domu od szczeniaka nigdy nie capneły Zuzki :multi:. Czasem ich zabawy przyjmuja postac mocno hooliganską i wsciekłe ryki Rotka i Pasi roznosza sie po całym domu ,ale nigdy nie użyły zębów :multi:[/quote] Moja Ola czasem potrafi się tak świetnie bawić z psem że aż ja sama prawie płaczę ze śmiechu , a innym razem zamyka się z Łilą w pokoju i słyszę jej śmiech i wiem, że już jakieś eksperymenty próbuje robić. Otwieram drzwi i pies z szybkością błyskawicy ucieka i chowa się za mną :evil_lol:. -
Chcecie się pośmiać? To proszę : Wchodzę do sklepu i mówię, że chcę coś na pchły i pani mówi mi że albo kropelki albo obróżka no to ja mówię jej tak: A te kropelki to jak się podaje psu? Po jednej dziennie czy inaczej? :shake: Pani w sklepie o mało palpitacji serca nie dostała HAHAHA Ale by jaja były co? Ale to tak jest jak ktoś zielony w temacie idzie do sklepu :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: I wyszło że kupiłam obrożę a jak ją założyłyśmy to stwierdziłam, że jest niewygodna i kupimy jednak kropelki, ale nie będziemy ich jeść tylko kropić na skórę :megagrin::turn-l: I tak sobie myślę jaki to człowiek durny jest czasem...:oops2::lol:
-
Czy kupic doroslego grzywacza ?? POMOZCIE
magdola replied to Karolina_Marcel's topic in Chiński grzywacz
[quote name='Karolina_Marcel']Witam, Mysle o doroslym psiaku poniewaz mam 8 miesiecznego synka,ktory wlasnie zaczal raczkowac i pelza po calym mieszkaniu i dlatego siusiajacy szczeniaczek odpada :( [/quote] Ja co prawda nie jestem obeznana w temacie, ale powiem jedno. Nasza sunia przyjechała do nas mając trzy miesiące i załatwiła się w domu tylko w pierwszą noc! Potem zdarzyło się siku kilka razy tylko i to w nocy gdy nie wytrzymała do rana, albo już nad samym ranem gdy nie zdążyłam sie ubrać w tempie strusia pędziwiatra :evil_lol: . Poza tym zawsze to miało miejsce albo na wycieraczce przy drzwiach ( w domu:) albo przy drzwiach na podłodze. Moje dziecko ma 5 lat i robi z Łilą "wszystko" w granicach rozsądku:evil_lol:. Nie wiem czy grzywacz potrafi się "odgryżć" bo mój nawet chrupki ledwo rozgryza:evil_lol:. Przy tak małym dziecku chyba bym się nie zdecydowała na pieska dorosłego a zwłaszcza samca, ale życzę powodzenia i mam nadzieję, że Wam sie ułoży:razz:. Dodam, że nasz maluch jest z charakterem i potrafi być złośliwa, albo obrażona. Raz leciutko nasiusiała córce w pokoju na dywan za to, że ją źle złapała i za mocno:diabloti: -
[quote name='maga18']aaaaaaaaaa nie dawaj jej tego zielonego!!!!!! to jest bardzo szkoldliwe, wiele psów po tym przeszło za tęczowy most!!! tu o tym wiecej [URL="http://improvehomelife.com/greenies.html"]Greenies[/URL][/quote] O BOSHE!!! To co zostało to poszlo do śmieci ale jedno zjadła :placz: Mam nadzieję, że wszystko będzie ok:placz: :shake: Dziękuję :crazyeye:
-
[quote name='am-elle']Ja bym jeszcze dodała żaby, dżdżownice i wszelkiego rodzaju biegające żuczki .... mniam:evil_lol:[/quote] O Boshe! To ja już jestem spokojna... W innym poście napisałam o pomoc bo nasza Łila pomimo, że najedzona to na dworze udaje zagłodzonego biednego pieska i zjada wszystko co napotka na swojej drodze ( i wywącha)... Poza tym nikt nie napisał nic o karmie suchej Hills-a? Ktoś używa? Warto? I czy można psu podawać ugotowane mięsko kurczaka z zupy? (moja mama co kilka dni przynosi małej bo twierdzi że my ją głodzimy bo ona wiecznie głodna jest...:angryy:)
-
[quote name='Agama']zupelnie nie rozumiem Twojego postu:crazyeye:surowy kurczaczek z salmonella,co to znaczy ten zapach ropy z pyszczydla,nigdy z czyms takim sie nie spotkalam uswiadom mnie w tej kwestii[/quote] Co do tego kurczaka to też bym się chętnie dowiedziała, ale co do tego zapachu to prawda, że może "śmierdzieć". Przechodzimy to właśnie i w ciągu tygodnia mała gubiła po 1 ząbku dziennie i strasznie krwawiła pojawił się taki straszny zapach fuuu:shake: i po nieudanych próbach dawania jakichś gryzaczków i smakołyków z dodatkiem czegoś zielonego (zapomniałam jak to się nazywa ale są takie gryzaki w zielonym kolorze) poszłyśmy do weta. I okazało sie że ten zapach to albo jedzonko fermentuje albo to od tego ząbkowania (pani doktor nam to wyłumaczyła ale ja chyba pokręcę, więc nie będę powtarzać). Dostałyśmy takie tableteczki do przyklejania na dziąsełka i po 3 dniach problem ziknął :) Mam nadzieję, że to nie karma:evil_lol: bo staram się nie oszczędzać na jedzeniu...:mad:. Zapomniałam dodać, że przez ten czas mała prawie nic nie jadła a jeśli już to jakieś papki albo super rozdrobnione, bo dziąsła bolały. Ale chcyba będziemy podawać jakieś witaminki bo podejrzewam, że czegoś ma za mało. Pomimo, że jest najedzona, to na dworze zamienia sie w odkurzacz i "wąchacz" i pochłania prawie wszystko...:crazyeye: czego oczywiście my nie zauważymy... Podajecie jakieś witaminki waszym ulubieńcom?. Ja na razie tylko gammolen ale myślę nad czymś jeszcze...:roll:
-
[quote name='am-elle']2009.04.12 Ptysia skończyła roczek !!!! duża rośnij mała bądź!!! :evil_lol: moja kochana :loveu:[/quote] :new-bday:[COLOR=Magenta] STO LAT!!![COLOR=Black] Moja Łilma skończyła tego dnia 5 miesięcy:eviltong:[/COLOR][/COLOR]
-
Olej:crazyeye:Dziękuję za odzew. Tak myślałam że to wina szamponu, ale jak pisałam muszę wszystko przez internet, a sprzedawcy są różni... I tak mi wcisnęli tego Seidla:evil_lol: No ale cóż czas na zmiany. Ten babanowy balsam to ja czytałam, że on dla półdługiej jest i powiem szczerze z własnego doświadczenia, to on wcale nie "usztywnia" bo włoski są super mięciutkie:loveu:. Po skończeniu przejdziemy na jabłuszko napewno albo na bio-grooma albo jeszcze co innego hehe:razz: Na pewno skorzystam z porad i tuż po świętach czas na zakupy. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :multi::lol:
-
Dziękuje za tak szybką odpowiedź:multi: Więc tak: szampon dr Seidla , odżywka i olej palmowy ISB (niestety szamponu nie było, i u mnie w mieście chyba ze świecą szukać bo tylko na zamówienie) Szamponu potrzebowałam na już i polecono mi właśnie ten, miałam chęć na isb ziel. jab. lub bio grooma ale też brak:shake:. A z tym ISB to farta miałam bo akurat to były dwie oststnie sztuki (zakurzone ae jeszcze z dosyć długą datą) i sprzedawca chciał się ich pzbyć bo mu zalegały i kupiłam odżywkę za 25 (litrowa! ale bananowa) a olej za 50 :lol: Po kąpaniu i wysuszeniu grzebień i szczotka taka z zagiętymi drucikami i kuleczkami na końcach. I raz użyłam jedwabiu ale skleił nam kłaczki troszkę :oops: I nie wiem czy dobrze robiłam z tym olejem bo ja ją smarowałam tak ze dwa-trzy dni przed kąpaniem... Zapomniałam dodać, że ma 5 miesięcy prawie i jest "szczerbolem" :diabloti: (fajnie wygląda bez kła):eviltong:
-
Bardzo proszę o radę osoby, które mają białe grzywki:oops: bo ja chyba nie "dopieram" swojej :crazyeye: Już stwierdziłam, że to wina szamponu (używamy specjalnego dla szczeniąt z proteinami), słabo się pieni i żeby nie odżywka i olej to wydaje mi się, że włos byłby strasznie wysuszony... Wiem, że są szampony i odżywki do białego włosa, ale nie wiem czy dla szczeniąt mogą być. Proszę o radę i z góry dziękuję:):loveu:
-
[URL="http://wielkanocnykurczak.pl/magda,213545/"][URL=http://wielkanocnykurczak.pl/magda,213545/][B][COLOR=red][SIZE=4]Wesołych Świąt[/SIZE][/COLOR][/B][/URL] [/URL]
-
07.04.2009 r w TVN w faktach był reportaż o nielegalnej hodowli Tosa Inu. Oglądając to przez chwilę mignęły w tle dwa grzywki (tak mi się wydaje?) Czy ktoś mógłby to potwierdzić albo nie, byłabym wdzięczna, bo po oglądnięciu artykułu tylko jedna myśl mi się nasuwa po co były w tej hodowli takie maleństwa:crazyeye::crazyeye::crazyeye::mad::mad::mad::placz::placz::placz:: link do strony z artykułami [URL=http://www.tvn24.pl/12690,1594608,1,1,hodowla-psow-samurajow-nie-do-ruszenia,wiadomosc.html]HODOWLA[/URL]
-
Tobi jak zwykle śliczny...:loveu:
-
[B]Melka[/B] coś ci doradzę... Nie wstawiaj więcej zdjęć Licziego, bo już planuję porwanie :diabloti: Jaki on zawsze czyściutki, milutki i taki błyszczący:crazyeye::loveu: (czyt. przystojny:cool3:)Jeszcze trochę i zacznę myśleć że moja Łila to jakiś mieszaniec kozy, yorka i mopa :shake::eviltong:. Ja jej doprać nie mogę po spacerach...:evil_lol: i każdy włos w inną stronę, więc pilnuj Licziego i nie spuszczaj ze smyczy (najlepiej krótkiej) ;):razz: !!!
-
Gratuluję wszystkim tych piękności. :cool3: Pozazdrościć...:loveu::loveu::loveu:
-
[quote name='miniaga'] Ja uwielbiam wręcz ogłoszenia o reproduktorach. Pies X, Ch Pl, znakomity papier, doskonała anatomia ect- gorąco polecamy. Taki znakomity że trzeba go gorąco polecać na 30 serwisach:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: A już najlepiej jest jak obok linku do ogłoszenia pojawia się zajawka: Nowy Produkt!!!!!:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote] Pozwólcie,, że się wtrącę... Jeszcze lepiej jak jest dodane "bez rodowodu, daje liczne mioty i kryje nawet trudne suczki":diabloti::crazyeye:
-
Dziękuję za odzew Przy "zabiegach" staram się nagradzać :mad::evil_lol: A tam gdzie najbardziej suche też poprawiam i natłuszczam:) Najważniejsze, że nie "przedobrzam", bo wydawało mi się jakoś dużo tych kosmetyków:multi: I jeszcze jedno: Czy wszystkie grzywki są takie postrzelone? Moja na dworze fikołki robi (pierwszy raz to widzę u psów i to w powietrzu:crazyeye:) Już kilka razy zaplątała się w smycz przez to...:-o :shake:
-
[quote name='Dada']Twoja jest malutka, więc cała praca jeszcze przed Tobą :lol: A myślałaś może o psich sportach - np. agility? Grzywki są rewelacyjne! Szybkie, zwinne, super współpracują z właścicielem[/quote] Tak myślałam, nawet mamy niedaleko salonik dla psów, który się tym właśnie zajmuje. A tak poza tym to mam kilka pytań i gdyby był ktoś tak miły..:razz: W niedzielę zrobiłyśmy sobie salon fryzjerski, tzn kąpanie, golenie, czesanie i teraz mam właśnie w związku z tym problem... Strzygłam już kilka razy i było w miarę spokojnie ale tym razem była masakra...:shake::oops: Może ja to jakoś źle robię... jak przyzwyczaić grzywka do strzyżenia pyszczka (mam maszynkę wahl). I drugie pytanie: Po kąpaniu w szamponie nałożyliśmy odżywkę ISB (na razie mam bananową ale następna będzie zielone jabłuszko, po spłukaniu i wysuszeniu na następny dzień wtarłam trochę oleju palmowego... Czy dobrze zrobiłam??? Czy podawać coś jeszcze?Może jakieś witaminy? Nie chcę przedobrzyć więc wolę zapytać mądrzejszych:razz: Wydaje mi się, że włoski sa trochę matowe, ale może tak jest u szczeniąt? Najbardziej przy ogonie:evil_lol: Okolice pupy są takie jakieś suche i pompiaste :diabloti: Poza tym wydaje mi się, że ten olej się wchłonął we włos (oprócz głowy):roll: Bardzo proszę o odpowiedź. PS Już dwie osoby w Szczecinie zgadły, że to grzywka :crazyeye::evil_lol: a reszta mówi że fajny kundelek:mad::lol::lol::lol: [url]http://img4.imageshack.us/img4/6349/dsc00029txa.jpg[/url]
-
[quote name='Deirdre']zamiast podawac imie nazwisko i adres po prostu podaj przydomwk hodowli :) znalazłam - to Chrustowianki.... a dlaczego tak dziwnie mają psiaki imiona zapodane na registry?? nie ma deyzji co do pierwszej litery??? [URL="http://www.chinesecrested.no/en/registry/breeders/Poland/Chrustowianki.html"]Chinese Crested Dog - dogs bred by "Chrustowianki"[/URL][/quote] Ja taka zakręcona jestem...:shake: Deirdre jest pierwsza litera, ale "polska" czyli Ł :lol: Śmieszne ale każdy ma swoje...:cool1: Może Chrustowianki chciały być unikatowe...:evil_lol: Nasze szczęście aktualnie: [url]http://img21.imageshack.us/img21/7453/dsc00027q.jpg[/url]
-
[quote name='Dada']Tango włos ma przepiękny!!! /u nas też można takie pp spotkać na ringach - nie każdy niestety wie jak powinno dbać się o włos..[/quote] Moja na razie tak wygląda :evil_lol: ale już zaopatrzyłyśmy się w olej palmowy i szukamy odpowiedniego szamponu i odżywki:eviltong:. Pomimo, że nie mamy żadnych planów wystawowych to chcę, żeby nasza grzywka dobrze reprezentowała te pieski w naszym mieście (widziałam tylko jedną i to hl:razz: na dodatek chyba taką rasową bez rodowodu:cool3:) Może się mylę i jest ich u nas więcej...:loveu::loveu::loveu:
-
Pozwólcie, że sobie pozwolę przedstawić tutaj swoje "dziecko":cool3:. Jakość straszna, ale niestety tylko telefon nam aktualnie został :shake: do robienia zdjęć... Oto najbardziej zwariowany członek naszej rodziny (zawsze myślałam, że trochę przesadzacie opisując waszych ulubieńców:evil_lol:) [URL]http://i42.tinypic.com/24mwb6a.jpg[/URL] Dodam, że mój M stwierdził, że to mój pies a z nim tylko śpi :P
-
magdola - w Szczecinie jest oplata za psa, zdaje sie 50zl, o ile dobrze pamietam. Sprawdz na stronie TOZu i u nich zaplac, i po sprawie.[/quote] Dzięki serdzeczne:p
-
Ja też już go kocham :cool3::evil_lol::loveu::loveu::loveu: Jestem tu co prawda nowa ale od pierwszych chwil mnie urzekł jak go zobaczyłam. :loveu:
-
[quote name='resuruss']Tyż pikna :loveu: ale ja wole chłopców :evil_lol:[/quote] Ależ on ma piękne spojrzenie...Jak tatuś...:loveu: Taki Casanowa...:loveu::loveu::loveu: I mam pytanie: Co robić żeby biały pies był taki czysty jak sunia?:crazyeye: Pomimo częstego "mycia i dezynfekcji" :evil_lol::lol: mi sie to nie udaje :mad: