Jump to content
Dogomania

Kociabanda2

Members
  • Posts

    8278
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kociabanda2

  1. Pisałam dziś do Taks, bo jej bazarek z obróżkami, smyczkami itp. już się zakończył, a ja chciałam jeszcze kupić dla Nory taką smyczę 10m zamiast liny do nauki przychodzenia na wołanie. Jako, że Nora czasem daje dyla bardzo się boję, by po wyadoptowaniu do nowego domu, nie wykręciła nam numeru i nie uciekła z zamiarem powrotu do starego domku... Dlatego chciałabym by przyszli właściciele położyli wielki nacisk na naukę przychodzenia na wołanie, ale nie spieszyli się z dawaniem jej kredytu zaufania i spuszczaniem ze smyczy... Tak więc potrzebna długa lina, a tu u Taks piękne 10 metrowe smycze! :) ale kurcze bazarek już zakończony i na dokładkę wszytkie poszły jak świeże bułeczki :/ Napisałam pw z prośbą o wyprodukowanie jeszcze jednej dla Nory - oczywiście za opłatą :) I wiecie, co? Taks postanowiła dać Norze taką smyczę w prezencie! :multi::multi::multi: DZIĘKI!!
  2. [quote name='Dzika_Figa']Kociabando, ja mam ONkna pozytywnie nastawionego do kotów. W Garwolinie.[/QUOTE] ale chłopca czy dziewuszkę? Bo Pani szuka raczej suczki.
  3. właśnie miałam telefon o Figę :roll: taaaa :/ Pani zadzwoniła zapytać czy ten szczeniaczek na zdjęciu to też do adopcji :D To była dość długa rozmowa, ale niestety musze popracować i teraz nie opiszę :eviltong:
  4. Oczywiście. Ja wręcz zakładam, że Nora nadaje się do mieszkania z kotami, bo pamiętam jak zachowywała się wobec moich kotów. Tu możesz zobaczyć zdjęcia jak Nora śpi z moim Tysonem: [URL]http://galeria.animalia.pl/?szukaj=kociabanda&kat=0[/URL] Obecni właściciele Nory nie są w stanie mi tak na 100% odpowiedzieć czy ona gania te koty z agresją czy do zabawy. Nie zdziwiłabym się, gdyby goniła je na zasadzie zabawy właśnie. Niemniej minęły dwa lata odkąd Nora była u mnie na DT i wiele mogło się zmienić. Jeśli się zgłasza do mnie dom z kotami to muszę poinformować jak jest, a nie ma jak sprawdzić teraz Norę na koty. Taki domek musi sam zdecydować czy będzie w stanie w razie czego zapanować nad psem tak, by nie stanowił zagrożenia dla kotów. Pani z okolic Piaseczna zdecydowała, że to za duże ryzyko i jej się nie dziwię. Jak brałam Stefanka na DT to też nie byliśmy pewni jak on będzie reagował na koty, ale mieliśmy już jakieś dane na ten temat z hoteliku i zapowiadało się, że z kotami będzie dobrze. Nie okazywał wobec hotelowego kota żadnej agresji. Przyszedł do nas i początkowo próbował ganiać za kotami na zasadzie: "pobaw się ze mną Ty fajny, dziwny cosiu". Stefan reagował natychmiastowo na głos, więc wystarczyło kilka razy na niego krzyknąć, że ma nie biec za kotem i po kilku dniach problem ustał całkowicie. Teraz Stefan mieszka z czterema kotami :D i jest dla nich cudownym opiekunem :) Więc z pewnością można, jeśli tylko pies nie wykazuje ewidentnej agresji wobec kotów, a mało który pies w sumie tak ma. No tylko, że my tak naprawdę nie wiemy jak to jest teraz z Norą :( Nie wiem czy ona ściga te koty z agresją czy tylko do zabawy... :( Wiemy natomiast, że pogonie za zwierzakami ma już w nawyku :/ Nie mogę nikomu dać gwarancji, że nie dojdzie do jakiejś tragedii. Ktoś kto będzie chciał wprowadzić ją do kotów musi to wszystko wiedzieć i zdecydować czy sobie poradzi z nią na tyle, by w razie czego do tragedii nie dopuścić.
  5. Nie macie tu jakiegoś szczeniaka w potrzebie, który miałby ochotę skonsumować 1kg karmy suchej Hill'sa dla szczeniąt (do 12mieś.) ras dużych (docelowo powyżej 25kg)?? Koleżanka z pracy mi przyniosła... wet jej sprzedał dla yorka... :crazyeye:
  6. właśnie dzwoniła Pani od kotów. Rezygnuje z Nory. Będzie szukać innej suni w typie ON-ka.
  7. [quote name='majuska']No to wszyscy trzymamy przecież:kciuki::kciuki::kciuki:[/QUOTE] super :D :D
  8. O rety. Dziś Figa przelała mi pieniążki z bazarku dla Jumbo. Miała zapłacić 8zł, zapłaciła 20, czyli Jumbo ma na kastrację 160 :multi:, a nie 148... ale ja kurcze wczoraj zrobiłam już przelew :/ a mam taką kombinację z kontami, że z tego akurat konta (psiego) mogę zrobić wypłatę raz w miesiącu - za kolejne płacę 5zł :/ Te 12zł będę musiała dosłać Jumbo w trochę później... :(
  9. Miałam fajnie rokujący telefon o Norę. Oczywiście to tylko rozmowa tel. ale brzmiało nieźle. Pani ma trzy koty, więc Nora no tak nie bardzo chyba się nada :/ Powiedziałam, więc że dobrze nastawiony do kotów jest Pucek. Pani ma się zastanowić, ale ona szukała raczej ON-ki i to suczki, więc chyba Pucka nie będzie brała pod uwagę :( Ogłaszajcie czym prędzej Pucka i koniecznie napiszcie, że do kotów, psów i fretek :D To jego wielki atut, że jest taki tolerancyjny dla wszelkiego stworzenia!
  10. [quote name='Lida']Kocia..., odwagi ;-) Jak coś trzeba to pisz...[/QUOTE] :D dzięki! Jakby co to będę pisać :)
  11. [quote name='Martika@Aischa']Mocno trzymam kciuki za domek dla Norci :)[/QUOTE] oj tak! Poproszę solidne kciukasy :D
  12. Pani od kotów ma się jeszcze zastanowić. Natomiast z Państwem od psa Harego jesteśmy umówieni na wizytę przedadopcyjną w niedzielę około 15-16.00 :) Wczoraj długo z tym panem rozmawiałam i jak na razie domek nieźle rokuje :) Pan ma taki stanowczy i konkretny sposób mówienia co mi się bardzo dla Nory podoba, bo ją trzeba trochę zdyscyplinować. Dzieci brak. Hary jest psem w typie małego malamuta, wyadoptowanym z jakiejś fundacji (zapomniałam jakiej) - 9 kwietnia minie 2 lata. Ależ Pan to dokładnie pamięta, nie? :D Hary w chwili adopcji miał mniej więcej rok. Jest bardzo towarzyski i zabawowy. Państwo chcą by miał towarzyszkę zabaw. Była już u nich jedna kandydatka z fundacji malamutów i nawet fajnie się razem bawili, ale Państwo po przemyśleniu doszli do wniosku, że jednak wolą adoptować psa w typie innej rasy, bo malamuty i husky potrzebują baaardzo dużo ruchu i mają skłonność do ucieczek. Hary przez pierwszych kilka miesięcy niszczył i to całkiem konkretnie, więc Państwo są przygotowani na takie atrakcje. Także kilka razy nawiał z posesji co zaowocowało umocnieniem fortecy :)
  13. hehe :) Ja tu się martwię, że nie mogę Norze allegro zrobić, a okazuje się, że Nora już ma allegro[URL="http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-oddam-i1546796833.html"][/URL]. Pan Andrzej zrobił :)
  14. moje konto allegro wciąż jeszcze nieaktywne... wrrrr Na razie nie mam jak zrobić tam Norze ogłoszenia :(
  15. wczoraj w końcu zarejestrowałam się w allegro i mam nadzieję, że dziś będę mogła już zrobić Norze tam ogłoszenie :)
  16. wow! Ale Kąsek ma ogłoszeń! Super :)
  17. [quote name='Lida']Super!!!!!!!! Ale jeśli trzeba będzie coś dołożyć, to proszę o info na pw. Jakoś mi ten Jumbo zapadł głęboko w sercu :-)[/QUOTE] Pieknie Ci dziękuję Lida za tą gotowość do pomocy Jumbo :) Nie śmiem prosić, bo wiem ile jest psów w bardzo trudnej sytuacji finansowej... kolejka czeka.
  18. nie zdążyłam jeszcze zrobić allegro dla Nory, a już są dwie rodzinki zainteresowane jej adopcją :multi: [B]1.[/B] Wczoraj wieczorem dzwoniła Pani, której nie dawno umarł drugi pies. Pierwszy odszedł trochę wcześniej na raka. Drugi ze starości. Oba pieski były w typie ONków. Pani odbyła z nimi szkolenia. Jeden z nich miał tendencje do ucieczek i łazikowania dlatego Pani co raz podwyższała ogrodzenie - tak długo, aż ucieczki stały się niemożliwe :) Drugi miał lęki separacyjne, więc temat nie jest dla Pani obcy :) Nora miałaby ocieplaną budę, ale na zimę i tak byłaby brana do domu. Pani bezapelacyjnie rozumie konieczność szkolenia psa i poszłaby z Norą na szkolenie. Niestety jest jedno "ale"... Pani ma trzy koty... i pytała jak Nora do kotów. Odpowiedziałam szczerze, że zupełnie nie wiem jak na to pytanie odpowiedzieć, bo mam zdjęcia jak Nora dwa lata temu spała na jednym posłaniu z kotami, ale jednocześnie wiem od jej obecnych właścicieli, że teraz ściga zacięcie koty... Pani jest gotowa mimo to podjąć jakieś próby. Umówiłyśmy się, że się zastanowię co można w tym temacie zrobić i zadzwonię. No i tak myślałam nad tym nawet przez sen :eviltong: i wymyśliłam, że jedyny scenariusz, który mogę zaproponować to: ja i TZ jedziemy na wizytę do tej Pani, jeśli wizyta przebiegnie pomyślnie to Pani jedzie zobaczyć Norę i zastanowi się czy da sobie radę z tymi kotami. Jeśli tak to umawiamy się, że Pani wchodzi w współpracę z fachowcem i z jego pomocą dopiero wprowadza Norę w towarzystwo kotów. Bez fachowca to za duże ryzyko moim zdaniem :( Ma ktoś lepszy pomysł?? Dziś do Pani oddzwonię po południu. [COLOR=blue] [/COLOR][COLOR=blue]Ewentualnie - czy [/COLOR][COLOR=blue]macie jakieś ON-ki do adopcji (raczej w mazowieckim) sprawdzone na koty i takie co jednocześnie lubiłby dużo czasu na podwórku spędzać?? [/COLOR] [B]2.[/B] Dziś rano natomiast odczytałam mail od Pana Michała: [I][FONT=Arial][SIZE=2] Witam,[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Mieszkamy w domu z dużym ogrodem w Łomiankach.[/SIZE][/FONT][/I] [I] [FONT=Arial][SIZE=2]Szukamy suni dla naszego 3letniego psa, mixa malamuta.[/SIZE][/FONT][/I] [I] [FONT=Arial][SIZE=2]Hary waży 30 kg i jest wielkości średniego ONka.[/SIZE][/FONT][/I] [I] [FONT=Arial][SIZE=2]Uwielbia inne psy i chętnie się z nimi bawi.[/SIZE][/FONT][/I] [I] [FONT=Arial][SIZE=2]Nie ma tendencji terytorialnych ani jakiejkolwiek agresji.[/SIZE][/FONT][/I] [I] [FONT=Arial][SIZE=2]Proszę o informację, czy Nora jest nadal dostępna do adopcji.[/SIZE][/FONT][/I] [I] [FONT=Arial][SIZE=2]Pozdrawiam,[/SIZE][/FONT][/I] Poprosiłam o kontakt telefoniczny po 16.30. Myślę, że Norze odpowiadałoby takie towarzystwo, no i spodobało mi się, to jak Pan opisał zasadnicze w takim przypadku cechy Harego. Widać, że przynajmniej coś o psach poczytał, a może i więcej :) Pogadamy - zobaczymy :smile:
  19. Dziewczyny ja nie wiem jak jest ze szczeniorką. Wiem tylko tyle, że została kupiona. Sądząc po tym jak Pani Ewelina opisuje jej zachowanie to boję się, że dziewczynka może być z pseudo... ale tego [U]NIE WIEM[/U]. Jedynie się domyślam tak samo jak Wy. Nie pytałam Państwa skąd wzięli Figę i dlaczego ona tak dziwnie się zachowuje. Faktycznie opisywane zachowanie młodej jest bardzo niepokojące. Chyba musi mieć złe doświadczenia z ludźmi. To nietypowe, by taki młodziak był tak nieufny do ludzi. Dlatego podejrzewam pseudo... ale to tylko luźne przypuszczenia.
  20. Na kastrację mamy 148zł, a zabieg ma kosztować 200zł (chyba, że uda się znaleźć troszkę taniej). Państwo się zgodzili na zamknięcie w tym miejscu rozliczenia. Dziś wyślę Panu Krzysztofowi pieniążki, a Pani Agnieszka obiecała nam fotki przy następnej wizycie :)
  21. [quote name='Kociabanda2']Ogłoszenia: [URL]http://www.adin.pl/ogloszenia/142664.html[/URL] [URL]http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,31055,Lw==.html#[/URL] [URL]http://www.adopcje.org/psy_do_adopcji-7-0-0-2-Mazowieckie.html[/URL] [IMG]http://www.adopcje**********/psy-rasowe-duze-srednie,2/nora-8211-piekna-sunia-w-typie-owczarka-niemieckiego,3282.html#9248[/IMG] [URL]http://www.adopcje**********/psy-rasowe-duze-srednie,2/nora-8211-piekna-sunia-w-typie-owczarka-niemieckiego,3282.html#9248[/URL] [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/12392555_nora_piekna_sunia_w_typie_owczarka.html[/URL] [URL="http://animalia.pl/ogloszenia.php?ogloszenie=37237"] [/URL][/QUOTE] Ogłoszenia cd.: [URL]http://animalia.pl/ogloszenia.php?ogloszenie=37237[/URL] [URL]http://www.cafeanimal.pl/zwierzaki/Nora,65462[/URL] [URL]http://www.darmobranie.pl/oddam_za_darmo/zwierzeta/8791/nora__piekna_sunia_w_typie_owczarka.php[/URL] [URL]http://www.eoferty.com.pl/piekna_sunia_w_typie_owczarka_niemieckiego_dlugowl_241344.html[/URL] [URL]http://warszawa.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Nora-piekna-i-oddana-sunia-w-typie-owczarka-niemieckiego-dlugo-W0QQAdIdZ272393684[/URL] [URL]http://kupiepsa.pl/detail.php?siteid=76454[/URL] [URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/52333/Nora-8211-piekna-i-oddana-sunia-w-typie-owczarka-niemieckiego-dlugowlosego/[/URL] [URL]http://www.nasipupile.pl/ogloszenia/zobacz/nora-piekna-i-oddana-sunia-w-typie-owczarka-niemieckiego-dlugowlosego_10395.html[/URL] [URL]http://www.neeon.pl/ogloszenie.php?id=165802[/URL] [URL]http://warszawa.olx.pl/item_page.php?Id=184729990&g=6[/URL] [URL="http://www.psiamania.pl/advertisement_preview.aspx?item_id=7572&title=Nora-%E2%80%93-piekna-sunia-w-typie-owczarka..."]http://www.psiamania.pl/advertisement_preview.aspx?item_id=7572&title=Nora-%E2%80%93-piekna-sunia-w-typie-owczarka...[/URL] [URL]http://www.psiegranemarzenia.pl/adopcje.html[/URL] [URL]http://tablica.pl/oferta/nora-piekna-i-oddana-sunia-w-typie-owczarka-niemieckiego-dlugowlosego-ID5Okl.html[/URL] [URL]http://www.dogomania.pl/site/ads/id/605/[/URL]
  22. Niestety nowych fotek na razie nie będzie. Pani Agnieszka była u Jumbo w niedzielę, ale nastroje były smutne, bo był weterynarz i stwierdził, że sunia Państwa traci wzrok z powodu cukrzycy :( Dobra wiadomość jest taka, że Państwo postanowili nie oddawać już Jumbo :) Zatem Jumbo ma dom! :multi::multi::multi::multi: Cytuję:[I] rozmawiałam z p Krzysztofem i są zdecydowani, żeby mały został; już jest członkiem rodziny, wiec nikomu go nie oddadzą :)[/I] Chłopaki nadal słabo się dogadują, ale Państwo mają już nr telefonu do Pawła od Mru (behawiorysty) i będą się go radzić jak postępować z Jumbo w ogóle oraz odnośnie pogodzenia Jumbo i jego kolegi :) Od tej chwili zatem Państwo będą finansować sami Jumbo proszą jedynie o pomoc w sfinansowaniu kastracji Jumbo. Dużo pieniędzy schodzi na leczenie cukrzycy suni i bez naszej pomocy długo jeszcze nie uda się Państwu uskładać pieniędzy na kastrację dla Jumbo. Uzbieraliśmy na ten cel 148zł, więc jeśli nikt nie ma nic przeciwko, to ja dziś te pieniądze przeleję do Państwa.
  23. niestety z tego co wiem to lekcja z Pawłem w ten weekend się nie odbyła :( Paweł nie zdążył się doleczyć :(
×
×
  • Create New...