Jump to content
Dogomania

Baski_Kropka

Members
  • Posts

    2593
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Baski_Kropka

  1. Może z łąski jakieś zdjęcia co??
  2. Jaka niebiesko oka wyciągnięta w trawie żaba :P Fajnie wyglądają razem, spojrzenia mają zawadiackie :D
  3. Mój pies nie lubi piszczalek, ale pokochał bezgranicznie waniliowe gumowe piłki :D Co tam słychać bando? :D Wiosna do nas przyszła, zdjęcia porobić trzeba! :D
  4. Co do cięgnięcia, to najpierw psa najlepiej uczyć na sucho :) Na spacerach uczyć kierunków prawo/lewo i goł i stój. Przyzwyczaić go do szelek do ciągnięcia, i ten z początku uczyć na sucho żeby na szelkach ciągnął Ciebie na spacerach :) Baski targał też oponę, ale lekką taką nie wielką z malucha, seicento i innych takich mało oponiastych samochodów oczywiście bez felgi :evil_lol: A jak pies już mniej więcej kuma baze że trzeba przed siebie iść/biec i ciągnąć to można przymierzać się do roweru itp :) Na śnieg bym nie liczyła :P Chyba, że ty chcesz w próbach uciągu z nim startować, żeby brał duże obciążenia na siebie, to Ci nie pomogę bo nie wiem dokładnie :P Ja wiem tylko jak mniej więcej psa to biegania i ciągnięcia przygotować :P A btw. fajne przygody w lesie macie :D
  5. Znowu piękne zdjęcia <3 Gdzie byliście :D? My dzisiaj na pierwsze zajęcia z obedience jedziemy do Zabrza :D
  6. Nie trzeba patrzeć daleko wstecz żeby widzieć jak się dzieciaki i ich świat zmienił. Jestem 90' rocznik, i moi rówieśnicy ganiali za piłką, szaleliśmy na placach zabaw, graliśmy w kulki, dwa ognie chowanego, w nogę i masę innych rzeczy... potem się to wszystko diametralnie zmieniło i to w nie długim okresie czasu. Kiedy ja siedziałam na żaglach ze znajomymi, robiliśmy ogniska i jeździliśmy na wycieczki, dzieciaki o 3-5 lat młodsze siedziały przed komputerami i telefonami :P I jak spotkam nastolatka, przyjdzie mi z takim zamienić słów kilka to zastanawiam się czy ja też taka głupiutka byłam... ale szybko odpowiadam sobie na to pytanie, że jednak nie.. że ja jeszcze jednak miałam fajne dzieciństwo i moje życie nie ograniczało się do komputera. Teraz przyszło nam kupić prezent dla chreśniaka... i wiecie to czasami nie dziecią się we łbie przewraca, tylko dorosłym, co by tu dziecku kupić... laptopa tablet czy może PS? My kupiliśmy rower, bo takie zamówienie od chrześniaka było i przyznam że jestem z niego dumna :P Chociaż to nie tani prezent to nie wybrał komputera ani quada ;) Z dogo nigdy nie korzystalam jako kompendium wiedzy o psach, od zawsze praktycznie ograniczało się to do galerii psów :P
  7. [quote name='Ty$ka']Trzymam kciuki, byście jakoś wytrwali ;D Jak dobrze, że w takich chwilach mojemu wystarczy zmęczenie intelektualne by wrócił do niego stan aniołka :D[/QUOTE] Nie zapominajmy, że to oszukany owczar :P Ma w sobie coś z użytka, z maliniaka i z kundla :P Dałam mu upuścić trochę energii.Poszłam z nim w poniedziałek na działkę, chciałam z nim popracować, ale on z nadmaru energii się strasznie nakręcał, skakał zaczął podgryzać i nie byo mowy o jakiejkolwiek współpracy :P Więc poszłam z Dexem i Kropką do parku i stwierdziłam, że muszę mu ulżyć... poganiały trochę poniuszyły i zaraz psu się poprawiło :) Łapa na tym nie ucierpiała, a psu na prawde widocznie ulżyło i dopiero wtedy można było z psem coś ćwiczyć :) [quote name='Molowe']Skąd ja to znam :evil_lol: Teoretycznie bo sterylce miałam Molkę przez parę dni znosić po schodach,miała nie skakać itd żeby nie naciągała sobie tych szwów szkoda,że już następnego dnia po zabiegu chodziła przede mną na dwóch łapkach podskakując bo jak to nie byłyśmy na długim spacerze,skandal! :diabloti:[/QUOTE] Skąd ja to znam, Kropka sprężynka po sterylce jeszcze na małym chaju po zabiegu chciała wskakiwać na kanape... musiałam ją na smyczy trzymać na spacerach i wziąć wolne od pracy na kilka dni bo nie w stanie było ją zostawić.... A my dzisiaj jedziemy na pierwsze obediensowe spotkanie do Zabrza :) Ciekawe jak to będzie :P
  8. Ooo ile zjęć :D Ja też dzisiaj próbowałam zrobić wspólne zdjęcie Dexowi i Kropce i nie dało rady :P Moja turbo torpeda była nadaktywna... Ale mają skupione miny :D Skorzystaliście przynajmniej z chwili dobrej pogody :)
  9. Taaaa, dzisiaj Dex próbuje jaka jest moja faktyczna miłość. Przez tw leczenie lapki i brak ruchu on jest po prostu nie do zniesienia!!!! :P Gdyby mógł to by kręcił fikołki z nadmiaru energii!
  10. Ja zupełnie adopcji nie wykluczam, jestem bardzo pro adopcyjna, ale ze względu na Dexa potrzebuje psa o w miarę określonym charakterze... nie wiem zobaczy się co z tego wyjdzie to na razie plany są :) Nie napisze na FB, booo nie mam Molowej na FB dodanej :P napisz mi na fb kogo mam zaprosic do grona znajomych to ją pomolestuje troszkę :evil_lol:
  11. Ja jakoś nie przepadam za dyngusem :P Ale w zeszłym roku był świetny! Śniegu nasypało po kolana, ubawiłam się z M. i psami na spacerze, wróciłam mokra i rozmazana niczym panda :D
  12. Dla tego ja zawsze nosze przy tyłku pasek! Nie znasz dnia ani godziny jak smycz stracisz, albo psa w potrzebie znajdziesz. Raz na rowerach M. musiał swój poświęcić :P Znaleźliśmy sunie SH przy trasie, ale sie szybko okazało, ze właściciel się znalazł... Marta, przetrzymam książkę, wcale mi sie nie pali to jej sprzedania :) Napisałam do Molowej o ten spacer, zobaczymy co odpowie :)
  13. Dziękuje! Tobie równiez udanych świąt i owocnych rehabilitacji!
  14. Oooj Lasy pod Olsztynem sa rewelacyjne, nie ma co, tereny Jury sa po prostu genialne! Molisia jak zwykle zachwyca, jest wspaniała i widać, ze świetnie Wam się współpracuje <3 A teraz pytanie. Jakie masz plany w tym tygodniu bo myślimy z Marta żeby się spotkać na promenadzie i iść do lasku z psiakami :) Dojadę jakoś busem lub tramwajem :)
  15. Rashelkowa, to trzeba się jakos z Molowata dogadać... nie mam jej na FB wiec tam wiadomości nie wyśle a tutaj to ona jakoś w kratke bywa.... :P Ja sie przyznam, ze ani onkowatego ani północniaka nigdy nie planowałam mieć... ale obie te rasy maja swoje niepowtarzalne wspaniałe cechy które w psach uwielbiam i szanuję :)
  16. [quote name='kalyna'] Malina? oj za wysokie progi jak na nasze nogi :evil_lol: Widzę, że nieźle się wkręciłaś w Owczarki :)[/QUOTE] Malina albo niemieckiego uzytka :) Wszystko zalezy od tego jak Dexa poprowadze, jak pójdzie nasza współpraca... :P Ten rok będzie decydujący... staty niestety przy Dexie znowu się czego będę uczyć...Baski i Kropka to zupełnie inna historia a Dex znowu...zupełnie inna :P Tym razem bliskiej wspołpracy z psem musze sie naumieć. Ale idzie nam coraz lepiej więc jestem dobrej myśli ^^
  17. [quote name='rashelek']Aj no każdy w końcu trafia na psa, który mu całkiem zmienia światopogląd :) Tylko to takie dziwne uczucie, jak wielbiciel haszczaków przestawia się na owczarki :lol: Chociaż mnie Cekin z ONów wyleczył całkowicie. Na pewno pies z dobrej hodowli miałby lepszy charakter i popędy, ale uważam, że to rasa zepsuta przez człowieka i więcej się nie skuszę. No i my raczej zostajemy przy adopcyjniakach jednak, także zobaczymy na co się trafi.[/QUOTE] Ja bym owczara eksteriera nie chciała... z dobrej hodowli czy nie obojętne, ale ona faktycznie sa troche eknięte :P. Ja marzę o użytkowym psie, z dobrymi popędami takiego z którym będzie się dobrze współpracowało. I teraz rozważam albo owczarka niemieckiego z lini u żytkowej, albo albo maliniaka :) Najpierw muszę się sprawdzić jako dobry przewodnik z Dexem, a potem to sie okaże co bedzie... moze tez z adopcji. Wiadomo, ze ja planuje swoje, a zycie i tak swoje :) [quote name='Ty$ka']Mówisz o mnie, prawda? :D Tak, jestem żywym przykładem na to, że pies kompletnie zmienia myślenie. Do tej pory byłam pewna, że moim ideałem jest północniak, już układam sobie zaprzęg: haszczaki i gronki, miałam obcykane wszystkie hodowle, w nocy o północy mogłam wymienić najlepsze hodowle, najnowsze mioty w renomonowanych hodowlach świata... no bo przez 8?9? lat jakoś to samo przychodzi. A teraz? od 2lat oddałam się całkowicie owczarkom :D. ONy są fajne, aleee koniecznie użytki. I najlepiej import. Dlatego raczej mój wzrok kieruje się na ozziki :loveu: I shelti jeszcze (te jednak raczej też z importu, zależy mi na użytkach --> to właśnie pozostałe mi po haszczakach)[/QUOTE] Ty$ka nie schlebiaj sobie, nie jestes jedynym zywym przykładem :D ;P Miałam 8 lat haszczaka, starowałam w zawodach z zaprzęgiem i w BJ... i nigdy nie sadziłam ze będę miała innego psa niż północniak... a widać życie pokazało swoje :P Tu masz [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/141161-Haszczak-Baski-rasowa-kundelka-Kropka-i-koci-rezydent-Bagir"]LINK[/URL] do naszej poprzedniej galerii :) Baskiego i Bagira juz niestety nie ma, odeszły w zeszłym roku.... [quote name='Molowe'][URL]https://lh5.googleusercontent.com/-gyphVfO9yxA/U1AGZBLtyvI/AAAAAAAAAb4/dfHfMvmx0As/w640-h361-no/WP_20140416_009.jpg[/URL] piękny widok :loveu: [URL]https://lh6.googleusercontent.com/-wk3OFL0mT6M/U1F5VdNUo0I/AAAAAAAAAdI/4syF-Q_qo-4/w640-h361-no/WP_20140418_00520140418174625.jpg[/URL] ślicznie się ten Twój Dexik wyrabia coraz dostojniej wygląda i jaką sierść ma lśniącą :)[/QUOTE] Niby sie zmienia, sylwetka sierść ale przede wszystkim to jego charakter bardzo sie zmienił... :D A może się Molowe i Mikowe umówimy w tygodniu na spacer na promenadzie i do lasku? :)
  18. 15 :) mialam ja oglosic na sprzedam/kupie. Ale skoro napisalas ze chcesz to nie wystawiam jej :P
  19. [quote name='zmierzchnica']Ależ on piekny jest :loveu: Zawsze mi się marzył taki pies - owczarkowaty i czarny. Ale w marzeniach dodawałam mu biały krawat :evil_lol: Kiedyś widziałam takiego psa, dłuuugie nogi, takie czarne wilczyszko z białym krawatem :loveu: Ale odkąd mam Herę zwracam uwagę tylko na psy o szorstkim pysku :diabloti: Tak mi małpa wszystko pozmieniała. Fajnie, że się dogadujecie, będzie coraz lepiej :)[/QUOTE] A mnie sie nigdy owczar nie marzyl...a teraz? Szuk czytam i rozwazam czy niemiemiecki uzytek bedzie mial ze mna dobrze, lub czy podolam maliniakowi... :P [quote name='Naklejka']O, super, to jak będziesz się tutaj wybierała, to daj mi znać wczesniej na fejsbuku ;)[/QUOTE] Pewnie, dam znac :) a ty daj znac jak juz Arnik bedzie w TV :D
  20. [quote name='Vailet']W ogole zapomnialam napisac ze G mial dzisiaj starcie z dzikiem, polecial w krzaki, patrze a tu sobie Grubasek na dziczka warczy to go wolam I uwaga uwaga - przybiegl za pierwszym razem :loveu: z przychodzeniem na komende jest juz prawie idealnie ;) A Toffik biedny przestraszyl sie zamieszania I skulony lezal w trawie-prawdziwy terrier:diabloti:[/QUOTE] Zazdroszcze! Dexa bym nie odwolala, ma niezwykle silne instynkty :( nawet jerz wprowadza go w dziki trans.... Ale moze jak juz go nakrece na zabawki bedzie lepiej, bede nieco ciekawsza :P
  21. Taka jest nie dobra? A co wyrabia?
  22. Ahh no tak,ty teraz bedziesz zyla w cieniu slawy swojego psa :D Jesli w jakas srode nie bedziecie na planie to mozemy przyjechac troche wczesniej :)
  23. [quote name='agutka']petartydzien [URL]https://lh6.googleusercontent.com/-wk3OFL0mT6M/U1F5VdNUo0I/AAAAAAAAAdI/4syF-Q_qo-4/w640-h361-no/WP_20140418_00520140418174625.jpg[/URL][/QUOTE] A jaka bomba jak biega <3 [quote name='rashelek']Dex jest tak uroczy, że naprawdę ciężko go nie polubić :) Także naprawdę fantastycznie, że załapaliście ten kontakt i tak się zbliżyliście :loveu: [URL]https://lh6.googleusercontent.com/-wk3OFL0mT6M/U1F5VdNUo0I/AAAAAAAAAdI/4syF-Q_qo-4/w640-h361-no/WP_20140418_00520140418174625.jpg[/URL] super! Przytyło mu się chyba troszkę?[/QUOTE] a gdzie tam przytylo! 25,450 i ani kg wiecej, a zre juz energi :P Taka jego uroda... [quote name='Ty$ka']Gratuluję tej więzi :) A Dex jest naprawdę wspaniały, cieszy me oczy :D :loveu:[/QUOTE] To jest cos takiego hmmm... odczytujemy doskonale nasze nastroje, nie moge byc smutna albo zdolowana, bo on zaraz cos wymysli zeby to zmienic. [quote name='Naklejka']A niech go tylko dopadnę z aparatem :loveu: ooojaacie :loveu:[/QUOTE] Marze o tym <3 chociaz pewnie najwczesnej uda nam sie sootkac na obi... Teraz kiblujemy w domu a za tydzien jedziemy na urlop.... I po urlopie juz bedziemy do uzytku :)
  24. Zawsze tę łeb obróci od aparatu :P [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-5Lop5xuEBMg/U1F5Pc3IH1I/AAAAAAAAAcw/9yT55Tn89Cs/w271-h480-no/WP_20140418_001.jpg[/IMG] Takie se pod słońce... [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-LGKbz6IY_KY/U1F5RJkKX7I/AAAAAAAAAc4/cHiw28zduT4/w640-h361-no/WP_20140418_003.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-2UNlqjv3VtU/U1F5T319SNI/AAAAAAAAAdA/XmDIo0UruEQ/w640-h361-no/WP_20140418_004.jpg[/IMG] A ty mój piękny wyeksponowany i zostający w miejscu nawet bez siedzenia na dupce <3 [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-wk3OFL0mT6M/U1F5VdNUo0I/AAAAAAAAAdI/4syF-Q_qo-4/w640-h361-no/WP_20140418_00520140418174625.jpg[/IMG] Powiem Wam... że pomimo wątpliwości i trudnych początków, strasznie pokochałam tego psiaka..Jest taki mój i jest między nami TA więź :)
  25. doglov, podejrzewam, że drugie 11 bedą odpoczywać :P
×
×
  • Create New...