-
Posts
5410 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Olga7
-
My o tym sposobie też wiemy cioteczko ,ale nie jest to mily dla psa ,czy kota podawania im leków ,a szczegolnie calych tabl. Choc weci nie bawią się na pewno w takie bajery i radzą sobie z tym. Takie opakowane w smaczne kulki prędzej pies polknie i bez tego stresu jednak. Każdy sposob jest dobry ,by tylko nie bolalo psa i polknąl leki.:razz:
-
[quote name='kora78']pani odpisala na maila, ze raczej nic z tego. bo jest za duzy, za "stary"= to moja interpretacja. rodzice sie boja, ze z racji wieku nie zgodzi sie z tym drugim psem u wujostwa, bo tamten moze chyba bardziej cos moglby Tymkkowi robic. jeszcze ma urabiac rodzicow. odpisalam,ze ze strony Tymka zadnemu psu nic nie grozi. ale ja na ten dom nie licze trzeba dalej oglaszac Tymusia i czekac na dobry domek jakos chyba sie rozbawil ostatnio, zaczal kilka razy dziennie latac z miskiem i ganiac mnie, zaczepiac, drapac. no i lata juz bez smyczy, jak sie bawi z psem na ulicy i pies juz idzie do domu to Tymek zawsze za nim gna. musze go lapac na smycz, bo nie pojdzie za mna, tylko za psem. nie wiem, czy mam go szczepic? zawsze to jakies 50zl, a wg mnie ds nie moze dostac psa z kompletem wszystkiego, teraz takie wymagania sobie stawiaja, dziwia sie, ze pies bez smyczy i legowiska idzie i jedzenia jeszcze... to szczepic i domagac sie pozniej zwrotu kasy, czy nie szczepic liczac na szybki ds?[/QUOTE] Cioteczko -ludziom chyba wydaje się ,że na te psy bezdomne oglaszane są ogromne fundusze chyba i worki pieniędzy bez dna ! Myslą ,że nie tylko transport psa im się należy ,ale i cala wyprawka oraz wszelkie badania i szczepienia. Bo jeśli wozi się psy po calym kraju ,to czemu i reszta nie ma być zapewniona i dostarczona ? Trzeba ludziom mówić wyraznie ,że na ratowanie takich psów bezdomnych ,czy z interwencji zbierane są mozolnie pieniądze od ludzi na fotach spolecznościowych i nie ma na to zadnych funduszy ani pelnych worków czy kont pieniędzy !! Malo ,że dostają psa do domu -i nie zawsze dokladają sie do transportu to jeszcze wymagają dużo ,dużo więcej -zamiast sami zadbać o to ,co należy sie tym psom. Ludzie nie wiedzą skad biorą się te pieniądze na transport ,kastracje.sterylki oraz szczepienia itd. -trzeba im mowić wyraznie. Powinni zwracać choć polowę kosztów paliwa ,jesli nie chcą czy nie mogą oplacić calego transportu.
-
Dziwne to wszystko w schronisku Kundelek.Wyglada na to ,że zamiast zachecać do adopcji-zniecheca się ludzi. Dlaczego bowiem nie zgodzila sie kierownik ,by wtatara po sprawdzeniu domu dla Gronia ,dostarczyla psa tym ludziom ? Tym bardziej dziwne,że każde schronisko w kraju jest przepelnione i brakuje miejsc dla następnych bezdomnych psów z ulicy czy odbieranych z interwencji . Może jak nie wiadomo o co chodzi ,to chodzi o pieniądze ??? Ale to chyba nie powód by trzymać tam psy dożywotnio-zamiast oglaszac je i szukać im nowych domów dzięki wolontariuszom głownie .A w Kundelku wolontariat jest chyba tylko symboliczny albo już wcale go nie ma.Może byl niewygodny dla kierownictwa ?
-
czarny "prawie jamnik" znaleziony na Moktowie - Warszawa
Olga7 replied to Ania W's topic in Już w nowym domu
Odwiedzam i dzis ten ślicznego" niby jamnika" o nogach jadteriera raczej.:pTaki wyrośniety ni to jamnik,ni to jagdterier może z niego? A moze to mix jednego i drugiego ? Nie wiem,nie to jest najwazniejsze. Sliczny mix jamnika z niego. :loveu: Aby tylko trafil do dobrego domu.Zapewne bardzo mądry z niego pies. Może jednak trzeba nadać mu imię,by nie byl taki bezimienny ? Bo urodziwy i mądry na pewno jest.:p -
[quote name='giselle4']dzisiaj proba sam tran ...i zobaczymy jak nie to wedle rad.... witaminki zjada baz problemow[/QUOTE] A może spróbuj mu cioteczko dawać plynny tran na dloni albo z miseczki? Jesli ten w kaspulkach polyka z ostrożnością i po kilku podejsciach? Nasz poprzedni pies zlizywal tak np.glicerynę apteczną z dloni i bardzo mu smakowala.Może i Tao tak tran zje,choć ma silniejszy zapach? Chyba ta kapsulka go b.dziwi,bo nie zna tego smaku,kształtu,zapachu,no i samego tranu też. Tao to wielki,piekny i b.mądry pies.Jak to briard.
-
[quote name='giselle4']dziękuje dobra kobieto.....zapamietam...mialam tych pasztecikow pare i wkładalam...wkładałam az zjadł sam tran:)[/QUOTE] A ja podpowiem jeszcze,że b.czesto można przemycić leki rozkruszone czy plynne w kawalku rozdrobnionej wątróbki drobiowej .Po wymieszaniu z lekiem uformowac taki kawalek wątrobki w calość jakby . Moze nawet calą tabl.wtedy polknąc nieraz,gdyz wątrobka ma ten intensywny ,nęcący zapach .Lepiej jednak ,pewniej dawac rozkruszoną tabl. Dziala to lepiej nieraz niż podawanie w pasztetowej czy pasztecie,bo smal i zapach ma mocniejszy chyba. Pewnie to na równi dobry sposob ,jak podawanie w masle i pasztecie . Ale te podane tez przy okazji wyprobuję .
-
[quote name='mamanabank']Ale mi tu całkiem dobrze :-) Tak naprawdę to się zajmuję głównie psami z [URL="http://www.dogomania.pl/threads/171870-%C5%81owicz-Schronisko-dla-Zwierz%C4%85t"]Łowicza[/URL], czyli przeróżnych typów ;-)[/QUOTE] A o tym to dobrze pamiętam cioteczko ,gdyż na Twoją prosbę mialam okazję odbyć wizytę przeadopcyjną u b.milej rodziny ,gdzie trafila piekna jużaczka Wiera . Do bardzo dobrego domu i pięknego rezydenta WTR Roniona trafila Wiera.Odwiedzam czasem ich wątek nadal a przy okazji odwiedzę i dom Wiery może.Bardzo mila rodzina adoptowala tę jużaczkę.Oby jak najwięcej takich adopcji bylo. Oby i Tao trafil tak dobrze do dobrego,nowego domu .
-
[quote name=':: FiGa ::']Gronio nie jest mlodziakiem :shake:[/QUOTE] Ten pies moze jeszcze pożyć nawet kilka lat /ma teraz 15 już co prawda/,a tym bardziej w nowym domu. Jednak w tym schronisku utrudnia sie adopcje ,gdyz kierowniczka stawia takie warunki by odstraszyc ludzi od zabierania stmatąd im psow.
-
Uratowany od śmierci głodowej ślepy Bary odszedł za TM;(
Olga7 replied to MARCHEWA's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Czy bylaby szansa uratowanie wzroku Bariego ,gdyby zebralo się na to fundusze ?? Czy to slepota nieuleczalna jednak? Moze jest szansa uratowac nie tylko psa ale i jego wzrok ? -
[quote name='DJWarkot-123']Ten hodowca nie jest zarejestrowany z ZKWP ponieważ on nie zajmuje się hodowlą. Jego wszystkie psy są wykastrowane a suczki są po sterylkach. Nie mogłam się odezwać ani do państwa ani do mojej koleżanki ponieważ nie mam pieniędzy na telefonie, Wolf został ze mną na noc, rano na spacerze jak chciałam go zawieźć to poleciał gdzieś w stronę Al. Pokoju.[/QUOTE] Raz prosisz o pomoc w zlapaniu psa a potem piszesz,że pies jest na drugi dzien w domu waszym i znow potem nie odwozisz go do tej kolezanki .To wszystko co robisz jest bez sensu. Zdecyduj się w koncu ,jak to jest z tym Wolfem i czy wszystko co piszesz, to prawda. Jesli to prawda ,to powinnaś posluchać rad doroslych ,dojrzalych ludzi ,ktorzy chcieli umożliwić umieszczenie psa w bezplatnym DT a potem w odpowiednim domu. Inaczej wygląda na to,że planujesz albo dalszą bezdomność temu Wolfowi . Wolf powinien trafic do tego bezplatnego DT a potem do dobrego domu.
-
[COLOR=black]Zagladam i ja do Gronia ,ktory przez upor kierowniczki schronu stracil szansę na dom na swoje ostanie byc moze kilka lat zycia ,jakie ma przed sobą ..........[/COLOR][SIZE=3][COLOR=navy][SIZE=2][COLOR=black].Warto chyba przyjrzec się dokladniej pracy kierownika tego schroniska ,gdyż nie tylko brak wolontariatu ,ale i brak adopcji oraz zakaz robienia psom z Kundelka w Rzeszowie i oglaszania tych psow -budzi poważne obawy i podejrzenia,że nie dzieje się dobrze już od kilku lat w rzeszowskim schronisku . Wyglada chyba na to ,ze w rzeszowskim schronisku Kundelek panują inne prawa niż w pozostalych schroniskach dla psow w naszym kraju -prawa ustanawiane przez kierownika tej placowki .Placówki dzialającej jednak dzięki budżetowi otrzymywanemu z podatkow spoleczenstwa.Dlaczego tak się dzieje w tym schronisku-tego nie wiemy jeszcze. Czyżby Kierownik schroniska bala się ,że przy licznych adopocjach psow schronisku grozi pustka a ona straci swoją posadę ?? Albo ,że budżet na schronisko zostanie mocno zmniejszony ? Bezdomnych psów wciąż jest u nas dużo więcej niż miejsc w schroniskach i nadal trzeba coraz więcej miejsc w schroniskach więc zadnemu schronisku nie grozi zamknięcie na pewno . Pracy i dzialaniu Kundleka powinny dokladniej przyjrzeć się organa kontrolne i spr.czy należycie to schronisko wypelnia cele swego istnienia .A jednym z nich są na pewno adopcje psów nie tylko bezposrednie od nich ,ale i oglaszanie tych psów by mozna bylo szukac im nowych domow .A takze umożliwianie pracy wolontariuszom by pomagali także w adopocjach psow. A tego w ostatnich latach nie umożliwia się w tym schronisku. Dlaczego ??[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]
-
Napiszę jednak,że DJ jest chyba uczennicą gimn. ,pisala ,że ma ok.14 lat. Powinna dobrze zastanowic się ,czy rodzice na pewno pozwolą zatrzymac jej tego psa ,jesli do tej pory ,przez calą zimę nie zgadzali sie i nadal nie zgadzają się na adopcję Wolfa.Pies powinien trafić do doroslych ,doswiadczonych ludzi by mozna bylo poznac go dobrze i zdecydowac ,gdzie bedzie jego nowy dom . Wyglada na to ,że DJ i tak nie skorzysta z naszych rad oraz wskazowek i mozliwosci umieszczenia Wolfa w DT oraz wybraniu potem psu najlepszej wersji domu stalego .A szkoda,bo straci na tym najbardziej sam Wolf. On poniesie cenę zlych decyzji ,czy zlego wyboru jakie planuje dla niego DJ. Po co zatem te wątek zostal zalozony ?? Nie wiem juz teraz.
-
A ja mam nadzieję,że wszystkie te trzy psy -oba jamniki i ten sliczny kudlacz znajdą lada m-c swe nowe domy. Nemo jest duzo odwazniejszy i widac rządzi tam chyba często ,ale Niesmialek juz nie zawsze jest taki wycofany i wystraszony.
-
To b.dobry pomysl cioteczki drogie. Tylko gdzie można umieścić tego biedaka ze schronu,bo u Kasi miejsca w domu nie ma a kojce odpadają. Kto wie o dobrym,niedrogim Domu Tymczas. ,takim zaufanym juz i sprawdzonym ?? Najlepiej by trafil sie ktoś z Bezplatnym DT .... Mnie nadal się marzy choć w polowie taki szczęsliwy dom staly dla Nieśmialka,jaki ma ten jamniczek u Saruni-Niuni,ktorzy niedawno adopotowali tego jamniczka: [url]www.dogomania.pl/threads/206649-Pabianice-szczeniak-jamnika-znaleziony-na-ulicy-JUŻ-W-NOWYM-DOMU-)-)/page3[/url] A hotelik u Kasia77 pożna spokojnie polecić a i tak jest znany na dogo z zasiedzialaych u niej psow na tymczasach -już dawno bezplatnych ...
-
[quote name='Ewa87']O kurczę, czyli nic nie jest lepiej. Ale ci ludzie są zacofani :( Wiadomo co teraz będzie?[/QUOTE] Niestety,nie tylko zacofani ,ale okrutni i nieludzccy,gdyż nie tylko nie dbają o swe psy ,ale przede wszystkim glodzą je i znęcają się nad nimi ,nie zapewniając psom podst.warunków bytowych ,a trzymanie psow w ciemnej,brudnej komorce latami to szczegolne okrucieństwo i bestialstwo.
-
[quote name='Kasia77']Olga , widziałaś ostatnie zdjęcia Rufa, jego roześmianą morduche? - to tak dla Ciebie na pocieszenie w tym natłoku psiego nieszczęścia:sad: Magenka, jeśli da radę zrobić kilka zdjęć, to wykupie mu pakiet ogłoszeń, chociaż bez wyprowadzenia go na prostą w jakimś DT, marne są szanse na dom :([/QUOTE] Kasiu,zaraz poszukam wątku Rufus..Niezle mi skoczylo ciśnienie ,gdy natkneliśmy się niedawno na stare ,sprzed roku ogloszenie Rufusa do adopcji .Myslalam,że wrócil z adopcji.Na szczęscie wszystko Ok z Rufim i nadal cieszy się szczesliwym domem.
-
[quote name='magenka1']dziewczyny muszę jeszcze napisać, że Nieśmiałek był w dwóch adopcjach i został oddany ale nie było napisane przyczyny :( obie adopcje były 2007 roku[/QUOTE] Mozliwe ,że ludzie adoptowali go i mysleli ,ze bedą miec od razu wesolego,przymilnego jamniczka a Kacper-Niesmialek jest psem po smutnych przejsciach i wycofany,bojazliwy oraz boi sie ludzi ,gdyz w pierwyszm swym domu nie byl chyba zbyt dobrze traktowany .Stad ten jego lek przed ludzmi ,bo kojarzą się mu z lękiem przed ręką i glosem tamtych ludzi moze. I dlatego moze nie lubi zbyt bliskiego kontaktu z ludzmi,gdyz boi się zwyczajnie . Inaczej nie bylby taki przerazony i wycofany przez te wszystkie lata a teraz takze. Nawert jesli to jamnik nie na 100% to i tak jest piekny. Jamniki mniej jamnikowate i mniej urodziwe znajdują dobre domy to i Niesmialek doczeka swego..A Niesmialek to raczej z tych srednich jamniorkow jest.:razz:
-
[quote name='mamanabank']Jestem jestem, dziękuję za zaproszenie, choć ja bardziej od białych briardów, czyli [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/146539-Ju%C5%BCaki-i-ju%C5%BCakopodobne-w-potrzebie-czekaj%C4%85-na-dom."]JUŻAKÓW[/URL][/B] ;-) Tao jest przepiękny! Przeczytałam wątek, a wiadomo coś o jego charakterze?[/QUOTE] Cioteczko,pomieszaly mi sie tym razem cioteczki od briardow z tymi od juzakow :oops:..... Stad tak wyszlo,.Wczoraj jeszcze zauwazylam to ,przypomnialam sobie,ze zajmujesz sie glownie juzakami .
-
Jednak co innego obce koty na ulicy i wolny tam Wolf a co innego w zamknietym mieszkaniu pies z innymi kotami .Bo ciocia chyba nie ma domku z podworkiem o jakie mają tam zwierzęta. Oczekujesz od nas pomoc,ale nie piszesz o szczegolach,o warunkach jakie tam czekają Wolfa u twej rodziny. Zeby potem nie bylo ,iz psa rodzina wyrzuci na ulice albo wyladuje w schronie ,gdy okaze sie napastliwy czy bedzie trudnym psem.Tak jak nie radzą sobie niektorzy z husky czy malamutami itp.-tak samo trzeba umiec obchodzic się z wilczakami .
-
[B]magenka1[/B] : olga7 ja nazwałam Nieśmiałka a w karcie ma napisane [B]Kacper (Waluś)[/B], on taki wyrośnięty jamnik jest , poczekajmy na fotki i ruszymy z ogłoszeniami, szkoda, że nie dało się załatwić żadnego tymczasu dla niego .. [SIZE="3"][COLOR="#0000ff"]Wierzyć się az nie chce,że ten mlody ,śliczny jamnik siedzi tam w schronie już ok. 5 lat !!![/COLOR][/SIZE]:shake::shake: To tam w Szczytnie nie ma żadnego wolontariatu ?? Nikogo ,kto by szukal domu dla psów z tamtego schron,wyprowadzal psy ??? Tylko dziewczyny z innych miast jeżdżą tam jako wolontariuszki ?
-
magenka1[/B][/COLOR][/b];16809594][COLOR=blue][B]zdjęcia będą i to sporo bo akurat kacper (waluś) był na wybiegu , mi akurat nie dał się pogłaskać miałam przysmaki ale basi dał się pogłaskać [SIZE=4]a teraz najlepsze (nie wiem jak go teraz nazywać, w karcię którą widziałam są dwa imienia)[COLOR=red] waluś[/COLOR] - [COLOR=red]jest w schronisku od roku 2006 r. .................. Kacper -Walus to nasz Niesmialek ? I jest tam az 5 lat ?????[/COLOR]:crazyeye:
-
[B]Cioteczki drogie -nie ma co czekac na wiele informacji o Niesmialku ,ale nie mozna pisac,że on boi się ludzi !!! Taka informacja odstrasza tylko od adopcji !! Ten jamnik trafil do ludzi ,ktorzy nie mieli serca do niego i nie znali się na charakterze,psychice jamnika !! Pewnie starali się go zmusic do posluszenstwa albo męczyly go może dzieciaki a broniący się przed natarczywym męczeniem go ,Niesmialek uciekal i powarkiwal oraz szczekal by nie ta rodzina nie zamęczala go .Mozliwe ,że byl karany i bity za nieposluszenstwo i brak pokory . Postaram sie na dniach napisac jakis tekst do ogloszen Niesmialka ,moze nada się . Gdyby ten jamnik byl dobrze traktowany w tamtym domu ,nie bylby taki zastraszony i wycofany !! On po prostu boi się ludzi i innych psow bo zaznal wczesniej duzo krzywdy ze strony czlowieka a psy tez budzą w nim lęk -tym bardziej w tym zgielku i szczekaniu tak wielu psow w schronisku .[/B]
-
czarny "prawie jamnik" znaleziony na Moktowie - Warszawa
Olga7 replied to Ania W's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ania W']23.03 w okolicach Galerii Mokotów znaleziono młodego czarnego pieska w typie jamnika (troszkę "szorstkawy" włos). Piesek jest towarzyski, wygląda na to, że był domowy. Nie ma chipa. Na razie jeszcze szukamy poprzedniego właściciela i jeżeli ktoś moża nam w tym pomóc byłoby super... Jeżeli właściciel się nie znajdzie pies bedzie do adopcji. Przystojniak ;) [IMG]http://img130.imageshack.us/img130/6867/jamnik2.jpg[/IMG] [IMG]http://img855.imageshack.us/img855/4461/jamnik1.jpg[/IMG][/QUOTE] Nie jestem znawcą ,ale ten sliczny Filipek ma wiecej wspolnego z jagdterierem niz z jamnikiem -chocby ten wzrost,siersc i pyszczek terierka .No i te zapedy lowcze tez.Moze byc w takim razie bardzo zywiolym psem i zapewnic duzo ruchu -wybiegania i spalenia energii .Sa watki takich mix jagdterierow na tym forum. jeden z wątkow-opis w poscie 408 [url]http://www.dogomania.pl/threads/195734-TERIER-Misiek!-Tak-d%C5%82ugo-czeka-na-DOM...-Wr%C3%B3ci%C5%82-z-adopcji!-%28-Prosimy-o-og%C5%82oszenia!/page17[/url] -
[quote name='Sarunia-Niunia']Olgo! Wysłałam Ci PW[/QUOTE] Dziekuję ,odp.już na pw.