Jump to content
Dogomania

Olga7

Members
  • Posts

    5410
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Olga7

  1. [quote name='magenka1']Dziewczyny nie wiem co kombinujecie ale ja jutro jade do Nieśmiała o godz 10 będę u nie go , już nie mogę się doczekać mam kilka przysmaków może podejdzie i da się pogłaskać[/QUOTE] [SIZE=3][COLOR=navy]Kombinowalam,by wyrwac Niesmialka ze schronu i by mial szczesliwy dom ,ale narazie nie da rady w tym przypadku. Gdybys tak magenka napisala ,ze jutro idziesz zabierac Niesmialk do nowego ,milego domu i ludzi to bym bardzo ucieszyla się:). Magenka albo inne cioteczki : nie mozecie wziać tego biedaka choć na DT a my bysmy na karmę zbierali się ?? Zapytam jednak .[/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=darkslateblue]I czy tam jest nadalo ten jamnik szorstkowlosy -dominujący oba pozostale psy w kojcu ?? On goni te dwa pozostale psy i dlatego Niesmialek boi się podejsc blizej czy wyjsc z budy ...[/COLOR][/SIZE].. [SIZE=5][COLOR=blue][B]Rozgladajcie sie cioteczki i pytajcie ludzi o dobry dom Niesmialkowi -byle nie musial chodzic po piętrach.!! No i ludzi mieli serca a nie kamienie -jak w tamtym jego domu ...:shake:[/B][/COLOR][/SIZE]
  2. [quote name='Sarunia-Niunia']Nieśmiałku Malutki... Przytulanki dla Ciebie Biedactwo...;):loveu:;)...[/QUOTE] [SIZE=2][COLOR=navy]Sarunia - wyslalam Ci na pw prosbę byście pomyśleli o szczęsliwym domku i dla Nieśmialka może ??? A może choc Domu Tymczasowym ? Bo jesli tylko o koszty transportu Niesmialka chodzi ,to my pomożemy pewnie w tym ,by dotarl do Was!! Jesli dwa jamniki już macie -to i trzeci w Waszych sercach i domu zmiesci sie?On czeka cale swe zycie ,juz ok.3 lat na dobrych ludzi i dobry kochający go dom!![/COLOR] [/SIZE]
  3. No i nadal będzie takim wiezniem z niedzwiedzimi łapami -zamkniety do konca swego życia. Bo pani i rodzince żal oddać psa ,by mogl mieć lepsze życie -gdyż wydaje się im ,że skrzywdzą tego psa i bedzie im bez więznia przykro ?? A może teraz im zwyczajnie wstyd przed sąsiadami , że przyjadą ludzie z fundacji/organizacji i odbiorą tego psa ,bo nie potarafili przez tyle lat zajmowqać się należycie ten psem ,nie wyprowadzali wiele lat i traktują go jak kuklę-zamnkniętą za kratami ? Albo też boją się kary finans. za takie zaniedbanie psa ? Może to wszystko razem powoduje ,że teraz zmieniają zdanie i kręcą. Bo na pewno nie kierują się DOBREM PSA .
  4. Tak zajrzalam na chwile na wątek ,ale zapytam teraz ,czy jedyny ratunek dla lapki Willego to tylko wozek ,czy tez jest szansa na operacje u dobrego chirurga' i bedzie mogl normalnie chodzic ? To piekny pies i ciesze sie ,ze znalazl dom u wspanilych ludzi.
  5. Moze jednak nie dyskutowac tymi ludzmi tel. a uzgodnic termin wyjazdu do nich w 2-3 osoby i zabrac psa ,bo takie dyskusje z nimi nic nic nie dadzą,rozdraznią ich tylko ,a mogą jeszcze psa schowac i po sprawie bedzie .Albo pozbedą sie psa.Powiedzą,ze oddali psa np.na wies komus.I nie dowiemy sie prawdy.Tylko musi byc ktos z fundacji albo organiz. ,bo prywatnie nie ma prawa ktos decydowac,wiadomo. Sama Martika nic nie zrobi im.
  6. Taki przepiękny pies i wisial na łańcuchu !!.I jeszcze tak zamocowana obroża-dozywotnio miala być chyba,pewnie jeszcze ciasna.Podlość ludzka nie zna granic!
  7. [quote name='Kasia77']Ja nic juz nie wcisne do domu, chociaż nie raz tak bym chciała.... :( U mnie tylko kojce puste, bo psy co miały w nich mieszkać , wszystkie upychałam w rezultacie w domu, chociaż dawno powinnam zastopować... teraz mam tego szczęscia łącznie ósemkę i jedyne co mogę , to wypożyczyć kojce na zasadach hotelikowych/ płatnych, nic już więcej nie mogę bo czasem ledwo daje rade "ciagnąć " z m-ca na m-c tą swoja bezpłatną gromade[/QUOTE] Tak też pamiętam z niedawnej naszej rozmowy tel. o Rufusie,ale chcialam upewnić się jednak,na wszelki wypadek. Jednak nadal jestem zaszokowana,że teń sliczny mlody,jamnik Nieśmiałek tkwi w tym schronie aż 2 lata !!! :crazyeye: Trudno wprost uwierzyć .
  8. Nadal nie ma żadnych wiadomosci o suni ?
  9. Zamiast pomocy i szukania mu nowego domu,tego pięknego kudlacza spotkala tam śmierć z rąk jakichś oprawców miejscowych ? Zanim zobaczylam te ostatnią inf. mialam napisać ,że lepiej niech pies tam poczeka na nowy dom,jesli jest dokarmiany ,gdyż w schronisku moglyby go zagryzć psy prędko.Pies przeżyl tam dzięki dobrym sąsiadom 4 m-ce a teraz jakiś kat-oprawca wydal wyrok na niego. To zwykle bestialstwo.
  10. Bardziej trzeba uważać i nie pisać za wiele jeszcze przed akcją,niż po akcji ratowania danych zwierząt.Aby nie dotarly takie informacje i zamiary do tych,ktorych takie akcje dotyczą.Nieraz krewni,czy znajomi mogą rozpoznać np.psa i poinformować wlaścicieli o planach i szczegolach wobec nich i ich zwierzęcia.Po akcji jest to już mniej istotne ,mniej można tak zaszkodzić czy utrudnić przebieg dzialań.:razz:
  11. Lepiej nieraz nie pisać za wczasu zbyt wielu informacji na wątku,bo nieraz można tak zepsuć plany ratowania danego psa. Nie mamy nigdy pewności ,czy akurat inf.w danej sprawie nie docierają do niepożądanych osob,ktorych ta sprawa akurat bezposrednio dotyczy.Net jest powszechnie dostępny a i dogo też ma większy zasięg poprzez FB i NK. A straszenie takich ludzi może nieraz zle skonczyć się dla psa i wtedy koniec sprawy może być inny niż planujemy.
  12. Oby tylko nie trafila w złe ręce .np.do rozmnażaczy albo i gorzej-różnie może być. Uwiązanie na łańcuch i przymieranie glodem -to też bylaby tragedia dla tej suni. Jednak ta inf. o facecie kręcącym się w waszej obecności wtedy w pobliżu wyraznie sugeruje ,że może on mieć związek ze zniknięciem tej suni teraz. Może ten wlasciel wyslal kogos by sprawdził,czy sunia jest tam nadal i odwiózl potem sunię w bardziej odludne miejsce,zostawil np.uwiązaną ,by nie wrócila tam w pobliże lesniczowki ,gdzie zwracala uwagę ludzi ? Miejmy nadzieję,że sunia żyje jednak i może wróci tam albo uda się ja odnalezc temu lesniczemu i wam.
  13. [quote name='nescca']Powiem Wam coś w sekrecie.....wczoraj do południa siedzimy sobie w pokoju.... słoneczko grzeje..... sielanka. Furcia biega po ogrodzie ja podpatruję Ją przez okno i nagle widzę.... BARIK spaceruje po ogrodzie. Wącha szczypiorek :) Wyszedł sobie z boksu i postanowił przywitać wiosnę :) Nie szukał drogi ucieczki. PO POROSTU bezstresowy spacerek. Byliśmy w szoku. Po cichutku wyszliśmy na ogród a Barik spojrzał na nas i powolutku wrócił do siebie. Myślę ,że to będzie przełom.... HURRRAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE] To ciesząca nasze oczy i uszy wiadomość.:loveu:Bari nie uciekl poza posesję,choć gdyby chcial pewnie by próbował może po swojemu.Widocznie coraz bardziej oswaja się.
  14. Kasiu,a może choć to daleko dość i nie masz miejsca w domu pewnie ,ale zapytam:gdyby Nieśmialek mial dlugo czekać na dom ,to może jakiś kąt u was by się dla niego znalazl ?? Gdyby oczywiście cioteczki ze Szczytna mogly/chcialy zbierać na niedrogi DT dla Niesmialka,
  15. Jak to dobrze ,że ta piękna sunia trafila na dobry dom u dobrych ludzi.Nie mial tego szczęscia Szalo-ONek.Na szczęscie jest nadzieja odebrać Szalo tym ludziom,gdyż grozili uśpieniem Onka,nieslusznie zupelnie chyba. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/180645-DOGOMANIACZKA-Beamicha-U%C5%9API%C5%81A-Szalo-m%C5%82odego-onka....%28*%29/page4"]http://www.dogomania.pl/threads/180645-DOGOMANIACZKA-Beamicha-U%C5%9API%C5%81A-Szalo-m%C5%82odego-onka....%28*%29/page4[/URL]
  16. Wyraznym dowodem braku ruchu i wypuszczania-wyprowadzania Nelsona jest stan jego łap -te niedzwiedzie łapy a baba wciska kit,że pies jest codziennie wyprowadzany od kilku lat a szczegolnie teraz ,gdy więziony jest w komórce ??? Czy to nie brak ich zaniedbania rażącego ?? Już nawet ten stan łap psa powinien być istotnym powodem odebrania więzionego latami psa. Oni pewnie boją się o swoja skórę i karę za znęcanie się /złe warunki i brak wlaściwej opieki/ nad tym psem i dlatego chcą teraz pokazać,że oni postawią na swoim .
  17. Choć Dominka zapraszala,to i tak od początku wątku zaglądalam do Lucy i zapisalam wątek.Oby taki los i szczęsie ,jakie spotkalo teraz Lucy mialy wszystkie psy w potrzebie,czekające na pomoc i ratunek -wybawienie od swych zlych wcześniejszych wlaścicieli.
  18. [quote name='fiorsteinbock']Matko kochana...cieszylam sie, ze Geri ma domek, bo Ela pisala mi sms'a a tu czytam o obcieciu ogonka? Q..a tak sobie ktos przyszedl (wlamal sie) zeby psu ogon obciac? A moze to ktos ze znajomych Pana wlasciciela? Czekam na relacje z nowego domu, mam nadzieje, ze dobrze trafil :([/QUOTE] Zagladam na watek też i trudno pojąć takie bestialstwo.Pewnie wlamali się tzw. okoliczni ,albo menele i szukali kąta wolnego albo coś do wyniesienia a pies szczekal może i przeszkadzal im -to zemścili się, ? :mad: Oby to tylko koncowka ogona ,a nie więcej.Co za bandyci,żeby ich pokręcilo.Malo ,że pies byl więziony w tym syfie ,to jeszcze cierpial przez zloczyncow.:shake:
  19. Sama nieraz polecałam ten hotelik Lilki pod Kluczborkiem i wysylalam link do wątku hoteliku-tym bardziej ,że nescca jest tam jakby rezydentką- i trudno dziwić się ,tak tam pięknie . Może lada m-c po drodze zahaczę o tamte okolice,kto wie...Wypytalam już cioteczkę o tryb życia,jaki mają tam psy i jestem doinformowana bardziej i spokojna,że Nelsonowi bedzie tam dobrze.
  20. [SIZE=2][COLOR=navy][COLOR=blue][COLOR=navy][COLOR=blue][B][SIZE=5]ten Nieśmialek piękny i mlody siedzi w schronie aż DWA LATA ??? :crazyeye: I nikt go wcześniej nie oglaszal ani nie szukal mu domu ??? To starsze, dużo nieraz brzydsze jamniki znajdują po paru tyg. czy m-cach domy a ten cudny jamnik siedzi w schronie 2 lata i nikt nie oglaszal go ??[/SIZE][/B][/COLOR]?[/COLOR] [/COLOR][/COLOR][B][COLOR=navy][COLOR=blue] :roll:[/COLOR][/COLOR][/B][/SIZE][B][SIZE=3][COLOR=navy] [/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=4][COLOR=magenta][B][SIZE=5]Filmik z jamnikami Maxem i Nieśmialkiem /z tylu/ oraz kudlaczem slicznym[/SIZE][/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=magenta][B]:[URL]http://tinypic.com/player.php?v=npp35d&s=7[/URL][/B][/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=3][COLOR=navy] [SIZE=5]Zajrzyjcie prosimy !!!!!! [/SIZE] [SIZE=2]Sarunia-pw dostalam,odp.potem nieco.[/SIZE] [/COLOR][/SIZE][/B]
  21. [quote name='Klaudus__'][I]Znowu dzwoniła kilka razy Jego Pani... Gdzie ja Go mam dać... Serce pęka...[/I][/QUOTE] Zagladam na prośbę Kasia77 i zapytam tak na prędko: czy ta" łaskawa pańcia" może zechce dolożyć się do kosztów przechowania psa-utrzymania -w końcu jej psa i czy na miejsce tego jej Rubina nie wezmie sobie łaskawie następnego psa ,by wiezić go na łańcuchu a potem znów oddawać ,bo czemu nie ,jesli są tacy ludzie jak Klaudus i jej podobne ,ktore zawsze ulitują się nat takimi psami ?? Zeby chociaż baba nie więzila tam następnego ! :mad: No i takim ludziom pewnie się wydaje ,że chętni na psy zabierane z lancucha od takich wrednych ludzi jak ona ,czekają w kolejce a kasy na utrzymanie psa są pelne worki . Nie wiem ,dlaczego tak ponagla ta kobieta,by zabierać Rubina od niej ? Czyzby prędka chęć pozbycia się psa ,bo znalazl się ktos litościwy dla psa wiszącego na łancuchu i boi się stracić okazji pozbycia się psa ,czy inne powody? A dlaczego nie miala od 2 lat litosci dla swego psa i wiezila go na lancuchu-bez skrupulow ? Bo co ,dziury w płocie czy brak płotu zupelnie a pies mial z zalożenia byc postrachem na łańcuchu ?? Czemu nie biega u nich wolno na podwórku ? A moze za malo grozny ma wygląd i slabym szczekaniem nie odstraszy zlodzieja a teraz chce wymienić go na więszego i grozniejszego więznia lancuchowego ??
  22. [SIZE=4][COLOR=blue][B][SIZE=3]Czy ja dobrze rozumiem,ten piękny Nieśmialek jest az 2 lata w schronie ? To on nie jest tam od niedawna ? Ja wiem magenko ,że u was trudno o Domy Tymczas. ,ale może jakimś cudem ktos zakocha się w ślicznym ,przerażonym Nieśmilalku i dam mu spokojny dom na resztę jego życia ?? Na wątku jamnika szorsciaka pisze chyba ,ze Nieśmialek jest niedawno w schronie,już teraz nie wiem jak to jest z nim. [SIZE=5][COLOR=magenta]Może komuś o dobrym sercu wpadnie ten post i wątek w oko i serce ??[/COLOR] [/SIZE][/SIZE][/B][/COLOR][SIZE=5][COLOR=navy] [/COLOR][/SIZE] [B][COLOR=magenta]Wątek psów ze Szczytna[/COLOR] :[/B][/SIZE] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/205357-Jamnik-szorstkow%C5%82osy-w-schronisku-w-Szczytnie"][B][SIZE=4]http://www.dogomania[/SIZE].pl/threads/205357-Jamnik-szorstkow%C5%82osy-w-schronisku-w-S[/B]zczytnie[/URL]. [SIZE=4][COLOR=magenta][B]Filmik z jamnikami Maxem i Nieśmialkiem /z tylu/ oraz kudlaczem:[URL]http://tinypic.com/player.php?v=npp35d&s=7[/URL][/B][/COLOR][/SIZE] 04-04-2011 20:55 [URL="http://www.dogomania.pl/members/109436-horacy-dwa"][B]horacy dwa[/B][/URL] [LIST] [*] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/site_icons/profile.png[/IMG] [/LIST] [B] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/icons/icon1.png[/IMG][/B][SIZE=2][COLOR=navy][B]Wydaje mi się ,ze kierowniczka mówiła ,że oddał go właściciel ,podobno nie lubi ludzi.Według mnie na pewno boi sie ludzi poprzednio też schował się przed nami w budzie.Może był skrzywdzony wcześniej przez człowieka nie wiem. [/B][/COLOR][/SIZE]
  23. [quote name='Sarunia-Niunia']Biedny Nieśmiałek... Też żałuję, że dzieli nas niemal 500km.... On jest taki okrutnie smutny...[/QUOTE] Sarunia-a gdyby Nieśmiałka można bylo jakoś lączonym transportem dowieżć do Tarnowa ,to moglabyś zaoopiekować się nim jako Bezplatny Dom Tymcz. ,albo za zwrot kosztów karmy?? Szkoda,tego cudnego jamniorka ,by siedzial taki przerażony w schronie a ten sprytny szorstkowlosy drugi jamniorek dominowal go.Kudłaczka oraz te jamniorki powinny już mieć nowe domy ,ale naraz nie da się wszystkiego zrobić.niestety..Ja tez mieszkam daleko od Szczytna ,no i noszenie jamnika z góry na dół i z dolu na górę z 3 p.jest teraz za trudne/stawy nóg szwankują/.Inaczej byśmy wzięli może choć na 2-3 mce tego Nieśmialka na BDT ,bo żal nam bardzo tego psa.Taki cudny jamniorek jak Nieśmialek powinien prędko znalezc nowy i dobry dom.
  24. [quote name='nescca']A ja Go będę widywać!!!!! I będę Go czesać :) o spacerkować z Nim :)Zazdrościcie mi....co nie? Nasiedzial się biedak już tyle lat zamknięty a teraz należy się mu wiecej wolności i ruchu,także ze wzgledu na zdrowie.Latem pewnie woli być w cieniu i chlodzie z takim futrem obfitym. Nelson po tej niewoli zasluguje na bieganie luzem na podwórku, jak najczęściej,na trawce. Czy w hoteliku będzie mial wolny wybieg ,czy też będzie zamykany na czas pracy lilki -w kojcu ?? To b.ważne dla Nelsona ,by nie siedzial znow cale dnie zamknięty .
  25. Trudno dziwić się ,że pies trzymany caly czas w ciemościach ,może nawet latami ,jest agresywny.Brak światla i więzienie na lancuchu dodatkowo sprzyja agresji takiego psa.
×
×
  • Create New...