-
Posts
5152 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by sunshine
-
miejsce dla psów w schronisku
-
miejsce dla psów w schronisku
-
miejsce dla psów w schronisku
-
miejsce dla psów w schronisku
-
miejsce dla psów w schronisku
-
miejsce dla psów w schronisku
-
miejsce dla psów w schronisku
-
miejsce dla psów w schronisku
-
21. IMIĘ: Negro WIEK: ok 9 lat RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: tak OPIS: NEGRO- Psiak mimo swojego wieku nadal bardzo wesoły i skory do zabawy. Jest bezkonfliktowy, toleruje inne psy. Od człowieka z wielkim uśmiechem na pysku przyjmuje każda porcję pieszczot. Na swojego człowieka czeka już od 4 lat! To niesamowite jak niezłomnego ducha ma w sobie ten czarnuszek. ZALETY: - bezkonfliktowość, - świetna kondycja w porównaniu do wieku, - miłość do ludzi, WADY: - nie rozpoznano ;-) WIĘCEJ: strona 3 post 74 22. IMIĘ: WIEK: RASA: SZCZEPIENIA: KASTRACJA: OPIS: ZALETY: WADY: WIĘCEJ: 23. IMIĘ: Figa (suczka po prawej) WIEK: ok 2 lata RASA: mieszaniec wyżła i labradora SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: ? OPIS: Figa jest suńką piękną i imponującą. Jak zew ras od jakich pochodzi Figa nakazuje jest bardzo ruchliwym i wesołym psiakiem. Jej ogon nigdy się nie zatrzymuje. Swoim smutnym spojrzeniem pochłania każdego czlowieka który pojawia się przed kratami. Trudno oderwać wzrok od jej błyszczących oczu. ZALETY: - Przyjacielska w stosunku do ludzi, - lubi pieszczoty , - ma imponującą urodę. WADY: - Figa potrzebuje dużo ruchu. WIĘCEJ:
-
16. IMIĘ: Shaggy (ten jasny) WIEK: ok 7 lat RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: OPIS: SHAGGY- Chyba najgłośniejszy piesek w schronisku. Jest nieco płochliwy, ale czyja to wina jeśli 6 ze swojego 7dmio letniego życia spędził w boksie schroniskowym... Shaggy krzyczy by go zabrać, mimo że się boi. Jest pieskiem bardzo żywiołowym, musi się nauczyć miłości człowieka i poznać jego dobre serce. Nie pozwólmy aby spędził całe życie w schronisku... Ponieważ nie był z nami na wybiegu nie potrafimy określić dokładnie jego charakteru. WIĘCEJ: 17. IMIĘ: Kodak WIEK: ok 5 lat RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: OPIS: KODAK- piesek którego kolega z boksu nauczył głośno dopominać się o swoje ;). Kodak jest bardzo przyjaznym i kontaktowym łobuziakiem. Liże po rękach i chce wyjść po kratach do człowieka. Kodak czeka na swój dom juz 3 lata, może dlatego że jest w mało widocznym boksie, może dlatego że szczeka głośno już z daleka... ale on tylko woła, woła żeby podejść i się nim zainteresować... :) Ponieważ nie był z nami na wybiegu nie potrafimy określić dokładnie jego charakteru. WIĘCEJ: 18. IMIĘ: Bady WIEK: ok 8 lat RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: OPIS: BADY- Przemiły i kochany przytulaśny staruszek. Tak jak widać na zdjęciu do szczęścia potrzeba mu tylko i wyłącznie człowieka, niczego więcej. Bady pozwala sobie zrobić wszystko, nie wiem czy jest go coś w stanie wyprowadzić z równowagi :) ZALETY: - oaza spokoju, - psiak zrównoważony, - piesek dobrze wychowany WADY: - psiak powinien mieć spokój ponieważ jest już w podeszłym wieku WIĘCEJ: strona 3 post 71 19. IMIĘ: Cody WIEK: ok 2 lat RASA: mieszaniec w typie shiba inu SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: OPIS: CODY- Psiak niezwykle energiczny i radosny. Kocha się bawić i przytulać. Oczami wędruje ciągle szukając rozrywki. Jest bardzo przyjazny i nie wykazuje żadnej agresji. Będzie wspaniałym członkiem rodziny i towarzyszem zabaw i spacerów :). ZALETY: - energiczność, - łagodnośc, - miłość do człowieka, WADY: - Cody jest młodym pieskiem więc potrzebuje aktywności i sposobu na spożytkowanie swojej energii WIĘCEJ: strona 3 post 72 20. IMIĘ: Sonia WIEK: ok 2 lat RASA: w typie owczarka niemieckiego SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: OPIS: SONIA- Przepiękna suczka w typie owczarka niemieckiego. Jest nieco mniejsza niż owczarki. Jest grzeczna i przesympatyczna. W stosunku do innych suk potrafi być dominująca, jednak nie wszczyna bójek. W stosunku do ludzi to absolutny aniołek. Ma sporo vigoru i lubi się bawić:) ZALETY: - suczka łagodna, - zachowuje się grzecznie, jest karna i posłuszna WADY: - dominująca w stosunku do innych suk WIĘCEJ: strona 3 post 73
-
11. IMIĘ: Kajtek WIEK: ok 2 lat RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: tak OPIS: Kajtek to wesoły mały psiak. Na pewno będzie spełniał wszystkie wymogi rodzinnego pupilka:). Łagodny dla ludzi i dzieci:) Kajtus grzecznie chodzi na smyczy i jest w siódmym niebie będąc w centrum uwagi. ZALETY: - przyjazny dla dorosłych i dzieci, - piesek niewielkich rozmiarów "kompaktowy" :) - grzecznie chodzi na smyczy. WADY: - nie stwierdzono ;) WIĘCEJ: strona 6 post 149 12. IMIĘ: Jerry WIEK: ok. 2 lat RASA: mix owczarka niemieckiego SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: OPIS: JERRY- Świetny, kochający i radosny psiak. Jego brązowe oczyska i klapnięte uszka dodają mu uroku:). Drze pyska niesamowicie. Na pewno spisał by się jako stróż podwórka, ale nie mniej jednocześnie jako towarzysz rodziny i kompan na długie lata. Piesek nie wykazuje agresji. ZALETY: - wesoły i aktywny psiaczek, - karny i bardzo kontaktowy, WADY: - nie znane ;) WIĘCEJ: strona 3 post 65 13. IMIĘ: Nala WIEK: ok. 2 lat RASA: mix owczarka belgijskiego SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: OPIS: NALA- Przepiękna i kochana suczka. Najchętniej wyszła by przez zamknięte kratu żeby się poprzytulać. Wyciąga pyszczek przez kraty i patrzy błagającymi oczami o chwilę uwagi. Kiedy ją dostanie nie posiada się ze szczęścia. Merda radośnie ogonkiem. Sprawdzi się doskonale jako piesek rodzinny. Na pewno będzie wiernym towarzyszem zabaw. Ponieważ nie była z nami na wybiegu nie potrafimy określić dokładnie jego charakteru. WIĘCEJ:strona 3 post 66 14. IMIĘ: Nika WIEK: ok. 1 roku RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: tak OPIS: Tej suni nie zobaczymy już w boksie, kiedy "przyszła" do schroniska miała ok. pół roczku była lekko wystraszoną suczką, obecnie ma jakieś 14 miesięcy i niestety stała się bardzo lękliwa, siedzi w budzie w taki sposób, że nawet kawałka jej ciałka z niej nie widać. Sunia wychodzi z budy jeżeli na schronisku jest spokój i nie ma żadnych odwiedzających. Nie jest agresywna. Pilnie potrzebuje choćby domu tymczasowego !! WIĘCEJ: 15. IMIĘ: Bruno WIEK: ok. 8 lat RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: OPIS: BRUNO- Zwykły, szary, duży kundel... Kundel jakich wiele. Ot taki z gospodarstwa, z łańcucha. Bez człowieka, bez zainteresowania ze strony ludzi. Bo kto by go chciał? Duży, czarny, nie skacze na kraty, nie rzuca się w oczy nie szaleje... Jest niewidoczny. Samo machanie ogona i te wymowne, błagalne spojrzenie nie wystarczy bo przecież tamte psy zwracają uwagę... i tak od 2009 roku...patrzył latami, stracił nadzieję. Niemal 3 lata...boks- kraty- miska- buda. Skoro tak, to po co z niej wychodzić? I już nie wychodzi... nie ma nadziei. Patrzy tylko z nadzieją z malutką skierką w serduszku..."a może jednak na mnie spojrzysz, może będę miał Ciebie, może Tobie oddam resztę dni?" Ponieważ nie był z nami na wybiegu nie potrafimy określić dokładnie jego charakteru. WIĘCEJ:
-
6. IMIĘ: Samsung WIEK: 3 lata RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: tak OPIS: SAMSUNG Sami- to niezwykły bohater schroniska. Od wielu lat walczą o niego ludzie dobrej woli. Oto jego historia: Sami został wypatrzony przez wolontariuszki w schronisku skulony w budzie, najchętniej by zniknął, zapadł się pod ziemię, byleby go znów nie dosięgła ludzka ręka... Nie wiemy ile czasu żył w schronisku sparaliżowany strachem i bezradnością 12 grudnia 2009 roku wydawało się, że wygrał los na loterii ; dzięki determinacji ludzi, którym los ich braci mniejszych nie jest obojętny, opuścił schronisko i znalazł się w domu tymczasowym, gdzie miał nabrać ufności i wiary w człowieka, gdzie miał czekać na swój dom ten jeden, jedyny, do końca psiego życia. Niestety, sama miłość do psa nie wystarczyła. Owszem, zaufał swojej opiekunce, był bezpieczny, najedzony, ale nie przestał się bać otaczającego świata. Dlatego podjęto decyzję o umieszczeniu Samiego w psim hotelu, gdzie pod okiem specjalisty "od beznadziejnych psich przypadków"; miał się pozbyć upiorów z przeszłości. Zdaniem jego obecnego opiekuna, Sami nadaje się już do adopcji. Opiekun twierdzi wręcz, że gdy Samsung znajdzie się w domu, blisko cierpliwego, spokojnego i konsekwentnego człowieka, dalszy proces jego socjalizacji będzie szybszy i skuteczniejszy! Sami nie jest psem dla ludzi, którzy szukają psiej przytulanki.Jest psem dla ludzi, którzy lubią wyzwania, a jednocześnie mają na tyle wielkie serce, by je otworzyć przed takim życiowym rozbitkiem, jakim jest Sam. Jeśli ktoś taki się znajdzie i odważy się zawrzeć przyjaźń z tak skrzywdzonym psem, ten odwdzięczy mu się z nawiązką ; miłością, wiernością, przywiązaniem i oddaniem. Samsung jest młody, zdrowy, zaszczepiony i wykastrowany . Ładnie chodzi na smyczy, przy nodze , to duży pies Do pełni szczęścia potrzebuje tylko swego przewodnika Warunkiem adopcji jest zgoda na wykonanie wizyty przed adopcją psa oraz podpisanie umowy adopcyjnej. Nie wydajemy psów na łańcuch. prosimy o kontakt mailowy [email protected] WIĘCEJ: Strona 3 post 61 oraz wątek, w którym mozna szczegółowo prześledzić drogę do normalności Samiego http://www.dogomania.pl/threads/194756-Samsung-droga-do-normalnego-życia-BRAKUJE-60-zł-deklaracji 7. IMIĘ: Mentor WIEK: staruszek RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: OPIS: MENTOR- To jeden z tych psów których życie nie oszczędzało. Doświadczony pies zamiast godnej starości otrzymał zimny boks, który dzień po dniu skraca jego życie. Skraca, bo jak długo mogą wytrzymać stare kości na surowym betonie? Mentor jest stary ale nie niedołężny. Ma w sobie duszę młodego psiaka i jego czujność oraz bystrość. Aby tak pozostało Mentor potrzebuje pilnie nowego domku lub chociaż domu tymczasowego. Ponieważ nie był z nami na wybiegu nie potrafimy określić dokładnie jego charakteru. WIĘCEJ: 8. IMIĘ:Pongo WIEK: psiak dorosły RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: tak OPIS: PONGO- Wiele lat już spędził w schronisku. Dlaczego? Nie wiemy. Piesek sięga wzrostem połowy łydki. Nakrapiane łapki przypominają dalmatyńczyka, stąd imię-Pongo ;). Piesek nie jest agresywny. Lubi sobie poszczekać ale to tylko jego gadanina :D. Ponieważ nie był z nami na wybiegu nie potrafimy określić dokładnie jego charakteru. WIĘCEJ: strona 3 post 62 9. IMIĘ:Luna WIEK: ok. 1 rok RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: OPIS: LUNA- Puchata przytulanka:) Luna do psinka, która nigdy nie powinna znaleźć się w schronisku. Jest łagodna, spokojna i ma wielkie psie serce. Tuli się do człowieka. Była strasznie wystraszona schroniskiem, teraz przykłada nosek i łepek do krat prosząc tym samym o głaskanie. Na każdego patrzy z nadzieję. Jak by mówiła "może ty mnie pokochasz, może ty...?" Ona po prostu chce być kochana. Rodzinny psiaczek. ZALETY: - Oddanie - Pokora - Psinka jest spokojna i zrównoważona WADY: - Puszysta sierść, którą psinka będzie zmieniać WIĘCEJ:strona 3 post 63 10. IMIĘ:Atos (Pies po lewej) WIEK: ok. 6 lat RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: OPIS: ATOS- Kochany i spokojny kłapouszek ;). Nasz dzielny i kochany Atos w schronisku przyjaźnił się z czarnym psiakiem, który znalazł już domek. Został tam sam. Atos jest bystry i inteligentny. Wciąz nie brakuje mu nadziei, macha radośnie ogonkiem do człowieka. Swoich opiekunów obdarza wdzięcznością. Będzie wspaniałym przyjacielem :). Ponieważ nie był z nami na wybiegu nie potrafimy określić dokładnie jego charakteru. WIĘCEJ:
-
:Dog_run: [FONT=Comic Sans MS]:bluepaw: [/FONT][FONT=Comic Sans MS]PSY DO ADOPCJI[/FONT][FONT=Comic Sans MS] :bluepaw:[/FONT] 1. IMIĘ: Dolar WIEK: 2 lata i 7 miesięcy RASA: mieszaniec SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: tak OPIS: DOLAR- Dolar to piesek zabrany z ulicy, nikt się nim nie interesował, został porzucony. Kochane psisko, któremu wiele do szczęścia nie potrzeba. Tylko człowiek, spacerki i miłość. Dolar to typ psiaka który nie odmówi spaceru a po spacerze połozy się w nogach swojego pana:smile:. Takie wierne psie szczęście. Zalety Dolara: -piesek spokojny, -kontaktowość, -łagodność, -wierność, Wady: -Dolar zajęty "własnymi sprawami" zapomina o całym świecie ;-) Dolar jest wykastrowany a jego wierne psie serce czeka na Ciebie ! :smile: Dolar jest także kandydatem do wirtualnej adopcji na www.wirtualny-opiekun.pl WIĘCEJ: strona 1 post nr 19 2. IMIĘ: Sybir WIEK: 1 rok RASA: syberian husky SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: ? OPIS: SYBIR- Sybir to klasyczny przedstawiciel swojej rasy. Bardzo aktywny, czuje pęd w łapach:smile:. Jest też dumnym i dostojnym psem. Lubi człowieka i lubi z nim kontakt. Dobrze czuł by się gdyby mógł ze swoim człowiekiem spędzać aktywnie czas. Jest cichy jeśli chodzi o wszelkie odgłosy, czeka cierpliwie w swoim boksie. Sybir powinien trafić do osoby posiadającej doświadczenie w rasie gdyż jest nieco dominujący. Jest wspaniałym przyjacielem i będzie na pewno doskonałym towarzyszem osoby, która ma tak silny charakter jak on :smile: Zalety Sybira: - duża aktywność, - piesek jest cichy, - chęć przebywania w pobliżu człowieka, - brak agresywnych zachowań wobec innych psów, Wady: - dla niektórych, wadą może być duża aktywność! - dominujący charakter, - możliwa skłonność do ucieczek. Należy pamiętać, że husky to psy które potrzebują dużo ruchu, niewybiegane szukają sobie zajęcia często niszcząc mieszkanie, rozkopując ogrody i próbując ucieczek. Kochają rodzinę ale mają bardzo silny instynkt! Niebieskie oczy husky to tylko wygląd, w parze z którym idzie natura i zew psów zaprzęgowych, psów pierwotnych! WIĘCEJ: strona 1 post nr 21 3. IMIĘ: Jejk (Dżejk) WIEK: 3 lata RASA: mieszaniec amstaffa i staffika:) SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: tak OPIS: JEJK-Nasze bullowate wielkie psie serce:smile: Jejka ktoś dobrze wychował i nie wiedzieć dlaczego...porzucił. Jejki to kochana przytulanka, absolutnie nie przeszkadzają mu żadne zabiegi. Jego aktywność nie jest nadmierna. Zadowoli się zwykłymi spacerami i wędrówkami ze swoim Panem. Cały świat widzi w człowieku, wtula się do drapania i wpatruje oczkami pełnymi nadziei. W boksie jest z suczkami, z którymi się dogaduje. Jejk wygląda jak amstaff a jednak wygląda na mniejszego, sięga zaledwie połowy łydki. Jest bardzo chudziutki więc musi nabrać troszkę ciałka:smile: Jejk jest już wykastrowany i czeka na dom pełen miłości Zalety: - wielkie serduszko, pełne miłości, - bezwarunkowe oddanie człowiekowi, - brak nadmiernej aktywności, - wesołe usposobienie, Wady: - jedyną wadą tego pieska są tzw. fafle, charakterystyczne dla rasy. ;) WIĘCEJ: strona 1 post nr24 4. [FONT=Verdana]IMIĘ: Szczurek[/FONT] [FONT=Verdana]WIEK:[/FONT] [FONT=Verdana]RASA: mieszaniec[/FONT] [FONT=Verdana]SZCZEPIENIA: tak[/FONT] [FONT=Verdana]KASTRACJA: tak[/FONT] [FONT=Verdana]OPIS: Szczurek jest wesołym, kochanym pieskiem. Cieszy się z obecności człowieka, uwielbia głaskanie i zabawy. Piesek łagodny [/FONT] dla dzieci[FONT=Verdana], dorosłych i innych psów. Potrafi chodzić na smyczy. [/FONT] [FONT=Verdana]ZALETY:[/FONT] [FONT=Verdana]- przyjazny dla dorosłych i dzieci[/FONT] [FONT=Verdana]- przyjaźnie nastawiony do innych psów[/FONT] [FONT=Verdana]- piesek niewielkich rozmiarów "kompaktowy" [/FONT] [FONT=Verdana]- grzecznie chodzi na smyczy.[/FONT] [FONT=Verdana]WADY:[/FONT] [FONT=Verdana]- nie stwierdzono [/FONT] WIĘCEJ: strona 8 post 178 5. IMIĘ: Pompon WIEK: Młody piesek RASA: w typie bernardyna SZCZEPIENIA: tak KASTRACJA: OPIS: POMPON- to psiaczek rezydujący już w schronisku od jakiegoś czasu. Wygląda jak bernardyn, jednak wzrostem go nie przypomina, Jest wielkości przeciętnego owczarka. Pompon zgadza się z innymi psami. Ponieważ nie był z nami na wybiegu nie potrafimy określić dokładnie jego charakteru. Za kratami jest łagodny i nie okazuje agresji, wręcz przeciwnie. WIĘCEJ:
-
[FONT=comic sans ms] [SIZE=5]AKTUALNOŚCI: [/FONT] [FONT=comic sans ms][SIZE=5][SIZE=3][SIZE=4]1. Bazarki [SIZE=4] [/FONT][FONT=comic sans ms][SIZE=2][SIZE=1]KLIK W NAPIS:[/FONT] [FONT=comic sans ms][SIZE=5][SIZE=3][SIZE=4] Bazarek dla schroniska z płytami! Bazarek dla schroniska z kalendarzami [/FONT] [FONT=comic sans ms][SIZE=5][SIZE=3][SIZE=4]2. Chipowanie [/FONT][FONT=comic sans ms]KLIK W NAPIS:[/FONT][FONT=comic sans ms][SIZE=3] [/FONT][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3]WRZEŚNIA BĘDZIE CHIPOWAĆ PSY![/FONT] [FONT=comic sans ms][SIZE=5] ******************* :Cool!: PSIAKI W NOWYCH DOMACH :Cool!: [SIZE=2](KLIK W IMIĘ PIESKA) [SIZE=4]Bajkał Love Bianka Luna Shaki :B-fly: Powodzenia pysiaczki :B-fly: [/FONT]
-
WRZEŚNIA Miasto położone nieopodal Poznania. Miasto, które przechodzi duże zmiany. Zmiany, które nie omijają też schroniska. SCHRONISKO we WRZEŚNI Początki schroniska były ciężkie, należało ono do prywatnego człowieka... wielki plac ogrodzony płotem... i sfora głodnych, chorych psów. Schronisko zostało odebrane właścicielowi, zaczęto walkę o nie. Szefem schroniska został Komendant Straży Miejskiej. Wybudowano nowe kojce, odpływy, położono chodnik, odnowiono kuchnię, wyremontowano budynek... usprawniono schronisko,poprawiono warunki dla psów i pracowników. W 2011 roku nad schroniskiem zebrały się czarne chmury...ogłoszono przetarg na psy...cel-zmniejszyć liczbę psów by poprawić ich warunki. Intencja dobra, jednak nie trafiona. Jedyną osobą która zgodziła się przyjąć zwierzęta okazał się owiany złą sławą Harłacz... Rozpoczęła się walko o życie psów, dzięki organizacjom prozwierzęcym - walka zwycięska. W konsekwencji psy nigdzie nie wyjadą. Te złe dni są już za nami, w schronisku dzieje się co raz lepiej. Prowadzona jest adopcja wirtualna naszych psiaków: www.wirtualny-opiekun.pl Przed nami jeszcze sporo pracy ale wierzymy, że wspólnymi siłami damy radę! :) :dog: ZAADOPTUJ WIRTUALNIE! :dog: (klik w obrazek) KONTAKT W SPRAWIE PSÓW W WĄTKU WOLONTARIUSZE: Sunshine-Witczak Martyna: tel. 725 271 426 gg: 11302334 Weege-Magdalena Kapatka: tel. 722 262 794 gg:222150539 Shadow17-Pamela Lewandowska: tel: 606 179 284 KONTAKT DO SCHRONISKA Schronisko Miejskie dla Zwierząt ul. Sikorskiego 38 62-300 Września telefon kontaktowy 500-191-039 Gmina: Burmistrz: [email protected] Zastępca Burmistrza: [email protected] Kierownik schroniska: [email protected] lub [email protected] [video=youtube;fVqNFs3ruN4]http://www.youtube.com/watch?v=fVqNFs3ruN4[/video]
-
co jej się stało?
- 2186 replies
-
- dalmatyńczyk
- dalmatynka
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
gops Ty to masz kurcze przygody... spokoju nie macie w ogóle ;) gops Ty to masz kurcze przygody... spokoju nie macie w ogóle ;-) P.S Też miałam przygode z agresywnym onkiem...niestety. Dwa lata temu dzień czy dwa przed świętami poszłam ze szczeniakiem jeszcze wówczas na spacer i wypadł z zakrętu. Z początku myślałam że leci się bawić bo nie widziałam jeszcze atakującego z biegu psa ot tak po prostu z nikąd. Zdarzało się że jakiś pies kłapnął na natarczywe szczenie czy powąchał się cos mu nie przypasiło...ale ten był nastawiony na atak a gryzł żeby zabić...linczujcie mnie ale kopałam w agresora wsadzałam palce w oczy lałam po nosie odciągałam... był tak zwinny że nie mogłam sobie dać rady. Trwało to sekundy bo dobiegl własciciel... pytał czy się nic nie stało, ja byłam wściekła Shira przerażona więc jak najszybciej chciałysmy się ewakuować. Niestety jak się okazało Shira miala dziurę w łapie (w zasadzie nad przednią łapą) do samych mięśni którą było widać dopiero po odgarnięciu futra, szrame na brzuchu którą wystaczyło w zasadzie przemyć i ranę pod okiem...biedactwo. Pojechałysmy do weta...okazało się że ząb nie dość że wbił się głęboko to jeszcze jak by skręcił i zostawił głęboką dziurę pod skórą, jak by "kieszeń". dziurę zszyto, kieszeń trzeba było naciąć i wprowadzić dren... Mój psiak chodził przez nieodpowiedzialnego idiotę w kołnierzu z saczacym drenem przez całe swięta i codziennie jeździł na zastrzyki fatygujac w świąteczne dni koleżankę która nas woziła i weterynarza który musial przyjerzdżać dla nas... Weterynarz wsytawił nam zaświadczenie... odszukałysmy Pana dałysmy mu rachunek i oznajmiłyśmy że albo płaci albo wzywamy policję. Ostrzegłam równiez że jeśli jeszcze raz zobacze że ten pies biega bez smyczy bądź bez kagańca wezwę policję bez namysłu... Nie mówię że ma resztę życia spędzić na smyczy ale jeżeli bedzie miał kaganiec to skonczy sie wówczas na strachu... I żałuję że nie wezwalam wówczas policji jednak bo po 1,5 roku natknęłam sie na ów pana, zauwazył nas pierwszy i capnął psa i zwial szybciej niż się pojawił... ech...
-
dzień dobry... u nas nie świeci:( Szkoda że nie jedziecie w Alpy... heheh już widze taki pakiet wilcze+shir+baski+ banda szczyli:D Granda;)
-
Może pomaga to psychicznie człowiekowi..czuje się bezpieczniejszy, po za tym raczej też nie widze pożytku;) Lepiej by się sprawdzał gaz pieprzowy:)
-
następna co rząda zdjęć a mi pooglądac nie da:D Dor świetny oj szalały by z Shirą:D P.S może za luźno zaciskasz półzacisk?
-
Mam Cię!:D ode mnie zdjęć wymagaja a tu co ...:D A Shira nie sprząta po sobie i ja po niej też nie bo się załatwia zawsze w wielkich krzaczolach gdzie nie ma ludzi...w czarnej D.... tak zwanej:D
- 2186 replies
-
- dalmatyńczyk
- dalmatynka
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
[quote name='M&S']Z tym pasem, to dobry pomysł. Hello:)[/QUOTE] [quote name='kamilka91']Ja też korzystam z pasa, ale to tylko na dłuższe spacery czy do biegania. Bo tak ogólnie to Mik lata luzem :) A może by tak jakieś zdjęcia...? :cool3:[/QUOTE] [quote name='Aleksandra95']też czekam na fotki.:loveu:[/QUOTE] Mam zdjęcia papugowego placu zabaw i samego wrednusa:P Coś nam się w domu wydaje że to jednak samczyk bo co raz więcej drze dziub:P Mama stwierdziła że go wypusci przez okno:evil_lol: Wczoraj mu to oznajmiła i wyglądał jak by zrozumiał bo się zamknał...na pół godziny hehehe :diabloti: A zdjęcia Shira..hmm jak wracam z pracy jest już ciemno prawie a przynajmniej szaro... ale spróbuję ;) Aaaa i wygrałysmy z Shirą 30 zł za zdjęcia w gazecie nasze:D :evil_lol:
-
Cześć i czołem:) Wpadłysmy powiedziec co u nas. Otóż, papug wredny, jak to papug, daje się głaskać ręką kiedy ma ochotę ale nosem za to bez wahań zawsze...;) U Shirki wszystko gra, miałyśmy wczoraj wieczorem roznosić ulotki, weszłyśmy po drodze na Glinki (łączkę) żeby polatała chwile i zrobila co trzeba, spotkałyśmy tam Pana z colakiem Scotem i tyle było z roznoszenia ulotek, psy godzinę się bawiły i po robocie:P Dzisiaj pójdziemy znowu:D Ogólnie to od jakiegoś czasu puchły mi ręce i cierpły i pani doktor stwierdziła że oprócz braku magnezu (bo cierpły mi również nogi np. ale nie puchły ani nic) to ręce moga obrywać przez ciągnącego psa ( oj tak mój szczur ciągnie na smyczy) więc pomyślałam sobie że użyję do spacerów pasa biodrowego i szelek:) Szczur może sobie bezpiecznie ciagnąć a ja tego nie czuje bo pas ma dodatkowe amortyzatory i jest bajer:D Chyba już zawsze tak będę spacerowac;)
-
Cześć wilcze:0 zbliża się weekend:) W Alpy śmigacie...ech nie zabierzecie małego nadbagażu?:D
-
"Młodzieżowa akcja dla schroniska-psiska pełna miska" Września :)!
sunshine replied to sunshine's topic in Schroniska
juz odepchana:D