Jump to content
Dogomania

malibo57

Members
  • Posts

    10423
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by malibo57

  1. Osiem psów zmieniło miejsce - już nie marzną, są diagnozowane, leczone, suplementowane, znalazły DS. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek postawiono nas przed wyborem: ratunek dla tych psów=strata dla innych.
  2. Coś mi dobre duszki doniosły, że Muszka dziś do DS jedzie:cool3:
  3. Adopcje są nieprzewidywalne - brak reguł.
  4. Lilk_a, ślicznie dziękuję! Na Ciebie zawsze można liczyć:loveu: A teraz serwis info. Zaistniało podejrzenie, że Sokół widzi! Reaguje na ruch ręki, wodzi oczyma, pomimo, ze smaczek znajduje się w drugiej ręce. Jego źrenice reagują na światło. W tej sytuacji mamy projekt wizyty u dra Garncarza - co Wy na to? Zaćma nie oznacza całkowitej ślepoty - sądzę, że Sokół powinien natychmiast dostać preparat z luteiną. Poza tym, Sokół jest psem domowym, zachowuje czystość, widać, ze przebywanie w domu sprawia mu przyjemność. Ze spacerów pruje prosto do drzwi i czeka, aż się je otworzy- stojąca na terenie niezasiedlona buda i zadaszenie są dla niego zupełnie nie interesujące. I jeszcze jedno - Sokół wygląda na zdjęciach, jak ON przeciętnej wielkości. W rzeczywistości jest olbrzymi:) Sokół nie reaguje na imię Sokół, więc pewnie wkrótce otrzyma pieszczotliwy pseudonim:evil_lol:
  5. [quote name='Iljova']A czego on tak wypatruje na tych 2 ostatnich zdjęciach zgubił coś ;-) Śliczny nic tylko się przytulać do futerkowca :-)[/QUOTE] Chrupeczki okazały się pyszne:) Sokół twierdzi, że sucha karma jest cudownie smaczna.
  6. Bardzo dziękuję w imieniu Sokoła i Luzi.
  7. Kochani, zajrzyjcie do Sokoła - to wczorajsza, zabrana z hospicjum bida. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/195738-ONek-Sok%C3%B3%C5%82-ju%C5%BC-w-nowym-awaryjnym-DT-PILENIE-POTRZEBNE-DEKLARACJE-I-HOTEL."]Sokół[/URL] Potrzebny choćby banerek, którego nie umiem zrobić. O funduszach nie wspomnę, bo po co - wszyscy wiedzą.
  8. Info od Pluszaka:) Oczy dokuczają Sokołowi, prawdopodobnie jest jednak stan zapalny, tyle, że chroniczny. Na razie, do jutra ( wizyta wet.), są płukane świetlikiem. "Wczoraj jadł i jadł i jeszcze żebrał. Apetyt ma wielki. Po trochu, mniejsze porcje. Sucha karma jest rewelacyjna. Dziś rano leżał sobie pod stołem w kuchni i sie uśmiechał :) Po porannym spacerze sam odnalazł drzwi do domu." I kilka fotek z wczoraj
  9. [quote name='Charly']Luzia to ja poproszę o pw z nr konta.[/QUOTE] Poszło:) [quote name='BUDRYSEK']bedziemy udostepniac fb do bolu! :)[/QUOTE] I o to chodzi:loveu:
  10. [quote name='Iljova']Dzięki za link. :-) i mam taka małą sugestię że może by zmienić tytuł wątku ? Bo w końcu ten jest nieaktualny[/QUOTE] Jestem za! Czekamy na Luzię - tylko ona może to zrobić.
  11. Sokół był w potrzebie, więc dostał DT tymczasowe, transport i obsługę wet. Użyczamy mu też konta do zbiórki na FB. Ale jego opiekunką jest nadal Luzia:)
  12. [quote name='paula82']oddam całe opakowanie luminalu 15 mg.[/QUOTE] Czy to aktualne?
  13. Cieszę się, że chłopina u pani Asi:) Z Kasetką. Może jeszcze jakiś "rozbitek" dojedzie.
  14. [quote name='Iljova']Śliczny jest to jego nowy lepszy etap w życiu mogę prosić link do Fb Proszę uprzejmie https://www.facebook.com/events/280737501994396/
  15. A co tu tak cicho?! Sokół rozpiera się na salonach, a ciotki nic?;-) Po kolei - Sokół już u Ajlii od popołudnia. Chodzi sobie, mlaska, znalazł lodówkę ( natychmiast), jest bardzo kontaktowy i ciekawski. Ajlii zamierza go od jutra uczyć komunikacji dotykowej. Sokół nie jest specjalnie wypasiony, ale nie jest też zagłodzony. Niestety, sierść totalnie sfilcowana, do solidnej pielęgnacji. Niepokoją też oczy - jest wyciek. Tył tez kiepsko - łapki drżą, jakby nie mogły utrzymać ciężaru ciała. W środę wizyta u weta, badanie kliniczne, pobranie krwi - dowiemy się więcej o kondycji psa. Na razie mam 2 fotki - będzie więcej. Kochane Cioteczki, pomóżcie Luzi "rozkręcić wątek i event na FB. Sokół jest w kiepskiej sytuacji finansowej - brak funduszy na jakikolwiek hotel, nie mówiąc o diagnostyce, leczeniu, czy suplementach należnych starszemu panu. Gorąca prośba o działanie - tyle, ile kto może:)
  16. Gromikowi, o dziwo, brak kondycji - przegląd wet. w planie w najbliższym czasie, jak wspomniałam.
  17. Marta, proponuję, żebyś podała w pierwszym poście oraz rozesłała do deklarowiczów swój numer konta. Jak Figa się pojawi, to zrobicie bilans zamknięcia/otwarcia i tyle. Czekanie chyba nie ma sensu - Grom będzie potrzebował pieniędzy - bo wszyscy o nim zapomną;-)
  18. Tak, Magda właśnie konferuje z wetami, czy się podejmą sanacji Gromowej paszczy. Zdaję sobie sprawę, że Gromcio używał zębów w sposób niestandardowy. Na szczęście nie ma stanów ropnych. Mam nadzieję, że go bardzo nie boli. W każdym razie je normalnie.
  19. Magda zrobiła dziś przegląd Gromowych zębów - jest kiepsko. Zęby starte, praktycznie ich nie ma. Najgorsza sytuacja jest z dwoma kłami po prawej stronie: połamane, z otwartymi kanałami. W tej sytuacji musimy przyspieszyć planowane badania, sprawdzić, czy można psa poddać narkozie i zająć się leczeniem zębów.
  20. Do mnie w sprawie Homera nikt się nie odezwał. Nie wiem, gdzie jest zlokalizowany ew. DS, więc trudno zadeklarować, że zorganizuję wizytę i w jakim terminie.
  21. :) No, i wszystko już wiadomo! Gratuluję Rafciowi i nowym opiekunom. Dziękuję wszystkim sympatykom, fanom i każdej "łapce", która pomogła Rafciowi dotrzeć do celu. Jest powód do radości:loveu: Oby tylko Rafcio skończył z sikawkowaniem...
  22. Jest do rozliczenia transport (wspólny z Szarkiem) Kasetki - wiem, że Winter dokłada się do tego transportu. Bardzo proszę skarbnika lub inną osobę odpowiedzialną za psa o kontakt z Jubu. Kontakt: http://www.dogomania.pl/threads/176436-Oferuj%C4%99-transport-za-zwrot-koszt%C3%B3w-%28%C5%81%C3%B3d%C5%BA-W-wa-dowolne-miejsce-w-Polsce-%C5%81%C3%B3d%C5%BA-W-wa%29
  23. Wyjeżdża jutro razem z Rafim. To jest ustalone od kilku dni i nic sie nie zmieniło. Trafi do Ajlii na przechowanie, tam zrobimy mu przegląd medyczny, zrobimy podstawowe badania i, jeśli taka będzie wola opiekunek, to pojedzie do LILUtosi. O ile wszystko jest dogadane, bo tego nie wiem:)
  24. [quote name='malibo57']W międzyczasie mam wielką prośbę do Czarodziejki. Wątek Groma był dziś przeglądany i archiwizowany, wszystkie opisy i zdjęcia starannie analizowane - wszystko to, każda najmniejsza uwaga i spostrzeżenie będzie cenne dla osób, które będą sprawowały opiekę i pracowały z psem. Nigdzie nie znalazłam, ani ja, ani obie panie behawiorystki, wklejonej opinii behawiorystki z 2010r., która była i jest wielokrotnie przywoływana przez Czarodziejkę. Nie ma jej też ani w oryginale, ani w formie elektronicznej w schronisku, o ile mi wiadomo. Po raz pierwszy wzmianka o tej opinii pojawia się pod koniec maja 2010 ( str. 22 #532)., potem pojawia się co jakiś czas, ale tylko pośrednio, jako wolny cytat, że tak to nazwę. Czy mogę prosić w imieniu pań Kozłowskiej i Bartoszewskiej oraz własnym o wklejenie tej opinii w oryginale? Jest też prośba o umożliwienie bezpośredniego kontaktu z osobą, która oglądała i oceniała psa. To bardzo istotne, bo trzeba odtworzyć historię Groma od początku, na ile to możliwe.[/QUOTE] [quote name='malibo57']To takie "życie na gorąco" - profesjonalna ocena będzie za jakiś czas. Bardzo proszę raz jeszcze o wklejenie opinii behawioralnej z 2010r. Odtworzenie procesu zmiany Groma z psa dzikiego w psa socjalnego to będzie fascynujące zajęcie. Myślę, że dla nas wszystkich.[/QUOTE] Ponawiam prośbę. Byłoby naprawdę bardzo cenne przekazać tę opinię Magdzie ( na piśmie, nie z przekazu). Można by odtworzyć stan psa sprzed 2 lat oraz proces zmian, jakie przeszedł w tym czasie. Spiąć przyczyny ze skutkami. Oraz, być może, modyfikować metody pracy z Gromem.
×
×
  • Create New...