Jump to content
Dogomania

malibo57

Members
  • Posts

    10423
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by malibo57

  1. :multi: Dzięki, Aniu!
  2. Dołuje mnie ta kwota - bo za graniczną ( opłata za DT, hotel) uważa się obecnie 300,- To ja dorzucę 25 stałej, żeby przekroczyć tę magiczną granicę.
  3. Czy to są deklaracje stałe?
  4. [quote name='inka33']Mi też możesz życzyć smacznego - spróbuję sobie Calma, a co! ;)[/QUOTE] W takim razie, smacznego! Nie wiedziałam, że Ty [B]też[/B] oceniasz psią karmę organoleptycznie;-)
  5. Ick, dziękuję w imieniu Raficzka. O Ząbalu [*] pamiętam - jego zdjęcia zniknęły z Photobucket - żałuję, że nie zdążyłam ich zarchiwizować
  6. [quote name='Dada M']Czy u Ajlli przebywa jakiś spokojny, lubiący koty, średniej wielkości pies, który będzie dobrze czuł się w mieszkaniu ? Miałam telefon w sprawie Chojraka, ale akurat w tym ogłoszeniu nie było informacji, ile on waży, a Państwo szukają raczej typowego średniaka. Mieszkają w Łodzi. Dado, proponuję Bastera - Rudolf nie może być raczej z kotami - kiedyś na nie polował... Baster jest wspaniałym psiakiem do każdych warunków - wesoły, zdrowy, z praktyką mieszkania z kotami i innymi psami, inteligentny, karny, dobrze wychowany:) Tyle, ze nie jest w kropki ani ciapki - ma mało oryginalna urodę, ale za to cudne oczy! Znasz go, przecież:)
  7. Pięknie dziękujemy! Kto zrobi bazarek, plisss?
  8. Zacznę od tego, że Dorek ma się dobrze. Żeby nikt nie padł na zawał. Otóż, kilkanaście dni temu Dorcio miał bliskie spotkanie III stopnia z pewnym amstaffem, wyprowadzonym na spacer przez dziecko. Amstaff zaatakował Dorka bez pardonu, w obecności całej rodziny i wielu przechodniów. Amstaff nie dał się, pomimo wysiłków obecnych, oderwać od Dorka. Nadbiegł właściciel. W końcu się udało. Dorek w szoku, został zabrany do domu, dostałam telefon - byłam na linii z Rodzinka Dorka. Początkowo wyglądało, ze ma tylko niewielką sznytkę na nosie i ubytek sierści na karku. Dopiero oględziny lekarskie wykazały, ze łapina jest spuchnięta, żebra obite i zniknął jeden kieł... Biedny Dorcio dostał obstawę antybiotyków i leków p. bólowych. Dziś rozmawiałam z Martą - Dorek wrócił już całkowicie do formy, jest zdrowy i wesoły, nie ma urazu do psów, ufff.. Miał Maluch wiele szczęścia.
  9. Wydaje mi się, że moje zdanie na ten temat jest ogólnie znane, bo je przedstawiłam. Wyłożyłam też krótko swoją filozofię na wątku o Hotelikach do Omijania. I zajęłam się robotą:grins:
  10. Malizna, tu ciężko o komentarz - ja finansuję moją gromadkę z prywatnych środków, nie biorę grosza od Fundacji, raczej ja wspomagam, jak mogę. Nie będę się wypowiadać na temat dochodów fundacyjnych i sposobów ich zdobywania.
  11. Owszem - kasa. Temat przyziemny, ale niezbędny i podstawowy. Potrzebna, i już! Może ktoś trzaśnie jakiś bazarek dla Sokoła? Podeślę trochę fantów.
  12. Życzę smacznego! Kajtunowi. A Tobie i Kajtunowi powodzenia we wszelkich działaniach.
  13. Leczyłam psa i tu, i tu. Z całym szacunkiem, ale jednak dr Niziołek. Chodzi głównie o różnice w zalecanej terapii, bo samo echo, to jak najbardziej.
  14. Beo, tytuł możesz zmienić przez edycje zaawansowaną #1. Niestety, adres wyświetlany na pasku może się nie zmienić. napisz do moda, czy to da się zrobić.
  15. Wracają. Serwis informacyjny - w punktach będę pisać;-) 1. Sokół widzi i to całkiem nieźle:) Siatkówka w dobrym stanie, jest zaćma ( wiek) - trzeba podawać preparat z czarnych jagód z luteiną. 2. Pies waży 35 kg. 3. Uszy - tak brudne, że ciężko dobrze obejrzeć, ale świerzbowca nie widać. Będą czyszczone przez Ajlii, bo Sokół bardzo sobie nie życzył dalszych manewrów, płakał i chciał do domu. 4. Serce - do badania, rytm zbyt wolny. 5. Śledziona podejrzana - wskazane usg 6. Stawy biodrowe sprawiają ból, ograniczona ruchomość - do sensownego suplementowania. Doraźnie zastrzyk p.bólowy/p.zapalny. 7. Pazury koszmarnie przerośnięte - podcięte częściowo - do systematycznego podcinania. 8. Krew pobrana - czekamy na wyniki. Plan: Wizyta u dra Nizołka w Wawie lub dra Korzeniowskiego w Łodzi (echo serca) Wizyta u dra Marcińskiego w Wawie - usg Wizyta u dra Garncarza w Wawie. Nie wiemy, czy uda się to zebrać w ramy jednego wyjazdu - co byłoby pożądane ze względu na koszty transportu i organizację. Trudna logistyka. Kochani, Sokół potrzebuje pieniędzy na diagnostykę i leczenie, być może na leki nasercowe. Na pewno na suplementy stawowe: kolagen, boswellię, mirystyniany.
  16. Malizna, a możesz coś tu wkleić? Będę wdzięczna, bo nie mam konta na FB Wrzucę link do #1. Z rozliczenia Nika28 wynika, że Rafi ma na koncie 114 PLN. Transport dostał już od nas. Czy mogę prosić o przekazanie tych pieniążków Sokołowi? Sokół przyjechał również z "hospicjum" u Czarodziejki, ale jest bardzo ubogi i pilnie potrzebuje wspomagania finansowego. Brak mu na najtańszy nawet hotel. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/195738-ONek-Sok%C3%B3%C5%82-ju%C5%BC-w-nowym-awaryjnym-DT-PILNIE-POTRZEBNE-DEKLARACJE."][IMG]http://www.lilka.grabalski.gre.pl/dogob/sokol1.jpg[/IMG][/URL]
  17. Sokól właśnie wyruszył na badania. Psina uznała na biegu, że człowiek, w tym wypadku Ajlii, to gwarant pełnej miski, ciepła i bezpieczeństwa i nawet na siusiu nie należy się oddalać i spuszczać tego człowieka z oka. W wolnym tłumaczeniu - Sokół postanowił nie wychodzic dzis do ogrodu sam, a, że siuu się chciało, to postanowił ( trudno) siknąć w kuchni. Ajlii natychmiast się zorientowała w czym rzecz i poleciała z chłopakiem do ogrodu, chwaląc za załatwienie potrzeby na zewnątrz. Ogólnie Sokół wręcz upaja się pobytem w domu - wszystko jest normalne i psu się należy. Ale pilnować trzeba, bo pewności, że te dobra nie znikną jeszcze w psie nie ma. Ale będzie:)
  18. Cześć, Ciasteczkowa Ciociu:) Witaj u Osiołka
  19. Drobna niespodzianka;-) Raficzek buchający uczuciami do Nowej Pani [IMG]http://img687.imageshack.us/img687/1470/img0882kopia.jpg[/IMG] To miejsce w domu znajdzie każdy pies - Rafik nie jest wyjątkiem [IMG]http://img600.imageshack.us/img600/3340/img0884r.jpg[/IMG]
  20. Gratuluję, DIFciu! Dobra robota - od początku do końca:)
  21. Osiołek robi, co chce i nie przyjmuje do wiadomości odmowy. Jak chce wyjść, to wychodzi, jak chce wrócić, to wraca:grin:
  22. Dobrze poszło:)
  23. [quote name='dkfopt']Możemy mieć jeszcze nadzieję na adopcję Groma przez panią_stanisławę, czy tym razem jednak nic z tego? Wiadomo coś?[/QUOTE] Jesteśmy w kontakcie - przekierowałam na Magdę, co uważam za niezbędne. Wizytę u psa również.
  24. Dobry wieczór i bardzo dziękuję! Panie i Panowie, Przyjaciele Sokoła - mam komunikat. Proszę się nie martwić o to, że Sokół trafi do kojca lub budy. Sokół wykazał się kulturą osobistą i sznytem psa domowego ( tak, jak Grom przed nim:)), więc szukamy dla niego miejsca domowego. Miejsce, które obecnie zajmuje jest zarezerwowane dla innego psa w potrzebie. Nie oznacza to, że Sokół musi je opuścić w określonym wcześniej terminie, co do dnia i godziny. Szukamy/szukajmy miejsca domowego - kto je zajmie, czy Sokół, czy inny psiak, który ma rezerwację, jeszcze nie wiadomo. Najpierw musimy znaleźć takie miejsce. Jeszcze nie wiemy, jak Sokół odnajdzie się w stadku domowym, czy zaakceptuje wszystkie psy, a one jego. Ze względu na quasi kwarantannę, Sokół jeszcze nie zapoznał się z psami u Ajlii - stanie się to wkrótce. Jest też kwestia finansów. Miejsce obecnego pobytu Sokoła to koszt 450,- plus karma. Podejrzewam, że inne miejsce będzie w podobnej cenie, bo Sokół jest naprawdę wielkim psem. Wszyscy wiemy, że dobrych miejsc domowych jak na lekarstwo. Szczególnie dla dużego psa. Ale pytać trzeba. 2 tygodnie pobytu oferowała Ajlii Sokołowi gratis, ja daję transport, karmę i obsługę wet + jakieś suplementy, stawowe, odpornościowe - przekopię magazynek;-). To nie jest długi czas, dlatego prosimy o pomoc w zbiórce funduszy dla chłopaka, żeby miał solidna i bezpieczną bazę oraz możliwość wyboru miejsca. Myślę, że pod koniec tygodnia można rozpocząć akcję ogłoszeniową i szukanie również domu stałego dla Sokoła. Słuchajcie! To jest przesympatyczny pies:) Nie wykluczam, że znajdzie kogoś, kto będzie go chciał przytulić na stałe. Przepraszam, że tak się tu wypowiadam jednoosobowo, ale z Luzią mam kontakt telefoniczny i ustalamy wszelkie posunięcia.
×
×
  • Create New...