Jump to content
Dogomania

Bamboo ®

Members
  • Posts

    812
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Bamboo ®

  1. [quote name='Dark Lord']Bamboo jeżeli masz chęć, czas i nerwy to podyskutuj z tym posłem Piechocińskim[/quote] Chęć mam, czasu trochę się znajdzie, a nerwy...to się okaże w trakcie, w zależności od przebiegu ewentualnej dyskusji.:evil_lol: Dobra, to coś tam naskrobię :p
  2. [quote name='Dark Lord'] "nikogo nie szkaluję tylko mój zespół internetowy zweryfikował wszystkie podkreslam wszystkie adresy zktórych pochodzą tej samej treści maile ,[B]do każdego wysłano stosowne odpowiedzi[/B][/quote] Do mnie nie wysłano [B]ŻADNEJ[/B] odpowiedzi w imieniu p. Piechocińskiego, a wysłałam listy nie raz, z różnych adresów, do 5-10 adresatów na raz, aby zminimalizować ryzyko uznania moich maili za spam. Zresztą nie otrzymałam też żadnego komunikatu o niedostarczeniu maila na adres p. Piechocińskiego, więc wnioskuję, że moje maile jednak doszły do ww. adresata:p Mimo to, odpowiedzi brak. [quote][B]zasygnalizowało swój żywot 6 osób[/B] uwaga na blisko 40 tysięcy maili pozdrowienia jp"[/quote]Po pierwsze: nie jest fizycznie możliwe, aby 6 osób wysłało "ręcznie" 40 tys maili w tak krótkim, stosunkowo, czasie:p Po drugie: może te 6 osób wysłało tylko w tym tygodniu, a nie w ogóle (zresztą w poprzednim mailu sam wspomniał, że w tym tygodniu dostał listy od 5 osób) Po trzecie: aha...chyba już wiem, jak p. Piechociński "sprawdził", czy naprawdę tyle nas jest, czy to tylko tzw. "martwe dusze". No cóż...prawdopodobnie tylko od 6 osób dostał odpowiedź na swojego maila, więc stwierdził, że tylko 6 osób fizycznie istnieje :crazyeye::cool2::mdleje::klacz: Mam się śmiać czy płakać z tej genialnej dedukcji, bo sama już nie wiem..?:roll: Czy Pan Poseł Piechociński spodziewał się, że każdy, podkreślam: [B]KAŻDY[/B], kto wysłał mu list i otrzymał maila zwrotnego o treści: [I]"dzięki za opinię pozdrawiam jp" [/I] wda się z nim w dyskusję??? To jest ta jego metoda weryfikacji naszego fizycznego istnienia??? I na tej podstawie zarzuca nam podszywanie się pod setki osób??? To jakaś tragifarsa! Co znaczy stwierdzenie "zasygnalizowało swój żywot"? Ja nie "zasygnalizowałam swojego żywota", bo nie dostałam żadnego maila od p. Piechocińskiego, a nawet jeśli bym takowy dostała, to też prawdopodobnie nic bym mu nie odpisała (bo co miałam odpisać: "ależ proszę bardzo"?). Czy brak odpowiedzi ode mnie jest dowodem na to, że ja nie istnieję???:roflt::crazyeye: Na tej samej zasadzie mogę stwierdzić, że w Polsce mamy tylko ok. 10 posłów, bo tylko od nich dostałam jakiekolwiek odpowiedzi :-D Czy teraz KAŻDY z nas musi potwierdzić swoje istnienie indywidualną odpowiedzią skierowaną do p. Piechocińskiego??? Dane osobowe zawarte w liście, to za mało??? Pesele mamy podać, żeby uwierzył, że nie jest nas 6 a kilkaset??? Mamy udowadniać, że nie jesteśmy wielbłądami??? Cóż za absurdalna sytuacja, zupełnie jak w "Procesie" Kafki :shake: [COLOR=PaleTurquoise]Po czwarte: nie wykluczam, że dostał te 40 tys. maili, prawdopodobnie jakiś 'automat' wysyła za nas (a właściwie równocześnie z nami:eviltong:). Pytanie tylko, kto zafundował nam takie gigantyczne 'posiłki'?:cool3: Chętnie się dowiem [/COLOR]:)
  3. Przypomnę tylko o akcji skarbonkowej:razz::razz::razz: [quote name='Bamboo ®']Widzę, że sytuacja w schronie jest bardzo nieciekawa. Właśnie przeczytałam sobie wątek dogo-skarbonki- pewnie słyszałyście o tym pomyśle..? Oczywiście na tą zimę już się nie uda nic zdziałać, ale na przyszłą byłoby jak znalazł. Im wcześniej zacznie się działać, tym lepiej. Wystarczą dobre chęci, pomysł i orientacyjny kosztorys a być może uda się zdobyć jakieś fundusze.:cool3: W paru słowach wygląda to tak: dzięki dobrowolnym datkom w wysokości 5 zł/miesiąc zbiera się w skarbonce (konkretnie u rozi) całkiem pokaźna sumka. Przeznacza się to 2 razy w roku na staruszki schroniskowe (których u Was nie brakuje). Skarbonka ruszyła w czerwcu 2008 i już w pierwszym półroczu udało się zebrać ok. 2000 zł:multi: Ważne jednak, aby przedstawić konkretny plan-na co będą wydane pieniądze i w jakich kwotach. W pierwszym półroczu "wygrało" schronisko w Rudzie Śląskiej, dzięki Piance, która zrobiła cały "bussiness plan". Tak jak pisałam: im wcześniej udałoby się za to zabrać, tym większa szansa na sukces! myślę, że warto, zresztą koniecznie sami przeczytajcie wątek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f98/komu-skarbonka-pierwszy-etap-w-trakcie-realizacji-post-nr-60-a-120296/[/URL] a tu wątek całego pomysłu skarbonki: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f98/skarbonka-112210/#post10264088[/URL] Jak uważacie, dałoby radę coś wykombinować?:cool3::cool3::cool3:[/quote] Jak pisze rozi, [COLOR=Red][B]"nikt jeszcze nie zgłosił projektu" :-o :razz: [/B][COLOR=Black]Może mogłybyście zgłosić Wasze schronisko i skorzystać z tej super inicjatywy? (ok. 3 000 zł się uzbierało:multi:) W czerwcu będą przyznawane fundusze, można się przygotować zawczasu na zimę i wtedy najsroższe mrozy psom nie straszne! :) Ja wiem, że słowo "kosztorys" strrrasznie brzmi, ale to naprawdę nie musi być tak na tip-top jak w PIT-ach itp. To nie dla urzędów, tylko dla dogomaniaków;) Wybrać np. rodzaje, ilość i ceny bud, podliczyć koszty, przedstawić na wątku i voila! Albo zrobić to samo w odniesieniu do leków i sprzętów medycznych. [/COLOR][/COLOR] [quote name='rozi']Basiu, jest (od ponad miesiąca) wątek realizacyjny drugiego etapu: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f98/drugi-etap-skarbonka-zglaszajcie-staruszki-w-potrzebie-drugi-etap-135362/[/URL] [COLOR=Black]Nikt jeszcze nie zgłosił projektu.[/COLOR][/quote]
  4. [quote name='gops'] pies rasy pudel to mieszanka owcy z wilkiem :diabloti::evil_lol: to sie usmialam nie powiem :loveu:[/quote] No co Ty! Przecież to oczywista oczywistość:evil_lol: A powiedzenie :"I wilk syty i owca cała" to niby jaką ma genezę?:evil_lol:
  5. Hop hop! Co tam u jamniorków słychać?:cool3:
  6. [quote name='Dark Lord']"wystarczy napisać do Przewodniczącego właściwej Komisji sejmowej ,poprosić o spotkanie ,dodatkowo skontaktować się z Zespołem Poselskim pozdropwienia jp"[/quote] Powiedz mu, że nie tylko do niego piszemy, niech się o to nie martwi:evil_lol: I niech przestanie marudzić na to rzekome "podszywanie się". :evil_lol: Dark Lord, podszyłaś się chyba pod samą siebie. Ja i cała reszta też.:multi: W końcu każdy człowiek ma 2 oblicza, no nie?:razz: fajnie, w takim razie jest nas 2 razy więcej niż w rzeczywistości:multi: [COLOR=PaleTurquoise]Z drugiej strony te "200 parę maili z 5 adresów" daje do myślenia, no nie? Ale niech nie kieruje swoich uwag w tej sprawie do Ciebie. To nie ty wysłałaś mu 200 parę maili:p[/COLOR]
  7. [quote name='Josefina']Po prostu zaczynam od tych , ktorych najbardziej nie lubię i mam okazję im dokuczyć - dla nich wersja ostrzejsza.:evil_lol: Ale na poważnie , to biorę pod uwagę status danego posła , jego obecność w mediach , a także informacje( zaslyszane lub przeczytane) o jego osobistym stosunku do zwierząt.[/quote] Aha, czyli traktujesz ich indywidualnie:cool3: Dobrze, dobrze, działaj zatem;) Może wtedy lepiej do nich trafią nasze argumenty. A do tych mniej medialnych, to możesz potem hurtem wysłać. Zresztą jak tam już Ci wygodniej;) [quote name='Dark Lord']Ja bym zamieściła od posła Piechocińskiego te wypowiedzi, byłyby potem dobrym argumentem na to jak posłowie traktują wyborców, którzy chcą od nich konkretnych działań.[/quote] Mówisz - masz:eviltong: Nie pamiętam tylko z kim p. poseł prowadził ową interesującą dysputę... Z Tobą, Dark Lord?:hmmmm: [quote]"dzięki za opinię pozdrawiam janusz Piechociński"[/quote][quote]"zacny komputerze przestań nadsyłać dalej info bowiem odpisuje na każdy i szkoda czasu...nie chcę zaś ścigać was za podszywanie sie za tysiace ludzi pozdrowienia" [/quote][quote]"proszę zaprzestać komputerowego rozkręcania akcji protestacyjnej bowiem często Państwo podszywacie się pod konkretne osoby a jest to karane zmocy prawa pozdrawiam jp"[/quote][quote]"Pani aniu niech Pani nie przesadza złapałem was na sporym kłamstewku wiekszość maili pochodzi zmutacji komputerowych i to nie jest miękko mówiąc sympatyczne ,cos zaś do meritum sprawy gdybyście pisali prosimy o spotkanie w celu przedłożenia racji zmian w ustawie to byłoby zapewne inaczej,maili tego typu posłowie dostaja tysiące tygodniowo ,jest parlamentarny zespół przyjaciólzwięrząt prośżę się z nim skontaktować zeby przygoptowali stosowny projekt ,krzyczenie (pisanie tak jak Pani w takim stylu do posła który nie jest w branżowej komisji właściwej do sprawy ) jest często odbierane jako aroganckie,proszę nie wymagać abym znał sie na wszystkim choć mam KOta Kleofasa szczególne urody i zachowań dachowca najważniejszej osoby wmoim domu ale to słaba podstawa do rozpoczecia z mojej inicjatywy zmian w ustawie ,zman się na tym na czyum się znam nie udaję ,ze znam si ę na wszystkim pozdrowienia do arportu o kolei nie ma Pani uwag czytała Pani"[/quote] [COLOR=LightBlue] [COLOR=PaleTurquoise]Mamy tu interesujący przykład zdania wielokrotnie (bardzo wielokrotnie:evil_lol:) złożonego - kilkanaście linijek tekstu i ANI JEDNEJ kropki:crazyeye: [/COLOR] [/COLOR][COLOR=PaleTurquoise]Na uwagę zasługuje też składnia, nieprawdaż?[/COLOR] :eek2: [quote]"niestety informuję panią ze odpowiedziałem na ponad 400 maili tej samej treści więc proszę nie dziwić się ze z komputerowąsymultana nie chce rozmawiać i apelowałem o zaprzestanie zabawy,na wszystkie maile odpowiadam osobiscie i na poważnie pozdrawiam jp"[/quote][quote] "no i po co ciagnie Pani wątek "mutacji komputerowych ' to daje się sprawdzić a ja to potrafię zrobić pozdrawiam jp"[/quote] [quote]"wielce Czcigodna Pani Anno Pani raczy zartować ,traktuję Panią poważnie i powagi od Pani oczekuję ...uczono mnie ,ze lepiej poszukiwać przyjaciól niż na siłe robić sprawie wrogów Pani wybaczy ale nie te formy we wzajemnych relacjach..Otrzymałerm kilkaset maili tej samej treści ponad połowa wyszła z tego samego kompa ,proponuję kontakt z wyspecjalizowana grupą posłów ,ważnych dla sprawy a Pani mnie tu straszy ,wyzywa od darmozjadów i etc ..nie zasłużyłem sobie na takie traktowanie ,poważnie wypełniam swoje obowiązki i szacunku dla poważnej roboty oczekuję także od Pani ...nie musi Pani mnie popierac ,nie musi Pani na mnie głosować ale podkreślam wymagam szacunku dla kilkunastogodzinnej pracy którą z odpowiednią starannością wykonuję tyle i aż tyle... zapewniam Pani że dla mnie także poza Sejmem istnieje zycie i tupanie nózką "wez się leniu do roboty" niczego u mnie nie zmieni bo i tak z natury jestem pracoholikiem i nikt mnie nie będzie pouczał co ,kiedy i jak mam robić ...Państwa stronę już dawno sobie obejrzałem ale stawianie sprawy tak jak Pani chce nie zbliża szybszego rozwiązania problemu....."[/quote]Co do samej treści tych maili, nie jestem zbytnio zaskoczona. Jednak forma mnie przeraża. Naprawdę...:roll: Poseł, reprezentant społeczeństwa, wyższe wykształcenie, tytuł mgr...ehh:shake: Cieszę się w każdym razie, że p. Piechociński podjął chociaż jakąkolwiek dyskusję, a nie zbył nas 'automatem'. Lepszy rydz, niż nic, jak to mówią.
  8. [quote name='Josefina']Obecnie czekam na odpowiedź poslów Grada i Napieralskiego. Zaraz siadam i wysyłam dalej.[/quote] Yyyy....a możesz powiedzieć (jeśli to nie tajemnica, oczywiście;)) wg jakiego 'klucza' dobierasz te adresy, tzn. czemu akurat Grad i Napieralski?:razz:
  9. [quote name='Bamboo ®'] A co do listy tych, którzy dali odpowiedź-można takową zrobić. Zajmę się tym:p[/quote] Przeczytałam wątek raz jeszcze i takie odpowiedzi od posłów znalazłam: [quote]"Witam! Dziękuję bardzo za Pani maila. Proszę o przekazanie postulatów Posłom z Komisji Ochrony Środowiska (skład Komisji na stronach sejmowych), którzy rozpatrzą Pani postulaty przy nowelizacji stosownych ustaw. Z poważaniem Poseł na Sejm RP [COLOR=Red][B]Marek Zieliński[/B][/COLOR]"[/quote] [quote]"Witam Pani Karino, wszystkie przedstawione przez Pania argumenty polegają na prawdzie i sa to niezaprzeczalne fakty. Pracuje nad projektem ustawy, ktora moze byc pierwszym krokiem do ograniczenia nadpopulacji psow i kotow. Zbieram obecnie wszystkie informacje z krajow UE oraz USA(a w wielu z nich mam przyjaciol kynologow i hodowcow). Jestem dobrej mysli i sadze, ze jest mozliwym ruszenie tego tematu z posad, aczkolwiek w zwiazku z kryzysem nie jest to temat politycznie uzasadniony. Pozdrawiam - [COLOR=Red][B]Pawel Suski[/B][/COLOR]" [/quote][quote]"Dziękuję Pani Karino za e-mail oraz argumenty,które wezmę pod uwagę. Z ukłonami, Prof.dr hab. [B][COLOR=Red]Tadeusz Iwiński[/COLOR][/B]"[/quote][quote]"Szanowna Pani, Argumenty zawarte w tym apelu (w ramach szerszej akcji,gdyż identycznych e-maili otrzymałem dziesiątki) zasługują na uwzględnienie. Z ukłonami, Prof.dr hab. [COLOR=Red][B]Tadeusz Iwiński[/B][/COLOR]"[/quote] [quote]"Witamy, Poseł [B][COLOR=Red]Waldemar Andzel[/COLOR][/B] interpeluje w tej sprawie do Ministra Sprawiedliwości. Interpelacja zostanie złożona w bieżącym tygodniu sejmowym. Pozdrawiam."[/quote][quote]"Dziękuję za zainteresowanie sprawą nieprzestrzegania praw zwierząt. Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu RP w dniach 30 marca – 3 kwietnia 2009 złożę na ręce Marszałka Sejmu interpelację poselską w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania. Treść interpelacji dostępna w załączniku. [COLOR=Red][B]Iwona Guzowska[/B][/COLOR] Klub Parlamentarny PO Szanowny Pan Donald Tusk Prezes Rady Ministrów Interpelacja poselska w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania. Szanowny Panie Premierze, Podczas mojej pracy poselskiej zetknęłam się z problemem łamania praw zwierząt zasygnalizowanym przez ich obrońców. Szczególnie chodzi tu o problem bezdomności, obowiązkowej kastracji, odpowiedniego oznakowania zwierząt oraz stworzenie centralnej bazy danych w celu ich rejestracji. Jednakże najważniejszym problemem są nieodpowiednie uregulowania prawne za znęcanie się nad zwierzętami, problem nieczystości oraz opłat podatkowych od posiadania zwierzęcia. W związku z powyższym zwracam się do Pana Premiera z prośbą o odpowiedź na następujące pytania: -Czy istnieje możliwość obowiązkowej kastracji zwierząt w przepełnionych schroniskach, co przyczyniłoby się do zmniejszenia skali bezdomności? -Czy istnieje możliwość wprowadzenia obowiązkowej rejestracji zwierząt poprzez ich oznakowanie za pomocą czipa, co byłoby pomocne w przypadku ich zaginięcia bądź bezprawnego uśmiercania? -Czy istnieje możliwość wprowadzenie bardziej restrykcyjnej polityki dotyczącej sprzątania nieczystości po zwierzętach? -Czy istnieje możliwość przywrócenia podatku od posiadania psa oraz uznania hodowli za działalność gospodarczą? -Czy istnieje możliwość podpisania i ratyfikacji Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych?" [/quote][quote]"Szanowna Pani, Z upoważnienia przewodniczącego Klubu Poselskiego Lewica, posła Wojciecha OLEJNICZAKA, w odpowiedzi na Pani pismo, pragnę poinformować, że ze względu na istotną wagę poruszonych w nim kwestii, z jego treścią pozwoliłem sobie zapoznać parlamentarzystów Klubu Poselskiego Lewica, którym problematyka ochrony zwierząt jest szczególnie bliska, i którzy koordynują w naszym Klubie prace legislacyjne w tym zakresie. Z poważaniem [COLOR=Red][B]Jarosław OLSZEWSKI[/B][/COLOR] Dyrektor Biura KP Lewica"[/quote] [quote]"Szanowni Państwo, Uprzejmie potwierdzam, iż wiadomości Państwa dotarły na adres mailowy Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Serdecznie dziękuję za sformułowaną przez Państwa opinię, zapoznałam się z nią z należytą uwagą. Nawiązując do poruszonych przez Państwa kwestii, informuję, iż pozwoliłam sobie przekazać Państwa apel do posłów - Jarosława Zielińskiego- wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Marka Kuchcińskiego - przewodniczącego sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z prośbą o zapoznanie się ze sprawą i podjęcie ew. inicjatywy. Gdyby zechcieli Państwo w przyszłości podzielić się z nami swoimi uwagami, proszę się nie wahać, zapewniam, iż żaden Państwa list nie pozostanie bez odpowiedzi. Z wyrazami szacunku [COLOR=Red][B]Karolina Jakubowska[/B][/COLOR] Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość"[/quote][quote]"Szanowna Pani Zgadzam się z postulatami, jakie Pani i inni miłośnicy zwierząt przesyłają mi już od jakiegoś czasu. Mogę Panią zapewnić, że ze swojej strony będę się starał zwrócić uwagę moich koleżanek i kolegów parlamentarzystów na ten palący problem. Nie mogę niczego obiecać, ale ja również mam wielką nadzieję, że w jak najbliższym czasie zostanie podpisana i ratyfikowana przez władze naszego państwa Europejska Konwencja Ochrony Zwierząt Domowych. Osobiście również jestem miłośnikiem zwierząt i zadziwia mnie fakt, że jeszcze do tej pory nic w tym trudnym temacie nie zostało poczynione. Łączę się w Państwa akcji mającej na celu zapewnienie godnego życia zwierząt. Z wyrazami szacunku [COLOR=Red][B]Krzysztof Maciejewski[/B][/COLOR] Poseł na Sejm RP"[/quote]Oczywiście nie liczymy odpowiedzi typu: "Nie mogę odczytać teraz poczty. Twój list odczytam po powrocie." i innych automatycznych potwierdzeń odbioru. Od p. Adama Hofmana mamy też tak rozpaczliwe, jak bezskuteczne :diabloti: prośby o zaprzestanie wysyłania spamu:evil_lol: Poza tym mamy jeszcze kilka odpowiedzi od p. Janusza Piechocińskiego (to ten, który uznał, że wszyscy z jednego kompa wysyłamy:evil_lol: albo podszywamy się pod setki osób :crazyeye:), ale nie wiem, czy mam to tu wklejać, żebyśmy znów się nie denerwowali treścią i formą tej korespondencji...
  10. [quote name='Josefina']Witam wszystkich . Mam pytanie odnośnie maili do posłow:Czy byłoby możliwe sporządzenie listy tych , którzy już zostali nimi "obdarowani" , jak również zamieszczanie kolejnych nazwisk na bieżąco , wraz z informacją o ich ewentualnych odpowiedziach ( lub braku)?[/quote] Tak jak shin napisał już, czyli teoretycznie maile dostali WSZYSCY posłowie (i prezydent), bo o to właśnie chodzi w tej akcji: żeby każdego posła "obdarować" mailem...Ba! setkami maili!:diabloti: I dostaną jeszcze niejednego!:cool3: A nie, żeby każdy poseł dostał tylko po 1 liście, bo to na pewno nie przyniosłoby żadnego efektu:shake: Zatem teoretycznie każdy z posłów dostał kilkadziesiąt do kilkuset maili:loveu::diabloti: A co do listy tych, którzy dali odpowiedź-można takową zrobić. Zajmę się tym:p
  11. [quote name='gosikf & dogs']Mi piszą o dużych ilościach maili:eviltong:[/quote] załóżmy, że: "duże ilości" ~ dziesiątki maili :diabloti: ogromne ilości ~ setki maili :diabloti::diabloti: gigantyczne ilości ~ tysiące maili :diabloti::diabloti::diabloti: "Duże ilości" nie powinny nas satysfakcjonować :evilbat: Czekam, aż posłowie będą się skarżyć na gigantyczne ilości maili, którymi są zasypywani ! :ylsuper:
  12. Niceravik, skutecznie zagrzewasz do walki:cool3: A ja dostałam dziś takiego maila: [I]"Szanowna Pani[/I], [I][FONT=Arial][SIZE=2]Argumenty zawarte w tym apelu (w ramach szerszej akcji,gdyż identycznych e-maili otrzymałem dziesiątki) zasługują na uwzględnienie.[/SIZE][/FONT][/I] [I][FONT=Arial][SIZE=2]Z ukłonami,[/SIZE][/FONT][/I] [I][FONT=Arial][SIZE=2] Prof.dr hab. Tadeusz Iwiński" [/SIZE][/FONT][/I][quote name='niceravik'] "[FONT=Verdana][B]Nie pozwólcie, by przyszłością was ktoś łudził![/B][/FONT]" [/quote] Otóż to! Nie dajmy się zwieść tekstom j.w., czyli :[I]"Argumenty zawarte w tym apelu (...) zasługują na uwzględnienie"[/I]. Tyle to sami wiemy, prawda??? :diabloti::diabloti::diabloti: Pan Poseł Iwiński nieświadomie i niechcący zapewne:evil_lol: niejako zachęcił nas (a przynajmniej mnie:eviltong:) do dalszych 'ataków' mailowych, pisząc: "[I][FONT=Arial][SIZE=2]identycznych e-maili otrzymałem [B]dziesiątki[/B]". [/SIZE][/FONT][/I][FONT=Arial][SIZE=2]Dziesiątki??? Tylko dziesiątki??? Nie setki??? Nie tysiące??? Cóż to jest kilkadziesiąt e-maili! Toż to garstka...[/SIZE][/FONT][I][FONT=Arial][SIZE=2] [/SIZE][/FONT][/I][FONT=Arial][SIZE=2]Aby nasz apel przyniósł jakiś efekt, nie możemy poprzestać na tych "dziesiątkach e-maili"! Wysyłajmy dalej! Niech posłowie piszą nam o setkach maili (at least!:p)[/SIZE][/FONT][I][FONT=Arial][SIZE=2] [/SIZE][/FONT][/I][FONT=Arial][SIZE=2][B]Do boju dogomaniacy![/B][I]:multi: [/I]P.S. Od P. Guzowskiej nie dostałam jeszc[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]ze odpowiedzi, z GW też nie...[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][I]:roll: [/I]Ale była majówka, więc daję im jeszcze parę dni na reakcję[I];) [/I][/SIZE][/FONT]
  13. [quote name='Soema']Bez odpowiedzi :p[/quote] No właśnie. Dlatego nie możemy ustawać w działaniu, bo posłowie pomyślą, że to tylko był chwilowy zryw grupki zapaleńców, którzy pokrzyczą, pokrzyczą i sobie pójdą:p Ale jeszcze nie znają siły dogo:diabloti: Piszmy pytania o wynik interpelacji, ślijmy ten ogólny list, byle był ruch w poselskich skrzynkach:diabloti:
  14. [quote name='shin']Mozesz do niej napisac maila z pytaniem, jak tam ta interpelacja? [/quote] Maila napisać mogę, to dla mnie żaden problem, tyle że ja od p. Guzowskiej żadnego maila o interpelacji nie dostałam, więc trochę to dziwnie będzie wyglądało, bo teoretycznie nic mi o tejże interpelacji nie powinno być wiadomo...:roll: Ale oczywiście, jeśli osoby, które informację od p. Guzowskiej otrzymały, a z jakiegoś powodu nie mogą/nie chcą/nie umieją/etc. napisać, to zrobię to. Chociaż najlepiej byłoby, gdyby więcej osób zadało p. poseł takie pytanie..wtedy szansa na odpowiedź też jest większa.
  15. [quote name='Rybka_39']Z charciego powysyłali, jedna osoba dostała taka odpowiedź: [QUOTE]Dzisiaj otrzymałam na swoją skrzynkę mailową taka odpowiedź (kopiuję ją w całości):Szanowni Państwo, Dziękuję za zainteresowanie sprawą nieprzestrzegania praw zwierząt. Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu RP w dniach 30 marca – 3 kwietnia 2009 złożę na ręce Marszałka Sejmu interpelację poselską w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania. Treść interpelacji dostępna w załączniku. Z poważaniem, Iwona Guzowska Iwona Guzowska Klub Parlamentarny PO Szanowny Pan Donald Tusk Prezes Rady Ministrów Interpelacja poselska w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania. Szanowny Panie Premierze, Podczas mojej pracy poselskiej zetknęłam się z problemem łamania praw zwierząt zasygnalizowanym przez ich obrońców. Szczególnie chodzi tu o problem bezdomności, obowiązkowej kastracji, odpowiedniego oznakowania zwierząt oraz stworzenie centralnej bazy danych w celu ich rejestracji. Jednakże najważniejszym problemem są nieodpowiednie uregulowania prawne za znęcanie się nad zwierzętami, problem nieczystości oraz opłat podatkowych od posiadania zwierzęcia. W związku z powyższym zwracam się do Pana Premiera z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:  Czy istnieje możliwość obowiązkowej kastracji zwierząt w przepełnionych schroniskach, co przyczyniłoby się do zmniejszenia skali bezdomności?  Czy istnieje możliwość wprowadzenia obowiązkowej rejestracji zwierząt poprzez ich oznakowanie za pomocą czipa, co byłoby pomocne w przypadku ich zaginięcia bądź bezprawnego uśmiercania?  Czy istnieje możliwość wprowadzenie bardziej restrykcyjnej polityki dotyczącej sprzątania nieczystości po zwierzętach?  Czy istnieje możliwość przywrócenia podatku od posiadania psa oraz uznania hodowli za działalność gospodarczą?  Czy istnieje możliwość podpisania i ratyfikacji Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych? [/QUOTE] [/quote] Skoro P. Guzowska złożyła interpelację 02.04 (i faktycznie ją złożyła, bo [URL="http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/02a8425da98639c6c125759200387224?OpenDocument"]tu[/URL] mamy dowód:cool3:) a na rozpatrzenie jest 21 dni, to 23.04 powinna już mieć odpowiedź od P. Tuska, a więc może należałoby się przypomnieć posłom?:razz: Ciekawa jestem, co odpowiedział :roll: Pamięta ktoś może, czy jeszcze jacyś posłowie składali interpelację oprócz P. Guzowskiej?
  16. [quote name='daga10011']a sa wyniki tej biochemi???i czy byly wczesniej robione??[/quote] Dziś miał bad. biochemiczne, więc na wyniki z lab. pewnie jeszcze czekają [quote name='daga10011']Zeby to nerki nie byly ,bo te objawy moga o tym swiadczyc:shake:[/quote] No właśnie, też się obawiam, ze to może być np PNN :shake: [quote name='M@d'] Bardzo podobne objawy miał mój pies przy zapaleniu wątroby, ale on w ogóle miał ją chorą i miał jeszcze wysoki poziom amoniaku ...[/quote] Tak, wątroba również i jeszcze trzustkę dobrze byłoby sprawdzić, te 3 narządy są najbardziej "podejrzane" [quote name='Bamboo ®'] Koniecznie niech zrobi jeszcze bad. biochemiczne, przede wszystkim: -profil nerkowy -profil wątrobowy -profil trzustkowy [/quote]
  17. [quote name='ryan26']Wczoraj po kroplówce było trochę lepiej, ożywił się, ale dalej co jakiś czas wymiotuje żółcią, tyle ze mniej i rzadziej. Dzisiaj znowu jest apatyczny i pije mniej wody[/quote] No to cieszę się, że jest jakaś poprawa :smile: [quote name='ryan26']Dzisiaj miał robione badania bio-chem.[/quote] Słusznie:p Oby to tylko nic poważnego, np PNN :roll:
  18. [quote name='shin']Jak zapewne juz zauwazylas, ja jestem pesymista... [/QUOTE] Eeee tam, to moich 'ataków' pesymizmu jeszcze nie widziałeś:evil_lol: Bez porównania zupełnie :eviltong: [QUOTE]No ale sprobowac nie zaszkodzi :evil_lol: Odezwiesz sie w tej sprawie?[/quote] No właśnie, spróbować nie zaszkodzi, najwyżej odmówi, ale przynajmniej będziemy wiedzieć, że próbowaliśmy robić wszystko, co w naszej mocy;) Napiszę do niego maila:p
  19. Słuchajcie, a może z tą Gazetą Wyborczą jeszcze coś się da załatwić?:razz: Może p. G. Lindenberg mógłby nam jakoś pomóc w tej sprawie, bo: -jest dogomaniakiem:cool3: -jest 1 z założycieli Koalicji dla Zwierząt ([URL="http://www.koalicja.org.pl/koalicjanci.php"]Koalicja dla Zwierz�t[/URL]) -jest założycielem wątku na dogo poświęconego pracom koalicji [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f402/koalicja-dla-zmiany-prawa-o-zwierzetach-domowych-106639/[/URL] -"jest jednym ze współzałożycieli [I]"Gazety Wyborczej"[/I] oraz założycielem i pierwszym redaktorem naczelnym [I]"Super Expressu" (źródło: wikipedia) [/I]Może jeszcze nie wszystko przepadło?
  20. łooo geez! :mdleje::grab: To z czym my, biedni dogomaniacy, do ludzi!:huh::scared: Dobra, to reklama odpada. Ale nadal nie znamy cen listu otwartego. Chociaż pewnie też będą kosmiczne:roll: To co, zostaje nam wysłanie do Rzecznika praw obywatelskich? [COLOR=Red][B]EDIT:[/B][/COLOR] Może ktoś z mapy pomocy będzie zorientowany, jakie są jeszcze możliwości. :roll: [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/cat.php?id=53"]kontakty z mediami[/URL] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/cat.php?id=24"]ogłoszenia w mediach, prasa, radio, telewizja[/URL]
  21. [quote name='shin']reklama na cala strone to jakies... [B]100k[/B] zl.[/quote] Jesteś pewien, że ceny są AŻ TAK wygórowane?:diabloti: :evil_lol:
  22. [quote name='Soema']Ale wy myślicie nie wiem o Gazecie Wyborczej? Czy jakiejś lokalnej?:roll: im większy zasięg tym większa cena.. [/quote] Tak, o Wyborczej, bo to chyba 1 z najbardziej poczytnych gazet. Może ewentualnie Polityka lub Newsweek?:roll: Chyba, że ceny nas zwalą z nóg:evil_lol: [quote]No i pytanie, czy cena jest taka jak za reklamę, czy to się rządzi swoimi prawami... Zadzwonię potem do taty i spytam, bo oni kiedyś chcieli wykupic stronę w GW..[/quote]znalazłam takie [URL="http://wyborcza.pl/reklamagw/0,0.html"]cenniki reklam i ogłoszeń w Wyborczej[/URL] ale wszystko w formacie pdf, więc ja na razie nie mam jak tego otworzyć. O liście otwartym nic tam nie widzę.
  23. [quote name='shin'][URL]http://www.dogomania.pl/forum/f25/pis-grzmi-sterylizacja-jest-okaleczeniem-zwierzecia-132068/[/URL] o przerobieniu naszego listu na list otwarty byla mowa w tym watku. Konkretnego posta juz nie znajde, sprawa stanela w miejscu[/quote] [quote name='Kalina']Mam pomysł. Działam bardziej na miau niż tutaj ale myślę, że skoro przy głosowaniu w krakvecie możemy zjednoczyć siły to w tak waznej sprawie jak kastracja również, a może PRZEDE WSZYTSKIM. [B]Napiszmy wspólny LIST OTWARTY do wszystkich parlamentarzystów i opublikujmy go w Wyborczej. Jeśli trzeba będzie zapłacić za miejsce na stronie - zrzucimy się po parę groszy ( jest nas kilkanascie tysięcy czynnie działających)[/B] (...) Co Wy na to?[/quote] [quote name='shin'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/f25/pis-grzmi-sterylizacja-jest-okaleczeniem-zwierzecia-132068/"][/URL]ja sie nie znam na takich akcjach, nie wiem jak taki list otwarty powinien wygladac ani jak go wrzucic do gazety :eviltong:[/quote] To tak jak ja :eviltong: Ale od czego mamy net:diabloti: www listotwarty pl [URL="http://macdac.blox.pl/2007/10/List-otwarty-do-prezydenta.html"]przykładowy list1 [/URL] [URL="http://www.listotwarty.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=83&Itemid=58"]przykładowy list2[/URL] [URL="http://www.listotwarty.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=78&Itemid=58"]przykładowy list3[/URL] [quote name='Soema']A taki list otwarty to nie jest drogi interes?:oops: [SIZE=1] jak się kiedyś, kogoś:roll: pytałam to mówił mi, że to nie takie proste.. Bo to spora suma, a i gazety nie są zbyt chętne.[/SIZE][/quote] Ktoś się orientuje, jaki to koszt? Jakiego rzędu chociaż? Bo jeśli to jakaś zawrotna suma, to pomysł odpada w przedbiegach. Szukałam w necie, ale nic nie znalazłam na temat ceny:roll: Kolejna sprawa-czy pod takim listem każdy się musi osobno podpisywać, czy możemy np dać jakiś ogólny podpis, typu "miłośnicy zwierząt", "społeczność portalu Dogomania.pl" itp.? Bo jeśli ogólny podpis wystarczy, to właściwie wszystko już mamy gotowe:p Jakoś nie bardzo widzę zbieranie tych setek (a może nawet tysięcy) podpisów-to zajmie wieczność:roll: Dobrze, gdyby wypowiedział się ktoś, kto ma jakiś kontakt z mediami. Znacie kogoś takiego na dogo? [quote name='Ada-jeje']Moze warto by bylo sprobowac do Rzecznika praw obywatelskich ten list wyslac ktory w tej chwili wysylamy do poslow, oni sami zainteresowali sie sprawa schroniska w Olkuszu i zostalam o tym poinformowana.[/quote] To może tego się chwyćmy?:razz:
  24. [quote name='tiara']Mam pomysł nie ograniczajmy naszego ataku wyłącznie do parlamentu zajmijmy też media :cool3::cool3::cool3:(np.Expres reporterów)ktoś ma do nich adres?[/quote] Atak na media? :diabloti: Jeśli o mnie chodzi, to bardzo chętnie, tylko co konkretnie byśmy mieli mediom przekazać?:razz: Wysłać im ten list wraz z opisem naszej akcji i prośbą o jakieś wzmianki w TV/necie/prasie? Czy po prostu tak ogólnie apelować do mediów o poruszanie spraw bezdomności zwierząt, robienie kampanii informacyjnych itp? A w ogóle jakiś czas temu była mowa o liście otwartym do Gazety Wyborczej::razz: [quote name='evl'] słuchajcie, [B]na innym wątku[/B] pojawiła się propozycja, żeby wysłać list otwarty do Wyborczej, może wykorzystamy to, co stworzyliśmy tutaj, choćby częściowo?[/quote] [quote name='shin'] Do wykorzystania w liscie otwartym + bombardowanie tym poslow w mailach? :evil_lol:[/quote] Tylko na którym wątku to było mówione, to już nie pamiętam :oops: No i nie wiem, czy to aktualne nadal z tym listem otwartym. Ale może warto byłoby powrócić do tego tematu, jak sądzicie? Więcej osób by się mogło przyłączyć do naszej akcji, jak kiedyś w sprawie Ozzy'ego.
  25. [quote name='taks']Czytam uważnie i niczego co mogłoby podważać kompetencje weta jako żywo nie widzę.[/quote] [quote name='ryan26']zaczął [B]wymiotować[/B](najpierw jedzenie, później żółć).[/quote] [quote]kazał dawać mu wodę i trochę [B]przegłodzić[/B] (...) raz dziennie u weta dostaje kroplówkę, ale jest coraz słabszy[/quote][quote name='ryan26'][B]Kał rzadki[/B] ciemnobrązowy. Pije niewielkie ilości wody co jakiś czas i dostaje kroplówkę. Ale wymiotuje żółcią[/quote] [quote name='ryan26'] Pies dostał kroplówkę z furasemidem i nospą, glukozę i 2 zastrzyki z antybiotykiem: betamax i vitacon. W trakcie kroplówki [B]wymiotował[/B] żółcią i był cewnikowany.[/quote] Hmmm...a mnie trochę zastanawia ten furosemid :roll: Pies wymiotuje, ma biegunkę (?), ma być przegłodzony, a zatem trochę się dziwię, że wet podał mu jeszcze furosemid (działanie odwadniające, strata elektrolitów). Od razu zaznaczam, że wetem nie jestem, ale o ile się orientuję, to w takiej sytuacji wręcz uzupełnia się chyba elektrolity, np. w płynie Ringera:roll: Może ten furosemid to do cewnikowania był konieczny... ale tak czy siak, elektrolity (potas, sód, chlor) chyba powinno się uzupełnić (ich znaczny niedobór jest niebezpieczny), bo skoro pies nawet miał być przegłodzony, to skąd organizm ma sam sobie te pierwiastki przyswoić?:niewiem: Jeszcze raz podkreślam, że nie jestem wetem, więc liczmy na to, że tamten wet wie, co robi:eviltong: [quote]Zobaczę jak się będzie czuł jutro. Może to pomoże.[/quote]W takim razie trzymam kciuki, żeby mu się polepszyło :)
×
×
  • Create New...