-
Posts
567 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gosia15
-
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
[size=5][font=arial black]astek zostaje w schronie. Domek siĘ rozmyŚliŁ. [/font][/size] -
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
Jeszcze raz dziękuję za pomoc :loveu:. -
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
Ja wysłałam PW do Ana Zbyska, Macho, San ( jagodowa ). Jutro i pojutrze jestem cały dzień w pracy. Jestem pod 793 022 393. Proszę o sygnał- oddzwonię. -
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
Odpisał. Dostałam dziś 4 maile. Zgadza się na wszystko. I na wizyty przed i poadopcyjne, i na stały kontakt z nami, i na fotki, i na kastrację, i podpisanie umowy. [B]Pilnie szukamy kogoś do wizyty przedadopcyjnej w Tarnowskich Górach.[/B] -
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
Wysłałam do zainteresowanego wiadomość poprzez formularz allegro: [FONT="]Witam[/FONT] [FONT="] [/FONT] [FONT="]Dziękuję za wykazaną przez Pana wolę zaadoptowania psa Astka.[/FONT] [FONT="] [/FONT] [FONT="]ASTEK jest psiakiem bardzo młodym, ma ok. 1 roku. Nie jest malutki- kłębem sięga troszkę powyżej kolan.[/FONT] [FONT="]Ma duży temperament- wymaga dużo ruchu na świeżym powietrzu- musi[/FONT] [FONT="]codziennie się "wymęczyć".[/FONT] [FONT="]Z tego powodu pobyt w kojcu jest dla niego niewyobrażalnym stresem.[/FONT] [FONT="]Jest łagodny dla ludzi. Nie wykazuje żadnych objawów agresji, wręcz przeciwnie-[/FONT] [FONT="]bardzo chce się bawić, jednak sam jego wygląd "budzi respekt",[/FONT] [FONT="]stąd byłoby dobrze, żeby w domu przyszłych właścicieli nie wychodził[/FONT] [FONT="]sam poza teren posesji.[/FONT] [FONT="]Jest to psiak bardzo młody i jeszcze nie ułożony, więc w nowym domu trzeba określić granice: co mu wolno, a czego nie (np. wchodzenie na kanapy, fotele itp.).[/FONT] [FONT="] [/FONT] [FONT="]Jak już pisałam w ogłoszeniu Allegro, osoba, która zdecyduje się zaadoptować Astka, zgadza się z postanowieniami umowy adopcyjnej.[/FONT] [FONT="]Jeden z punktów tej umowy mówi, że osoba adoptująca wyraża zgodę na wizytę przedadopcyjną w przyszłym domu adoptowanego psa.[/FONT] [FONT="]Polega ona na tym, że odwiedzą Pana w uzgodnionym terminie zaufane osoby, aby z Panem i pozostałymi domownikami porozmawiać osobiście, oraz zobaczyć, w jakich warunkach zamieszka nasz podopieczny. [/FONT] [FONT="]Po adopcji będę utrzymywała z Panem stały kontakt (nie natrętny). Będę Pana prosić również o zdjęcia psiaka z nowego domu, bowiem zdjęcia szczęśliwego psa motywują inne osoby do adoptowania psów szukających domu.[/FONT] [FONT="] [/FONT] [FONT="]Warunkiem adoptowania psa jest też jego sterylizacja/kastracja. Jest podyktowana wyłącznie dobrem zwierzęcia. Propagowanie sterylizacji/kastracji ogranicza rozmnażanie psów bez rodowodu, a co za tym idzie, ma istotny wpływ na ograniczenie zjawiska ich bezdomności.[/FONT] [FONT="]Jestem przekonana, że Pan, jako osoba wykształcona, w pełni tą problematykę rozumie i sposoby jej ograniczania popiera. [/FONT] [FONT="] [/FONT] [FONT="]Przesyłam Panu zdjęcia Astka oraz wzór umowy adopcyjnej.[/FONT] [FONT="] [/FONT] [FONT="]Jeśli wyrazi Pan wolę zaadoptowania naszego podopiecznego, proszę o potwierdzenie oferty. Zorganizujemy wtedy spotkanie, na którym zapozna się Pan z psem, co być może ułatwi Panu podjęcie ostatecznej decyzji.[/FONT] [FONT="] [/FONT] [FONT="]Pozdrawiam[/FONT] [FONT="]......................... [/FONT] [FONT="] [/FONT] [FONT="]tel. 793 022 393[/FONT] [FONT="] [/FONT] -
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
Wiem ;). Nr. telefonu do niego mam. I jego dane. Przyszły razem z mailem od Allegro. Rano napiszę mu wiadomość poprzez link podany przez Allegro: "Możesz skontaktować się z Kupującym w celu sprawdzenia (potwierdzenia) jego oferty, jeśli Ci się to nie uda, masz prawo ją odwołać:" ........................................................................................ [SIZE=1]tu w oryginale jest ten link[/SIZE] -
[quote name='Mysia_']Dziewczyny myślę, że w tych okolicach jest sporo sprawdzonych dogomaniaków, którzy napewno pomogą, np.: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/44205.html"][COLOR=#000000]Ana_Zbyska[/COLOR][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/11576.html"][COLOR=#000000]Macho[/COLOR][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/88403.html"][COLOR=#000000]cymbianka[/COLOR][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/6996.html"][COLOR=#000000]San_(jagodowa:)[/COLOR][/URL] [/quote] Dziękuję za podpowiedź. Jeśli do jutra nie odpowiedzą na wątku, napiszę do nich na PW ;).
-
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
Też nad tym myślę. Może nasz wczorajszy mail do niego nie dotarł? -
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj o 12.12 -
Azyl Cichy Kąt_POMOCY-SYTUACJA KRYTYCZNA,grozi nam LIKWIDACJA!!
gosia15 replied to Ana_Zbyska's topic in Już w nowym domu
[SIZE=4][FONT=Arial Black]Proszę o pomoc.[/FONT][/SIZE] Niewykluczone, że będę potrzebowała kogoś doświadczonego do przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej w Tarnowskich Górach dla naszego Astka. W mapie pomocy Dogo znalazłam osoby, które logowały się ostatnio w tamtym roku. Zajrzyjcie na wątek Astka. Ostatnie posty. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f96/kobior-astek-nadal-w-schronie-129045/"]KOBIÓR !!! ASTek nadal w schronie!!![/URL] Nie mam doświadczenia w adopcjach. -
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
[quote name='agaga21'] 5.wizyta [B]przed i po[/B] adopcyjna byłaby wskazana.... 6. poważnie zainteresowana osoba sama dzwoni-ty nie dzwoń.poczekaj na odzew z jego strony.[/quote] Wizyta będzie na pewno. Obiecałam sobie, że nie będę oceniać ludzi po pisowni (choć korci mnie jak diabli :mad:). Poziom wykształcenia nie świadczy o poziomie inteligencji ani dobroci (to moje własne wnioski). O wykształceniu pisał kobiecie, przed którą chciał zabłyszczeć (:roflt::roflt::roflt:-testosteron) Przejrzałam wszystkie jego byłe aukcje (wg. google)- ten nick i adres e-mail nie interesował się dotąd psiakami. Aukcja Astka jest aukcją z ceną minimalną (duuużą :diabloti:), więc nie odczuwam potrzeby odrzucania jego oferty- na razie. Może pan naprawdę nie zdaje sobie sprawy, że aukcje psiaków żądzą się innymi prawami. Dlatego usunęłam go z czarnych kwiatków- na razie. -
Niewykluczone, że będę potrzebowała kogoś doświadczonego do przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej w Tarnowskich Górach dla naszego Astka. W mapie pomocy Dogo znalazłam osoby, które logowały się ostatnio w tamtym roku. Zajrzyjcie na wątek Astka. Ostatnie posty. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f96/kobior-astek-nadal-w-schronie-129045/[/URL] Nie mam doświadczenia w adopcjach.
-
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
[SIZE=3][FONT=Arial Black]Potrzebuję pomocy, bo nie mam doświadczenia w adopcjach. [FONT=Arial] Wczoraj otrzymałam e-mail z Allegro Astka tej treści: [/FONT][/FONT][/SIZE] [FONT="]WITAM! MINEŁO JUZ 2 LATA PO JAK ZDECHŁ MI MÓJ KOCHANY PÓPIL "KUBUŚ" MIAŁEM GO 16 LAT PRZEZYWAŁEM TO STRASZNIE RODZINA TAKZE PODRŻUCONO MI GO " LUDZIE NAPRAWDE NIE MAJĄ SUMIENIA" I ZACZOŁEM SZUKAĆ PODOBNEGO PSA DO NIE GO NO I TAK PRZYPADKOWO ZATRZYMAŁEM SIĘ NA JEGO STRONIE. MIESZKAM W DOMU JEDNORODZINYM Z OGRODEM W TARN. GORACH WRESZCIE MIAŁ BY DOM I NIE MUSIAŁ BY SIE MARTWIC ZE BEDZIE ZABAWKA DLA KOGOS I BYŁBY SZANOWANY NA RÓWNI Z DOMOWNIKAMI POZDRAWIAM [/FONT]................... [FONT=Arial Black]Po konsultacji z magdą222 do pana został wysłany taki e-mail: [/FONT] [FONT="]Witam![/FONT] [FONT="]Dziękujemy za odpowiedź na nasze ogłoszenie.[/FONT] [FONT="]Mamy pytanie:czy zgadza się Pan na wizytę przedadopcyjną?[/FONT] [FONT="]Polega ona na tym,że odwiedzą Pana nasi wolontariusze,aby porozmawiać i sprawdzić warunki w jakich będzie mieszkał Nero.[/FONT] [FONT="]Muszę jeszcze powiadomić Pana,że przed oddaniem go do przyszłego domu pies zostanie wykastrowany.W ten sposób walczymy z niekontrolowanym rozmnażaniem psów i ich bezdomnością.[/FONT] [FONT="]Czy nie odstraszają Pana nasze wymagania?[/FONT] [FONT="]Proszę je zrozumieć.Mają na celu tylko i wyłącznie dobro psa.[/FONT] [FONT="]Pozdrawiam!!![/FONT] [FONT="]Magda[/FONT] [FONT=Arial Black]Dosłownie w tej samej minucie otrzymaliśmy wiadomość:[/FONT] [FONT="][/FONT] [FONT="]dzien dobry z waznych przyczyn technicznych jestem nie osiągalny przez emaila do odwołania przepraszam za kłopoty[/FONT] [FONT=Arial Black]Od razu uznałyśmy, że to pseudohodowca lub zwyrodnialec i dopisałam pana do czarnych kwiatków[/FONT]. [FONT=Arial Black] [/FONT] [FONT=Arial Black]Wtedy ktoś napisał, że być może postąpiłam zbyt pochopnie, bo niektóre skrzynki po wylogowaniu są tak ustawione.[/FONT] [FONT=Arial Black]Wykasowałam pana z czarnych kwiatków. Dziś w pracy udało mi się na chwilę dostać do netu i zobaczyłam, że ten sam użytkownik zalicytował. Odpowiedzi na naszego maila nie otrzymałyśmy. W zakładce Allegro "o mnie" pan podaje swoje dane osobowe z adresem i czym się zajmuje. Zapytałam google, co wie na temat tego nicku i adresu e-mail, i znalazłam jeszcze odpowiedź na ogłoszenie matrymonialne pewnej pani. Oto treść: [/FONT]Witam mieszkam w Tarn. Górach jestem spokojnym facetem po 40 -ce nie używam alkoholu jestem spokojnym wyrozumialym facetem nie mam ochoty na rzadne przygody szukam stalego normalnego zwiazku mam stala prace wyksztalcenie wyzsze . Moj adres email ...................... jezeli jestes zainteresowana to napisz odpisze / ten adres niech cie nie zmyli poprostu poprostu zostal po mojej siostrze a ja nie chcialem zmieni [SIZE=4][FONT=Arial Black]Na razie nie wiem, co robić, na wszelki wypadek szukam kogoś doświadczonego do wizyty przedadopcyjnej w Tarnowskich Górach. W mapie pomocy dogo znalazłam osoby, które logowały się oststnio w tantym roku :shake:. Czy wysłać do pana jeszcze jeden e-mail, albo jutro zadzwonić? Przypominam Allegro Astka. Zobaczcie sami: [/FONT][/SIZE][url=http://www.allegro.pl/item542561307_kobior_cudowny_astek_czeka_na_swoj_dom.html]KOBIÓR !!! Cudowny ASTEK czeka na swój dom !!! (542561307) - Aukcje internetowe Allegro[/url] -
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
[COLOR=DarkRed][SIZE=5][FONT=Arial Black]DZIĘKUJĘ ARLENE ZA CUDNE BANERKI :loveu::loveu::loveu::Rose:[/FONT][/SIZE][/COLOR] -
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
Poprosiłam o banerek Arlene :modla:. -
Kobiór - astek ( Nero ) BERYL - JUŻ W NOWYM DOMU!!!
gosia15 replied to gosia15's topic in Już w nowym domu
[B]ALE SIĘ CIOTECZKA JENNY OGŁOSZEŃ NAWKLEJAŁA :loveu:. [/B][CENTER][B][COLOR=DarkRed][SIZE=4]DZIĘKUJĘ SERDECZNIE W IMIENIU NERO (ASTKA)[/SIZE][/COLOR][/B] [B][COLOR=DarkRed][SIZE=4]:Rose: :Rose: :Rose:[/SIZE][/COLOR][/B] [/CENTER] -
[quote name='pixie'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/kobior-punkt-zatrzyman-bezdomnych-zwierzat-127482/#post11457901"][IMG]http://img187.imageshack.us/img187/8430/30715042kd4.jpg[/IMG][/URL] ona nawet do gory lapami jest cudna!!! namawiam Wande Szostek by ja zaprezentowala pewnej Pani..tylko ilez ona moze wazyc, czy pod pache da rade ja wziac? domek sprawdzony dla suni super domek niemalze poszly lub lada sekunda pojda fotki czy macie kolorowe fotki tj plakaciki by wandzi ja podeslac POCZTA ...wanda nie ma drukarki....domek za siedlcami..sprawdzony zreszta wanda o tym domku juz pisala w Przygarne psa / spojrzcie na zalozonym przez nia watku/ dzis w nocy nt temat z nia rozmawialam oj piekna Maja piekna....i radosna![/quote] [B]Znalazłam wątek założony przez Wandzię w tej sprawie: [/B][URL]http://www.dogomania.pl/forum/f97/dom-sprawdzony-dla-suczki-6-7-lat-do-5-kg-128961/index9.html[/URL] Przeczytałam go uważnie. Wydrukowałam już fotki Mai i opis, przygotowałam do jutrzejszej wysyłki, ale mam kilka obaw: Nasza maja nie spełnia żadnego z kryteriów podanych przez panią chcącą adoptować psiaka. 1- Maja może ważyć 8-10kg (szukają do 5kg) 2- Maja jest kudłata (szukają gładkowłosego) 3- Maja jest przemiła i lgnie do człowieka, ale gdy inne psiury chcą się z nią bawić- odgania je (w tamtym domku jest wiele innych zwierząt i miłe usposobienie do nich jest warunkiem adopcji) 4- Sterylka -no, to akurat nie problem, bo możemy Maję w każdej chwili zawieźć do zaprzyjaźnionej lecznicy Głównym i wielokrotnie powtarzanym warunkiem jest wielkość psa. Psiak ma być dla starszej pani (która co rok będzie przecież coraz starsza), i ma być noszony przez nią na rękach. [B]Nie chce podejmować decyzji sama. Poradźcie więc, czy w tej sytuacji wysyłać te fotki Wandzi?[/B]
-
[IMG]http://img17.imageshack.us/img17/6674/dsc00017nu4.jpg[/IMG] [IMG]http://img17.imageshack.us/img17/7929/dsc00019qa1.jpg[/IMG] [IMG]http://img17.imageshack.us/img17/8764/dsc00020gq3.jpg[/IMG] [IMG]http://img5.imageshack.us/img5/6994/dsc00021gy7.jpg[/IMG] [IMG]http://img5.imageshack.us/img5/4562/dsc00022ew3.jpg[/IMG]
-
[B]Właśnie dostałam e-mail: [FONT=Arial Black][SIZE=5]TINA [/SIZE][/FONT][/B][FONT=Arial Black][SIZE=5](Norka): [IMG]http://img6.imageshack.us/img6/6554/dsc00003au1.jpg[/IMG] [IMG]http://img4.imageshack.us/img4/6113/dsc00008oc2.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/8982/dsc00010we3.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/7172/dsc00016wl8.jpg[/IMG] [IMG]http://img5.imageshack.us/img5/8067/dsc00012jb2.jpg[/IMG] [/SIZE][/FONT]