Jump to content
Dogomania

Jagoodkaxd

Members
  • Posts

    251
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Jagoodkaxd

  1. U mnie też widziałam tą nową metodę :shake: Tylko ,że na ruuuuuuuchliwej jezdni ;/
  2. [quote name='jedrus9'][COLOR=black][FONT=Verdana][B]Kolego[/B] po1 to nie krzycz (duże litery) jak nie wiesz co i jak ponieważ psa nie kupiłem tylko moja [B]stara suka się oszczeniła[/B] i nie chciałem szczeniaka wydawać a po2 mówiąc to ze nie mamy czasu z nim wychodzić (się załatwić) to nie znaczy ze pies jest cały czas sam. Zawsze ktoś jest na dworze a po zatem biega drugi pies, a jeśli było mu mało do wybiegania to mieszkam w takim miejscu ze ulicą często przechodzą ludzie i pies lata z jednej strony na drugą szczekając na nich[/FONT][/COLOR][/quote] [B]Koleżanko :evil_lol::evil_lol:[/B] OK ok .. dobra luuz nie wiedziałm ,ze jest drugi pies. Po prostu trzeba było ją pilnować ;/ to by nie miało się problemu . A z tą starą suką wychodzisz? A jak ta stara suka była sama to z nią wychodziłeś? (pytam z ciekawości)
  3. [quote name='jedrus9']oki. dzieki za pomoc w zrozumieniu.Hmm a mozna zrobic cos innego bo nie dosyc ze pies lata caly dzien i noc po duzym ogrodzie to jeszcze bym musial z nim wychodzic, a nie mamy zbytnio na to czasu.. wiecie on moze juz robic na tym trawniku tylko zeby w jednym miejscu a nie jak teraz po calym ogrodzie walaja sie miny :)[/quote] Proste : [B]JEŚLI NIE MASZ CZASU NA PSA! TO NIE TRZEBA BYŁO GO KUPOWAĆ! [/B]I uwierz ,ze pies : [B]NIGDY SAM SIĘ DOBRZE NIE WYBIEGA NA OGRODZIE! [/B]
  4. [quote name='Cindy'][CENTER]Witajcie![/CENTER] [LEFT]Prawdopodobnie niedługo w naszym domu zagości nowy, czworonożny członek rodziny... Cała moja familia bardzo kocha psy i miała ich w swoim życiu wiele... Wszyscy bardzo się cieszymy i chcemy wybrać rasę jak najbardziej odpowiednią dla nas... Taką, która spełniłaby nasze oczekiwanie,ale również taką,której oczekiwania my moglibysmy spełniać;) Jak juz wspominałam - mielismy już psa/psy (starsze pokolenie :diabloti:)... Zawsze do końca odpowiedni sie nimi opiekowaliśmy, a psy dożywały sędziwego wieku (jak na daną rasę)... Na codzień też mamy doczynienia z psami... Wiemy dużo o nich z doświadczenia, ale również z książek o psach, które zajmują połowę naszych "zbiorów" :evil_lol: W przyszłości chciałabym trenować z psem agility. Psiak musi wiec być pojętny i zwinny. Oprócz tego chciałabym go uczyć innych sztuczek, dlatego zalerzy mi na mądrym, chętnym do pracy psie. Gwarantowane spacerki... Cała rodzina jest dość aktywna - lubimy jeździc na rowerze czy na rolkach, dlatego idealny pies dla nas to byłby psiak przywiązany do właściciela, żeby nie chciał uciekać... W pobliżu mamy też staw, w którym czworonóg mógłby pływać... Psiak powinien też tolerować inne zwierzęta (napewno bedzie też tego uczony od wieku szczeniecego, ale wolałabym raczej łagodną rasę ;) )... Jest niestety jeden minus - mieszkam w bloku... Co prawda mieszkanie jest duze (salon, 3 pokoje, łązienka, kuchnia)... Psiak powinien mieć raczej krótką sierść ew. taką jak setery, żeby nie było mu w mieszkaniu za gorąco... I jeszcze kwestia wielkości; wolałabym dużego psa... Mam nadzieję, że nie jestem zbyt wybredna, ale napewno mogę zagwarantować psu wiele atrakcji i wspaniałe życie z rodziną aż do końca jego dni :loveu::evil_lol: Liczę na Waszą pomoc! Z góry dziękuję... PS: Świetny temat ;)[/LEFT] [/quote] Po prostu czytając ten opis :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: widzę tu LABRADORA W życiu nikomu nie polecałam labków... hmm.. tylko ,ze w naszych czasach trudno znaleźć dobrą hodowlę labradorów ;/
  5. [quote name='Feigned']a co tu ostatnio tak cicho ? :eviltong:[/quote] brak czasu ;/
  6. Jaka śliczna suńka ;) :loveu::loveu: Mój pies też chodził , ale co prawda tylko w jednej skarpetce ;d jak miał poduszke przeciętą ;/
  7. [quote name='mysia272']Tak więc poraz kolejny powtarzam że moja wiedza o psach jest niewielka a wręcz mała ale staram sie dowiedzieć wiecej! ;)[/quote] Przepraszam ,ze się w trące .. ale z tego co mi wiadomo to ktos , kto kupuje/adoptuje psa czyta o nim przed kupnem /adopcją . Bo jeszcze dobry rok temu ja tak roobiłam .. no chyba ,ze moda się zmieniła :roll:
  8. Gratuluje Wam bardzo ;);) Świetnie Wam idzie ;d jak ostatnio tu zaglądałam to była mowa o ulotkach .. a teeraz :multi: Życzę Wam, samych sukcesów i oby wszystko wypaliło
  9. [quote name='mysia272']Ojj, jestem bardzo miło zaskoczona taką szybką reakcją :) A więc mój piesek posiada [B]rodowod, metryczki i takie tam[/B], o czym pisałes. Kupiony był hmm "pełnowartościowy" ;) a i rodzice pochodzą z bardzo dobrych hodowli. A pieska oczywiście[B] przbadałam[/B] jak tylko do mnie trafił. Problem jest tylko taki że poprzedni wlasciciel nie dbał o niego, wiec jest niewytresowany, co uniemożliwia mi branie udziału w wystawach :( a z tego co zrozumiałam uniemożliwia mi to także uzyskanie tytułu reproduktora :placz: Co do twojego pytania, myśle że była to lekka ironia, tak? Otóż nie zamierzam na tym zarabiać... Chciała bym go rozmnażać ponieważ uważam że wykastrowanie psa krzywi mu psychike [B](znam takie przykłady)[/B] no a jeżeli [B]nie jest[/B] [B]wykastrowany ma popęd seksualny i powinien sie rozmnażać.[/B] Natomiast jak najbardziej zgadzam sie z wami że nie powinno sie psów dopuszczac od tak, żeby póżniej trafiały do schronisk, więc z tąd moje pytanie :) A może jeszcze odpowiecie, na to drugie?? :lol:[/quote] To masz rodowód , czy metryczke? Na co go przebadałaś? Podaj mi te przykłady .. jestem bardzo ciekawa... Mam psa niewykastrowanego i jakoś nie zauważyłam aż tak wielkiego popędu seksualnego ... tzn. jak był jeszcze szczeniorem to gwałcił różne rzeczy ale to bardzo rzadko ale przeszło mu ...
  10. Jakie śliicznee maluuchy :loveu::loveu: Gratuluuje ;))
  11. Niedawno dowiedziałam się o tym ,ze: Pani do Pana: A wie pan ,ze pekińczyk może zrobić więcej krzywdy niż labladol (jak kocham Boga tak powiedziała! ) A Pan na to: A niby czemu ... w końcu labrador ma większe zęby i zapewne większy ścisk szczęk ... A Pani: No nie wiem pan ,ze labladoly nie potrafią gryźć !:-o:-o Ja w śmiech , ten pan tak na mnie patrzy i też się zaczął śmiać ii sobie poszedł <lol2>
  12. Jak uchronić psa przed innym ... Ja to robie tak: Chwytam psa tuż przy obroży (ale jest cały czas na smyczy) Tą smyczą która mi zostaje wymachuje psu przed nosem i tupie na niego wrzeszcząc (wiiem, wiiem kosmicznie to wygląda) Do tego jeszcze mój się rzuca .. a nie jestem w stanie go tego oduczyć ... wole go bronić niż zacząć skupiać na sobie ,zeby ten drugi podbiegł ... A ostatnio jak nie mogłam, sobie poradzić .. to wzięłam moje 20kg żywej wagi pod pachę ... i leciałam takim sprintem 2km ,że aż się za mną kurzyło :-o Jeszcze nie byłam w stanie otworzyć bramy .. tak mi się ręce trzęsły ... a jeszcze tamten pies chciał wpaść do nass ;/ ...
  13. Przychodze ze szkołu rzucam torbe biore smycz i ide z psem (jak zawsze) Przechodze przez ulice jak zwykle puszczam psa i idziemy ścieżką na wał schodzi na dół za wał i zmierzamy w kierunku ulubionego miejsca Chestera(czyt. miejsce gdzie pełno kiji do rzucania) Naczylam się po ów kijek i patrze a na nas leci pies (myśle sobie : To ta Akita?:-o Przecież on zawsze na smyczy i w kagańcu ) Pies podbiega bliżej i słyszę głos : BURSZTYYN CHOOOOODŹ TUUUUUU! ... Pies ze schroniska .. nie mam pojęcia jaki jest jego stosunek do innych i tak się wkurzyłam .. chwytam mojego za obroże , który już drze morde .. a Bursztynowi przelatuje smyczą przed nosem ..Ma ten pies szczęśćie ,że zrezygnował z dalszej akcjii :) Stoim ,bo widze ,że jedzie pan z psem na roowerzzze ... Pan przejeżdża po wale a my byliśmy na dole .. widze pies zmierza w dół : Pan: To jest on? Ja: Tak Wiedze pies coraz bliżej nas Ja: Spróbuje tylko ten pies tu podbiec Pan: On nic nie zrobi Ja: Ale mój coś zrobi! widze na pana to nie dzaiała .. Ja : Albo ja mu coś zrobie i zobaczy pan .... Nagle pan woła : SAARAA! I pies biegnie koło roweru z powrotem ..
  14. Od dłuższego czasu przymierzam się do kupienia smyczy automatycznejj ... tylko jakoś mi nie wychodzi ;/ Mam do was prośbe: Czy możecie mi podać dokładną nazwe smyczy dla psa 50kg (tzn. pies ma 20kg , aleee wole dmuchać na ziimne;) ) najlepiej taśme. Z tego co się orientuje to jest jakaś comfort , giant czy coś niiee? ;p :evil_lol::oops:Oczywiście chodzi mi o jakąś wygodną w użyciu ;)
  15. Nic innego do głowy mi nie przyszło :lol::lol::lol::evil_lol:
  16. [url=http://wiadomosci.onet.pl/waszymzdaniem/22534,psy_sraja_gdzie_popadnie,artykul.html]Psy srają gdzie popadnie - Dziennikarstwo obywatelskie - Onet.pl Wiadomości[/url] Jak dla mnie to jest bezsensu , wiadomo ,że pies nie załatwi się do sedesu tak jak człowiek , ale wypadałoby po nim sprzątnąć. Każdy też spłukuje wodę . P.S Mogli o psich kupach pomyśleć wcześniej ,a nie teraz .. Tak samo jak o siatkach jednorazowego użytku , trzeba było się za to zabrać dobrych kilkadziesiąt lat temu ...
  17. Jeśli chodzi o suki z cieczką , to już miałam propozycje ,aby mój pies pokrył Labradorkę pewnej pani:mad::mad: A więc ide z psem na spacer , jesteśmy na wale , widze ,ze z przeciwka zmierza pan z Labradorem , więc myślę , że nie będe łapać mojego tylko zejdziemy na dół i porzucam mu kije . Widzę ,ze pan przymierza się do złapania psa , jednakże tego nie uczynił ... I Miła rozmowa: Pan:Czy pies jest agresywny? Ja: Nie (i w tym momencie labrador zbiega z wału i wprost na mojego psa , który był zajęty kijem. [B]Chester zaczyna warczeć na niego i się odgryzać [/B], bo nie dość ,ze miał SWÓJ kij to jeszcze podbiegł ten pies, a on nie lubi jak to psy do niego pierwsze podbiegają ) Znowu Ja: Proszę zabrać tego psa ! Pan:[B] Ależ one się bawią.[/B] A ja podchodzę do psów i chciałam odciągnąć mojego , więc rzucam mu kij ,zeby pobiegł i [B]przypinam sobie tamtego psa do smyczy[/B] :evil_lol::evil_lol: Na to Pan: Co ty robisz?? :-o Ja:[B] zabieram tego psa na policje ,że biegał luzem ...[/B] W mgnieniu oka podchodzi pan i zabiera swojego psa
  18. [quote name='anndzia']szukać Tak, ale w pewnym artykule przeczytałam : "[B]jeden cavalier to nie cavalier[/B]", a ja nie mogę sobie pozwolić na dwa psy. Są jakieś inne propozycje? [/quote] Wydaje mi się ,ze jeśli pies będzie dobrze z socjalizowany z innymi to wtedy nie będzie problemu
  19. Ja już mam tego dosyć ;/ dziisiaj na wieczornym spacerze tak się zmęczyłam ,ze normalnie ;/ a za ciekawie to nie wyglądało .... Ja trzymając psa za obroże ,żeby smyczą wymachiwać w drugiego psa :angryy: Aż mi się nie chce tego opisywać no ale: Jak zawsze przywałęsa się jakiś pies , niby bez domu a jednak! Ja tu chce mu pomóc , głaskałam go , dałam mu jeść. A jak wyszłam z psem na spacer rzucił się na Chestera :-( ahh ... szkoda gadać , chyba sobie kupie gaz pieprzowy bo już mam tego dosyć ... :shake::shake:
  20. Czy Twój chłopak ma pieska od szczeniaka? Czy pies zachowywał się kiedykolwiek agresywnie? w stosunku do ludzi , lub innych zwierząt?
  21. Jagoodkaxd

    loczki

    To się nie dziwie ,ze masz problem z jego sierścią ...
  22. [quote name='Czarli02'] I wreszcie - gdy jesteśmy cały dzień poza domem, wrócimy wieczorem, to po "kolacji" z miejsca "uderza w kimono" - śpi bardzo głęboko (chrapie!) od 22.00 do 9.00 - rano jeszcze patrzy z wyrzutem, że ją budzę (!) i sięgam po smycz... [B]Czy to normalne? Kwestia wieku?[/B][/quote] Nie martw się , mój pies skończy 8 marca rok i jest w stanie spać w sobote i w niedziele tak jak ja , czyli tak coś około 12.00 13.00 :cool3:
  23. [quote name='matsta1']Tak jak w temacie, gdy ktos jest w domu to zwyczajnie nie chce siedziec ze mna w pokoju tylk tam gdzie reszta i okropnie piszczy itp. A np . w nocy potrafi calkiem sam zostac i spac w lazience.[/quote] [B]Pies potrzebuje kontaktu z ludźmi![/B] W końcu jest domownikiem tak samo jak wszyscy?
  24. Ten Ratlerek lata 24h/7 <lol2> onaa? ma go gdzieś! i nie chce jeej się uwierzyć ,że jej pies się rzuca na mojego ;/ Tak samo jak ja ide z moim i ona jedzie na rowerze:crazyeye: a pies bez smyczy, obroży itd. leci za nią tak jadą przez wał a potem kawczem(przez drogę , która prowadzi na obwodnice) :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: A najlepsze jest ,ze ona jedzie i nie zdaje sobie sprawy gdzie jest jej pies ... nasstępnym razem z koleżanką postanowiłyśmy, że zadzwonimy do schroniska :cool3::cool3: i potem pójdziemy do wielce pani DOKTOR i z uśmiechem na twarzy powiem jej ,gdzie się znajduje jej pies offcors;] Albo WIEM!xD złapie go na ręce i zaniose i powiem jej ,że albo dostane za tego psa 20 zł ;d albo dzwonie do schroniska ;p ii tak za każdym raazem ;p
×
×
  • Create New...