-
Posts
2484 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Patisa
-
Sama skóra i kości! Po szczeniakach! Tosia ma wspaniały dom
Patisa replied to Helga&Ares's topic in Już w nowym domu
Proszę w imieniu Psinki... pomóżcie! :help1: -
ON!;) No średnio. Jak tylko mój brat go puścił to zwiał. więcej go na siłę nie będziemy wciągać. Może uda mi się zabrać go kiedyś nad jakieś jeziorko to może wtedy się przełamie. :cool3:
-
gdzieś się zawieruszyły. taki am tu bałagan :oops: [img]http://img183.imageshack.us/img183/1283/s7301569mc5.jpg[/img] [img]http://img147.imageshack.us/img147/6927/s7301570xu2.jpg[/img] [img] http://img515.imageshack.us/img515/3675/s7301573aa0.jpg[/img] [img] http://img357.imageshack.us/img357/336/dsc00541sw7.jpg[/img]
-
dzięki. fajne zestawienie co nie? teraz to spostrzegłam, u góry lato ( tegoroczne) , ciepła woda itp. a na dole śnieg ( też tegoroczny):lol:
-
co masz na myśli? że nie jest kastrowany?:lol: Przecież to instynkt, nawet jeżeli pies się przemoże i nie zwieje to chyba nie zaprzeczysz, ze to rozprasza psa?
-
Luna pobiegła , już zawsze zdrowa, brykać po tęczowych łąkach :(
Patisa replied to Rudzia-Bianca's topic in Już w nowym domu
A nie ma nikt ochoty na wyżła z mojego banneru? Ktoś może może zaoferować mu DT? -
Luna pobiegła , już zawsze zdrowa, brykać po tęczowych łąkach :(
Patisa replied to Rudzia-Bianca's topic in Już w nowym domu
Może przydałoby się ściągnąć ogłoszenie z alegratki?:cool3: -
Nazywam się Patrycja, mam kundeleczkę w typie boksera, która zwie się Sarcia ;) oto nasz galeria [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10631079#post10631079[/url] Pozdrawiamy!
-
[quote name='dog_master']Na zawodach jest tak, ze suczki w cieczce startuja na koncu. Ale to i tak NIC nie da, jezeli wlasciciel[ka] nie bedzie trzymac suczki na uboczu! A nie zlosliwie pod nosem innego psa..[/quote] zdaję sobie z tego sprawę i dlatego uważam, że suki w cieczce nie powinny brać udziału. pies czuj taką sukę na kilometr( metafora taka, czuje nawet z 10km labo i więcej) i wariuje a co dopiero, gdy suka jest tuż tuż?:-o
-
ja jestem bokseromaniakiem, od 4 lat :) Ale na dogo jestem króciutko. ;) Zapraszam do mojej( naszej :cool3:) galerii. Och...zapomniałam, ze chwilowo zmieniłam banner( pomagam pośrednio temu oto psikowi w typie wyżła niem. szorstkowłosego)! Oto nasza galeria [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10631079#post10631079[/url]
-
[quote name='Charly']juz dorwalam ksiazeczke. pisze co tam napisali. zara bedzie[/quote] dzięki ;)
-
a które sa lepsze? tokoferole czy E?
-
chyba gorzej jest na alegratce. tam wszystko leci bez żadnych zahamowań. Widziałam ogłoszenie jakiejś pseudo hodowli bokserów, całym rokiem ogłoszenie wisi, jest tylko co jakiś czas aktualizowane( cały czas mają 7-8 tygodniowe szczenięta!) nie wiem ile oni tych suk tam muszą mieć!:placz:
-
[quote name='Azawakh']Co rozumiesz pod pojęciem równa FCI? Każda organizacja prawnie zarejestrowana w sądzie jest tak samo traktowana i ma takie same prawa i nie ma tu znaczenia czy jest organizacją wcześniej powstałą z wielkim dorobkiem czy też organizacją młodą jeszcze na tzw "dorobku". Natomiast jeśli idzie o inne organizacje międzynarodowe zajmujące się kynologią to należałoby wymienić tu jeszcze młodziutką ACE oraz starszą UCI, z którą jak dobrze pamiętam FCI się szanowało.[/quote] No sorry, ja się nie znam. Do niedawna wiedziałam tylko o ZKwP, FCI, AKC. :oops: czyli , ze UCI, ACE I FCI działają tak somo, tj. zrzeszają Europejskie organizacje kynologiczne? Ciekawa jestem, dlaczego psy z FCI nie mogą kojarzyć się z psami z innymi rodowodami? Czy rodowód nie ejst równy rodowodowi? I dlaczego wczesniej ktoś pisał, ze właściciele psów z rodowodem PKPR mają być niezadowoleni ? czy są jakies nieudogodnienia z tego tytułu?
-
[quote name='Chefrenek']Zawiera przeciwutleniacze dopuszczone do stosowania przez UE.[/quote] właśnie! na opakowaniu brit'a jedyna rzecza jaka mnie zastanowiła była właśnie ta informacja! Co to za przeciwutleniacze, których nie chcą ujawniać? [quote name='Chefrenek']Patisa ja też mam te książeczki. Zaraz sprawdzę co tam jest napisane.[/quote] Skąd Wy je macie?:cool3:
-
a skąd książeczka? tez bym taką chciała :lol:
-
PSEUDO(?)Hodowla - zaniedbane szczeniaki!!!
Patisa replied to Bolesna's topic in Owczarek niemiecki długowłosy
Kurde, trochę się boję do nich pisać. nie wiem co by było, gdyby to wyszło na mnie, ( a zapewne wyjdzie, no bo na kogo miało by być? nikt prócz mnie nie krzyczy na ludzi, gdy widzi psa na łańcuchu :-( ) Pogadam jeszcze z tymi ludźmi, jeśli powiedzą mi to co mojej siostrze, czyli, zę mają suke gdzies, to wtedy na pewno rusze do TOZu i już ich zdanie bedę miała gdzieś!:angryy: -
[quote name='Chefrenek']Tak tak bo stymuluje przysadkę mózgową. Słyszałam już to o wielu karmach.[/quote] Jakich, np.? [quote name='Chefrenek']No wiesz np. taki super TOTW produkowany jest przez koncern Diamond, który miał problem produkcją zatrutej karmy.[/quote] TOTW? Pierwszy raz słyszę ta nazwę. Ja ogólnie polecam Brit lamb&rice ( hipoalergiczny), tłusty, fajny skład, nie zauważyłam żadnych substancji rakotwórczych, ani o tym, aby stymulował przysadkę mózgową, no i chyba najtańszy z tych dobrych karm. Hills z czymś jest zły wg Ciebie?
-
Ale co konkretnie mi się pomyliło, bo nie rozumiem? Nie, ja słyszałam o tym, ze wystawiają ludzie suki w cieczkach na wystawach?:???:
-
dlaczego absurdalnie? Nie wiem po co mam kupować RC albo Ekanube, skoro jest wiele tańszych i równie dobrych, albo i lepszych karm. RC i Ekanuba jadą na renomie. :/
-
Hmm i jeszcze jedno, Ekanuba nie jest polecana dla rozwijających się psów, ponieważ na niej rosną tak intensywnie, ze przerastają wzorzec rasy. :/
-
Nie wiem, chyba w tym, ze mało białka, tłusty i pies na nim dobrze żyje ;)
-
hmmm, aj ani jednej ani drugiej karmy nie kupuję i nie kupię. RC ma substancje rakotwórcze a po Eukanubie( odkąd jest produkowana w Europie0 wiele psów ma alergie, w tym matko mojego alergika, więc nie zaryzykuję. No, może gdy będę miała własną hodowce to maluchom podam na początek żarełko z RC dla maluchów. RC ma genialnie zbilansowane karmy, aczkolwiek na dłuższa metę nie warto szprycować psa rakotwórczymi substancjami... Brit jest spoko, a Hills to podobno fenomen( to pierwsze wypróbowałam)
-
obozwiązek kastracji psów/kotów ni przeznaczonych do hodowliw PL
Patisa replied to spring_'s topic in Sterylizacje
[quote name='Martens']To się często zgadza, niemniej jednak sterylizacja suki 7-8 letniej to nie to samo co rocznej.[/quote] Martnes, ale sterylizacja starej suki to moim zdaniem dużo większe ryzyko. Stary, zchorowany, słabo "broniący się" organizm psa dużo gorzej przejdzie rekonwalescencje niż młody, silny organizm rocznej suczki. [quote name='Martens']A uważasz, że wtedy wszyscy jak jeden mąż grzecznie pójdą ze swoimi psami na zabieg? Czy raczej się ich pozbędą? Dodam, że jeszcze w przypadku suki sterylka to poważny zabieg z otwarciem jamy brzusznej, po którym suką trzeba się przynajmniej kilka dni troskliwie opiekować. Uważasz, że "ci źli" jak ich nazywasz, to zrobią? Albo będą biegać do weta w razie komplikacji z raną? Będą mieli w nosie, najwyżej załatwią sobie nowego psa.[/quote] Nie, nie załatwią sobie nowego psa, bo jeżeli nie są w stanie wykastrowac obecnego to po co im kolejny? Martnes, ludzie moga sterylizowac psy, nawet Ci źli tylko im się nie hcce. Ja nie moge zmobilizowac mojego sasiada, aby wysterylizował prawie jamniczkę, ktora co rok rodzi kundelki, bo nikomu się nie chce jej pilnować. Gdybym zagroziła, zę jeśli tego nei zrobi zapłaci karę pieniężną( jakąś znaczącą) to na pewno poleciłaby z nią i wyciął dla świętego spokoju. I tak zrobiła by zdecydowana większość ludzi. Dzieki temu nakazowi[U][B] łatwiej by było egzekwowac sterylizację takich własnie psów.[/B][/U] [quote name='Martens']Mi nadal się w głowie nie mieści jak można odgórnie, ot tak hop, zmuszać właścicieli psów do sterylizacji/kastracji ich zwierząt. Mieszkam w wolnym kraju, mam dostęp do informacji m. in. na temat zabiegu, co sprawia, że mój pogląd jest taki, a nie inny, i nie wyobrażam sobie, zeby państwo miało mnie zmusić do wykonania dyskusyjnej w skutkach operacji.[/quote] Nie bądź egoistką. ja wiem, ze dla Ciebie najważniejeyz jest twój pies, ale bez tego zakazu NIGDY nie pozbadziemy sie psudo hodowli! Co ja moge, pójde do takiego pseudo hodowcy i co mu mogę? Nic. A gdybym miała za sobą nakaz prawny, palant nie miałby wyjścia. CAŁKOWICIE wstrzymałbyt się nabór nowych szceniąt do pseudo hodowli!!! To mało? Dla mnie nie. Ja wolę "zaryzykować życie" mojej najukochańszej suki w imie ocalenia i polepszenia zycia milionów kundelków w Polsce. [quote name='Martens']To, że taki nakaz całkowicie rozwiąże sprawę pseudohodowli, to czysta utopia. Spójrzcie jak w Polsce jest z egzekwowaniem prawa. Przypomnijcie sobie choćby to, co stało się z psami pociągowymi, gdy na mocy ustawy zakazano używania ich jako zwierząt pociągowych (bodajże Londyn, także swego czasu Nowa Fundlandia). W wersji polskich realiów nakaz sterylizacji pod groźbą odpowiedzialności karnej skończy się albo wielką rzezią/porzucaniem psów na wsiach i nie tylko, albo, co bardziej prawdopodobne, zostanie kolejnym martwym przepisem, który zwierzętom w żaden sposób nie pomoże. Nadal popieram sterylkę w schroniskach, itp. ale nie zmuszanie do tego wszystkich właścicieli psów.[/quote] Kto by pozucił to by porzucił. I tak corok wywalają miliony psów " bo się urodziły". Sam fakt , że LUDZIE NIE KUPOWALIBY NOWYCH PSÓW W CELU ZASILANIA PSEUDO HODOWLI to baaaardzo duzo! ;) na pewno zaleźli by się cwaniacy usiłujący ominąc prawo, ale ile jest ludzi, którzy "tropią" pseudo hodowców, chcąc odebrać im psy i prawo do ich rozmnażania? Ale zwyczajnie brak im "narzędzia w ręku". Ten przepis byłby owym "narzedziem".