Mnie sie wydaje ze nie powinno sie psa utwierdzac w przekonaniu ze dobrze zrobil kiedy nabroil. Kwestia strachu jest tutaj chyba czyms innym. Moim zdaniem, kiedy pies sie boi, nalezy go uspokoic i pokazac ze nic zlego sie nie dzieje.. U mojego psa to dziala. A jest juz duuuzy... Jak sie boi burzy, albo cos upadnie za nim, to wystarczy ze psa przytule, wyglaszcze, pogadam do niego "moj piesek taki kochany...itp" i wraca do siebie ;)