zetka73
Members-
Posts
358 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by zetka73
-
Nie podejrzewam niestety aby te 6 zębów wypadło do poniedziałku :( Nero bardzo wcześnie zaczął gubić mleczaki stad ma już wymiennie praktycznie wszystkie ząbki . Stad nie ma ponoć czasu na to by czekać tak jak zazwyczaj do 7-8 czy nawet dalej miesiąca bo kły górne już zaczynają mieć nalot w przestrzeni miedzy mleczakami a stałymi A trzonowe i przedtrzonowe krzywią sie niemiłosiernie z powodu braku miejsca Najgorsze jest to ze probowałam rozruszać trochę te zęby ale nie dało to efektów. Do tego ten dól mnie przeraza bo mogą sie powyginać zęby już wyrośnięte. Dlatego omówiliśmy sie na ten zabieg już
-
Napiszcie proszę jak potoczyły sie sprawy z waszymi problemami "Kiełkowymi " Nero ma 5 miesięcy i 3 tygodnie ma już całkowicie wyrośnięte górne kły a obok nich niewzruszone mimo wielu prób stoją sobie kły mleczne. czekaliśmy na cud i do momentu wypadnięcia kłów dolnych ale niestety zaczęły już iść obok kły stale a mleczne nawet nie chcą sie ruszyć. te rosnące wypychają "2jki : dolne na zewnatrz szczeki - boje sie ze beda krzywe zęby. Dlatego wybrałam sie do 3 wetów na raz - praktycznie o rade i każdy powiedział ze trzeba robić zabieg:-( Boje sie okrutnie:placz: W trakcie oględzin ząbków okazało sie ze te przedtrzonowe nie wypadły tak jak trzeba tzn wcale nie wypadły i idą juz stale zęby i nie maja miejsca wszystko sie krzywi tak wiec podczas zabiegu zostaną również tamte usunięte :( Oczywiście narkoza musi byc - o narkozie wziewnej nie ma co myśleć bo u nas to wszystko jeszcze nie na takim poziomie :(
-
Nas czeka w poniedziałek zabieg usuwania 4 kłów i jeszcze nie wiem ilu zębów trzonowych Wczoraj byliśmy u weta i kły stałe juz tak wykrzywiają siekacze ze nie można czekać dłużej. ponieważ Nero nie ma jeszcze 6 miesięcy skończonych myślałam ze można czekać jeszcze ale wczoraj byłam aż u 3 wetów ( bo jakos miałam nadzieje ze nie trzeba robić zabiegu jeszcze :() Boje sie bardzo narkozy u Nerusia - ale mam nadzieje ze będzie dobrze ( narkoza - tak zrozumiałam ma być poprzedzona głupim jasiem ) a może coś pomyliłam czy ktoś może wie jak to przebiega dokładnie ?
-
[B]Odżywianie[/B], 1) pobieranie przez organizmy żywe substancji pokarmowych potrzebnych do wzrostu i rozwoju organizmu, ich trawienie, przyswajanie i wykorzystanie dla potrzeb budulcowych, energetycznych i do regulacji szeregu procesów zachodzących w tych organizmach. czyli przyswajanie to kolejny etap :) jeśli coś zostało przyswojone to tym bardziej strawione :)
-
[url]http://animalia.pl/produkt.php?id=11423&kat=155[/url] ja znalazłam taką torbę na długie wycieczki chyba w sam raz ..tylko ta cena
-
[quote name='dzajf']wracajac do tematu dzajf wymierzony 21 wysokosci w kłebie, 23 długi ( waga nieznana):P 13 marca skonczył 5 miesiecy:D[/quote] ja to chyba poproszę jakiegoś specjalistę z metrem :) bo jak ostatnio byłam z Nerkiem u kobiety która wystawia swoje yorki na wystawach to mi powiedziała ze Nero jest nadzwyczaj króciutki :) :crazyeye: a wy mowice ze za długi ? :) ja sie nie znam jakie długości maja byc poza tym mierze go centymetrem krawiecki dlatego może złe bo zaokrąglenia typu szyjka zawsze dodają centymetry może musze go zmierzyć linijka :) ? nikt nie napisze jak prawidłowo i czym mierzyc ale kazdy bedzie krytykował zawsze punkt widzenia zalezy od punktu siedzienia :)
-
[quote name='Sandi']Ok rozumiem :lol: życzę Ci powodzenia w poszukiwaniach ;)[/quote] dziekuje :) na pewno znajdziemy złoty srodek :) w koncu znamy sie z Nerisuem dopiero 3 miesiace :)
-
[quote name='Sandi'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=70415"]zetka73[/URL] jeśli Twój piesek nie je suchego, a jest jeszcze szczeniakiem najlepiej jest rozmoczyć te suche (tzn zalać wrzątkiem i poczekać aż wystygnie) i podać mu taką papkę. Jak wszyscy wiemy w suchym pokarmie są wszystkie witaminy niezbędne do poprawnego rozwoju i funkcjonowania organizmu szczeniaczka.[/quote] tez to próbowałam :) ja wiem juz co mój pies chce jeść szukam tylko karmy zbilansowanej , dobrej jak juz pisałam gotuje mu od czasu do czasu w wolnej chwili i wiem wtedy ze to jest zdrowe dla niego bo wiem co tam włożyłam :) , a tych chwil mam nie wiele w domu dlatego zostają gotowce :)
-
[quote name='Vici i Jeannie']proszę, tylko te konserwy są dobre (są 3 strony, nie przegap): [URL]http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showcat.php/cat/11[/URL] i te jeszcze mogą byc... [URL]http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showcat.php/cat/12[/URL] wszystkie inne po woli trują nasze psy, ale to juz twoj wybor, tylko potem mowię - nie placz...[/quote] no widzisz jak chcesz to potrafisz ...jest tylko jeden problem ja ta firmę znam ale oni nie maja dla szczeniąt wszystko jest dla dorosłych psów ja przynajmniej nigdzie nie znalazłam w żadnej ofercie chyba ze one sa dla kazdego etapu bo nie orientowalam sie
-
[quote name='Vici i Jeannie']to daj znow pedigree, tylko potem NIE SMIEJ tu wypisywac, ze psu zepsula się wątroba oraz nerki (nie od razu, po kilku latach), bo litosci tu nie będziesz miala, bo sama sobie będziesz winna :roll: jak nie masz pojęcia o psach w ogole, to trza bylo kupowac maskotkę, a jak juz kupilas prawdziwego psa, to ucz się kobieto o prawidlowym zywieniu psa, poki jeszcze nie za pozno, bo potem czasu nie zwrocisz... Boze, biedny ten twoj Nero :-( :shake:[/quote] KOBIETO !!! trzymajcie mnie bo nie wytrzymam !! :angryy::mad: PRZECZYTAJ moje posty wszystkie w tym teamacie i wtedy pisz brednie!!:mad: Wlasnie dlatego tu prosilam o rade co mozna byloby dawac szczeniaczkowi do jedzenia z mokrych pokarmów bo nie chcialam dawac saszetek pedigree i mialam problem bo Nero nie chcial jesc suchego !!!! DOTARŁO !!!:angryy::angryy::angryy: WIEC ZAMKNIJ SIE W KONCU I DAJ ODPOWIEDZIEĆ INNYM którzy sie znaja
-
[quote name='Vici i Jeannie']tak... Ingredients: Beef + Poultry: meat and meat by-products (beef 30 %, poultry 10 %), minerals Poultry + Turkey Hearts: meat and meat by-products (poultry 20 %, turkey hearts 8 %), minerals ja widzę na ogol 40 oraz w innym 28 proc. mięsa... ciekawo z czego tam jest reszta tego jedzenia??? :roll: pewnie nienadaremnie pies i puska bąki :roll:[/quote] a i tu cie mam ...czyli jak jadl jeszcze gorsze pedigree które zwiera 4 % mięsa to nie poszczał :)) tzn ze tamto było lepsze ? w pedigree dopiero nie wiadomo z czego jest reszta te 96% vici wiem ze ty dajesz kawior li tylko ale czyms pieska trzeba karmic to zostalo mi doradzone w tym watku jesli nie masz rad to nie odpisuj twoje zdanie znam na temat zywienia chcialabym zeby inni sie wypowiedzieli --- z calym szacunkiem ale nie podobaja mi sie niktore twoje metody wychowywania i pielegnowania pieska
-
Od tygodnia moj Nero dostaje m.in. pokarm dla szczeniąt Vom Feinsten Dog Puppy[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=1][URL="http://animalia.pl/produkt.php?id=201&kat=57"][B]Animonda[/B] [B]drób z indyczką[/B] [/URL][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=1][IMG]http://p.animalia.pl/img/produkty/male/animonda/vf_puppy.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=1][URL="http://animalia.pl/produkt.php?id=200&kat=57"][B]wołowina z drobiem[/B] [/URL][/SIZE][/FONT] I powiem ze mogłabym byc zadowolona bo piekowi smakuje i wcina cale miseczki jedonka ale......jest ale wpo staci ....gazów o niezbyt przyjemnym zapachu :) przy saszetakch pedigri nie bylo tego ale tez nie byly zjadane tak jak sie nalezy no i co tu robic :) ??
-
trudno jest mi powiedziec jak szybko przybieral nero do tego momentu tzn kiedy go zabieralam o mamusi :) wazyl 1800 g mial wtedy 10 tyg skonczone teraz ma 22 tydzien wynika z tego ze przez te 3 miesiace mniej wiecej 70 g na tydzien ale to srednio czyli malo raczej przybywal ( o ile czegos nie poplatalam)
-
[quote name='Berek']Pośrednie metody sa nieskuteczne. nie chcesz problemów przez najbliższe 15 lat? To poświęć się i weź dwa dni urlopu... ;)[/quote] cos trzeba pomyśleć ale z urlopu nic nie będzie do wakacji :)
-
[quote name='deer_1987']A on jest kundelkiem? nie yorkiem?[/quote] nie mamy niestety papierków dlatego tu sie pokazujemy również :) w "Yorka" nie ma tolerancji dla nierodowodowych:evil_lol: :)
-
moj kochany Nero ma 5 miesięcy [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/927/koczekev3.jpg[/IMG][/URL] By [URL="http://profile.imageshack.us/user/zetka73"]zetka73[/URL]
-
a takiego koczka jak na razie da sie zrobić Nerusiowi [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/927/koczekev3.jpg[/IMG][/URL] By [URL=http://profile.imageshack.us/user/zetka73]zetka73[/URL]
-
[quote name='madziasto4']A propos wypadania ząbków (jak już tak sobie offtopujemy:evil_lol: ), to przeciągajcie się z psiakami zabawkami, szmatkami- to bardzo pomaga wypadaniu ząbków :)[/quote] wiem o tym :0 nic nam to jak na razie nie dało ale może jeszcze nie pora na wypadniecie kłów chociaz może kly od tego wcale nie wypadną :)
-
[quote name='Vici i Jeannie']500... 1000... jutro moze juz będzie 1500 zl? po co ty oszukujesz? jak nie chcesz odpowiadac, to po co w ogole piszesz?[/quote] nigdzie i nigdy nie napisałam ze zapłaciłam 500 zł to wy operujecie takimi kwotami i twierdzicie ze tyle sie płaci za nierodowodowe wiec ja nie zaprzeczałam Vici faktycznie i praktycznie zapłaciłam 1000 za 500 to u mnie w okolicy nie kupisz yorka nigdzie i pewnie w ogóle w Polsce wiec nie mogłam powiedziec ze 500 bo nikt by w to nie uwierzył chyba
-
[quote name='Berek']Wszelkie karcenie psa po fakcie, pokazywanie mu kałuży mija się z celem. Pies nie kojarzy faktu istnienia kałuzy na podłodze z faktem robienia jej, zrozumcie. :roll: Jeden weekend nalezy poświęcić na uniemożliwienie psu powtórzenia zachowania - czyli nie pozwolić mu na zsiusianie w domu. Pies chodzi uwiazany do nas na krótkiej smyczy LUB mieszka w kenneliku LUB jest na spacerze - to są trzy opcje od ktorych żadnych wyjątków nie ma. Za siku na dworze dostaje parowki, żółty ser, kawior i szmpana - to co lubi. :lol: I masę pochwał. W domu nie ma szans kucnąć / podnieść nogi bo caly czas na niego patrzymy... i w razie czego łapiemy go na ręce (nie krzycząc, nie gniewając się itd - to ma tylko uniemożliwić wysikanie się, a nie zagrozić psu czymkolwiek). Na ogół po dwóch dniach skrupulatnej pracy kończą się problemy z niezachowywaniem czystości. Innej metodyki zwyczajnie nie ma. :p[/quote] może i dobra metoda ale jak sie ma wolnego czasu dużo i żadnych obowiązków tylko pieska u mnie to nierealne musimy wymyślić jakas pośrednia metodę :)
-
Nero miał jakies 4 miesiące jak zaczeły wypadać jeszcze nie zmienil wszystkich siekacze juz dawno sa kly ida ale mleczne nie wypadły (pewnie czekac nas będzie zabieg ) ale sie nie spieszymy bo na dolnej szczece jeszcze wcale nie ida. trzonowe sie juz ruszają pomału i pewnie tez niebawem wypada ale to również indywidualna sprawa jak wcześnie i jak długo zmienia piesek zęby ale to juz nie w tym temacie bo robi sie spam :)
-
[quote name='klosia33']Zetka,a ile zaplacilas za psiaczka?jesli mozna spytac?bo wczesniej tam czytalam ze nie kryjesz sie ile placilas itd....dlatego mam smialosc zapytac?czysta ciekawosc?strasznie mi sie podoba!!!!ja za moja slono zaplacilam....[/quote] zapłaciłam 1000 zł i tyle chciałam zapłacić bo wiedziałam od kogo biorę zaraz mnie tu zlinczują :) niektóre osoby odpowiadam od razu chciałam dać tyle za nierodowodowego i dałam :P
-
Ślicznie ziewają :) A tu Nero padł po 2h spędzonych u fryzjera :) [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img525.imageshack.us/img525/9386/spiochrv4.jpg[/IMG][/URL] By [URL=http://profile.imageshack.us/user/zetka73]zetka73[/URL]
-
To ja zazdroszczę :) Mojemu Nerowi sie ostatnio cos pomieszało i jak juz sie zesika to biegnie pod drzwi ----chyba źle zrozumiał ;)
-
[quote name='tigrunia']Nie martw sie, Jessi w tym wieku ważyła 1,5 kg ;)[/quote] Dziewczyny wy pewnie kupiłyście Yorka " miniaturkę " :lol: czyli podróbkę :) :diabloti: nie ma sie czym chwalić ze mało ważą :) wszystkie źródła mianowicie podają ze york waży ok 3 kg a nie 2 :) z tego co sie orientowałam to Nero ursonie może jeszcze z 1 cm wzwyż z długości pewnie juz nic dlatego sie ciesze bo jest drobniutki i jak staje czasem kolo yorków troszkę starszych to jest taka odrobinka ze pytają mnie wszyscy czy to ta " miniaturka " ? :)