Jump to content
Dogomania

zetka73

Members
  • Posts

    358
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by zetka73

  1. słodziutki maluszek :)
  2. [QUOTE]i kto tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem :cool1:[/QUOTE] zrozumiałam ale nie widzę związku z moimi wypowiedziami a jedyne czego nie rozumiem to tego [QUOTE]posty Zetki73 są błędne, więc lepiej nikt ich nie słuchajcie.[/QUOTE] dlatego PYTAM UPIORA które i dlaczego?
  3. [QUOTE]nie czytasz kobito, wyjaśnienie jest w moim poście, tamte drugie zdanie :razz:[/QUOTE] właśnie czytam i nie widze wyjasnienia ? Piszesz o jakiejs krzywdzie a ja w swoich postach nie przypominam sobie żebym cos tam takiego napisała [QUOTE]krzywdy może i nie zrobi, ale sam sobie może :cool3: np. poliza jakieś śliny zarażonego żyjątka[/QUOTE] to jest to drugie zdanie i nie wiem do czego sie odnosibo na pewno nie do moich postów dlatego prosiłam o jaśniejsze wytłumaczenie
  4. [QUOTE] no i witajcie :razz: przypadkowo trafiłam na waszą dyskusję przez wyszukiwarkę :lol: posty Zetki73 są błędne, więc lepiej nikt ich nie słuchajcie. [/QUOTE] czemu są błędne ? jeśli tak jest to wyjaśnij w czym jest błąd bo sama chciałabym wiedzieć [QUOTE]W naszym przypadku to wet ustalił terminy szczepień i się do nich dostosowałam. Jestem pewna, że gdybym poprosiła go o wcześniejsze szczepienie to nie odmówiłby mi. Mam do tego prawo.[/QUOTE] i ja właśnie tak robie. :) Tylko nie wiem czemu az taka burza rozgorzała :)
  5. tyciochy :) :Dog_run::loveu:
  6. oJ NIE NAUCZYLI W SZKOLE WNIOSKÓW WYCIĄGAĆ WIEC POWIEM JAK KROWIE NA ROWIE :) moje zdanie jest oparte zdaniem osób które sa kompetentne w danej dziedzinie i ich zdanie szanuje mogę sie nie zgadzać z pewnymi argumentami ale jesli sie nie znam na czymś to nie polemizuje i skoro lekarz i zoolog mówią mi żeby sie wstrzymać ze szczepieniem małego pieska na wściekliznę z tego powodu ze moze ale nie musi mieć ono negatywny wpływ na jego zdrowie to szanuje to zdanie i kieruje sie tymi wskazówkami a cytaty które przytoczyłam w moich postach nie sa wypowiedziami małolatów twojego pokroju lecz wypowiedziami fachowców co można sprawdzić twoje uwagi nie były związane informacja ze brak szczepienia może być groźny ale z tym ze skoro nie mam szczepienia to wszyscy ktorzy mi doradzają i co za tym idzie ja sama również sa niedouczeni i głupi :) ja nie jestem autorytetem w dziedzinie szczepień wiec nie moge wypowiadać sie jako autorytet dlatego tez cytuje fachowców ---ale widze ze trudno ci to ogarnąć :) twoje cyniczne pytanka zaczynaja mnie smieszyc :) albo jestes tak malo inteligentna albo robisz z siebie idiotke specjalnie :) I szczerze mówiąc nie wiem o co sie kłócisz :D i toczysz piany bo ja mowie cały czas swoje zdanie na temat tego szczepienia i co o nim myślę a ty tylko negujesz--- Nera zaszczepię po 3 miesiącu tak jak chcesz :P :) w 9 miesiącu jego życia :) i gra
  7. [QUOTE] Aaa.. dodam tylko, że [U][B]moje[/B][/U] komentarze świadczą o [U][B]moim[/B][/U] zdaniu na dany temat jakbyś nie wiedziała[/QUOTE] a moje o MOIM wiec dziwi mnie ze tego nie potrafiłaś zrozumieć [QUOTE]I odpowiedz mi tylko na jedno pytanie : Czy uważasz, że jak zaszczepi się psa przeciwko wściekliźnie w wieku 3-ch m-cy to coś mu się stanie ?[/QUOTE] - gdybyś czytała to co ja pisałam a nie tylko pyszczyła nie wiadomo o czym to bys wyczytała - bo sama mnie pytałaś o dowody na to ze szczepienie za wczesne może zrodzic jakieś powikłania -- parę postów dalej dokładnie Ci to tłumaczyłam, wiec sadze ze nie czytasz skoro kolejny raz o to pytasz Ale jako ze jestem cierpliwa zacytuje jeszcze raz to co wtedy napisałam :) Bo widzę ze JA O NIEBIE A TY O CHLEBIE:diabloti: [QUOTE]Cytat: Po pierwsze miałaś mi pokazać dowody na to, że nie można szczepić od 3-go m-ca - nic o tym w Twoich cytatach nie ma :cool1: Cytat: jeśli chodzi o dowody na zły wpływ szczepionki na wściekliznę podanej za wcześnie to przykładów znam kilka, ale niestety nikt do końca tego nie udowodnił jak wczesniej mowilam są to przypuszczenia ze szczepionka moze miec wpływ na pewne zachowania i zdrowie - jak mam podać dowody skoro napisałam ze dowodów nie ma :smile: :razz:mogą być tylko przyklady prawdopodobieństwa powikłań wywołanych ewentualnie przez szczepienie a obawy brały sie stad ze wielu właścicieli obawiało się tego szczepienia jako niebezpieczne dla życia. a wynika to z tego, że kiedyś (ponad 20 lat temu ) szczepiło się zwierzęta powyżej roku dlatego, że często zdarzały się odczyny poszczepienne. Już od dawna nie używa się tej archaicznej szczepionki, więc mimo ostrożności jaką zachowujemy przy każdym szczepieniu nie musimy się obawiać tak poważnych objawów[/QUOTE] [QUOTE]A może wścieklizny dostanie ?? :roflt:[/QUOTE] - dziecinada po prostu
  8. nie wiem co cię tak śmieszy twoje komentarze są tragiczne po prostu!! żadnej treści :) żadnych konkretów z twojej strony aż żal :lol: wygłupiłaś :diabloti: sie ze swoimi komentarzami i teraz nie umiesz przyznać sie do tego ze nie miałaś racji ,ale ja to wspaniałomyślnie rozumiem:diabloti: proszę Moderatora o przeniesienie ewentualne części nie dotyczącej tematu szczepień do OFF'a i zamknijmy dyskusje o niczym
  9. wiem:) ale ja sama bym takiej decyzji nie podjęła a to ze kupiłam już takiego nie jest moim przestępstwem :) widzę ze "tonący brzytwy sie chwyta " będziemy teraz czepiać sie wszystkiego ?? :) :bigcool: [quote]Rozbawiłaś mnie do łez .. kończe bo rozmowa ta do niczego nie prowadzi ..[/quote]nie prowadzi do niczego bo nie umiesz czytać i analizować :) ciesze sie ze wiecej nie będziesz dyskutować głupkowato na tematy o których pojęcia nie masz :)
  10. Ty dalej nie czytasz :) [quote] Po pierwsze miałaś mi pokazać dowody na to, że nie można szczepić od 3-go m-ca - nic o tym w Twoich cytatach nie ma :cool1:[/quote] [quote]jeśli chodzi o dowody na zły wpływ szczepionki na wściekliznę podanej za wcześnie to przykładów znam kilka, ale niestety nikt do końca tego nie udowodnił jak wczesniej mowilam są to przypuszczenia ze szczepionka moze miec wpływ na pewne zachowania i zdrowie -[/quote]jak mam podac dowody skoro napisałam ze dowodów nie ma :) :razz:mogą być tylko przyklady prawdopodobieństwa powikłań wywołanych ewentualnie przez szczepienie a obawy brały sie stad ze wielu właścicieli obawiało się tego szczepienia jako niebezpieczne dla życia. a wynika to z tego, że kiedyś (ponad 20 lat temu ) szczepiło się zwierzęta powyżej roku dlatego, że często zdarzały się odczyny poszczepienne. Już od dawna nie używa się tej archaicznej szczepionki, więc mimo ostrożności jaką zachowujemy przy każdym szczepieniu nie musimy się obawiać tak poważnych objawów ALE TY NIE UMIESZ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM !!!!! ALBO nie chcesz zrozumieć tego co czytasz !! LUB tez czytasz wybiórczo :) [quote]Po drugie - co do szczepienia od 2-go m-ca może i w przepisach tak jest ale nikt o zdrowych zmysłach nie zaszczepi psa przeciwko wściekliźnie w 2 m-cu życia dlatego też nie wypisuje takich idiotyzmów, żeby komuś czasem nie przyszło to do głowy.[/quote]Z jednej strony mowisz mi ze szczepienie to obowiazek z drugiej zas uwazasz ze pewne obowiazki nie sa konieczne do przestrzegania ?? :diabloti: Tzn prawo tez traktujesz wybiorczo :) to co ci pasuje to jest dobre :) Podejrzewam ze wszystkich wg tego co napisałaś uważasz za idiotów którzy myślą trochę inaczej niz ty :) [quote]Każdy doskonale wie, że takie właśnie zachowanie jakie Ty przedstawiasz doskonale odzwierciedla Vici[/quote]dla ciebie "KAŻDY " tzn kto ??? TY ??:diabloti: [quote]Jak mi przykro ... :diabloti:[/quote]a mnie wcale :) za to żal mi ciebie - ze nie masz odwagi przyznac sie do porażki [quote]i nie rzucaj sie jak ktoś napisze coś co Ci nie odpowiada[/quote]kochana ale to ty rzuciłaś sie na mnie :) z pięściami ze jeszcze psa sobie nie zaszczepiłam ale juz nie chce mi sie wklejać cytatów :angryy: [B]pamiętajmy, iż to lekarz weterynarii decyduje o terminie szczepienia przeciwko wściekliźnie, mając na uwadze dobro pacjenta i sytuacje epizootyczną na danym terenie.[/B]
  11. [quote name='tigrunia']Zetka czy Ty jesteś naprawdę taka ograniczona, czy czytać nie umiesz ???? Pojmij wreszcie !! [U][B][SIZE=3]Ja[/SIZE][/B][/U] uważam, ze psy powinno szczepić na wściekliznę jak najszybciej ze względu na ich bezpieczeństwo i tyle !!!! To jest [B][U][SIZE=3]moja osobista[/SIZE][/U][/B] opinia i żaden wet mi nie wmówi, że ma być inaczej bo to ja wiem najlepiej jak bardzo mój pies dla mnie ważny i jak bardzo dbam o jego zdrowie i życie!! Pokaż mi dowód na to, że jakiś pies ucierpiał z powodu wykonania szczepionki przeciwko wściekliźnie po 3-cim miesiącu życia to przyznam Ci rację :cool1:[/quote] I po pierwsze młoda damo licz sie ze słowami !!! bo razem świń żeśmy nie pasły żebyś mnie obrażała, bo jak na razie to wygląda na to ze ty nie umiesz czytać szczególnie ze zrozumieniem! :mad: No ale teraz nie uczą was tego w szkole :lol: Sama nie wiesz jak teraz wybrnąć z sytuacji, teraz odwracasz kota ogonem :diabloti: wcześniej wmawiałaś mi ze po 3 miesiącach należy szczepić ...ze już dawno powinnam isc do szczepienia ...ze mój lekarz sie nie zna.... mam ci wymieniać jeszcze ? :mad: A skoro nie wmówi ci niczego zaden wet to ty chyba jesteś ograniczona w takim razie ,ze nie będąc lekarzem polegasz na swojej wiedzy a raczej na niewiedzy :) A to ty moja droga upieralasz sie co do 3 miesiaca nie przyznajac mi nawet racji w tym ze na wściekliznę szczepimy psa po 2 miesiącu życia. Po prostu uważasz ze twoje zdanie jest ważne, ale nie liczysz sie z innymi----to dowód na to ze jesteś upartą małolata -- mimo pewnie otrzymania dowodu osobistego :) nie sądzę żebyś mi kiedykolwiek przyznała racje :) ale Sandrze przyznałaś a ona mówiła o tym samym co ja ---- dla mnie na jedno wychodzi i powtarzam ze jest to dowód na uprzedzenie i złośliwość w stosunku do mojej osoby i tyle A jeśli chodzi o dowody na zły wpływ szczepionki na wściekliznę podanej za wcześnie to przykładów znam kilka, ale niestety nikt do końca tego nie udowodnił jak wczesniej mowilam są to przypusszczenia ze szczepionka moze miec wpływ na pewne zachowaniai zdrowie --- ( w przyrodzie istnieje wiele rzeczy nieudowodnionych a jednak przyjmuje sie je za istniejące i prawdopodobne -- ale penie ze wzglednu jak sądze na twoj zbyt mlody wiek wielu jeszcze nie poznałaś :diabloti: A to kilka cytatów z artykułów o szczepieniach psów nie tylko wścieklizną -- tylko uważnie przeczytaj bo jest tu to wszystko o czym przestrzegał mnie mój wet :) --- nie jest chyba aż taki niedouczony jak twierdzi Tigrunia :evil_lol: [quote][FONT=Arial][COLOR=#000000]Niektóre psy po zaszczepieniu żywą szczepionką przeciw nosówce rozwijają agresję, napady drgawkowe, zaburzenia koordynacji ruchowej i inne neurologiczne powikłania spowodowane wystąpieniem rzadkiego zespołu –poszczepienne zapalenie mózgu.[/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=#000000]Innym problemem jest rozwinięcie się u niektórych wrażliwych organizmów chorób autoimmunologicznych i zapalenia mózgu po szczepieniu przeciw wściekliźnie.[/COLOR][/FONT][/quote][quote][FONT=Arial][COLOR=#000000]Coroczne doszczepiania zazwyczaj były polecane przez większość weterynarzy. A dla większości chorób nie są one obowiązkowe a nawet mogą być szkodliwe dla organizmu.[/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=#000000]Oczywiście coroczne badanie weterynaryjne jest jak najbardziej polecane.[/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=#000000]Dla większości psów po zakończeniu szczenięcych szczepień, wystarczy doszczepienie po roku i następnie co trzy lata.[/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=#000000]Nie ma żadnych danych naukowych uzasadniających coroczne szczepienia przez całe życie psa.[/COLOR][/FONT][/quote][quote]Rekomendacja corocznego doszczepiania ZAWSZE była oparta na sugestiach firm produkujących szczepionki - NIE na naukowych doniesieniach. Stąd trudno się dziwić, że propagowane były częste szczepienia. W ten sposób sprzedaje się więcej szczepionek.[/quote][quote][FONT=Arial][COLOR=#000000]Odnośnie szczepień dla szczeniąt – wybór uzależniony jest od środowiska, w którym rozwija się szczeniak, rasy szczeniąt, wieku pierwszego szczepienia.[/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=#000000]W zasadzie nie ma jednego odpowiedniego schematu dla każdego szczenięcia i wybór powinien być indywidualnie ustalony z lekarzem weterynarii.[/COLOR][/FONT][/quote][quote][FONT=Arial][COLOR=#000000]Dotychczas sugerowane było by pierwsze szczepienie zwierało żywą modyfikowaną szczepionkę przeciw nosówce. Obecnie poleca się szczepienie szczepionką rekombinowaną jako bezpieczniejsze i skuteczniejsze.[/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=#000000]Drugie szczepienie powinno być wykonane nie wcześniej niż 3-4 tygodnie po pierwszym[/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=#000000]Wielu weterynarzy szczepi co 2 tygodnie ale podanie szczepionki w odstępie dwutygodniowym bardziej osłabia niż nasila odpowiedź immunologiczną.[/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=#000000]Po 6 miesiącu wścieklizna – zabitą szczepionką i preferowana droga podania- domięśniowo.[/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=#000000]Decyzja czy szczepić , kiedy szczepić i jak szczepić należy do właściciela szczeniaka lub psa, i powinna być podjęta w porozumieniu i po zasięgnięciu aktualnych informacji na temat szczepień od doświadczonego lekarza weterynarii.[/COLOR][/FONT][/quote]("zródło : http://www.wilczarz.pl") - Tigrunia zdejmij kapki z oczu bo taka mądra nie jesteś na jaką probujesz sie wykreować --- pogadaj z innymi i poczytaj czasem coś wtedy zabieraj głos w dyskusji----oczywiście zawsze możesz mieć swoje zdanie ----ale jeśli rożni sie ono od głosu większości to lepiej tak głośno nie "szczekaj" bo już słuchać sie nie da :diabloti: SZCZEPIĆ NALEŻY, ale decyduje o tym wet i właściciel -- w którym ma to nastąpić momencie !!
  12. [QUOTE]Do tej pory każdy hodowca i każdy weterynarz z którym rozmawiałam na temat szczepień uważa że ze szczepieniem na WŚCIEKLIZNĘ nie koniecznie trzeba się śpieszyć[/QUOTE] Juz myślałam ze jestem osamotniona w tej polemice z Tigrunia :razz: Sandra przedstawiłaś takie same poglądy jakie ja przedstawiałam z czego bardzo jestem rada - mam nadzieje ze Tigrunia wreszcie zrozumiała to co chciałam wyrazić w swoich wypowiedziach i następnym razem sama sie zastanowi jak będzie atakować w każdym temacie mnie i .........wetów z mojej okolicy :diabloti: [QUOTE]Psa należy zaszczepić przeciwko wściekliźnie najszybciej jak to możliwe !! A jest to możliwe już w wieku 3-ch m-cy!! Dotarło ?? I gdyby mi weterynarz powiedział, że mam poczekać do 7 czy 8 m-ca to od razu bym z niego zrezygnowała !![/QUOTE] może Tigruniu sama powinnaś zmienic weta albo pojsc do kilku i popytać bo widze ze nie tylko moi myślą podobnie jak napisałam PS I tu właśnie widać ze jej wypowiedzi sa skierowane przeciwko moim tylko i wyłącznie z uprzedzenia do mojej osoby. Ale nie będę juz tego roztrząsać bo to każdy ( a przynajmniej nie ja sama ) widzi Ja w każdym razie juz wiem ze z tym szczepieniem nie jest wcale tak do końca wszystko stwierdzone
  13. przypominamy sie :) Nero 8 miesięcy [URL=http://img354.imageshack.us/my.php?image=zkwiatkiemvj9.jpg][IMG]http://img354.imageshack.us/img354/5023/zkwiatkiemvj9.th.jpg[/IMG][/URL]
  14. Bez komentarza :) pozostawię do oceny innym, bo tak jak - mowie każdy ma swoje racje ( właśnie mi wyjaśniłaś akie masz pojecie o tym o czym piszesz i zaprzeczyłaś sama sobie w tym momencie: [QUOTE] Tak więc moja droga informuję Cię iż owszem - istnieje zasada 2-ch szczepień i 3-ch. Jak kto woli.[/QUOTE] - zdecyduj sie!:diabloti: jak zasada to jedna a nie jak kto woli :) UPS!!! miałam nie komentować......
  15. Zdjęcie jak twierdza niektórzy typowo kalendarzowe :loveu: [U][IMG]http://img354.imageshack.us/img354/5023/zkwiatkiemvj9.jpg[/IMG] [URL="http://img341.imageshack.us/my.php?image=neromajme4.jpg"][IMG]http://img341.imageshack.us/img341/245/neromajme4.th.jpg[/IMG][/URL] [/U]
  16. [quote name='duszek01']Tak to są moje pierwsze psie dzieci:loveu:.Wypieszczone do granic:lol:,zakochani jestesmy po uszy:loveu::loveu::loveu:[/quote] nie ma sie co dziwić wszystkie dzieci są słodkie...psie też :):loveu:
  17. ślicznie!:multi: Ja chętnie bo Nero jest tak grzecznym pieskiem ze dopóki go nie było to nie chciałam nawet rozmawiać na temat psa w mieszkaniu a teraz jak myślę to pewnie nawet 2 takie maluch mogłyby byc ale ten drugi musiałby byc taki ułożony jak NEro a tego nie da sie zapewnić niestety :)
  18. A nie było szkoda kucorka ? mnie byłoby szkoda
  19. [QUOTE]dziewczyno - jak możesz mówić, że nie ma zagrożenia ?? Może wejść na Twoje podwórko kot zarażony wścieklizną, drapnąć, ugryżć Nera .. jakis ptak przyleci, wiewiórka, szczur.. jest mnóstwo możliwości.[/QUOTE] Upatraś jest! odpowiadam - nie mam podwórka na którym Nero biega samopas bo mieszkam w bloku wiec wychodzę z nim tylko na smyczy a po osiedlu nie biegają wściekle wiewiórki tym bardziej szczury ani wściekle koty :) [QUOTE]Dla mnie idiotyzmem jest czekanie ze szczepieniem np "aż ząbki wypadną" bo tak zalecił weterynarz- idź do innego i na pewno będzie innego zdania.[/QUOTE] byłam u 3 i każdy mówił coś innego :) i żaden tez nie zaszczepił bo miał jakieś wątpliwości i doradzał to czy tamto [QUOTE]skoro nawet zębów nie potrafią psu wyrwać [/QUOTE]potrafią!! potrafią !! ale ci co nie czytali postów o problemie z wyrwaniem zębów wyjaśniam ze to moja niewiedza w tym temacie była tematem związanym z usuwaniem zębów bo to ja miała wątpliwości i jak sie okazało wszystko jest w porządku co zresztą wyjaśniłam - ale, że Tigrunia lubi wyciągać wypowiedzi wyrwane z kontekstu jak również robić problem, to go robi :):diabloti: [QUOTE]To ja Ci powiem, że Ci weci do których chodzisz na wetów niestety się nie nadają skoro nawet zębów nie potrafią psu wyrwać :diabloti:[/QUOTE] bez komentarza --- to po prostu twoja złośliwość i sama wetem nie jesteś :eviltong: [QUOTE]Moja Jess byla szczepiona jak miała 4 m-ce. Kupiłam ją jak miała 3 m-ce i 2 tyg. Od razu poszłam ją zaszczepić bo miała tylko jedno szczepienie i po dwóch tyg od razu wścieklizna.[/QUOTE] ja zrobiłam Nerowi za to wszystkie możliwe szczepienia ale jeśli wszystkie psy sie szczepi tak samo to wg moich obliczeń brakuje ci przynajmniej 1go szczepienia i nie słyszałam od nikogo ze zaleca sie wściekliznę po 2ch tygodniach od ostatniego bo z tego co ja wiem to po miesiącu [QUOTE]Miała 4 m-ce dokładnie i babka mnie przy wejściu ochrzaniła, że już dawno powinna mieć szczepienie przeciwko wściekliźnie. Jakoś dwa czy trzy dni później szłam już na to szczepienie z nią.[/QUOTE] mnie na szczęście nie doradzała pani "bileterka na wystawie":diabloti: Poza tym moja Droga Twoje zdanie przeciw mojemu niczego nie rozstrzygnie :p Hoduj sobie swojego pieska jak sama chcesz juz ci kiedys powiedzialam ze twoje rady nie sa niczym poparte tylko TWOIM ZDANIEM i ze zdaniem innych sie nie liczysz :mad: Widze ze zabrakło VICI i mamy nową wszystkowiedzącą :diabloti: ps. nie potrafiłam sie powstrzymać :P
  20. [COLOR=Black]Do [U][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaka%C5%BCenie"]zakażenia[/URL] [/U](zwierząt lub człowieka) dochodzi na [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Drogi_szerzenia"]drodze[/URL] kontaktu bezpośredniego - przez [URL="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Pok%C4%85sanie&action=edit&redlink=1"]pokąsanie[/URL], oślinienie lub zanieczyszczenie mózgiem chorego zwierzęcia uszkodzonej skóry. Poczytaj najpierw moja droga jakie są drogi narażenia !! To bardzo groźna choroba ale nie można sie zarazić bez kontaktu z chorym Nie bardzo rozumiem tylko jednego co chcesz mi udowodnić??? bo tak jak napisałam jestem wszystkiego świadoma i szczepić sie będziemy problem byl tylko z tym terminem którego zresztą ty nie obroniłaś zdanym swoim argumentem - uważasz ze po 3 miesiącu i tyle i twoja sprawa :) zresztą nie o to chodzi bo pytałam bardziej o wpływ na zdrowie i nie mam zamiaru toczyć z tobą głupich dyskusji nie na temat A wracając do szczepienia w dalszym ciągu nie wiem czemu twoja racja o szczepieniu szczeniaka w 3 mkesiacu miałaby być słuszna - tym bardziej ze nie jesteś lekarzem a to lekarz mi odradził szczepienie w takim młodym wieku psa :) [/COLOR]
  21. [quote name='tigrunia']Jak sobie wyobrazasz szczepienie przeciwko wściekliźnie dwu miesięcznego szczeniaka ?? Jest to fizycznie nie możliwe! W najlepszym wypadku 12 tyg szczeniak jest już po szczepieniach i kwarantannie i dopiero wtedy można zaczac szczepić na wsieklizne.[/quote] ależ ja sobie niczego nie wyobrażam w tym przypadku Ty przytoczyłaś mi swoje zdanie ja zacytowałam to co jest zapisane w ustawie o zwalczaniu ... To ze to jest totalny absurd bo nie da sie tych szczepień zmieścić w czasie to juz jest inna sprawa :) zresztą mam na codzien do czynienia z prawem wiec wiem ze ile artykułów tyle interpretacji :) ale moja Droga jeśli przytaczasz mi swoje argumenty ze coś jest wg prawa to miej jakieś podstawy na poparcie swoich argumentów....a Twoje 3 miesiace jest jakby niczym nie są poparte w tym przypadku chyba tylko tym ze ty tak uwazasz :) mojego Nera nie mogłam zaszczepić w wieku 3 miesięcy bo ostatnie szczepienie wieloskładnikowe miał pod koniec stycznie kiedy juz mial skończony 3 miesiąc i w tym przypadku i tak trzeba bylo odczekać no a później to juz pisałam jak było. Nie wiem czemu robisz problem z mojego zapytania o szczepienia bo mam wrażenie ze robisz ? [B]Ja nie mowie ze nie będę szczepić i uważam ze tak jak dla ludzi tak dla zwierząt jest to ważne a moze i czasem ważniejsze [/B]szczególnie u małych jeszcze mało odpornych psów ale nie lubię jak ktoś probuje zrobić problem z niczego uważam mój wątek za zakończony poznałam wasze cenne opinie za które dziękuje :)
  22. Uśmiech Nerusia .....bezcenny [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img369.imageshack.us/img369/2238/usmiechnerusiayn0.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=369&i=usmiechnerusiayn0.jpg][IMG]http://img369.imageshack.us/img369/2238/usmiechnerusiayn0.8be2277cbe.jpg[/IMG][/URL]
  23. [quote name='Kasia&Max'] nie wiem czemu tak jest ze ilu weterynarzy tyle teorii...[/quote] no właśnie i o to mi chodzi My teraz sie i tak musimy zaszczepić bo jedziemy na urlop z pieskiem
  24. Ciesze sie :) Ale mnie już chyba można było gdzieś tu na forum widzieć ?:)
  25. Tigrunia ty masz na mnie uczulenie :) Nie czytasz co ja pisze :) ja byłam weta i wiem ze od 3 miesiąca jest obowiązek szczepienia na wściekliznę, ale mi lekarz nie zaszczepił Nera ---kumasz :) ? Nie odmówił mi szczepienia ( i to nie tylko jeden lekarz) ale doradził żeby sie wstrzymać bo może mieć to wpływ na rozwój ( np. kiedy jąderka jeszcze nie zeszły do końca na stale ) Skoro lekarz radzi to musi cos w tym byc :) tak mysle Wydaje ci sie ze ciemna baba z Siedmiogrodu jestem czy co ?? :) twoje zdanie juz znam lekarzy tez chciałabym usłyszeć co myślą inni a szczególnie czy nie mieli jakichś problemów ( zdrowotnych) z pieskiem o których mnie wspominał lekarz? poza tym skoro od 3 miesiąca sie szczepi to w 8 tez mozna ( no chyba ze pierwsze szczepienie z urzędu ma byc w 3 miesiącu :) --- można tak interpretować ? i jeśli chodzi o scisłość to wprowadzasz w błąd wszystkich bo prawo jednak mówi coś innego ( zawsze wole sprawdzić ) [B]Art. 8.[/B] 1. Psy w wieku [B]powyżej dwóch miesięcy[/B] żyjące na obszarze całego kraju oraz lisy wolno żyjące na obszarach określonych przez ministra właściwego do spraw rolnictwa podlegają obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie. 2. Posiadacze psów obowiązani są doprowadzać psy na smyczy do wyznaczonych przez powiatowego lekarza weterynarii punktów szczepień: 1) w terminie dwóch miesięcy od dnia ukończenia przez psa wieku dwóch miesięcy lub 2) w terminie określonym przez lekarza weterynarii podczas poprzedniego szczepienia.
×
×
  • Create New...