-
Posts
11276 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by emilia2280
-
[quote name='Prezia']Moja pierwsza próba wklejenia albumu z całą historią Prezesa w nowym domu. Jeśli zadziała, to miłego oglądania :smile: [URL]https://picasaweb.google.com/116321333475707990218/Prezes?authuser=0&feat=directlink[/URL][/QUOTE] Cudenko! Nawet na jak takiego wrednego szpicka, piéknie wygláda :) A ze wredny mi siékojarzy - zapytajcie Wellington co zrobil mi Jej nienormalny Puch :mad:
-
[quote name='wiolhelm170']znalazł się dziewiąty kot ;)[/QUOTE] tak, kicia MAgda :) [quote name='wegielkowa']Ale się Irlandia rozpisała:)[/QUOTE] wulgarnie ;ppp [quote name='handzia']Już udostępniam. Efekty już są, dzwonił dzisiaj do mnie pan, który wyśle paczkę z karmą dla psów i kotów do p. Krystyny. Do tego jeszcze maść na świerzbowiec dla kotow, nie pamiętam teraz dokładnie nazwy ;) Już doczytałam, Oridermyl.[/QUOTE] Wspaniale, to pewnie pan Andrzej S.? Pisal ze mná wczoraj wieczorem na FB, juz pytal jak pomóc. Oridermyl pomaga doraznie na te uszka jak kociaki cierpiá, ale tam nikt nie jest dobrze zdiagnozowany, tego nie zdázylam zapytac, bo po 40 minutach rozmowy, balam sié ze czegos zapomné i musialam to wszystko co uslyszalam zapisac. To jeszcze zatem trzeba dopytac o sytuacjé z wetem.
-
dziekujéza obecnosc. dzis mam nowe wiesci, rozmawialam z p. Krystyná prawie godziné :) bardzo mila osoba. Pani Krysia powiedziala ze nie bédzie klopotu z sásiadami - przez tyle lat juz przywykli i nie powinni robic zlosliwosci, zwlaszcza ze p. Krysia pomaga wielu okolicznym mieszkancom - dzieli sié tym co sama dostaje: ubraniami, karmá dla zwierzát, preparatami na robaki. Ubrania i obuwie uzywane, bez wzglédu na to w jakim stanie - kazdy rodzaj sié przyda, poniewaz jest kilka rodzin bardzo biednych, jak kobieta z 2 dzieci i inna kobieta z 3 dzieci, które sá jeszcze biedniejsze i tez nie majá ani ubran, ani opalu ani dostatniej ilosci pozywienia - p. Krysia pomaga im otrzymac zasilek z MOPSu, doradza i wspiera. Rozmiary podalam w opisie wydarzenia, adres p. Krysi do wysylki paczek takze. Ze srodków czystosci najbardziej przydalby siézwykly proszek do ogólnego prania rzeczy po psich i kocich lapkach. P. Krysia przestala chodzic do lekarza bo... nie miala za co wykupic leków, wiéc zaniechala leczenia. Obiecala pojsc do lekarza sié zbadac i wtedy zobaczymy jakie leki lekarz przepisze. Dla kotów najpilniejszy jest srodek na zapalenie uszu, któe im ciágle nawraca - nazwa leku to ORIDERMYL. Przed sezonem kleszczowym bardo przydatne bylyby srodki przeciw kleszczom. P. Krysia ma swoich 9 psów i 9 kotów, plus okolicznych ilestam dokarmia jak tylko sama cos dostanie - czésto ludzie sami ledwo zyjá i majá serce dla zwierzát ale nie majá ich czym karmic :( I sprawa chyba najbolesniejsza, zwlaszcza zimá: wégiel. P. Krysia bardzo marznie ze swoimi zwierzakami - pali minimalnie tylko tyle zeby nie zamarzli :( Dom jest wilgotny i zagrzybiony przez to, piec stary i na pol popsuty. Nie wiem, moze zlozylibysmy sié po paré zl - ile kto moze, na zakup wégla? P. Krysia nie mogla uwierzyc ze pytam o wégiel, nie miescilo jej siéw glowie ze ktos chcialby jej pomóc w ogrzaniu zimá. Jak cos jeszcze sobie przypomné to dopiszé. Dziékujé. aaa, do adopcji jest tez przemily ale bardzo skrzywdzony kiedys mádry psiaczek, Misiu, potem dostané zdjécie mailem, tak o nim mówi p. Krystyna: Misio - 4 lata, może iść do adopcji, nieodrobaczony, nie ma zrobionych badań- pies bardzo skrzywdzony, nieufny, ale pardzo posluszny i pokorny, wdziéczny, powoli przywiázuje sié do opiekuna, potrzebuje ogrodu z cieplá budá, nie da siépoglaskac ale trzyma sié blisko czlowieka, piékny psiak, sredniej wielkosci. Moze ma ktos kawalek ogrodu? On nie mial wiele w zyciu, niewiele wymaga poza miská, cieplá wodá i budká. Jest towarzyski, ale boi sié réki, chodzi za czlowiekiem ale w malej odleglosci. kota dziewiátego znalazlysmy- przeczytalam p .Krysi te 8 kotów co Wiolhelm170 ustalila, i wyszlo ze jest jeszcze kicia Magda.
-
[quote name='wiolhelm170']Ja myślę ,że numer tel. do adopcji mozna podać Krystyny.Ona też dobrze przesiewa ludzi i wie najwięcej o zwierzakach. Do adopcji z psów Misio, o nim nie bardzo wiadomo coś, bo to pies który leży przed Krystyny domem, boi się wejść dalej. Jemu chyba najpierw przydałby się DT .Jego zdjęcie było gdzieś na dogomanii. Jeśli chodzi o koty, przymierzałam się do robienie ogłoszeń OLkowi, ale nie bardzo wiem jak ująć w ogłoszeniu problem dziąseł.[/QUOTE] to w takim razie podam p. Krystyny numer. O dziáslach napisz wprost ze ma chore i do badania/leczenia.
-
[quote name='wiolhelm170']z kartki wynika że jednak 8 kotów[/QUOTE] super robota, bardzo dziékujé, kurcze, to trzeba bédzie jakos tym kotom pomóc z leczeniem, jak juz bédzie zapewniona karma i podstawowe potrzeby [quote name='handzia']Mail wysłany :)[/QUOTE] dziékujé, zaraz uzupelnié co mam i zrobié wydarzenie i ruszamy ze spamem na FB :) Mam teraz pytanie- Wiolhelm, czy mozna podac Twój nr tel do ogloszen adopcyjnych? Jakby ktos okazal sié sensowny to tlyko takich ludzi przelazalabys potem p. Krystynie, po wstepnym odsiewie. Czy jedynie do adopcji nadaje sié jeden pies- Misio? Moze na poczátek jego moglaby oglosic Merryjanee, ale bédzie potrzeba napisac jakis tekst, mozna pozyczyc od nas z adopcyjnych, tylko trzeba siézapytac czy jest mily do ludzi, psów, kotów i ogólnie o jego charakter. Potem potrzebne ze 4 zdjécia Misia, no i telefon oraz mail kontaktowy do ogloszen.
-
te wysylkowe sá z pilsni, widzialam, wiéc to nie takie trwale jakby ktos zbil z solidnych desek sam. Takie budy chyba sié rozpadná po dwóch zimach :/
-
[quote name='doris66']Wydaje mi się, ze buda ocieplona 2 cm warstwą styropianu jest za zimna na nasze "wschodnie" zimy.[/QUOTE] podwójnie ocieplona ma 4cm
-
[quote name='ewelinka_m']Karma zamówiona, jutro będę dzwonić do krakvetu spróbujemy dostarczyć karmę przed tym długim weekendem[/QUOTE] dziékujé prze Pani! :) [quote name='wiolhelm170']pani Krystyna spisała mi na kartce info o pieskach i kotkach , ale dopiero jutro będę miała czas wklepać.[/QUOTE] wspaniale. Jak bédzie adres wysylki, to przeklejé wydarzenie i na FB puscimy i poproszé w tedy o pomoc w rozsylaniu tego wátku i na FB :) [quote name='merryjanee']chętnie pomogę w ogłaszaniu :)[/QUOTE] dziékujé, jestes w poscie z propozycjami pomocy na pierwszej pozycji.
-
[quote name='wellington'][COLOR=#333333][COLOR=#4444ff] [/COLOR][/COLOR] Dobrze ze Kastor przejal ster :multi: Bedzie gwarancja transparentnosci finansowej i pewnosc ze psy nie zostana wyslane za granice :multi:[/QUOTE] no to na pewno :) dziéki [quote name='wiolhelm170']w rozmowie telefonicznej pani Krystyna powiedziała mi że ma 9 kotów i 9 psów .[/QUOTE] dziékujé, w takim razie czekam na maila od HAndzi, co do adresu dla wysylek oraz jakby ktos mógl telefonicznie dopytac p. Krysié o jej rozmiar buta i ubran, plus jakies dane o psiakach i kotach, co potrzebujá poza karmá. Ewelinka zaraz zamówi pierwszá partié karmy dla kotów- ponoc najbardziej potrzeba kociej karmy, bo 1 worek dla psó jest (choc i ten zaraz siéskonczy). Za 209zl jest 28 kg Whiskasa, to podarujemy od Kastora na dobry poczátek: [URL="http://www.krakvet.pl/whiskas-jagniecina-warzywami-2x14kg-p-15931.html"][COLOR=#0000ff]http://www.krakvet.pl/whiskas-jagniecina-warzywami-2x14kg-p-15931.html[/COLOR][/URL] Tak gwoli wyjasnienia dlaczego nie podamy adresu do p. Krysi do paczek - poniewaz wiem, ze zamiast 3 paczki dziennie np. lepiej zeby sásiedzi nie ogládali tego i nie zazdroscili- róznie bywa a tak to jednym transportem zwiezie sié calosc i nikt nie musi liczyc kurierów.
-
mamy 5% znizki w Newzooland.pl, moze tam znajdziecie odpowiedniá budé a my dolozymy reszté z Kastora?
-
dziéki dziewczyny, jak bédá pelne informacje o inwentarzu, rozmiarach ubran, i reszta, wtedy mozna reklamowac akcjé dalej, narazie to wszystko trzeba uzupelnic, zeby nie bylo balaganu i stosu pytan bez odpowiedzi na samym wstépie ;pp Handziu, tu poproszé na maila, Ewelinka, jako Wicek Kastora, tez bédzie pomagala w rozliczaniu akcji: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Jak bédzie album zdjéc, to napiszé do Mantis, o ladny banerek :)
-
[COLOR=#000000][B]ROZLICZENIA: [/B][/COLOR] [COLOR=#008000][U][B]Dary rzeczowe: [/B][/U][/COLOR]- 28 kg Whiskasa - Fundacja Kastor (na dobry poczátek) - dostarczone 30.04.13 - 30kg Puriny (15kg dla psów i 15kg dla kotów) - p. Andrzej S. z FB - dostarczone 07.04.13 - paczka od Kama202 - dostarczona 14.04.13 - 18kg Royala dla psów od Akcji na FB COMOTODO - zamówiona 14.04.13 - paczka od Poker - dostarczona 25.05.13 [COLOR=#008000][U][B] Wplywy finansowe na prywatne konto (na zakupy, gdzie nie mozna zaplacic fakturá przez Fundacjé): [/B][/U][/COLOR][COLOR=#000000]50,00zł - Mirosława R. Wiebodzin (03.05) 20,00zł - Anna S. Ruda Śląska (03.05) 40,00zł - [COLOR=#000000]Dorota B. Ustka ([COLOR=#000000]06.05.)[/COLOR][/COLOR] [B][COLOR=#000000]RAZEM wplaty: 11[/COLOR]0,00zl [/B][/COLOR] [COLOR=#800000][B][B][U][COLOR=#008000]Wplywy I wydatki finansowe na koncie Fundacji Kastor: [/COLOR][/U][/B][URL]https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AnrpwAHmqWjKdGplUEJNTTVKTWtwVkdOUFhwWG1SbHc&usp=drive_web#gid=1[/URL][/B][/COLOR]
-
[U][B]Spis zwierzát [/B](ustalony dziéki posrednictwu Wiolhelm170): [/U] [B]1. KOTY: [/B]Wszystkie koty[B] (9)[/B] są wykastrowane/wysterylizowane. Nie są szczepione. Bardzo często chorują na koci katar. Potrzebne leczenie. [COLOR=#008080][B]Frugo[/B][/COLOR]- [B]4 lata[/B], nosiciel [B]białaczki[/B] [COLOR=#008080][B]Jula [/B][/COLOR]- ok [B]14 lat[/B], przydałaby się [B]morfologia[/B] [COLOR=#008080][B]Zula-[/B][/COLOR] ok [B]6 lat [/B], podejrzenie chorej [B]trzustki [/B][COLOR=#008080][B]Olek[/B][/COLOR]- ok [B]4 lat[/B], spokojny, ma problemy z [B]dziąsłami [/B][COLOR=#008080][B]Simon[/B][/COLOR]-ok [B]3 lat[/B], problemy z [B]dziąsłami [/B][COLOR=#008080][B]Kuba[/B][/COLOR]- ok [B]3 lat[/B], [B]nie miał testu na białaczkę [/B],ma nawracający [B]świerzbowiec [/B][COLOR=#008080][B]Kropka[/B][/COLOR]-ok [B]3 lat[/B],[B] nie miała testu na białaczkę,[/B] nieodrobaczona, ponieważ jest bardzo [B]dzika [/B][COLOR=#008080][B]Maciek-[/B][/COLOR] ok [B]3 lat[/B], z pogruchotaną, zrośniętą już[B] szczęką [COLOR=#008080]Magda [/COLOR][/B]- ok. [B]10 lat[/B] kotka [B]2. PSY: (9) [/B]Badania przydałyby się wszystkim psom, głównie starszym. [B][COLOR=#800080]Stefcia[/COLOR][/B]- dołączyła ostatnio, ma około [B]10 lat[/B], z problemami [B]skóry [/B][COLOR=#800080][B]Pikuś-[/B][/COLOR]ok [B]13 lat[/B], choruje na [B]serce [COLOR=#800080]Sonia - [/COLOR][/B]ok.[B]13 lat [COLOR=#800080]Dżeki[/COLOR][/B]- ok.[B]2 lat[/B], chory na [B]serce [COLOR=#800080]Dora[/COLOR][/B] i [COLOR=#800080][B]Fabian [/B][/COLOR]- ok.[B]3 lat[/B] bardzo [B]agresywne[/B] psy, pani Krystyna boi się głównie Fabiana [COLOR=#800080][B]Frania[/B][/COLOR]-ok.[B]15 lat [/B] [COLOR=#800080][B]Nero-[/B][COLOR=#222222]ok. [/COLOR][/COLOR][B]10 lat [/B][COLOR=#800080][B]Misio[/B][/COLOR] - [B]4 lata[/B], [COLOR=#ff0000][B]może iść do adopcji, nieodrobaczony, nie ma zrobionych badań 4 lata, może iść do adopcji, nieodrobaczony, nie ma zrobionych badań- pies bardzo skrzywdzony, nieufny, ale pardzo posluszny i pokorny, wdziéczny, powoli przywiázuje sié do opiekuna, potrzebuje ogrodu z cieplá budá, nie da siépoglaskac ale trzyma siéblisko czlowieka, piékny psiak, sredniej wielkosci [/B][/COLOR]
-
Przeklejam z oryginalnego wátku p. Krystyny: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230874-Osoba-od-30-lat-pomagajaca-zwierzetom-teraz-sama-potrzebuje-pomocy[/URL] "Krystyna jest osoba,ktora od 30 lat ratuje zwierzeta.Nie bylo jeszcze internetu ani dogomanii jak ona pomagala zwierzetom narazajac sie na kpine i szykany ludzi,ktorzy dokuczali jej z tego powodu. W tej chwili ma 9 psiaki uratowane od smierci,wszystkie z wypaczona psychika,dwa staruszki i 9 kotow w mieszkaniu. Zalatwia ludziom ze wsi sterylizacje suczek,kotek.Ludzie dzwonia do niej i prosza o to.Widocznie maja dosyc topienia malych kotkow i szczenaikow.Dzwoni do gimn,prosi o pokrycie kosztow sterylek,pokrycia kosztow leczenia,dzwoni na policje,jesli jest taka potrzeba.Jezdzi na interwencje,ratuje psy chore,katowane,uwiazane na lancuch.Kilka spraw o znecanie sie nad zwierzetami jest w sadzie. [B]W 2010 roku zostala Kociarzem Roku. A teraz sama potrzebuje pomocy[/B].Nie ma zadnego zrodla dochodu,nie ma za co zyc.Nie moze isc do pracy,bo choruje,ma problemy z chodzeniem.Nie moze sie leczyc ,bo nie ma za co,nie ma na bilet autobusowy,zeby pojechac do specjalisty,ani pieniedzy na leki. Nie placi rachunkow,a telefon jest niezbedny do pomagania innym,na poczet dlugow wkroczyl windykator.Musi zaplacic zalegle,a biezace tez nie zaplacone.Kilka lat temu miala druga grupe inwalidzka,wiec pobierala zasilek,niewielki,ale to zawsze cos.Pozniej zabrali jej grupe,bo przeciez w miare uplywu lat czlowiek zdrowieje.W tej chwili ma trzecia grupe i zadnych przywilejow nie ma.Pracy nie moze podjac,bo jest chora,nie moze zlozyc wniosku o ustalenie grupy,bo wymagaja zaswiadczen od specjalistow,a ona nie korzysta z tego,bo nie ma funduszy,zeby pojechac do lekarza i tak kolo sie zamyka. Dlatego Krystyna potrzebuje pomocy,Waszej pomocy,za ktora bardzo dziekuje." album zdjéc: [B]kontakt w sprawie adopcji: 697 762 908 (p. Krystyna) [/B] _____________________________ [COLOR=#333333] Od [B]27.04.2013[/B] zwierzéta pani Krysi spod Zamoscia zostajá objéte opieká [B]Fundacji KASTOR[/B].[/COLOR] [COLOR=#333333]Wszyscy, którzy chcieliby wesprzec akcjé pomocy tym zwierzétom, udostépniamy nasz numer konta. [/COLOR] [COLOR=#333333]Chcemy zaznaczyc ze kazda indywidualna wplata zostanie rozliczona wraz ze wszystkimi wydatkami - na naszej stronie internetowej w dziale "Sprawozdania" (w ogólnym rozliczeniu plus rozliczeniu indywidualnym samej Akcji) oraz oczywiscie tutaj na wydarzeniu.[/COLOR] [COLOR=#333333]Fundacja KASTOR[/COLOR] [COLOR=#333333]ul. Karlowicza 11/28 25-357 Kielce [/COLOR][COLOR=#333333]KRS: 0000397187[/COLOR] [COLOR=#333333]REGON: 122411830 [/COLOR] [COLOR=#333333]NIP: 9452164992[/COLOR] [COLOR=#ff0000][B][U]Nr konta bankowego do wplat na zakupy TYLKO fakturowe (wet, karma):[/U][/B] [/COLOR][B][COLOR=navy]PKO BP: 71 1020 2892 0000 5902 0455 7542[/COLOR][/B] [B][COLOR=navy][U]dla zagranicy:[/U][/COLOR][/B] [B][COLOR=navy]SWIFT (BIC): BPKOPLPW[/COLOR][/B] [COLOR=#333333]paypal/e-mail:[/COLOR] [COLOR=#333333][COLOR=#4444ff][email protected] [/COLOR][/COLOR] [COLOR=#333333]nasza strona internetowa:[/COLOR] [URL="http://www.fundacjakastor.org/"]www.fundacjakastor.org[/URL] [B][COLOR=#000080][COLOR=#ff0000][B][U]Nr konta bankowego do wplat na zakupy pozostale (niefakturowe, czyli zakupy zywnosciowe w supermarkecie, transport itp.):[/U][/B] [/COLOR]89 1240 2005 1111 0010 4051 4713 Anna Kamińska ul. Lipska 42b/22 22-400 Zamość [/COLOR][/B] [COLOR=#333333]z dopiskiem: [/COLOR][COLOR=navy][B]na zwierzaki p. Krysi spod Zamoscia [/B][/COLOR] [B][COLOR=#ff0000][U]Adres do wysylki darów rzeczowych: dla p. Krystyny i Jej zwierzynca: [/U][/COLOR][COLOR=navy] Krystyna Eugenia Pomarańska[/COLOR][/B][COLOR=navy] (wazne aby podac tez drugie imié, bo mieszka tam tez druga kobieta o tym samym imieniu prócz drugiego) [/COLOR][B][COLOR=navy]Zawada 181 Zamość, 22-400 Telefon dla kuriera: 697 762 908 [/COLOR][/B] [COLOR=#333333]_______________________________[/COLOR] [COLOR=#008000][B][U]Najpilniejsze potrzeby:[/U][/B] [/COLOR][COLOR=#333333]- jedzenie dla p. Krysi, psów i kotów (suche, puszki, makaron, ryz itp.) - leczenie chorych zwierzát, (sugestie gabinetu z pobytem pooperacyjnych mile widziane, moze byc z transportem) - srodki na kleszcze/robaki - srodki czystosci (najpilniejsze: proszek do prania ubran, zwykly, do kolorowych) - ubrania dla pani (uzywane sá dobre, rozmiar 40-42, wysokosc: 158cm, but rozmiar 38 ) - leki dla p. Krysi i zwierzát (po wizycie u lekarza, dla kotów najpilniejsze: Oridermyl - na nawracajáce zapalenie uszu) - wégiel na opal :( (na miejscu tona wégla kosztuje ok. 700zl za toné) [/COLOR][COLOR=#333333][COLOR=#333333]- banerek akcji (zrobiony w kilku wersjach dziéki TZ Mestudio)[/COLOR][/COLOR] [COLOR=#333333]___________________________________[/COLOR] [FONT=Calibri][COLOR=#000000][FONT=Verdana][SIZE=2][B]Liczba psów przebywajácych u p. Krysi: 9 Liczba kotów przebywajácych u p. Krysi: 9 [/B]Wydarzenie na Facebook: [URL]https://www.facebook.com/#!/events/407765929322336/[/URL] [/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=#800080][FONT=Verdana][SIZE=2][B]Wszystkim wspierajácym té akcjé DZIÉKUJEMY!!! [/B][/SIZE][/FONT][/COLOR] ________________________________ [SIZE=3]banerki podlinkowane do pobrania do sygnatury (by TZ Mestudio): [/SIZE][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/242755"][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-NFrgPZueyTc/UYDcaziBd0I/AAAAAAAANRs/9LBr3BoZRUw/s800/Obrazek1.png[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/242755"][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-n6PbgeUv59E/UYDcbDEdXFI/AAAAAAAANRs/1hctCl62zhg/s800/Obrazek2.png[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/242755"][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-NOAkzvERo0o/UYDcbLlu6LI/AAAAAAAANRs/lREbkR07gko/s800/Obrazek3.png[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/242755"][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-zCgqw959hII/UYDccUBCERI/AAAAAAAANRs/h74-rCkklUQ/s800/Obrazek4.png[/IMG][/URL] [/FONT]
-
Dyzio - czarny spanielek z łomżyńskiego schroniska czeka na dom.
emilia2280 replied to elinaa's topic in Już w nowym domu
kochany biedaczek, zapytamy pani w Jédrzejewie, moze chcialaby Dyziulka. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
emilia2280 replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='savahna']Czekam, wstawiam wodę na herbate.[/QUOTE] o, jeden tymczas Savahnie za malo, zaprasza dalej nieodpowiednich gosci ^^ Taki tymczas to zaszczyt, buu, ja bym marzyla miec tymczasy, do tego taaakie rozkoszne.