Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. [B]Bardzo prosimy o wsparcie i deklaracje na hotelik!![/B] Kolejna tragedia psów: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227879-Terier-walijski-sunia-z-6-szczeniakami-w-brudzie-i-smrodzie-czekaj%C4%85-na-pomoc[/url]! Pilne potrzebna pomoc!
  2. [quote name='Lupi']Potrzebujemy również pomocy ludzi dobrej woli - karmy, środków na odpchlenie i odrobaczenie lub funduszy na to, misek, obróżek, smyczek dla małych szczylków...[/QUOTE] Oby tylko właściciel zechciał je oddać...
  3. [quote name='Lupi']Tak SG powiedział że da "właścicielowi" czas na zrobienie porządku - ale osobiście myślę że to z innych powodów tak powiedział... [/QUOTE] Z powodów oszczędnościowych. Po co ma Gmina płacić za zabranie psów do schroniska, jeśli właściciel może posprzątać i będzie ok? Szczeniaki pójdą na giełdę, albo do Niemiec (zabiera u nas taki jeden szczeniaki i wywozi do zachodnich sąsiadów...), a reszta będzie gniła w klatkach, przecież co tydzień nie będziemy zgłaszać "bałaganu"...
  4. 4. klatka, Barry ma swój wątek: [url]www.dogomania.pl/forum/threads/228646-Barry-mix-owczarek-i-husky-Potrzebne-wsparcie-na-transport-do-DT!!-Karmę-i-weta[/url]! Pies [B]mix husky,[/B] kilkuletni, na łańcuchu, nie spuszczany. Warunki w klatce, jak u pozostałych psów... [IMG]http://img267.imageshack.us/img267/7941/p6132089.jpg[/IMG] [IMG]http://img6.imageshack.us/img6/3236/p6132086.jpg[/IMG] [IMG]http://img849.imageshack.us/img849/9118/p6132090.jpg[/IMG] a na przeciwko.... :( [IMG]http://img404.imageshack.us/img404/6124/p6041956.jpg[/IMG]
  5. 3 klatka. Dwie kilkuletnie suczki (cud, że nie mają szczeniaków! ale to tylko dlatego, że nigdy ze swojej klatki nie są wypuszczane...). Czarną suczkę jakiś czas właściciele trzymali w bloku, potem wzięli szczeniaka-sunię z postu wyżej, a tą wynieśli na działkę. Pod "budą" sunie mają wykopaną dziurę, w której prawdopodobnie spędziły zimę, bo buda to gołe deski z prześwitem... W klatce pełno piór, szczątek padłych kur i innych zwierząt, odchodów. W wiadrze, które służy im za miskę, stara, zgniła kasza z odpadkami. Woda zielona, z glonami i piórami. [IMG]http://img834.imageshack.us/img834/9444/p6041942.jpg[/IMG] [IMG]http://img205.imageshack.us/img205/2595/p6041945.jpg[/IMG] [IMG]http://img84.imageshack.us/img84/1572/p6041962.jpg[/IMG] [IMG]http://img803.imageshack.us/img803/2433/p6041964.jpg[/IMG]
  6. 2. klatka [B]Sunia w typie ratlerka z 6 szczeniakami[/B]. Sunia ok roczna, bardzo uległa. Na działce od niedawna, wcześniej właściciel trzymał ją w bloku, ale pewnie szczeniaki zaczęły wychodzić z "gniazda", sikać, śmierdzieć, więc dostała eksmisję. Klateczka maleńka, zasrana, miski puste (nawet wody brak!), szczeniaki liżą swoje odchody. edit: Szczeniaki w nowych domach :) Matka - sunia czeka w DT u [B]Lupi[/B] [IMG]http://img444.imageshack.us/img444/1535/p6041954.jpg[/IMG] [IMG]http://img838.imageshack.us/img838/3839/p6041958.jpg[/IMG] [IMG]http://img10.imageshack.us/img10/9092/p6041960.jpg[/IMG] [IMG]http://img706.imageshack.us/img706/353/p6041961.jpg[/IMG]
  7. 1. klatka-kojec [B] Terier walijski[/B], jeszcze 2 lata temu był pięknym psem, bardzo w typie rasy (może i rasowy?). Młody. Jeden wielki kołtun, nigdy nie czesany, nie obcinany. Widać, że chodzenie sprawia mu ból (przez kołtuny). W klatce mnóstwo odchodów, śmieci, miski brudne, woda brązowa. -[B] MA DOM!!![/B] [IMG]http://img442.imageshack.us/img442/7818/p6041949.jpg[/IMG] [IMG]http://img14.imageshack.us/img14/3715/p6041951.jpg[/IMG] [IMG]http://img543.imageshack.us/img543/3734/p6041947.jpg[/IMG] [IMG]http://img404.imageshack.us/img404/143/p6041952.jpg[/IMG]
  8. [B]ROZLICZENIE:[/B] wpłaty: aga_w 25 zł [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG] (konto Lupi) enigma79 - 50 zł [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG](konto Lupi) Clean - 20 zł [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG](konto Lupi) beka - 30 zł [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG](konto Lupi) _Lara - 20 zł [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG](konto Lupi) agnieszka103 - 10 zł [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG](konto Lupi) Żania - 20 zł [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG] (konto Lupi) tobciu - 34,85 zł [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG] (konto Cudak, 26.06) "cioteczka dobra dusza" - 200 zł [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG] (konto Cudak, 26.06) tobciu - 45 zł [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG] z bazarku (konto Cudak, 28.06) z miau 60 zł (stałe deklaracje dla suczek - lipiec) _________________________ wydatki: - 25 zł tabletki na odrobaczanie (10 tabletek Pratel) (11.06) - 26,20 zł krople Fiprex na pchły dla Barrego (11.06) - 45 zł wizyta u wet i leki na zatrzymanie laktacji dla Lusi ratlerkowatej suni - 26 zł odrobaczenie szczeniaków (9.06) - 35,40 zł (3 x obroże przeciw pchłom, obroża dla jednej suni i mielonka dla Barrego, 15.06) - 5,50 zł obroża parciana dla drugiej suni ([URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228678-Dwie-staruszki-jamniczki-matka-i-córka-proszą-o-STAŁE-DEKLARACJE-(brakuje-290-zł)?p=19303406#post19303406"]paragon[/URL], 27.06) - 7,60 zł szampon przeciwpchelny dla Barrego (27.06) - 50 zł szczepienia suniek (28.06) - 90 zł transport suniek do DT (30 zł dojazd do Goleniowa busem - ok 5 l ropy, 60 zł przekazałam [B]katlis[/B] na paliwo za podwiezienie ich z Goleniowa pod Białogard) - 20 zł szczepienie Barrego przeciw wściekliźnie (2.07) - 4,40 zł adresówka dla Barrego (2.07) - 14,20 zł smycz dla Barrego (z [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228617-ZOOLOGICZNY-bazarek-na-psiaki-z-Sosnowca-!-Do-5-Lipca-do-21-00-Z-A-P-R-A-S-Z-A-M-Y-!"]bazarku[/URL], z wysyłką 14,20 zł, doszła dn. 2.07) __________________________________ suma: 105,55 zł + 60 zł z miau = 165,55 zł (poszło [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228678-Dwie-staruszki-jamniczki-w-PDT-czy-mają-szansę-na-DOM"]dla starszych suniek[/URL]) + 103 zł (bazarek [B]tobciu[/B] 11.07 - konto Cudak) + 69,60 zł (bazarek [B]Cassi_ [/B]11.07 - konto Cudak) z tego wydane 18 zł na wysyłkę karmy dla suniek (lipiec, 8 kg) ____________________________ + 154,60 zł - [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228646-Mix-husky-z-łańcucha-już-w-DT-u-Myngey-)-Potrzebne-wsparcie-na-jedzonko!!!"]przelane dla Urgo[/URL]
  9. Byłyśmy dziś z [B]Lupi[/B] na "interwencji" na pewnej działce, oddalonej od zabudowań. W sumie jest 5 dorosłych psów, 6 szczeniaków od suni ratlerkowatej. Mnóstwo gołębi i kury. Brud i smród nie do opisania. Psy karmione odpadkami, zdechłymi kurami i młodymi ozdobnymi gołąbkami (których jest za dużo, więc w ramach selekcji naturalnej są dawane psom do jedzenia). Psy zaniedbane, nie wypuszczane. Wezwałyśmy SG, ale wg SG psy nie kwalifikują się odebrania. Mamy jednak nadzieję, że dobrowolnie będzie chciał oddać psy, dla których nie ma czasu i pieniędzy, by o nie zadbać. W kolejnych postach wstawię zdjęcia i opisy zwierzaków. 16.06.br Właściciel zrzekł się psów. 7 psiaków znalazło nowe domy, ratlerkowata sunia-matka szczeniaków pojechała do DT u [B]Lupi[/B]. W tym obrzydliwym miejscu zostały jeszcze 3 - najstarsze i nieadopcyjne psy (zaniedbany pies w typie husky i 2 sunie w wieku 12 i 13 lat). "[B]Właściciel" do końca czerwca likwiduje działkę i chce rozebrać wszystkie obiekty (gołębniki, kurniki, klatki-kojce). Nie wiem, co wtedy z psami... Nie ma ich gdzie zabrać![/B] [COLOR=#000000][SIZE=2] [/SIZE][/COLOR][SIZE=3][COLOR=#000000][SIZE=2]21.06.br[/SIZE][/COLOR] Jest szansa na DT dla psiaków! Pilnie szukamy [U]transportu dla Barrego (husky) do Inowrocławia[/U], do DT (potrzebna będzie również karma i fundusze na weta)! [B] [SIZE=2]stałe deklaracje dla suczek:[/SIZE][/B] [/SIZE][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/126986-Ryjonek"][B]Ryjonek[/B][/URL] 10 zł [SIZE=3] Starsze suczki również mają szansę na DT, ale potrzebne są [U]stałe deklaracje[/U] na ich utrzymanie! [/SIZE] [COLOR=#ff0000]Bazarki dla psiaków:[/COLOR] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228341-Bazarek-Zrób-zakupy-dla-Norka-i-Stepnickich-Psiaków-do-29-06-12?p=19247363#post19247363"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228341-Bazarek-Zrób-zakupy-dla-Norka-i-Stepnickich-Psiaków-do-29-06-12?p=19247363#post19247363[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228422-Cegiełki-unikalne-tapety-na-Twój-pulpit-dla-psiaków-w-wielkiej-potrzebie-do-2-07"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228422-Cegiełki-unikalne-tapety-na-Twój-pulpit-dla-psiaków-w-wielkiej-potrzebie-do-2-07[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228601-Napisz-Dogo-książkę-Bądź-współautorem!-Do-01-07-2012r"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228601-Napisz-Dogo-książkę-Bądź-współautorem!-Do-01-07-2012r[/URL]
  10. Zmieniam tytuł :( Dom z ogrodzonym podwórkiem też byłby dobrym rozwiązaniem dla niego - tylko skąd dziś taki wziąć.....
  11. [quote name='mgro']Na ten moment wszystko obsadzone. A są jakieś kolejne w potrzebie?[/QUOTE] W miejscu, z którego pochodzi ta psina: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/194692-MIA-ONka-z-%C5%82a%C5%84cucha-zaczyna-nowe-%C5%BCycie-w-swoim-domku-%29%29?p=15560226#post15560226[/url] jest w tej chwili 5 psów + jeden miot szczeniaków, warunki okropne. Mam nadzieję, że właściciel będzie chciał je oddać (przynajmniej sunię mix ratlerka ze szczeniakami), a wtedy potrzebne będą DT...
  12. Świetna wiadomość! [B]mgro[/B], nie masz więcej tymczasów dla szczeniaków...?
  13. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227813-OKAZJA!-Ciuchy-i-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-od-Clean-dla-portowych-kot%C3%B3w-%29-do-10-06[/url] zapraszam na nowy bazarek z fantami od [B]Clean[/B] :)
  14. [quote name='Clean']Cudak, sprawdz proszę czy wpłynęła moja wpłata na kociaki:-)Wpłacałam jakieś trzy tygodnie temu na konto kociej doliny:-)[/QUOTE] Dziękuję :) Na pewno wpłynęła, tylko muszę poprosić o aktualizację stanu konta i napiszę, co doszło i na czym stoimy :)
  15. 1,5 kg? :) Szybko przybrała! Trzymam kciuki za pozytywną decyzje Twoich dziadków, a jak się nie uda, to z takimi zdjęciami, jak tu wstawiałaś ma dużą szansę na dom z ogłoszeń.
  16. Żałuję, że dziś nie zrobiłam :( Na sterylki te koty wyłapiemy z [B]Lupi [/B]:loveu: i wstępnie plan jest taki, żeby po zabiegach (jak dojdą wystarczająco do siebie) wpuścić je do portu - te 3, czy 4 koty nie zrobią już wielkiej różnicy. Oswojonej kotki szkoda tam wpuszczać, bo w takim skupisku kotów (dzikich) naprawdę ciężko je leczyć i odrobaczać, a koty zarażają się wzajemnie. Jest młoda, ładnie umaszczona, fajnie jakby dostała szansę na lepsze życie... Jutro właściciel restauracji ma zgłosić w Gminie, że są potrzebne sterylki. Zanim zrobią zlecenie dla lecznicy, minie kilka dni (raczej nie ma stałej umowy) [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_neutral.gif[/IMG]
  17. Myślę, że dzieciaki, jeśli będą przesłuchane przez policję - przyznają się do tego, co zrobiły. Byłyśmy dziś z[B] Lupi[/B] rozejrzec się za pozostałymi kotami spod smażalni i pobliskiej restauracji. Niestety nie są tam mile widziane... [B]Bardzo przydałby się DT dla uroczej, młodziutkiej, biało-czarnej, oswojonej koteczki, zanim i jej ktoś zrobi krzywdę [/B]:(
  18. Transporter już zamówiony dzięki pomocy z miau :loveu:
  19. [B]Może ktoś z Was ma zbędny stary transporter? Lub wie, gdzie można go tanio kupić? [/B] Jadę dziś z moją kotka do weta, mogłabym przy okazji zabrać Wampira, żeby sprawdzić czy nie ma grzybicy (sierść wygląda nieciekawie), a nie mam do czego go zapakować :( Bardzo przydałby się dla portowych kociaków choc jeden transporter na takie "okazje".
  20. [quote name='magdola']Mgro powinna mieć, bo ja tylko pobieznie znam... A Pati dopiero wieczorem będzie dostępna...[/QUOTE] Ok. I tak jeszcze czekam na przelew ze skarbonki, zanim zamówię karmę.
  21. [B]Magdola[/B] podaj mi na PW adres do wysyłki karmy dla Norka :)
  22. [quote name='__Lara']Bardzo dobrze, że będzie miał chociaż trochę problemów....[/QUOTE] Pewnie...oby tylko w międzyczasie nie potopił pozostałych oswojonych kotów z tego samego miejsca...
  23. Mam stałą deklarację w "Kundelkowej Skarbonce", mogę poprosić o wsparcie na karmę do 100 zł - tylko potrzebuję nr konta skarbnika (mgro) i decyzji, jaka karma?
  24. [quote name='magdola']Heh, z tego co wiem to wredota próbuje startować do dużych psow. [/QUOTE] Myślę, że trzeba jak najszybciej uzbierać $$$ na kastrację, która może rozwiązać część Norkowych problemów....
  25. Już znam nazwisko sprawcy, jutro z [B]Lupi[/B] idziemy na policję. Byłam dziś w tej smażalni zapytać, kiedy to się stało, ale nie było Osoby, która mi powiedziała o kotce a reszta "zmowa milczenia". Wracając posłyszałam rozmowę dwóch chłopców w wieku ok 9-10 lat, jeden opowiadał drugiemu, jak topili kotkę "podpłynęła do drabinek, a ona kociaki jeszcze miała małe, zdechły pewnie, i jak podpłynęła to ją pod wodą przytrzymał i się utopiła". Podali nazwisko kolegi-mordercy. Pod smażalnią są jeszcze podobno 3 koty (kociaki utopionej kotki, pewnie z jesieni).
×
×
  • Create New...