-
Posts
2322 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Emiś
-
Samotny, głodny ONek na ulicach miasta.Bruno juz w swoim domu !!!
Emiś replied to bela51's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://imageshack.us/a/img38/8035/dsc4471q.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img163/9874/dsc4467m.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img593/6814/dsc4462y.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img842/4520/dsc4456m.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img40/3173/dsc4453y.jpg[/IMG] -
Samotny, głodny ONek na ulicach miasta.Bruno juz w swoim domu !!!
Emiś replied to bela51's topic in Już w nowym domu
Cudów nie ma, szaro buro i ponuro a do tego Andy (jakoś go wołać muszę) ma motorek w d... postaram się zrobić jakieś lepsze zdjęcia i będzie można podmienić wtedy z tymi. Dziś zdecydowanie tyłek mu odżył i daje popisy. Kłóci się z psami, więc nie mogę na razie puszczać go całkiem luzem, żeby móc go odciągnąć w razie czego. No i rozgadał się. Baro podoba mu się piłka, sam ją sobie podrzuca :) Kupa się poprawiła, apetyt ma. [IMG]http://imageshack.us/a/img823/3217/dsc4429i.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img708/7735/dsc4431c.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img854/1668/dsc4433p.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img547/9919/dsc4438e.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img12/9981/dsc4443.jpg[/IMG] -
[quote name='AtaO'][B]Emiś[/B] Widzę, że stawka żywieniowa nam wzrosła :(. Znowu brakuje nam kasy na opłacenie Wilczka.... Jak co miesiąc, poprosiłam o pomoc na fb:oops:[/QUOTE] AtaO, nie wzrosła, pomyłka, strasznie przepraszam, już poprawiłam. Pisałam razem Rumbę z Wilczkiem i z rozpędu policzyłam wyżywienie tak samo.
-
[quote name='AtaO'][B]Emiś[/B] Wysyłam Ci za Rumbę 150 zł ( 445 zł - 295 zł na wyjazd i konsultacje w Lublinie ). Chyba podeślę Ci na kuracje odchudzającą moją Ziutkę i rents-a. Przyjmiesz ? Ale Rumbie wychodzą już żebra :(, może wystarczy ?[/QUOTE] Dzięki bardzo za przelew. Rumba waży 23kg i utrzymuje taką wagę od czasu operacji łapy. Nie jest wychudzona, kręgosłup i miednica jej nie wystają, żebra są zarysowane, ale nie sterczą. Rumba ma problemy z kręgosłupem, ciężko jej utrzymać równowagę szczególnie w domu, na panelach czy kafelkach, musi być szczupła, żeby była w stanie się jako tako sprawnie i bez bólu poruszać. W ostatnim czasie widziało ją kilku różnych weterynarzy, żaden nie miał zastrzeżeń co do wagi. Ja wiem, że w większości przywykliśmy do widoku okrąglutkich psiaków, ale nie dla każdego psa większy rozmiar jest zdrowy. Np. u Gacka też muszę utrzymywać szczupłą sylwetkę, bo chłopak korzysta głównie z 3 łapek - u niego tak samo żebra są zarysowane i taką wagę zgodnie z zaleceniami wetów utrzymujemy od długiego czasu. Ja na prawdę nie żałuję im jedzenia, ale jeśli mają jeszcze długie lata być w jakiejś sensownej formie, to nie mogą być pulpecikami...
-
Wilczek gotowy na zimę :) [IMG]http://imageshack.us/a/img849/5808/dsc4669r.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img443/754/dsc4665u.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img268/6072/dsc4655g.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img809/4662/dsc4650p.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img208/7522/dsc4640b.jpg[/IMG]
-
Za to z Gackiem się uwielbiają [IMG]http://imageshack.us/a/img37/7563/dsc4433s.jpg[/IMG] "Co ty robisz?" [IMG]http://imageshack.us/a/img850/3346/dsc4481.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img543/8250/dsc4488i.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img545/8963/dsc4495t.jpg[/IMG] Rozliczenie listopad hotel 200zł wyżywienie 30 x 3zł = 90zł transport 90zł weterynarz 65zł = 445zł
-
Rumba szaleje z innymi psami. Czasem ma głupie pomysły, szczególnie w kontaktach z Maćkiem i z Raszką (działa to w obie strony, więc gagatków trza mieć na oku). I jakby trochę mniej jęczy :D Czy widzicie podobieństwo? :P [IMG]http://imageshack.us/a/img826/1282/dsc4400.jpg[/IMG] [IMG]http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2011/11/3534ad18c0d1f51a593064b06c2a9a03.jpg?1321961556[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img210/5642/dsc4457m.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img594/6599/dsc4461l.jpg[/IMG] Zdjęcie z Raszką pt "Czy my jesteśmy tu za karę" :) [IMG]http://imageshack.us/a/img854/5617/dsc4436t.jpg[/IMG]
-
Piękny,wyszkolony ON...Marko pojecha do swojego domu!!! :)
Emiś replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
Końcowe rozliczenie Marco hotel 30 x 10zł = 300zł wyżywienie 30 x 4zł = 120zł transport 60km x 0,4zł = 24zł kastracja 250zł rtg 60zł = 754zł -
Bayer za Tęczowym Mostem, żegnaj kochany psiaku
Emiś replied to abra64's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Rozliczenie końcowe Bayerka hotel 19 x 10zł = 190zł wyżywienie 19 x 3zł = 57zł transport 30km x 0,4zł = 12zł weterynarz (badania krwi, leki, eutanazja, kremacja) 328zł = 647zł -
NIEWIDOMY Feliks MA DOM STAŁY ! Dziękujemy za pomoc !
Emiś replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
O Feliksie można by pisać długo i wciąż w samych superlatywach :) Jest po prostu psem idealnym. Nada się i do bloku i do domku, i jako jedynak i jako kompan dla innego psa lub kota. Nie wiem jedynie jak z dziećmi, ale sądzę, że jeśli nie będzie natarczywe, to i z nim mógłby mieszkać. "Stary, masz coś na zębach!" :) [IMG]http://imageshack.us/a/img4/623/dsc4449cl.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img203/7888/dsc4451g.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img803/3556/dsc4442.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img442/5889/dsc4446a.jpg[/IMG] Rozliczenie listopad hotel 10 x 10zł = 100zł wyżywienie 10 x 2zł = 20zł transport 255km x 0,4zł = 102zł opieka wet. 187zł = 409zł -
Kłapacz gotowy na mrozy :) [IMG]http://imageshack.us/a/img703/8185/dsc4675z.jpg[/IMG] Rozliczenie za listopad hotel 30 x 10zł = 300zł wyżywienie 30 x 3zł = 90zł = 390zł
- 1180 replies
-
- do adopcji
- owczarek niemiecki
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Piękny,wyszkolony ON...Marko pojecha do swojego domu!!! :)
Emiś replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
Eh, pojechał no. Smutno trochu :( Jak zawsze, gdy się "oddaje" jakiegoś zwierza. Rodzina Marko zapowiada się super :) Szczęścia, psiaku! -
Samotny, głodny ONek na ulicach miasta.Bruno juz w swoim domu !!!
Emiś replied to bela51's topic in Już w nowym domu
Uff, Marco pojechał., psy ogarnięte, to teraz mogę zdawać relację :) Podróż po psiurka usłana była stertą komplikacji wszelakich (łącznie z wyjechaniem na trasę do Krakowa i przebijanie się przez centrum remontowanego Bytomia) przez co dziewczyny chyba co najmniej kataru dostaną - wybaczcie! :( Na pocieszenie powiem Wam, że sama w domu byłam dopiero o 18 - korki, a potem wizyta w lecznicy i jeszcze trochę korków... Piesek roboczo nazwany Andy to faktycznie wół pociągowy jakich mało. Do auta się pcha niesamowicie, do każdego by wsiadł. Przejście przez parking to wyzwanie. W samochodzie jechał super - rozłożył się na tylnej kanapie i nie cudował - nie kręcił się, nie kwiczał - idealny kompan podróży. Wizyta u Weta wykazała: Pies, samiec pełnojajeczny, ok. 4-5 lat. Waga 27kg (sporo za mało). Skóra w bardzo kiepskim stanie, mnóstwo łupieżu. Pobrane zeskrobiny. Dostał kwasy omega 3 i 6, na poprawienie kondycji skóry i sierści. Byłyby zalecone kąpiele lecznicze, ale ze względu na pogodę nie mogę ich robić u siebie. Byłaby możliwość kąpania w lecznicy, dowiem się o koszty. Na grzbiecie zgrubienie wielkości orzecha włoskiego, do usunięcia przy okazji kastracji. Uszy trochę przybrudzone, ale bez jakichś niepokojących wydzielin. Stan zapalny siusiaka, konieczne płukanie i smarowanie maścią. Kontynuacja antybiotyku rozpoczętego w schronisku. Za wizytę wyszło 60zł (antybiotyk na 8 dni, witaminy na 14 dni, maść i zeskrobiny, kochana Pani Wet nie policzyła za wizytę). Apetyt Andy ma konkretny, wczoraj kupę zrobił bardzo brzydką - prawie woda, dziś jeszcze nie robił. Na teren na razie jest wypuszczany z linką, bo kombinuje pod furtką. Na zawołanie na razie za bardzo nie przychodzi, ogólnie jest rozkojarzony i trochę szczekliwy. Z psami obwąchiwał się tylko przez kojec, nie wykazywał agresji. Aparat mi się rozładował, wsadziłam już do ładowarki, ale nie wiem, czy zdążę dziś zrobić jeszcze zdjęcia. Na dniach na pewno cyknę i wstawię. -
Samotny, głodny ONek na ulicach miasta.Bruno juz w swoim domu !!!
Emiś replied to bela51's topic in Już w nowym domu
Martika, to bardzo ekologiczne, taka własna produkcja :P Rozmawiałyśmy z Bela51, jesteśmy umówione w schronisku po 14. -
Piękny,wyszkolony ON...Marko pojecha do swojego domu!!! :)
Emiś replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Avilia']Patrząc na zdjęcia mam wrażenie, że zmieniły się oczy Marko...są jakby weselsze? Nie macie takiego wrażenia? :)[/QUOTE] No właśnie byłam ciekawa, czy ktoś zauważy różnicę :) -
Piękny,wyszkolony ON...Marko pojecha do swojego domu!!! :)
Emiś replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
już wrzuciłam :) -
Piękny,wyszkolony ON...Marko pojecha do swojego domu!!! :)
Emiś replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://imageshack.us/a/img40/2702/dsc4540ed.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img62/9033/dsc4536g.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img687/9133/dsc4531b.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img577/7633/dsc4529n.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img96/9107/dsc4525ft.jpg[/IMG] -
[quote name='bakusiowa']Ma u mnie ogłoszenie na tablicy. Wiele razy było wyrózniane. Miał tez na gumtree , teraz wygasło. Na tablicy na chwilę obecną [B]3447 wejść[/B]. Kontakt do Lobarii. Prosze wejść w link i zobaczyć. [URL]http://tablica.pl/oferta/uroczy-mlody-wilczek-o-oryginalnym-umaszczeniu-IDViR7.html[/URL][/QUOTE] Bakusiowa, a czy możesz wymienić mu zdjęcia? Ma parę fajnych, bardziej przykuwających wzrok, może to by pomogło...
-
Samotny, głodny ONek na ulicach miasta.Bruno juz w swoim domu !!!
Emiś replied to bela51's topic in Już w nowym domu
Hmm, kurcze, trochę późno. Co Ty na to, żebym podjechała w takim razie na powiedzmy 14:30, może te parę minut wcześniej nie będą robić problemów i ekspresowo bym go przewiozła. Przesunę troszkę swoje popołudniowe plany, ale musiało by to sprawnie pójść. -
Samotny, głodny ONek na ulicach miasta.Bruno juz w swoim domu !!!
Emiś replied to bela51's topic in Już w nowym domu
Bela, a o której mogłabyś być najwcześniej tego 30 w schronisku? -
Bayer za Tęczowym Mostem, żegnaj kochany psiaku
Emiś replied to abra64's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Na koniec miesiąca odbiorę zbiorczą fakturę z lecznicy i rozliczę Bayerka :( Czy ktoś z deklarowiczów chciałby przenieść swoją deklarację na innego sosnowieckiego biedaka, który trafił do mnie na hotel? http://www.dogomania.pl/forum/threads/235455 -
Piękny,wyszkolony ON...Marko pojecha do swojego domu!!! :)
Emiś replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
[quote name='DONnka']Trzymamy kciuki z całych sił :thumbs: Już się nie mogę doczekać, żeby życzyć Marko: SZCZĘŚLIWEJ DROGI !!! [B]Avilia[/B], kiedy Państwo przyjeżdżają do Polski po Marko ? I jak wygląda teraz jego ogon ? Zagojony ? [B]Emiś[/B], czy możemy jeszcze liczyć na jakieś aktualne fotki przystojniaka ?[/QUOTE] Jakby na Twe życzenie foty dziś nacykałam :) Ale, że robiłam wszystkim psiakom i walnęłam ich równiutkie 300, to chwilę potrwa, nim przebiorę i obrobię. Foty ogona też są, to sami ocenicie, ale jest już mocniej porośnięty. Dziś zdjęłam mu kołnierz po kastracji, mam nadzieję, że nie zabierze się ponownie za żarcie go. -
NIEWIDOMY Feliks MA DOM STAŁY ! Dziękujemy za pomoc !
Emiś replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
Byliśmy wczoraj na kontroli rany. Tak Feliks radzi sobie na kompletnie nieznanym terenie :) [url]http://www.youtube.com/watch?v=f9x3gtr1_hU&feature=youtu.be[/url] Rana ładnie się goi. Dostał dodatkowo tabletki stymulujące odporność, bo zaczyna pokasływać :/