-
Posts
3431 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mrs.ka
-
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
[quote name='andzia69']chociaż u ciebie dobre wiadomości:):)[/QUOTE] staram się jak mogę ,chociaż to kropla w morzu potrzeb u nas w Starach. zmarła kobieta ,która miała pod opieką 10 bezdomnych psów,niestety niewykastrowane,niewysterylizowane,nigdy nigdzie nie ogłaszane:-( nie mam pojęcia czy będę w stanie jakoś pomóc ale zobaczymy Po za tym od piątku jest u mnie trójłapek Rubiś:loveu: Jest teraz moim "oczkiem w głowie" ,nie będę się tutaj rozpisywała bo założę mu osobny wątek Na pewno zostanie u mnie tak długo ,aż zrozumie ,że nie jest już bezdomny i że człowiekowi też można zaufać [URL=http://img718.imageshack.us/i/kopianowy034.jpg/][IMG]http://img718.imageshack.us/img718/6751/kopianowy034.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img517.imageshack.us/i/kopianowy035.jpg/][IMG]http://img517.imageshack.us/img517/9620/kopianowy035.jpg[/IMG][/URL] -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
[B][U]MASZA[/U][/B] w czwartek miała sterylizacje,wszystko jest w porządku ale najważniejsze ,że jest w[B] nowym domku:multi:[/B]. Jest jeszcze trochę wystraszona i boi się wchodzić do domu ale to biedactwo pewnie całe swoje życie była przez ludzi źle traktowana więc trudno jej nabrać zaufania. U mnie też długo trwało zanim się dała pogłaskać.Ale ludzie już mieli niejednego psa ze schroniska także na pewno sobie poradzą. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mrs.ka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
no tak jest ale mnie głównie denerwuję najbardziej to,że nawet te przepisy chroniące zwierzęta ,które są (mimo,że nie doskonałe) to i tak są niesankcyjne,nie ma egzekucji więc każdemu koło dupy lata czy łamie prawo(ustawa o ochronie zwierząt) Straż miejska czy policja jedyne co może wyegzekwować to mandat za kupkę pieska,paranoja. Jak ja wzywam policję kiedy mam interwencje to oni sie mnie zazwyczaj pytają co mają robić i mimo ewidentnego łamania prawa jeszcze nigdy nie byłam świadkiem ukarania mandatem ,bo nie ma to odpowiednich przepisów sankcyjnych. A tak jak już wcześniej pisałam,jeżeli ludzie nie mają poczucia winy robiąc krzywdę zwierzęciu niech maja chociaż poczucie kary ,którą poniosą za swoje czyne i będą potraktowani jak przestępcy. -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewab']Ciotki prośba o zwrócenie uwagi. W rejonie ulicy Iłżeckiej zaginął bokser pręgowany. Pies jest drobnej postury, ma kopiowany ogon i naturalne uszy. Na szyi miał obróżkę. Wiek ok. 5-6 lat. Umaszczenie podobne do boksera z mojego podpisu (no może odrobinę ciemniejszy). Gdybyście miały jakiej info, proszę o kontakt na mnie. 600 047392.[/QUOTE] [URL="http://img180.imageshack.us/i/18al.jpg/"][IMG]http://img180.imageshack.us/img180/2056/18al.jpg[/IMG][/URL] uciekinier Borys,zlokalizowany,odnaleziony i już oddany właścicielce :multi::) było trochę śmiesznie bo ja czasami już jestem tak zakręcona jeśli chodzi o psy ,że pomyliłam imiona i myślałam ,że jak bokser to też na pewno Ali :) i byłam bardzo zmartwiona,że nie reaguje na to imię:evil_lol: -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
najpierw wieści od Kairy jej oczka się goją(może nie za ładnie to wygląda ale jest ok) w poniedziałek będzie miała zdjęte szwy [URL=http://img185.imageshack.us/i/kaira171.jpg/][IMG]http://img185.imageshack.us/img185/9830/kaira171.jpg[/IMG][/URL] a to fotki z nowego domku [URL=http://img220.imageshack.us/i/kaira173.jpg/][IMG]http://img220.imageshack.us/img220/981/kaira173.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img691.imageshack.us/i/kaira174.jpg/][IMG]http://img691.imageshack.us/img691/7853/kaira174.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img90.imageshack.us/i/kaira175.jpg/][IMG]http://img90.imageshack.us/img90/3200/kaira175.jpg[/IMG][/URL] bardzo dobrze się tam zaklimatyzowała ,a na pewno bardzo polubiła swoją nową opiekunkę, do tego stopnia ,że jak odjeżdżałam to owszem poszła za mną parę kroków ,spojrzała machając ogonem jakby mówiła mi "no to cześć ,bardzo Cię lubię ale ja tutaj zostaję" i wróciła z radością do swojej Pani. Dla mnie to wystarczy :) spotkamy się jeszcze na zdjęciu szwów,bo przyjadą dziewczyny do Starach. do naszego weta i chyba sterylkę też tutaj zrobimy -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mrs.ka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
przerażające jest to,że co do okrucieństwa zadawanego drubiemu osobnikowi(nie ważne czy to człowiek czy zwierze) to ludzkość zawsze będzie nie do pokonania! i tak sobie myślałam,że do pewnych jednostek nigdy nie dotrze świadomość,że każda istota odczuwa ból i cierpienie, jest to dość prymitywne myślenie ,dla tego w takich wypadkach mógłby zadziałać jedynie strach czyli konkretnie lęk przed karą. Dlatego dziwię się ,że obrońcy praw zwierząt działający w lobby i mogących cokolwiek zmienić,tak mały nacisk kładą na zaostrzenie kar oraz efektywność przestrzegania obecnej ustawy o ochronie zwierząt. Powiem krótko tak, dajcie mi narzędzie ,a go użyję ,narazie to nie bardzo mam czym walczyć(no,chyba ,że prywatnie skopię komuś tyłek bo się znęca nad zwierzakiem:angryy: co w moim przypadku akurat nie jest czystą teorią:evil_lol: -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
Jasiu już rozpoczął wiosenny trenning :) [URL=http://img716.imageshack.us/i/nowy014.jpg/][IMG]http://img716.imageshack.us/img716/1738/nowy014.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img230.imageshack.us/i/nowy016.jpg/][IMG]http://img230.imageshack.us/img230/6427/nowy016.jpg[/IMG][/URL] -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
[quote name='andzia69']magluj, magluj będzie na zaś:p Mrs.ka - a jak ci wsiowi ludkowie wołali na matkę?[/QUOTE] nie wiem,przy mnie chyba wogóle nie używali imienia ale coś jej wymyślę teraz nie mam czasu ,wyślę Ci zaraz foty na pw ale w innej sprawie -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
chyba powariowałyście na wiosne :boom: mojego Jasia nie oddałabym nikomu !!! mój syn mówi do niego "braciszku":p po za tym też dobre wieści:multi: Kaira ma już dom ,nie pisałam bo jeździłam tam dwa dni pod rząd obserwować (wiem świr jestem) ale chociaż jestem pewna ,że jest wszystko w porzo:roll: Także po swiętach możemy zabrać sie za mamusię,wcześniej nie dam rady. Ale i tak bardzo,bardzo dziękuję za gotowość pomocy dla Kairy. :loveu: -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
andzia69 ja mam 500km do przejechania ! a Ty mnie jeszcze chcesz gdzieś posyłać po drodze! wiesz jak się będę spieszyła do moich zwierzaków,Jasiu to się chyba zapłacze jeszcze nigdy go nie zostawiłam na tak długo :) -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
dobra,czekamy na newsy -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
[quote name='furciaczek']No wlasnie, mam DT dla CC ale nie mam CC zadnego. Z tym ze DT nie ma mega doswiadczenia, jest to mieszkanie w bloku wiec tez nie kazdego moge tam poslac.[/QUOTE] to może Kaire tam posłać,nie dla tego,że się chce jej pozbyć ale ja naprawdę mam mało czasu tylko dla niej ,a z nią trzeba trochę popracować i przyzwyczjać do "cywilizowanych" warunków, u mnie tylko podwórko i las :) -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
ewab-kiedy on zginął ,bo cholerka chyba w piątek "cóś takiego" widziałam !!! ale oczywiście będę wypatrywać bo kilka razy dziennie jeżdżę Iłżecką andzia69 -kilka postów w dół napisałam jaka jest sytuacja matki,ja sama nie dam rady tego wziąść na siebie w najbliższym czasie bo mam sterylke Maszy i transport Rubina (osobisty) w tym tygodniu -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
no to wielkie dzięki :) a teraz opis Kairy: sunia bardzo spontaniczna,zrobi wszystko ,zeby być tą pierwszą i...jedną przy człowieku. Po za tym jest ugodowo nastawiona do psów i suk (u mnie 4 suki i 3 psy różnej wielkości i usposobienia) generalnie chce się bawić,bo jest najmłodsza ale kompletnie nie ma respektu do hierarhii i swoje potrzeby stawia ponad wszstko. Starego dobermana wywaliła z łóżka bo ona chciała też tam spać,a dziecinne łóżko z ikei nie wytrzymało tego tłoku bo Masza też tam spała z Braxem,w rezultacie boki się rozleciały ,a Brax obrażony poszedł do stodoły. Buda też się jej spodobała i takie wariacje tam urządzała zwłaszcza z Maszką,że się bałam,e też się rozleci. Ale np. potrafi jeść z jednej miski bez warczenia. O dziwo jest poztywnie nastawiona również do mojego Jasia(sarna) i do kozy. Niestety jej dobroć się kończy kiedy ja jestem w pobliżu i ktokolwiek chce się zbliżyć,startuje wtedy z zębami i to na poważnie. Skarcona na chwilę się uspakaja i za chwile to samo. Generalnie bardzo boi się krzyku,a gdy się nachylam nad nią to się rozpłaszcza na ziemi ze strachu. Na spacerze chyba nigdy nie była bo jak ją zabrałam po za mój ogrodzony teren to przestrzeń ją przerażała i też się rozpłąszczała na ziemi. Ale dzięki temu chodzi grzecznie przy nodze ,nie oddala się ,reaguje na przywołanie.Nie wiem jak reagowałaby na obce psy lub człowieka napotkane na spacerze bo takowych nie spotkaliśmy. (jednak dobrze wybrałam sobie lokalizację:) narazie tyle obserwacji. -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
[quote name='furciaczek']Trzeba mi wiecej zdiec mamuski corsiakowatej, sa pierwsi wstepnie zainteresowani :)[/QUOTE] więcej zdjęć nie mam ,a narazie się tam nie wybieram ,to jest za Nową Słupią. Matka tam pozostała,bo po pierwsze nie mieliśmy gdzie jej zabrać,po drugie właściciele bez problemu oddali Kaire,natomiast co do dużej suki chcieli ją zostawić ,zgodzili się wysterylizować. Na pewno trzeba tam jechać jeszcze raz i konkretnie się rozmówić ale ja naprawdę nie mam możliwości i dużego pola działania,nie dam rady więcej teraz zrobić . Jestem bardzo wdzięczna za dotychczasową pomoc ale jak macie jeszcze jakiś pomysł jak rozwiązać problem z matką corsiakową to by było super. -
[quote name='gagata']No to Ci nie zazdroszczę....Wiem, jaka to ciężka praca...[/QUOTE] nikt nie mi nie obiecał,że będzie lekko także nie ma się co rozczulać tylko trzeba działać :) a i tak uważam ,ze dla mnie to najwspanialsze zajęcie i ogromna satysfakcja kiedy choćby jeden z miliona jest uratowany Całego świata nie zmienię ale świat tego jednego psiaka mogę :)
-
Piękny pituś red nose - "odrzut" po walkach?W SWOIM NOWYM DOMKU!!!
mrs.ka replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
ja też wymiękłam jak te foty zobaczyłam :) ale swoją drogą to wyobrażam sobie jaki jest zrozpaczony tymi wszystkimi "niedogodnościami" spowodowanymi wypadkiem i leczeniem. Chociaż pewnie i tak już sobie wykombinował ,że pomimo cierpienia to w tej sytuacji może wyłudzić pieszczoty i miziania bez limitu więc jeśli któraś z jego szarych komórek się odnalazła to znalazł sens takiego stanu rzeczy. Powodzenia Ruffi :) -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
c.d. [URL=http://img694.imageshack.us/i/dscn3584s.jpg/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/3394/dscn3584s.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img684.imageshack.us/i/dscn3585y.jpg/][IMG]http://img684.imageshack.us/img684/5094/dscn3585y.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img291.imageshack.us/i/dscn3586.jpg/][IMG]http://img291.imageshack.us/img291/2581/dscn3586.jpg[/IMG][/URL] -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
fotki już wstawiam,nie są rewelacyjne gdyż robione wtedy kiedy kazałam wypuścić suki z klatek (bo kojce to na pewno nie były) i one tak szalały z radości,że nawet mój szybki aparat nie nadążył je wyłapać :) to jest matka,ok.dwuletnia [URL=http://img21.imageshack.us/i/dscn3582t.jpg/][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/8059/dscn3582t.jpg[/IMG][/URL] tutaj już wypuszczone obie [URL="http://img705.imageshack.us/i/dscn3583.jpg/"][IMG]http://img705.imageshack.us/img705/8873/dscn3583.jpg[/IMG][/URL] -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
dzięki,dzięki spróbuję wyjaśnić sytuację,jak zwykle beznadziejną facet z radia Kielce,który zgłosił,że konieczna jest interwencja ,wyraził też gotowośc adopcji suki-szczeniaka czyli Kairy. Kiedy Kaira już była u mnie i czekała na zabieg pozwoliłam sobie na dokładniejsze prześwietlenie jego zamiarów i ...tutaj zwliło mnie z nóg. Ten człowiek chciał psa dla swoich rodziców czyli osób koło 60-tki,w dodatku bez ich wiedzy ,a co najgorsze nie mających kompletnie pojęcia o prowadzeniu psa tego typu. Nie muszę chyba pisać,że uznałam to za fatalny pomysł ale stwierdziłam,że ewentualnie może tam jechać na tymczas po zabiegu bo umnie tak jakby nie ma za dobrych warunków(8 psów,saren i koza) tym bardziej,że Kaira jest chorobliwie zazdrosna o mnie. Niestety dzień po zabiegu facet zadzwonił,że ktoś mu tam umarł i w tej sytuacji nie może się zajmować sprawami psa i jej nie odbierze ! Chyba się domyślacie co odemnie usłyszał ! Następny DOOOPEK! I tym sposobem Kaira nadal szuka DS -
ja naprawdę wiem co to znaczy odpowiedzialność,doceniam "czujność" dogomaniaków bo między innymi po to ten portal istnieje i cieszę się,że wszyscy zdajemy sobię sprawę ,że dobro psa jest najważniejsze. Niestety realia są przerażające i czasami jest naprawdę trudno podjąć decyzję ,sytuacja wymaga natychmiastowego działania ,a alternatywy jakby brak.
-
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
andzia,dlaczego te zdjęcia mi tak ucina??? -
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
[quote name='andzia69']ja poproszę zdjęcia suni corsiakowej;) i zapraszam na bazarek dla kieleckich bid: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/181847-Figurkowo-pluszakowy-na-Kielce-I-cos-jeszcze-Do-1-04-10-ZAPRASZAM[/URL][/QUOTE] :oops:aż mi wstyd,że musisz się dopominać sunia ma na imię Kaira(ok.6-8 miesięcy),faktycznie matka w typie CaneCorso,ojciec NN;). Kaira jest już po operacji powiek i ma się świetnie, jest strasznie zaborcza tzn.uwielbia wpychać się na kolana po czym nie dopuszcza żadnego stworzenia do mnie ,i to tak całkiem serio.Wymaga mnóstwooo pracy i doświadczonego właściciela. Po za tym jest ciudo:loveu: Kaira jeszcze przed operacją [URL="http://img3.imageshack.us/i/kaira036.jpg/"][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/3733/kaira036.jpg[/IMG][/URL] jak widać z Maszką nawet z jednej miski jedzą [URL="http://img217.imageshack.us/i/kaira041.jpg/"][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/6658/kaira041.jpg[/IMG][/URL] słodziak,nie? [URL="http://img696.imageshack.us/i/kaira050.jpg/"][IMG]http://img696.imageshack.us/img696/166/kaira050.jpg[/IMG][/URL] tak sobie teren kontroluję [URL="http://img691.imageshack.us/i/kaira070.jpg/"][IMG]http://img691.imageshack.us/img691/4368/kaira070.jpg[/IMG][/URL] :loveu: -
"ten pies" czyli Rubin doskonale wiem gdzie jest i pod czyją opieką,decyzja o adopcji zapadła i nic się w tym temacie nie zmieniło,ponieważ osobiście chcę go zawieść na miejsce jest to kwestia ok.2 tygodni,kiedy będę miała czas. Powiem tak,psy mogą być wszędzie otrute,gdyż zawsze znajdzie sie taki ,któremu przeszkadzają. Ja żeby chronić swoje zwierzęta musiałam zatrudnić Agencje Ochrony gdyż prymitywy z mojej wsi jakby mogły to by już dawno to zrobiły.Ale nie każdego na to stać i trzeba być poprostu bardzo czujnym ,sprawdzać często teren i najlepiej nie zostawiać psów na zewnątrz podczas nieobecności,a i tak nie ma gwarancji ,że będą bezpieczne.
-
STARACHOWICE-bezdomne,porzucone,niechciane,potrzebujące pomocy i domów
mrs.ka replied to mrs.ka's topic in Już w nowym domu
mnie dwa dni Dogo nie chodziło dobrze ,że chociaż Wet-siostra podnosi od czasu do czasu:)