Jump to content
Dogomania

pepsicola

Members
  • Posts

    825
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by pepsicola

  1. [quote name='piper87']Problemy z mózgiem u tej rasy pojawiają się w przypadku tych samych genów tzn jeżeli matka z synem. A on jest od różnych rodziców w sensie genetycznym. Poza tym ta choroba nie przejawia się u młodych psów, a on ma 1,5 roku. [/QUOTE] Oba zdania nie są prawdziwe. SM występuje nie tylko u cavalierów z inbredu, ale także u psów po rodzicach ze sobą nie spokrewnionych, kwestia pechowego rozłożenia genów recesywnych. Po drugie SM rzadziej występuje u psów młodych, ale się zdarza, nie można powiedzieć, ze nie występuje. Jednak ja bym nie tłumaczyła agresji tą chorobą, bo nie ma między nimi związku. [quote name='piper87'] Z tego co wiem jego matka była dość temperamentna, posiada rodowód, ale nie chciała brać udziału w wystawach. Jego matkę postrzegałam jako na prawdę inteligentną suczkę, nie była taka łatwowierna jak pozostałe.[/QUOTE] A wiesz dlaczego matka nie chciała brać u działu w wystawach? Może była zbyt agresywna, a może zbyt lękliwa? Obie te cechy są niedopuszczalne u cavalierów. Poza tym piszesz, że matka nie była tak łatwowierna jak pozostałe cavaliery, a właśnie ta jak to nazwałeś "łatwowierność" jest cechą charakterystyczną rasy, tylko ja bym to nazwała nieskończoną miłością i zaufaniem wobec człowieka. Niestety nie umiem Ci polecić niczego innego niż kontaktu ze szkoleniowcem czy behawiorystą. Obawiam się, że agresja będzie się pogłębiać i nie wiem czy masz wystarczające doświadczenie i umiejętności żeby sobie z nią poradzić. Życzę żeby się udało cokolwiek zdecydujesz.
  2. [quote name='piper87']Słuchajcie napisałam z konkretnym problemem, potępianie mojego psa, i jego braku rodowodu nie jest dla mnie w żadnym stopniu pomocne, bo nie o tym jest ten temat. Poza tym wyczytałam w internecie, że mój nie jest pierwszym agresywnym psem z Cavalierów, wręcz pisano o agresji u championów, więc uważam, że to nie ma znaczenia. [/QUOTE] Podaj mi proszę, które to Championy wśród cavalierów są agresywne. Cavalier to jedna z najbardziej łagodnych, pozbawionych agresji ras. Znam ich całą masę i wszystkie są łagodne. Ja kupiłam cavaliera własnie po to żeby mieć pewność, że będzie to piesek łagodny, nadający się do dogoterapii. Nie szerz więc informacji, które są niezgodne z prawdą. Na pewno nawet wśród cavalierów mogą zdarzyć się agresywne, ale są to wyjątki zdarzające się bardzo rzadko. I tak, to czy pies będzie miał charakter typowy dla rasy, zależy od tego czy ma rodowód czy nie. W przypadku takiego bez rodowodu niczego nie możesz być pewny. I żeby było jasne ja nie potępiam Twojego psa, mam nadzieję, że uda się zwalczyć Ci jego problemy z agresją, ale sprzeciwiam się twierdzeniu, że jest on "typowym okazem jak dla rasy". Nie jest, bo jest psem w typie rasy i co więcej okazuje agresję, a to typowe dla rasy w żadnym wypadku nie jest. Raz jeszcze polecam dobre szkolenie pod okiem doświadczonego szkoleniowca lub wizytę u behawiorysty.
  3. Agresja u cavalierów to ogromna rzadkość, ale tu nie mamy do czynienia z cavalierem ale z psem w typie rasy. Skoro podjęłaś takie ryzyko kupując u pseudohodowcy nie dziw się teraz, że pies nie przypomina charakterem cavaliera, jedyne co Ci mogę polecić to praca pod okiem dobrego szkoleniowca, jeszcze teraz kiedy to są początki problemu, może uda się zapanować nad sytuacją. Ale nie oczekuj charakteru cavaliera, u psa, który cavaliera jedynie przypomina.
  4. Bianko, pieniążki ode mnie poszły, przelałam ile mogłam, żałuję, że nie mogłam więcej, trzymam kciuki za koteczki
  5. uff, to mnie uspokoiłaś, bo właśnie do Łodzi jadę
  6. po tym jak w końcu odzyskałam głos, muszę powiedzieć-cudowne!!! nadal proszę żeby jakaś cioteczka podała mi nr konta, na który można wpłacić pieniądze na rzecz kotków, wiele nie mogę ale coś wyskrobię
  7. a gdzie jest tak strasznie? w Łodzi?
  8. ok, szukam w takim razie innych potrzebujących i trzymam mocno kciuki za Twoje kotki, a mogę prosić na priv numer konta?
  9. [quote name='BIANKA1']Póki są w stanie zawieszenia pomiędzy niebem a ziemią , to raczej nie . Jak już będą same jadły , to do popicia może być . Przez pierwsze miesiące daje się wodę , i mleczko , ale nie krowie z kartonu , bo wywołuje biegunkę . Ten co widział na jedno oczko , już ma oba szeroko otwarte . Jeden z pępkowców tez już otwiera oczka . Białe podwozie nadrabia niejedzenie i je co godzinę . 2 podrostki ani myślą same jeść . Pakują mi się na kolana , i przeganiaja się nawzajem od smoka . Troche to komiczne , jak jeden drugiego odpycha łapkami . Ta sierotka bura , to już ledwie się rusza .Dostaje wlewki z glukozy zmieszanej z duphalayte . antybiotyk , steryd i przeciwzapalny co drugi dzień . Karmiony na siłę po kilka kropli i nadziewany pasta calo-pet .Dostaje też lek na podniesienie odporności i już zostaje sie jedynie modlić , bo więcej nie da sie dać .[/QUOTE] tylko to jest problem, że mleko jest ważne tylko do końca czerwca więc na później raczej nie może być, w takim razie, myślę, że znajdę może kogoś kto potrzebuje mleka dla psiaków lub kotków na teraz, żeby się nie przeterminowało, no chyba, ze jednak byś chciała to jutro wyślę, napisz proszę konkretnie czy tak czy nie
  10. Bianko, moja przyjaciółka ma mleko po swoim miocie, ważne do czerwca 2010, tylko, że ono jest dla szczeniąt, może być? nazywa się Canmilk
  11. ja zakraplam co 3 tygodnie, myślę, że to nie zaszkodzi, przynajmniej mój wet tak twierdzi
  12. a ja ostatnio gustuje w smyczach i szelkach Amiplay, nie dość, że ładne to jeszcze super trwałe
  13. ja jestem z Bydgoszczy więc płacę przy odbiorze osobistym, rzeczywiście przy ostatnim zamówieniu miałam problem z kontaktem przez kilka dni ale jak już wszystko było gotowe to pan zadzwonil i wszystko odebrałam, mam nadzieję, że u Ciebie też się wszystko skończy dobrze
  14. wielokrotnie robiłam u nich zakupy i nigdy nie miałam kłopotów więc jestem bardzo zdziwiona
  15. [quote name='Angie_']Akurat Plush Puppy są dostępne w Polsce np tu: [url]http://www.plushpuppy.pl/[/url] Jestem bardzo ciekawa opinii innych ;)[/QUOTE] o widzisz, a jak kupowałam pół roku temu Christensena to jeszcze chyba tego sklepu nie było, bo szukałam PP i nie znalazłam, w takim razie spróbuję następnym razem
  16. też słyszałam bardzo dobre opinie ale nie mogę ich zweryfikować, bo nie znalazłam tych kosmetyków nigdzie w Polsce więc jedziemy na Chrisie Christensenie White on white
  17. [quote name='jiiuk']jaka jest roznica miedzy najtanszym a drozszym srodkiem przeciwkleszczowym na rynki, 5-10zl za pipete, srednio w roku zuzywamy takiego srodka dla psa 3-5 sztuk, czyli jest to roznica max50zl w ujeciu 12miesiecy, to 6zl wiecej miesiecznie, nie mowcie ze majac psa i troszczac sie o niego mialby oszczedzac na jakis podejrzanie tanich srodkach ochronnych zamiast zaiwestowac w cos markowego[/QUOTE] Sabunol jest równie markowy :P jak advantix, którego obecnie używam, a różnica w cenie wielka, za to substancja właściwie ta sama, więc nie rozumiem Twojego oburzenia
  18. a przesyłka ile wychodzi za 1-2 szt?
  19. mam pytanie, czy wstęp na zawody jako widz 2 maja czyli wtedy kiedy nie ma wystawy jest płatny i jeśli tak to ile?
  20. Kupię frisbee CS pup lub Hero Pup 160 lub Softflite używane ale w dobrym stanie
  21. Kupię frisbee CS pup lub Hero Pup 160 lub Softflite używane ale w dobrym stanie
  22. [quote name='Jami']Cześć ;) Szukam CS pup lub Hero Pup 160 używanego (ale nie zniszczonego strasznie) na początki nauki :) Koleżanka nie ma na razie kasy, a chce zacząć trening tak więc jakby co to proszę na PW ;p[/QUOTE] ja również chętnie takie kupię
  23. a może lepiej zajmiesz się sterylizacją tej kotki
  24. [quote name='aga kom']Tez byśmy chcieli,ale mój Czarnuch dopiero pierwszy raz w pośredniej,więc jeszcze mamy daleko.Wie ktoś czy będą przysyłali numerki?I jak wygląda przelot na trasie Wawa-Bydgoszcz,jakieś niespodzianki na drodze?I jeszcze jedno,wystawiał ktoś kiedyś w nocy?Psy dają rade?Boje się,że mi zwierz zaśnie na stojąco:diabloti: Pozdr.Aga[/QUOTE] niestety zdarza się, że przyjeżdżasz na lotnisko i dowiadujesz się, że lot odwołany i w zamian podstawiony jest autobus
  25. bo Brit jest kiepskiej jakości, o wiele lepsze składy od RC mają Orijen, Tate of the Wild czy Acana
×
×
  • Create New...