Jak oduczyć sa strachliwości w stosunku do ludzi??
Mój dziewięciomiesięczny pies bardzo chce wychodzić na spacery poza teren naszego domu, ale panicznie boi sie ludzi. Jak tylko widzi czlowieka idacego raznym krokiem, bardzo zdecydowanie, robi w tył zwrot i ucieka w strone domu. Nie da sie go zatrzymac, a jesli jest na smyczy, zaczyna sie wyrywac i warczec. Na dodatek jesli nie jest w stane uciec zaczyna szczekac na "wroga" i boimy sie ze kiedys po prostu ugryzie i bedzie klopot. Co mamy zrobic zeby oswoic go z ludzmi i nuczyc wychodzic na spacer?