Jump to content
Dogomania

toyota

Members
  • Posts

    8312
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by toyota

  1. Straż Miejska powinna zareagować.
  2. toyota

    Rodowod

    Gratuluję dobrej decyzji :). PS. Moja znajoma z rodziną miała husky i dał jej popalić (ucieczki, pretensje sąsiadów- bynajmniej słuszne- o upolowaną kurę np.), był z nią oczywiście do końca 11 lat, teraz mają akitę już kilka lat i mówi, że wreszcie może żyć spokojnie ;). Także chyba nie taki diabeł straszny ;).
  3. Tino miał czip ze schroniska w Grudziądzu, ale nie miałyśmy pewności czy został już zarejestrowany, bo to schronisko dopełnia tych formalności. Okazało się, że już był w bazie identyfikacja.pl. Na wszelki wypadek dziewczyny z 4 Dogs zarejestrowały go dzisiaj jeszcze do Safe-animal. Tak więc w jednej bazie był, a do drugiej został wpisany po zaginięciu.
  4. [quote name='Isadora7']Wiemy, wiemy i rozglądamy się i rozsyłamy gdzie się da[/QUOTE] [B]Odebrany już z Palucha i jedzie z powrotem do DT do Białegostoku :smile:. Dziękuję !![/B]
  5. Na szczęście Destino miał zarejestrowany czip i Paluch powiadomił prawną właścicielkę (czyli DT). Także polecam czipowanie. Uff !
  6. [quote name='toyota']Chciałam jeszcze napisać, że czip Tinka raczej nie jest zarejestrowany. Nie znam jego nr, żeby to sprawdzić.[/QUOTE] Czip jednak był już w bazie danych. Tino trafił na Paluch i osoba figurująca jako właściciel (a będąca DT) została powiadomiona. Uff ! Warto czipować ! Cieszę się z domku dla Babci !
  7. [quote name='Martens'] Psa trzeba na już wg mnie od dziecka odizolować i tyle. Czy w kojcu, czy u innych właścicieli. Bierzcie też pod uwagę, że nawet jak pies będzie w kojcu czy garażu, trzeba będzie uważać w przyszłości na jego relacje z dzieckiem, spróbować nad nim popracować - bo i przypadkowo mogą mieć kontakt. [/QUOTE] Tak czy siak ktoś będzie musiał uważać i nad nim popracować, bo przecież na bezludnej (bezdzietnej) wyspie nie zamieszka ;).
  8. Olena84, nie wyrzucaj sobie. Dom nie był pewnie zły, ale niestety niektórzy ludzie nie mają doświadczenia z adoptowanymi psami, postępują rutynowo, bo mieli całe życia psa i zdaje im się, że wszystko wiedzą lepiej... Zobaczymy co jutro Ania napisze, ja nie chcę jej zawracać głowy telefonowaniem, bo pewnie jest zmęczona, a może jeszcze w drodze. Jedno co trzeba przyznać- schronisko szybko odławia psy i warto czipować. No i przypuszczam, że mogą być jakieś koszty tego odłowienia, które trzeba było uiścić w schronisku ??
  9. Raczej nie mogą już rodzić, bo 6-cio letnie cziłki po kilku porodach to już cesarki i koszty. Piesek jeszcze jest wystawiony jako reproduktor zapraszający suczki, nie jest na sprzedaż.
  10. Ania wstała dzisiaj o 3 nad ranem i pojechała do Warszawy 200 km :shake:!
  11. [B]Tino absolutnie NIE jest psem agresywnym [/B]ani do ludzi ani do zwierząt. W Warszawie są takie przepisy, że psy można puszczać bez smyczy-w kagańcu. Państwo dostosowali się do przepisów, ale byli głusi na prośby Ani, o nie puszczanie go bez smyczy, bo wiadomo było, że Tino ma z tym problem, że nie przychodzi na zawołanie na otwartej przestrzeni. Trzeba to powiedzieć jasno, że początkowe informacje jakoby się odpiął, nie są wiarygodne. Ania przekazała go z szelkami, obrożą, smyczą (która nigdy się nie odpięła) i adresatką. Tino miał na sobie tylko obrożę (Państwo wyjęli niestety z adresatki nr telefonu Ani i nie włożyli swojego- była ona pusta) i kaganiec.
  12. [quote name='kfiatek19833']chihuahua dolnoslaskie http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/UzkD/ Jakie udręczone te psiaki :(. Faktycznie wesoły ten shih tzu :( http://tablica.pl/oferta/shih-tzu-ID4iTGR.html#fbfaaffc99
  13. Kojec czy legowisko w garażu przy własnym domy z ludźmi, których zna od szczeniaka, to jest luksus dla psa- w porównaniu do kojca w schronisku.
  14. Dziewczyny z 4 Dogs wprowadziły go teraz do bazy safe- animal. Dopiero teraz mam dostęp do netu i teraz sprawdziłam, że jednak jest już zarejestrowany w identyfikacja.pl :) !!!! [URL]https://www.identyfikacja.pl/www/?page=szuk[/URL]
  15. Ciocie jamnicze z Warszawy, bardzo proszę o pomoc w rozglądaniu się za uciekinierem. Wczoraj zaginął i nie zna Warszawy :(. Niestety został spuszczony ze smyczy, po kilku dniach w nowym domu, pomimo próśb o nie puszczanie luzem :(: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245899-TINO-zaginął-!WARSZAWA-–BRÓDNO-–Las-Bródnowski-może-się-kręcić-przy-Krasiczyńskiej/page17[/URL] [IMG]https://py26sw.bn1302.livefilestore.com/y2pZh3DdcJt7iuRauAYsgkcvle4rOf6srUMpHwk86HP3RWcjziWoCL4zwn_F1O1zyWRFRB9jr7GSgCb9uGSUc4GeID84PBEuSqgpRxWZ2SMVII/TINO-zaginął na Bródnie-PLAKAT-zrywki-MINI.jpg?psid=1[/IMG] [SIZE=5][B] Odebrany już z Palucha i jedzie z powrotem do DT :). Dziekuję !![/B][/SIZE]
  16. [quote name='kolejna kobietka']chodzi ci o nowych właścicieli tak?[/QUOTE] Niestety, ale w ogóle nie jest raczej wprowadzony do bazy ! To bardzo długo trwa, bo jest z inicjatywy schroniska. Sprawdzałam nieraz jakieś inne psy schroniskowe i dopiero po ponad pół roku pojawiały się w bazie. Nie znamy nr czipa Tinulka.
  17. Chciałam jeszcze napisać, że czip Tinka raczej nie jest zarejestrowany. Nie znam jego nr, żeby to sprawdzić.
  18. [SIZE=4][B]Tino ma czip, ale raczej jeszcze nie zapisany w bazie danych !!!![/B][/SIZE]
  19. Super, to nawet lepiej, że są blisko, tj. w Bydgoszczy :) !!
  20. [quote name='yunona']Ja też zawsze pomagałam, ale ze względu na odległość i ograniczone chodzenie, fizycznie nie jestem w stanie pomóc. Wrzuciłam Tino na fejsa z tekstem z postu 384 i dwie foty w szelkach i przodem.[/QUOTE] A możesz zapodać linka, to będziemy rozsyłać. Czy możesz też wkleić tu na wątek ten plakat, że zaginął ?
  21. [quote name='WiosnaA']Dziewczyny,czy dobrym pomysłem będzie wziąć mojego Amika ze sobą? ...znajomy zapach dla Tinulka może by zostawiał.[/QUOTE] Bardzo dobry pomysł !!
  22. Wiosna, która była DT Destina jest z Białegostoku i będzie jechała go szukać :((. Ja mam do Bródna 250 km, więc nie jestem w stanie pomóc.[B] Jeśli ktoś mógłby pomóc w rozwieszaniu plakatów, to bardzo proszę !!! Destino jest starszy, ma 8- 10 lat, ale uwielbia biegać i nie przychodzi na zawołanie. Jest "wiatrem podszyty" i w DT nigdy nie był puszczany bez linki. [/B]
  23. Mała dzika kuro, to może być trudne, znalezienie dla niego domu. My szukamy nieraz domów przez kilka miesięcy dla psów intensywnie je ogłaszając i często są to psy typu " do rany przyłóż" i tak jest ciężko. Poza tym, jeśli pies jest nieobliczalny, to adopcja jest ryzykowna. Ja bym się bała wyadoptować psa, który ma taki problem, no chyba, że komuś świadomemu jakie ryzyko bierze na siebie i trzeba mówić szczerze w czym jest problem. I nie wiem wtedy, czy będzie chętny, no chyba, że chcesz go oddać do pilnowania np. parkingu , to ładny pies i pewnie by się chętny znalazł, ale niestety w takich miejscach rzadko kiedy się o psy dba, a jak zwierzak podupadnie na zdrowiu, to nikt sobie nie zadaje trudu, żeby go leczyć. No i raczej do stróżowania to raczej są chętni na młodsze psy. Kastracja to szansa dla tego psa na uspokojenie się i to jest bardzo ważne, także jeśli trafi do nowego domu, to chyba lepiej dla wszystkich jeśli będzie mniej pobudliwy. Sklecenie kojca, to nie jest jakiś mega wyczyn dla mężczyzny, tu chodzi o bezpieczeństwo Twojego dziecka. A legowisko dla psa w garażu, czy kotłowni ?
  24. Dziękuję dziewczyny za powiadomienie !!! Wysłałam prośbę o pomoc do Ludwy i Ekiany z 4 Dogs z Warszawy, może znają kogoś z tamtych okolic. Musimy wiedzieć do jakiego schroniska może trafić, jaki to rejon, może znajdziemy kontakt do wolontariuszy. [B]Podaj mi Wiosno koniecznie jego nr czipa, sprawdzę, czy jest już w bazie danych[/B], a jeśli nie, to spróbuję załatwić, żeby jak najszybciej go wprowadzili, albo mnie powiadomili, jakby ktoś go zgłosił. On powinien być zarejestrowany na Białystok prawda ? Ogromnie Ci Wiosno współczuję tragedii rodzinnej i jeszcze ten Tino nawiał, tyle serca w niego włożyłaś :(. Ale bądźmy dobrej myśli, to nie jest na szczęście wycofany pies, ale otwarty do ludzi.
  25. Jaka szkoda, że w mojej dziurze nie ma czegoś takiego :(.
×
×
  • Create New...