Jump to content
Dogomania

agata-air

Members
  • Posts

    3127
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by agata-air

  1. [quote name='fashionista_ck']agata -air . Co z tym Kazikiem bo zauwazylam , ze watek przycichl. Macie jakies aukcje na allegro?[/QUOTE] Na wątku zbiorczym są właśnie dodane jego nowe zdjęcia ;) podeślę Ci na pw.
  2. [quote name='Pies Wolny']Wiecie co ? to już jest jakaś paranoja. Polecam niektórym wpis Kahoony o chamstwie na tym wątku. Ja nie ukrywam i wszyscy to wiedzą, że lubię jak iskrzy, ale dzisiaj to już jest przegięcie pały. Kahoona jeśli masz wpływ na niektórych to użyj go. Dość już tego ...... miałem się nie wyrażać, jeszcze spróbuję.[/QUOTE] Inteligencja nie jest czymś co można nabyć. Z tym trzeba się urodzić. Komuś jej zabrakło i nie mamy "iskrzenia" a jedynie durnolotne wywody/zaczepki. Zdarza się.
  3. Arkad czytałam. Czyli co...nadal tam są? O ile nie są sprzedane do rzeźni. Sprzątanie. To co tam widzimy to jest zalegający obornik od co najmniej roku. Zazdrość? Udany żart, udany. Choć trochę siłowy ale jednak jest ;) ps. [B]nie występuję przeciwko żadnej organizacji![/B] Jeśli już to mówimy o[B] URZĘDNIKU[/B] takim samym jak wójci, sekretarki czy inne osoby na które narzekacie państwo na co dzień ;) Tym samym mam prawo oceniać dowolnie, w końcu jako obywatel jestem pośrednio jego pracodawcą ;) edit- już nie zaśmiecam dalej watku ;) Mam tylko nadzieję, ze jak pojawią się informację czy krowy w końcu uratowano to sie o tym dowiemy, w końcu będzie powód do radości a nie złośliwości.
  4. [quote name='arkad']Jakbyś czytała ze zrozumieniem to nie zadawałabyś głupich pytań. Chyba tak samo analizujesz nowelizację ustawy ;). Wystarczyło poszperać w internecie i masz odpowiedź na swoje pytania: [URL]http://www.rp.pl/artykul/92106,629304-Rolnik-odpowie-za-skandaliczne-traktowanie-zwierzat.html[/URL] [URL]http://www.radio.kielce.pl/page,,Zwierzeta-znow-traktowane-skandalicznie,e6bfdbdce9a091a3cb8111650975ef13.html[/URL] Szczególną uwagę zwracam na ostatnie zdjęcie w radio kielce. Wg mnie ta krowa nie była do uratowania i właściwą decyzję podjął lekarz. A może organizacja do której Agata-air należysz czyni cuda? A ty jesteś fachowcem ds zwierząt gospodarskich? Czy posiadasz uprawnienia interwencyjne (jeszcze o takich nie słyszałem)? Kto wydaje takie uprawnienia? To jakiś szczególny rodzaj uprawnień, służący wskrzeszaniu martwych zwierząt? Proponuję, aby wszyscy, którzy mają podobne przypadki zwracali się do Agaty-air i jej organizacji, aby dać jej trochę "medialnego błysku".[/QUOTE] O "bawimy się dalej" ;) Nie musisz wklejać linków pt "jeszcze tu, jeszcze tu błyszczy". Nie mam tam odpowiedzi na moje pytania... 1. W gospodarstwie pozostało kilka sztuk bydła o których odbiór wystąpił powiatowy lekarz weterynarii- co jest znacznie dłuższą procedurą niż decyzja organizacji pro-zwierzęcej o odbiorze zwierzęcia w przypadku zagrożenia jego życia- pomoc wówczas nadchodzi natychmiast. Pełnomocnik ds. zwierząt woj. Świętokrzyskiego nie jest ujęty w żaden sposób w ustawie o ochronie zwierząt (ani w żadnej innej) więc nie ma żadnych uprawnień w takich sytuacjach. W związku z tym mógł tylko poświecić kaloszami i pokazać jak przytula biedną krowę. Kamery stop klatka... a ja chciałam wiedzieć co z pozostałymi krowami. 2. Organizacje mające w swoich celach statutowych ochronę zwierząt mają możliwość działań interwencyjnych- odbioru zwierząt w wypadku zagrożenia ich życia. Wydaje je KRS zatwierdzając statut, rejestrując organizację. Po tylu latach nadal tego nie wiesz? To wiele tłumaczy... 3. Co do uśpionej krowy może słusznie, może nie. Nie raz wyciągano krowy z takich warunków i specjaliści w dziedzinie tych zwierząt je ratowali. Kosztowało to oczywiście ogrom pracy i kasy...ale o zwierzęta chodziło. 4. "Moja" organizacja nie potrzebuje medialnego błysku. Swoją pozycję zdobywa ciężką pracą- przez lata działania na rzecz zwierząt przeprowadziła wiele kampanii edukacyjnych, interwencji, kontroli, uratowała wiele istnień, wydaje własną gazetę a współpraca z mediami nie odbywa się na zasadzie żadnych "błysków". 5. Czy jestem specjalistą od krów? Nie. I dlatego nie usiłuje edukować społeczeństwa w zakresie sprzątania w oborze co dwa-trzy tygodnie :evil_lol: Ale, że [I]"Arkad" (hehhe)[/I] tego wszystkiego nie wiesz? Nie udawaj :eviltong: Kończę tą dyskusję bo się robię złośliwa a właściwie to Pełnomocnikowi życzę jak najlepszych działań, więc takie sytuację tylko i wyłącznie mogą mnie martwić.
  5. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/192787-MLB-Jana-zwr%C3%B3cona-z-adopcji%21%21-Co-dosta%C5%82a-w-DS-opr%C3%B3cz-%C5%BCarcia-Nic%21-Kompletnie-NIC%21%21/page5"][IMG]http://i1196.photobucket.com/albums/aa408/1buniowa/dsc7201.jpg[/IMG][/URL]
  6. Dyskusja zaczyna być na żenującym poziomie. 1. skład który podałaś jest zupełnie nieaktualny bo został stworzony do procedowania przy zupełnie innej ustawie. Na spotkania przychodzą osoby zapraszane przez posłów- jednym z nich jest dosia. Widać uznali, że "nie z przyjaźni" lecz wiedzy jest przydatna 2. nie podobało się wystąpienie? W niektórych kręgach na pewno- co jest dla niej komplementem.
  7. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/201014-MLB-DENVER-z-rodziny-ONk%C3%B3w-urodzony-selekcjoner-%29"][IMG]http://i1196.photobucket.com/albums/aa408/1buniowa/p1010677g.jpg[/IMG][/URL] Poprawiony banerek ;)
  8. [quote name='arkad']Co się dzieje w tym świętokrzyskim? (drastyczne!!!) [url]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,9283023,Znow_drastyczne_znecanie_sie_nad_zwierzetami__ZDJECIA_.html[/url][/QUOTE] Oj gospodarz nie sprzątał obory od dwóch, trzech TYGODNI i bydło tonęło w odchodach...no i opadły mi ręce na znajomość tematu zwierząt gospodarski. I jaka szkoda, że trochę [I]medialnego błysku[/I] nie oddano jakieś organizacji prozwierzęcej czyli komuś kto miałby UPRAWNIENIA interwencyjne- może wtedy żywe zwierzęta by uratowano. Czy ktoś ze Świętokrzystkiego wie czy te krowy odebrano (w art. zapowiadają tylko mozolną procedure administracyjną) czy zaraz po wizycie Pełnomocnika gospodarz sprzedał je do rzeźni?
  9. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/181283-MLB-MARCEL-nie-chc%C4%99-by-wr%C3%B3ci%C5%82-na-%C5%82a%C5%84cuch-POM%C3%93%C5%BBCI%21%21%21/page3"][IMG]http://i1196.photobucket.com/albums/aa408/1buniowa/img3156bj.jpg[/IMG][/URL]
  10. [url]http://upload.allegro.pl/piekna-rudka-owczarek-oaza-spokoju-pies-idealny-i1515404149.html[/url]
  11. [url]http://upload.allegro.pl/alfik-maly-pies-cudaczek-i1515403049.html[/url]
  12. Biereczko kochana nie wywijaj nam takich numerów...masz być silna, piękna, zdrowa i...szczęśliwa :)
  13. Kaziu jakie ty miałeś szczęście, że w końcu ktoś z serem cię zauwazył...
  14. [quote name='Syllepsis'](...) Jak opisać i wprowadzić w życie marzenia?[/QUOTE] Pewnie tak: [B]wg stanu na dzień 5.03.2011 mamy[/B] [B]15 581 podpisów[/B] [B]brakuje jeszcze 84 419 [URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL] [/B] Ciężka robota ale "ktoś" ją wykonuję ;)
  15. Daba :D:D:D Pięknie wygląda, aż się łezka w oku kręci
  16. Dodałam go też na stronę... jak mnie krew zalewa ze złości to ręce lecą do roboty. Choć tyle mogłam dla niego zrobić...
  17. Doddy jak szukałam dla Sunny miejsca zakładała wątki na jakiś astowych forach.
  18. (klik) [URL="http://s1196.photobucket.com/albums/aa408/1buniowa/Ruda%20marzec%202011/?action=view&current=DSC00284.jpg"][IMG]http://i1196.photobucket.com/albums/aa408/1buniowa/Ruda%20marzec%202011/th_DSC00284.jpg[/IMG][/URL] Ruda jeszcze z futrem :) [URL="http://s1196.photobucket.com/albums/aa408/1buniowa/Ruda%20marzec%202011/?action=view&current=DSC00249.jpg"][IMG]http://i1196.photobucket.com/albums/aa408/1buniowa/Ruda%20marzec%202011/th_DSC00249.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://s1196.photobucket.com/albums/aa408/1buniowa/Ruda%20marzec%202011/?action=view&current=DSC00248.jpg"][IMG]http://i1196.photobucket.com/albums/aa408/1buniowa/Ruda%20marzec%202011/th_DSC00248.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://s1196.photobucket.com/albums/aa408/1buniowa/Ruda%20marzec%202011/?action=view&current=DSC00247.jpg"][IMG]http://i1196.photobucket.com/albums/aa408/1buniowa/Ruda%20marzec%202011/th_DSC00247.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...