-
Posts
4294 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by samoglow
-
Kaukaz Cooler - miał być uśpiony, trafił do schroniska. Znalazł DOM!
samoglow replied to azzie5's topic in Już w nowym domu
wiadomosc!!!:multi: :loveu: :p A skad sie Pan Policjant dowiedzial o Coolerze ? :razz: [quote name='azzie5']Cooler został adoptowany.:multi: Przygarnął go pan, który jest policjantem i miał juz wcześniej kaukaza. Cooler będzie miał bardzo duży teren do dyspozycji, wreszcie opuścił swój zbyt mały boks w schronisku. Pan jest doświadczony i pewny, Cooler bał się bardzo jechać samochodem (to jego stała cecha), więc pomóc mu wsiadać do auta musiało aż 3 chłopów.:evil_lol: Tego samego dnia jeszcze dwa inne psy znalazły swoje domy, także był to wyjątkowo dobry dzień na adopcje. :)[/quote] -
Szarik już nie szuka. Zasiedział się w DT i zostaje:)))
samoglow replied to basiaap's topic in Już w nowym domu
to rzeczywiscie smutna historia. Moja poprzednia psina - klasyczny kundelek wilczurkowaty - Maja, wzieta z ulicy, choc nie rasowa, nie z hodowli tez musiala miec jakis syndrom. Bala sie wszystkiego, ale swoj strach okazywala bezustannym szczekaniem i oszczekiwaniem wszystkiego, co sie rusza:shake: No wiec wszyscy sie jej bali:evil_lol: I jej sie zdarzylo spotkanie z samochodem. Wyrwala sie synowi i wprost pod kola. Miala jednak wielkie szczescie - samochod ja odrzucil lekko i przejechal...po ogonie. I wiesz co? Przedtem miala zakrecone ogonisko, jak swinka, a po wypadku uzyskala pieknie zwisajacy klasyczny owczarkowy ogon. Nie miala w nim czucia, ale wygladal pieknie... odeszla wiele lat pozniej, po kolejnym ataku padaczki, z ktorego juz nie wyszla...:-( [SIZE=1]Nie wiem jak Ty, ale ja mam straszne klopoty z dogo - ledwo moge wejsc na jakakolwiek strone:mad: [/SIZE][quote name='PaulinaT']Prawda? Też nie mogę wyjśc z podziwu :-o samoglow - syndrom kennelowy to jest dość nieprzyjemna sprawa wynikająca w zaniedbań hodowcy. Gdy w kennelach hodowane są psy o wrażliwej psychice często okazuje się, że braki w socjalizacji w wieku szczenięcym staja się nie do odrobienia. Szczeniak taki czuje się dobrze i bezpiecznie tylko na swoim terenie natomiast wszelkie nieznane mu sytuacje, przedmioty, ludzie wywołuja paniczny lęk. Diesel bał się: obcych ludzi a zwłaszcza mężczyzn, wózków, rowerów, nagłych hałasów, dzieci. I tak mogło być gorzej gdyż mógl się tez bać np.samochodów czy tramwajów ;) Ale wyobraź sobie sytuację gdy idziesz na spacer z +50kg psem który z przestrachem chowa się za tobą bo mijacie wózek z dzieckiem stojący 30m dalej?? Gdy natomiast staliśmy w kolejce do bankomatu w Mielnie D. tak trząsł portkami ze strachu, że się ludzie oglądali i pytali czy mu jest zimno... (to było w lipcu). Życie z D. to było nieustanne pracowanie nad tym - wyprawy do miasta, socjalizacja, szkolenia. Miałam o tyle dużo szczęścia, że D. bezgranicznie mi ufał i we mnie szukał oparcia, część psów z kenneli nie potrafi takiej bliskiej więzi z człowiekiem nawiązac a twedy to już jest kanał. No i jak Diesle się do kogoś przekonał z moich znajomych czy z rodziny - to był z miejsca inny pies, miły i serdeczny. Dlatego też wszyscy go naprawdę uwielbiali. Diesel wpadł pod auto. Przed Wigilią 2005 jak wystrzeliły pierwsze w tamtym roku petardy uciekł z parku do domu, nie udało mu się minąć nawet 1 ulicy. Jak go znalazłam żył jeszcze, ale umarł w drodze do lecznicy.[/quote] -
Juz W Nowym Domu- Terierka Klaryska !!!!!!!!
samoglow replied to skarlet's topic in Już w nowym domu
i polecam na przyszlosc :loveu: A w jakim miescie zamieszkala Klarysia, jesli mozna wiedziec :lol: Czasem takie chorowanie w samochodzie przechodzi po pewnym czasie. Oby zdrowo sie chowala w nowym domu i oby wszyscy byli szczesliwi!!! A to byla najszybsza adopcja w historii moich Allegro!:multi: -
Kaukaz Cooler - miał być uśpiony, trafił do schroniska. Znalazł DOM!
samoglow replied to azzie5's topic in Już w nowym domu
nowiny, bo nie wiem czy mam Coolerowi wznawiac Allegro:cool3: -
Juz W Nowym Domu- Terierka Klaryska !!!!!!!!
samoglow replied to skarlet's topic in Już w nowym domu
sunia ma bardzo duzo odwiedzajacych i sa obserwatorzy !:p -
Juz W Nowym Domu- Terierka Klaryska !!!!!!!!
samoglow replied to skarlet's topic in Już w nowym domu
Allegro Klaryski: [URL]http://www.allegro.pl/item222842507_terierka_walijska_klarysa_szuka_domu_na_stale_.html[/URL] :lol: :p -
Szarik już nie szuka. Zasiedział się w DT i zostaje:)))
samoglow replied to basiaap's topic in Już w nowym domu
sliczne te Twoje moloski, a co to jest "syndrom kenelowy"? Co przytrafilo sie Dislowi?[quote name='PaulinaT'][URL="http://www.molosy.pl/galeria/categories.php?cat_id=186"]TU[/URL] jest moja stara galeria, z Dieselkiem i małą Abisią. Za czasóew gdy na starych molosach nie byłam jeszcze persona non grata :roll: Niestety nie mogę tych zdjęć tu przekleić - są chronione ;)[/quote] -
Atos z Krakowa: przywiązali go na przystanku... A już MA DOM!
samoglow replied to Kasie's topic in Już w nowym domu
to nie byly gory dla Linkiego tylko jakies marne skalki.:shake: A jakby mial baryleczke, to byscie wszyscy wypili na zgode:razz: Linki na lince...fajne:loveu: -
Szarik już nie szuka. Zasiedział się w DT i zostaje:)))
samoglow replied to basiaap's topic in Już w nowym domu
a co to za straszna choroba?:-( I skad kaukazy po dogu? Piekny, wieli pies !:shake: -
Atos z Krakowa: przywiązali go na przystanku... A już MA DOM!
samoglow replied to Kasie's topic in Już w nowym domu
od dawna powinnas zabierac Linkiego w gory z gustowna baryleczka.:evil_lol: On jest taki troche bernardynowaty, nie? :cool3: -
Atos z Krakowa: przywiązali go na przystanku... A już MA DOM!
samoglow replied to Kasie's topic in Już w nowym domu
jak to jaki? [B]NIEKAUKAZ[/B] !!!:evil_lol: [quote name='PaulinaT']Taki czyli jaki??[/quote] -
to swoim kotom sadza specjalna "kocia trawe" w donicach, zeby sobie futrzaki skubaly. Moze jest gdzies specjalna "psia trawa":cool3:
-
Kaukaz Cooler - miał być uśpiony, trafił do schroniska. Znalazł DOM!
samoglow replied to azzie5's topic in Już w nowym domu
osiwiec lub wylysiec z nerwow!:cool3: -
nowiny! Bo sa jacys obserwujacy na Allegro!;)
-
moge podrzucic: na tym watku jest mala, sliczna, lagodna sunia; [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=63152[/URL] :lol: [quote name='KWL']Myślę że warto spróbować wykorzystać. Potrzebny jest ładny pies (raczej sunia) do domku z małymi dziećmi i małą sunią na śląsku - mamy kogoś z okolic Łazów ?[/quote]
-
Atos z Krakowa: przywiązali go na przystanku... A już MA DOM!
samoglow replied to Kasie's topic in Już w nowym domu
prostu przyznaj, ze to pies Mamy i tak w ogole to nie chcecie go oddawac!:eviltong: Mama zawsze moze licytowac na Allegro, a nuz...wygra!? -
Szarik już nie szuka. Zasiedział się w DT i zostaje:)))
samoglow replied to basiaap's topic in Już w nowym domu
brakuje jeszcze kasku ze swiecaca z przodu lampka, w stylu "pies gorniczy niezwyczajny" (po lacinie: [I]Canis gornicus nieordynus[/I]) :loveu: :evil_lol: :multi: -
z ta ideologia roznie bywa....:shake: A tak przy okazji: [SIZE=1]jakbys wiedziala o kims, kto poszukuje wielkopsa, to Coolerek sie poleca :lol: :p [/SIZE][quote name='lamia2']Samoglow jesteś kochana :lol: , ale jemu chodzi o Igora, po za tym chodzi o dobro psiaków, on nie może wyróżniać jednego za szkodą dla pozostałych, to się kłóci z naszą ideologią :shake:[/quote]
-
truskawki to z szypulkami? rany, to moze ja swojego mix PON-a zle karmie? Musze mu znalezc jakis warzywniak...:evil_lol: A tak powazniej czy Wasze psy pozeraja trawe?
-
kciuki. Az sie boje cieszyc :shake: [SIZE=1]Ktos z Allegro?[/SIZE]
-
Atos z Krakowa: przywiązali go na przystanku... A już MA DOM!
samoglow replied to Kasie's topic in Już w nowym domu
i masz...Allegro Atosa: [URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=221907006[/URL] -
czy pestki wypluwal? sa dobre na pestkowke!:evil_lol: :loveu: [quote name='karina1002']U mnie tylko są pomidory i maliny :) Marchewek nie sprawdzałam. Ale dawno, dawno temu byłam w Janowie na tak zwanych wiśniach (czyli zbierałam przez dwa tygodnie wiśnie) i był tam taki mały piesek surczybyk, który wyjadał kilogramami wiśnie, ale z łubianki a nie z drzewa :mad: . Co my nazbierałyśmy, to on biegał między drzewami i skubał to z jednej, to z drugiej. Jakoś z drzewa sam nie chciał zbierać :)[/quote]