Jump to content
Dogomania

natalia_aa

Members
  • Posts

    4079
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by natalia_aa

  1. Niestety nie wiadomo, pewne jest, iż jest to choroba wirusowa. Jest podejrzenie, ale pewności nie ma.
  2. Kolejne 3 maleństwa odeszły za TM [*] Zostały 3 maluchy, w tym 2 wyglądające naprawdę na silne, przydałby się pilnie na już dom tymczasowy, który wziąłby chociaż te 2 najsilniejsze, one mają największe szanse na przetrwanie!
  3. Czyli nadal szuka nowego domu?
  4. Ponad 2 lata mam Dorę i nigdy do nikogo jeszcze nie puściłam takiej wiązanki, jak dzisiaj. Nerwy mi po prostu puściły... Jestem sobie na polanie, Dora na smyczy, ćwiczymy PT, akurat miałyśmy chwilę przerwy... I patrzę w oddali bawią się labrador z mixem owczara - szczeniakiem. Trzymam Dorę na tej smyczy, patrzę, ku**a zauważyły ją, lecą w stronę Dory. Owczarek na zawołanie kobitki i dziecka w miarę przystopował i odbiegł gdzieś, że kobitka go złapała, a laska, farbowana blond od labradora idzie powoli, podczas, gdy labek węszy w siatce z nagrodami Dory leżącej niedaleko. Wszystko byłoby ok, gdyby nie ta siatka, Dora wściekła się niemiłosiernie, zaczęła się wydzierać, labek zaciekawiony podchodzi to do Dory, to do siatki, trzymam ją krótko, podczas, gdy kobitka, spokojnie z flexi w ręku drepcze do labka. Mówię mogłaby się pani pospieszyć, bo zaraz k**wa puszczę psa w cholerę. Zapięła łaskawie labka i się zaczęło. Pytam: "Przepisów nie znasz, że pies na smyczy musi być?" ona: "Pies nie może być agresywny" ja: "To nie jest agresywny pies, chyba logiczne, że pilnuje żarcia przed obcym psem" ona: "a pozwolenie jest?" ja: (wściekła już na maksa) "jakie k**wa pozwolenie, mam kundla w typie ast, na liście pitbulla masz do cholery" ona: "mój pies posłuszny jest, w dogoterapii pracuje, z chorymi dziećmi, nie to co ta bestia" ja: "taki kurde posłuszny, że na zawołanie nie przychodzi i ma Cię w dupie i chodzi na wielkiej kolczatce, a co ma posłuszeństwo mojego psa, do pilnowania żarcia przed obcym psem" ona: "ten pies teraz na zwierzęta się rzuca, za chwilę dziecko pogryzie" ja: (nerwy totalnie puściły) "mam nadzieję, że trafi na Ciebie!" Dalej pisać nie będę, bo musiałabym same *** wstawiać, rozmowa trwała z 3 minuty, ale myślałam, że babsko nie ujdzie z życiem.
  5. Aha w treści ogłoszeń proszę dodaj, że sunia przed adopcją zostanie wysterylizowana. Inaczej debilów brakować nie będzie...
  6. Niestety nie mam, więc musisz jutro wtedy zrobić jakieś ;)
  7. Kosia prawdopodobnie została wyrzucona z samochodu, gdyż biegała między samochodami, koło naszego schroniska. Ale nie jest wcale taka cicha i spokojna, jak pisze Magda. Poustawiała małe psy, z którymi mieszkała na tyle, że te bały podejść się do misek, dlatego też zamieszkała nie na wybiegu, dla starszych, spokojnych psiaków, ale z 2 nieco większymi od siebie psami, a i tak nieraz i nie dwa im się odgryzie.
  8. Bouba siedzi z psem mocno w typie boksera. Obydwa psy są leczone. Bembenkowi na dniach kończy się antybiotyk, wówczas po 14 dniach zostanie zaszczepiony, następnie po kolejnych 2 tyg wykastrowany. Bouba dostaje leki jakoś od tygodnia bodajże, więc jeszcze tydzień przed nią (ale tu muszę spr w pracy, jak jutro będę), wtedy zostanie osłuchana i spr, czy leczenie można uznać za zakończone, czy jeszcze przedłużamy. Procedura ta sama po 2 tyg szczepienie, po kolejnych 2 sterylizacja. olenka_f myśli o DT dla małej po szczepieniu. PS: Magda dołącz do tego wątku Bembenka, myślę, że tak będzie najlepiej. Obydwa psy są bardzo w typie.
  9. Wiadomo co stało się z sunią?
  10. Wrzesień mamy od tygodnia, a tu nadal cisza. Czy sunia zamieszkała już w nowym domu?
  11. Ostatnie: [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/088a7812.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/b4c92817.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/312e34cb.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/111974bc.jpg[/IMG][/URL]
  12. [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/1d865b1b.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/9b1f46eb.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/4d474a79.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/a50f35f1.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/b7f4d72b.jpg[/IMG][/URL]
  13. Ciąg dalszy: [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/7b93cd8d.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/fd433de1.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/92c07f78.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/ac2743d9.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/a20ab820.jpg[/IMG][/URL]
  14. [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/d05af331.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/fb9f171d.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/24232b32.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/1acd2041.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/37/fc82682c.jpg[/IMG][/URL]
  15. Rudka sierpień 2009: [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/36/90277ae6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/36/d0980602.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/36/0dcdae5b.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/36/acb8e374.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fothost.pl][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/36/623c01d2.jpg[/IMG][/URL]
  16. Kolejny szczeniak dołączył do 2 najbardziej chorych, jest nawadniany, co kilka godzin. Jeżeli maluchy przetrwają najbliższych 10 dni będzie z górki i wtedy można myśleć o DT. Póki co jestem załamana, ale niestety na choroby wirusowe nie mamy wpływu, na pewno miałyby większe szanse, gdyby poprzedni właściciel zadbał o szczepienia.
  17. [url=http://www.fothost.pl][img]http://www.fothost.pl/upload/09/36/c7f37da6.jpg[/img][/url] Kopiuję swoją wiadomość z wczoraj, z wieczora: Tak Junior i Lenka wyglądają pięknie... Pozostała 6 szczeniąt jednak czuje się fatalnie, nie mają apetytu, biegunka, wymioty, 2 z nich są w osobnym pomieszczeniu, są nawadniane co kilka godzin, dostają antybiotyk, specjalną pastę, lek podnoszący odporność, niestety wszystko wskazuje na to, że to choroba wirusowa. 4, które są razem też nie czują się najlepiej, u nich również pojawiła się niepokojąca biegunka i wymioty, również otrzymują leki... Będzie ciężko.
  18. Zdjęcia Juniora z DT: [URL="http://www.fothost.pl"][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/36/69c47300.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fothost.pl"][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/36/b2499a7d.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fothost.pl"][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/36/006f442d.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fothost.pl"][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/36/6beab108.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fothost.pl"][IMG]http://www.fothost.pl/upload/09/36/eb7340fc.jpg[/IMG][/URL]
  19. Maluch nr 1, czyli mój ulubieniec, niestety odszedł 2.09 nad ranem za TM. Dzień wcześniej jeszcze biegał... Niestety w przypadku takich maluchów, z takich warunków zabranych, z tak małą odpornością takie sytuacje się zdarzają... Maluchy zaczynają słabnąć, 2 zostały dziś oddzielone od reszty, nawodnione płynem wieloelektrolitowym w połączeniu z wit B12. Doszła biegunka i nie wygląda to ciekawie... Póki co, żadne z pozostałej w schronisku 6 maluchów nie może iść do adopcji. Pako przebywający w schronisku w Dąbrówce jest już po kastracji. Podobno jest rewelacyjny, ciągle chciałby się przytulać.
  20. Pies ma zapalenie ucha środkowego, bardzo zaawansowane już. Przez najbliższe 4 tyg będzie leczony, zobaczymy, czy przyniesie to efekty. PS: Pies został przewieziony celem konsultacji do naszych lekarzy weterynarii, w tygodniu porozmawiam z nimi, co i jak z Walentym. Szkoda tylko, że pies wcześniej nie został zdiagnozowany być może miałby większe szanse na odzyskanie pełnej sprawności. W przyszłym tygodniu może podjadę do Dąbrówki to osobiście poznam Walentego.
  21. Od Nafi, "lecę, bo chcę..": [URL="http://img412.imageshack.us/i/dsc0290l.jpg/"][IMG]http://img412.imageshack.us/img412/3510/dsc0290l.jpg[/IMG][/URL]
  22. Takie maleńkie przygotowania robimy :evil_lol: O takie... [img]http://i557.photobucket.com/albums/ss12/filarska2/sierpien%20rudka/towarzyskie1/DSC_0549.jpg[/img]
  23. I jeszcze jedno od Nafi: [url=http://img257.imageshack.us/i/dsc0302q.jpg/][img]http://img257.imageshack.us/img257/6528/dsc0302q.jpg[/img][/url]
  24. [IMG]http://i557.photobucket.com/albums/ss12/filarska2/sierpien%20rudka/towarzyskie1/DSC_0503.jpg[/IMG] [IMG]http://i557.photobucket.com/albums/ss12/filarska2/sierpien%20rudka/towarzyskie1/DSC_0504.jpg[/IMG] [IMG]http://i557.photobucket.com/albums/ss12/filarska2/sierpien%20rudka/towarzyskie1/DSC_0505.jpg[/IMG] [IMG]http://i557.photobucket.com/albums/ss12/filarska2/sierpien%20rudka/towarzyskie1/DSC_0506.jpg[/IMG] [img]http://i557.photobucket.com/albums/ss12/filarska2/sierpien%20rudka/towarzyskie1/DSC_0026.jpg[/img]
×
×
  • Create New...