-
Posts
3153 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ajlii
-
To jeszcze taki Rudolf zimowy... zasypało nas... [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-kg8X-UmecOM/TztwxYU3MjI/AAAAAAAAANM/ZGHzq03-MTQ/s512/a.JPG[/IMG]
-
Wyrzucony biedak. Pimpo wielkouchy już we własnym domu :)))
ajlii replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Myślę że da się coś zrobić... ;) Sam Pimpek zmienia się... zrobił się taki mocny, długi i żylasty. Dużo się bawi, biega z... młodziakami :) Ma takich dwóch kolegów, obaj o połowę więksci - rozrabiają strasznie. Nauczył się też otwierać sobie bramkę oddzielającą dwie części ogrodu - staje na tylnich łapkach i wypycha ją po z całej siły. -
Co do wychudzenia Dessy i Kiary... Ilka też powinna więcej ważyć, ale ją męczyły biegunki i wymioty (już powoli wychodzimy z tego dzięki lekom). Ilka miała podrażniony żołądek, możliwe że zapalenie błony śluzowej. Ale prawdopodobnie też zanik kosmków jelitowych z powodu złego żywienia przez lata. Takiego psa nie da się szybko przywrócić do formy, bo nie wchłaniają się substancje odżywcze. A dodatkowo najpierw odbudowują/regenerują się organy niezbędne do życia, a potem dopiero skóra i tkanka tłuszczowa się gromadzi. Ilka wygląda z dnia na dzień coraz lepiej, ale za rok to będzie dopiero inny pies. Tak samo pewnie będzie z Dessą. Obserwuję też Kazia, wilczura którego zagłodzonego zbierałam spod płota prawie rok temu. Kazio wydawało mi się że kwietniu, maju wygląda super - tak się odbudował, zmężniał - w porównianiu z tym jak go widziałam pierwszego dnia. A co miesiac zmieniał się jeszcze na lepsze. Teraz dopiero ma gęstą sierść i skórę z podściółką - dojście do tego zajęło Mu rok. Ilka dzisiaj zniesmaczyła się na widok śniegu (zasypało nas ;) ). Wysikała się tylko i zaległa na kanapie...
-
Rudy zaprasza na bazarek dla Ramzesa w potrzebie: [url]http://www.dogomania.pl/threads/222217-Dla-Ramzesa-maszynka-do-strzyżenia-kolczyki-próbki-perfum-i-kosmetyków-do-22.02[/url]
-
[MLB] Fanta - najpiękniejsza na dogo sunia w typie ON...!!
ajlii replied to malibo57's topic in Już w nowym domu
Fanta zaprasza na bazarek dla Ramzesa w potrzebie: [url]http://www.dogomania.pl/threads/222217-Dla-Ramzesa-maszynka-do-strzyżenia-kolczyki-próbki-perfum-i-kosmetyków-do-22.02[/url] -
Wyrzucony biedak. Pimpo wielkouchy już we własnym domu :)))
ajlii replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Pimpek zaprasza na bazarek dla Ramzesa w potrzebie: [url]http://www.dogomania.pl/threads/222217-Dla-Ramzesa-maszynka-do-strzyżenia-kolczyki-próbki-perfum-i-kosmetyków-do-22.02[/url] -
Ramzes z guzem na pyszczku uratowany z meliny! Pomocy Drastyczne!
ajlii replied to Temida's topic in Już w nowym domu
Zapraszam na bazarek dla Ramzesa :) [url]http://www.dogomania.pl/threads/222217-Dla-Ramzesa-maszynka-do-strzyżenia-kolczyki-próbki-perfum-i-kosmetyków-do-22.02?p=18533511#post18533511[/url] -
Strasznie mi przykro... Podczytywałam wątek Lampo, choć nie udzielałam się. Bazarek jest w budowie, miał ruszyć dziś-jutro dopiero, w weekend posypał mi się transfer. Żałuję że nie zdążyłam wcześniej go zrobić. Lampo miał wyjątkowe szczęście - umarł sobie w spokojnie, w domu, w cieple. Kochany i zaopiekowany do końca...
-
Wiem Asiu... właśnie przeczytałam :( Strasznie mi przykro... przytulam...
-
[quote name='mysza 1']Super Ilka wygląda :) Jak z czystością w domu?[/QUOTE] Ilka bardzo się zmieniła, i fizycznie i psychicznie. Napewno zrobiła się "gładsza", nawet na głowie i pysku. Jest dużo spokojniesza, bardziej zrelaksowana i wesoła. Bawi się moimi dziewczynami na dworze :) W domu głównie okupuje kanapy... Powoli zbiera sobie różne rzeczy do zabawy, ciamkania. Z czystością w domu jest dużo lepiej. Już nie próbuje wbijać się w kąt i załatwiać, żeby tylko nie wychodzić z domu - bo tu ciepło i dobrze psu. Ale jedna leżanka (góra od kanapy) poszła do śmieci, bo Ilka zasikała ją kompletnie. Ostatnio ma też bardzo duży apetyt. Je 2 posiłki dziennie, często jeszcze jest dokarmiana dodatkowo gotowanym. Już nie robi demolek w poszukiwaniu jedzenia, ale przedwczoraj ukradła sobie kilka puszek z psim jedzeniem, otworzyła i zjadła zawartość. A poza tym dziś po raz pierwszy zrobiła normalną kupę! Chyba się te problemy gastryczne też powoli regulują.
-
Wyrzucony biedak. Pimpo wielkouchy już we własnym domu :)))
ajlii replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='mysza 1']Ślicznie wygląda, dzięki :) Ale Rudolf to chyba na diecie jest? ;) Bo chłopak ledwo siedzi :)[/QUOTE] Oczywiście że Rudy jest na diecie, i sporo już schudł. Przyszedł do mnie tak zapasiony, że pod ciężarem dosłownie wykręcała Mu się łapa (jest źle zrośnieta). Tyle że on ma samą budowę bardzo ciężką. To jakby basset z głową wyżła. Ciężki, długi tułów, olbrzymie łapska. Tyle główka taka nie za duża ;) Ale to jeden z nielicznych "moich" psów które skacze przez płot (oddzielający dwie części ogrodu) i przez ikeowskie bramki anty-dzieciowe. Potrafi stać wszystkimi łapami na takiej bramce, i balansować... Jest bardzo zwinny, i skoczny - nawet mimo tej łapki, która sprawa Mu dyskomfort. -
Zobaczcie - czy Ilka nie jest pięknym owczarkiem...? [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-44gr6sISna4/Ty8eO_WRrTI/AAAAAAAAAdc/KDkQj2ARNUw/s640/DSC00997.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-MrOqHHDp1ec/Ty8eV80E9QI/AAAAAAAAAds/KO1QuxaBKk4/s640/DSC00998.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-1fcsscZ_kQ0/Ty8eF2ZXyBI/AAAAAAAAAdI/IXXyErfddxc/s640/DSC00996.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Fm1P7Co56VA/Ty8ejMEog2I/AAAAAAAAAeQ/s4cId275uyY/s640/DSC01002.JPG[/IMG] Więcej zdjęć tutaj: [url]https://picasaweb.google.com/100641335719777118449/6Lutego2012Ilanka?authuser=0&feat=directlink[/url]
-
[MLB] Fanta - najpiękniejsza na dogo sunia w typie ON...!!
ajlii replied to malibo57's topic in Już w nowym domu
Fanta pozdrawia :) [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-OwucYLdAbLo/Ty8bmipZJ6I/AAAAAAAAABg/a5mG5zYBJV8/s640/DSC00963.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-0kPX_7sMvJI/Ty8bmHbiR0I/AAAAAAAAABc/yPbHcM9qFRM/s640/DSC00965.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-dCmNq5KVs_w/Ty8cfnExPcI/AAAAAAAAACc/IHH14ppyB44/s640/DSC00978.JPG[/IMG] Więcej zdjęć tutaj: [url]https://picasaweb.google.com/100966292903699844034/6Lutego2012?authuser=0&feat=directlink[/url] -
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-E3QCZa3_Kqg/Ty8P5P98meI/AAAAAAAAAMg/NG1ErnmYkso/s640/DSC00939.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-9fqkUM3QotI/Ty8PuFRX_qI/AAAAAAAAAMM/0SS0iigSuwk/s640/DSC00941.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-DWMzGnwENqs/Ty8P13Z69DI/AAAAAAAAAMY/JP_pM6whSpI/s640/DSC00942.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-C5ZjB7S0_Ak/Ty8P9LAe_iI/AAAAAAAAAMo/CTabSCM_A78/s640/DSC00943.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-RDIiE_jsR_c/Ty8PR0yFkNI/AAAAAAAAAL4/zZAgA0u-vhk/s640/DSC00930.JPG[/IMG]
-
Wyrzucony biedak. Pimpo wielkouchy już we własnym domu :)))
ajlii replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Trochę Pimpka. I Rudolfa ;) [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-E3QCZa3_Kqg/Ty8P5P98meI/AAAAAAAAAMg/NG1ErnmYkso/s640/DSC00939.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-aBpAGQtJYwg/Ty8Pt5pA3NI/AAAAAAAAAMI/RFfPagAxJhU/s640/DSC00940.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-9fqkUM3QotI/Ty8PuFRX_qI/AAAAAAAAAMM/0SS0iigSuwk/s640/DSC00941.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-DWMzGnwENqs/Ty8P13Z69DI/AAAAAAAAAMY/JP_pM6whSpI/s640/DSC00942.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-C5ZjB7S0_Ak/Ty8P9LAe_iI/AAAAAAAAAMo/CTabSCM_A78/s640/DSC00943.JPG[/IMG] -
Rozmawiałam z Esperanzą - sunia która umarła to właśnie ten "mój" żółty pies, na zdjęciu wciśnięty w kąt. Więc w zasadzie moją ofertę dt można już zdjąć z listy... najsmutniejsze jest to, że łamaliśmy z mężem z decyzją czy to dt nie zamienić na ds po prostu. Na ten moment nie oferuje dt innemu - proszę o zrozumienie, że ten żółty pies był w jakiś sposób "wybrany" - tak jak się idzie do schroniska i wśród setek par oczu widzi się tylko tą jedną. Jesli za te kilka tygodni, jak psy wyjdą z klinik po leczeniu skóry, będę mogła w jakiś sposób pomóc - to tą pomoc zaoferuje wtedy, ok?
-
Moja "jaśkowa" sunia umarła wczoraj... Nie zdążyłam Jej nawet dać dt, łamałam się z decyzją czy byłby to ds. Okrutna ironia losu.
-
[MLB] Fanta - najpiękniejsza na dogo sunia w typie ON...!!
ajlii replied to malibo57's topic in Już w nowym domu
Małgosiu, tu nie chodzi o miejsce, ale o przesył. Każda strona otwiera mi się po kilkadziesiąt sekund, nawet przy opcji wyłączenia obrazków. Przy próbie wysłania maila albo wrzucenia zdjęć na serwer, zrywa połączenie. Potrwa to jeszcze kilka i powinno być dobrze. -
Wczoraj zobaczyłam na zdjeciu z interwencji psa o spojrzeniu Jasia... http://www.dogomania.pl/threads/222109-Dramat-kilkadziesiąt-zagłodzonych-psów-po-śmierci-opiekuna-pilnie-dt!
-
Bochnar staruszek - za TM- był z nami 1,7 roku szczęśliwy
ajlii replied to bea100's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Bochnario nie przejmuje sie mrozami :) Gdy tylko otworzę dzwi, biegiem leci na dwór. Ma kurteczke, wiec nawet po powrocie ze spaceru jest cieplusieńki na grzbiecie, tylko łapki zimne. Tylko ta starość... widzę ze się zmienia... Cieszy tylko to, że jest zadowolony i spędza sobie taką spokojną psią starość w domu (najchętniej w okolicach lodówki ;) ). -
[MLB] Fanta - najpiękniejsza na dogo sunia w typie ON...!!
ajlii replied to malibo57's topic in Już w nowym domu
Mam świerzutkie, cieplutkie jeszcze zdjecia Fantiśki - dosłownie z wczoraj! Tyle że transfer taki, że dogo ledwie otwiera :( Nie mogę korzystać z picassy. -
[quote name='Bonsai']Kurczę, chciałam zaproponować DT, ale jak mają świeżb, nużycę, grzyba i nie wiadomo co jeszcze to nie mogę narazić mojego stada. :( ****..[/QUOTE] Ja zaproponowałam dt po wyleczeniu chorób skóry w klinice weterynaryjnej. To też jakieś rozwiązanie, bo psy z lecznic mogą iść prosto do dt - nie blokują miejsc, nie trzeba się martwić czy nie trafią do schronu z braku innych możliwości.