Jump to content
Dogomania

amikat

Members
  • Posts

    3724
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by amikat

  1. Co tu tak cicho????? Przepraszam za offa. Na pomoc [url]http://www.dogomania.pl/threads/179661-UMIERALNIA-NA-POMOC-Szczeniaki-zjadane-przez-szczury-psy-i-kozy-w-karcerze[/url]
  2. Nikt sie o Ledę nie pyta.... Przepraszam za offa. Na pomoc [url]http://www.dogomania.pl/threads/179661-UMIERALNIA-NA-POMOC-Szczeniaki-zjadane-przez-szczury-psy-i-kozy-w-karcerze[/url]
  3. [quote name='Vlk']Korba to fajne imię. Dla szalonego psa ;) A Lilu jest też ładne, takie delikatne... w sam raz dla tej sunieczki. No chyba, że w domu metamorfozę przeszła.. i szaleje, odrabiając dni cierpienia. A jak tam te wyniki badań? Jak się czuje psinka?[/QUOTE] Jestesmy po wizycie behawiorysty. Zalecone ćwiczenia. Sprawa trafiła do sądu. Nie zgodziliśmy sie na wyrok 5000 zł. grzywny w ramach samoukarania. Mamy inny pomysł.l :diabloti:
  4. Przepraszam za offa. Na pomoc [url]http://www.dogomania.pl/threads/179661-UMIERALNIA-NA-POMOC-Szczeniaki-zjadane-przez-szczury-psy-i-kozy-w-karcerze[/url]
  5. Przepraszam za offa. Na pomoc [url]http://www.dogomania.pl/threads/179661-UMIERALNIA-NA-POMOC-Szczeniaki-zjadane-przez-szczury-psy-i-kozy-w-karcerze[/url]
  6. Przykro mi kiedy czytam na innych forach opinie o naszym wolontariacie prezentowaną zresztą przez nas samych. Zachecam do odwiedzenia Mysłowic, Sosnowca, MIedar itd. Potem należy formułować opinię
  7. [url]http://www.dogomania.pl/threads/179661-UMIERALNIA-NA-POMOC-Szczeniaki-zjadane-przez-szczury-psy-i-kozy-w-karcerze[/url] Przepraszam za offa ,. Na pomoc
  8. Przepraszam za offa. Na pomoc [url]http://www.dogomania.pl/threads/179661-UMIERALNIA-NA-POMOC-Szczeniaki-zjadane-przez-szczury-psy-i-kozy-w-karcerze[/url]
  9. Przepraszam za offa. Na pomoc [url]http://www.dogomania.pl/threads/179661-UMIERALNIA-NA-POMOC-Szczeniaki-zjadane-przez-szczury-psy-i-kozy-w-karcerze[/url]
  10. Będę wiedziała w piatek jaka płeć, jaki stan. Zakładma ze powiatowy sie nie wymiga. Powiadomiłam lekarza wojewódzkiego i poprosiłam o nadzór nad sprawą
  11. Kolejne szczeniaki bedą za chwilę. Ciężarne suki są na 100 % trzy [URL=http://img259.imageshack.us/i/img0431wu.jpg/][IMG]http://img259.imageshack.us/img259/4540/img0431wu.jpg[/IMG][/URL] Odchodzimy a one na nas patrzą. Pewnie nie wiedzą ze moze być ciepło, dobrze, normalnie [URL=http://img249.imageshack.us/i/img0425b.jpg/][IMG]http://img249.imageshack.us/img249/6418/img0425b.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img713.imageshack.us/i/img0432s.jpg/][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/5263/img0432s.jpg[/IMG][/URL] [COLOR=Red][B] KTO MOŻE, KTO CHE POMÓC?????????[/B][/COLOR]
  12. I jeszcze jedna klatka a w niej pies.... nie wiem ile lat tu siedzi. [URL=http://img198.imageshack.us/i/img0424oz.jpg/][IMG]http://img198.imageshack.us/img198/3256/img0424oz.jpg[/IMG][/URL]
  13. Ona przynajmniej widzi światło dzienne choć komórki nie opuszcza. Je sporadycznie - kiedy ciotki cos przyniosą [URL=http://img692.imageshack.us/i/img0395kk.jpg/][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/7866/img0395kk.jpg[/IMG][/URL] Obok zamknięte w ciemnościach, nigdy nie wypuszczane siedzą 3 inne kozy.... [URL=http://img214.imageshack.us/i/img0394f.jpg/][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/6404/img0394f.jpg[/IMG][/URL]
  14. Idziemy na tył kamienicy [URL=http://img36.imageshack.us/i/img0393xq.jpg/][IMG]http://img36.imageshack.us/img36/6500/img0393xq.jpg[/IMG][/URL]
  15. Jednego szczeniaka pogryzły szczury. Drugi żyje [URL=http://img249.imageshack.us/i/img0404l.jpg/][IMG]http://img249.imageshack.us/img249/2305/img0404l.jpg[/IMG][/URL]
  16. Wchodzimy do piwnicy. Wiemy ze sa tam szczury ale są też matki z dziećmi. Szczeniaki.... Jakość zdjęć jest zła. Nie mogę włączyć lampy [URL=http://img249.imageshack.us/i/img0366g.jpg/][IMG]http://img249.imageshack.us/img249/3034/img0366g.jpg[/IMG][/URL], przejście przez kuchnię [URL=http://img214.imageshack.us/i/img0370f.jpg/][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/2956/img0370f.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img714.imageshack.us/i/img0374a.jpg/][IMG]http://img714.imageshack.us/img714/6572/img0374a.jpg[/IMG][/URL] poobgryzane przez szczury mioty szczeniąt [URL=http://img714.imageshack.us/i/img0417g.jpg/][IMG]http://img714.imageshack.us/img714/1511/img0417g.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img46.imageshack.us/i/img0415gn.jpg/][IMG]http://img46.imageshack.us/img46/9969/img0415gn.jpg[/IMG][/URL] Czekam na ratunek, jeszcze żyję! [URL=http://img46.imageshack.us/i/img0413fx.jpg/][IMG]http://img46.imageshack.us/img46/5371/img0413fx.jpg[/IMG][/URL]
  17. to była kiedyś kuchnia... [URL=http://img199.imageshack.us/i/img0347rw.jpg/][IMG]http://img199.imageshack.us/img199/9477/img0347rw.jpg[/IMG][/URL] To karcer dla psów. Jednej suki już nie ma. Zniknęła. Są dwie kolejne. Nigdy nie opuszczają klatek metr na metr. Mogą wstać ale nic ponadto. [URL=http://img46.imageshack.us/i/img0359q.jpg/][IMG]http://img46.imageshack.us/img46/8972/img0359q.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img714.imageshack.us/i/img0361g.jpg/][IMG]http://img714.imageshack.us/img714/8958/img0361g.jpg[/IMG][/URL] Tu siedzi suczka z wielkimi guzami na brzuchu. Ma raka? Boję sie myśleć jak cierpi.... [URL=http://img214.imageshack.us/i/img0360m.jpg/][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/3306/img0360m.jpg[/IMG][/URL]
  18. Idziemy dalej... w przedsionku w śmieciach, mrozie , w bramie kamienicy grożącej zawaleniem widzimy kolejne zwierzęta: [URL=http://img199.imageshack.us/i/img0333is.jpg/][IMG]http://img199.imageshack.us/img199/6631/img0333is.jpg[/IMG][/URL] są też koty [URL=http://img199.imageshack.us/i/img0339t.jpg/][IMG]http://img199.imageshack.us/img199/6803/img0339t.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img46.imageshack.us/i/img0340my.jpg/][IMG]http://img46.imageshack.us/img46/3460/img0340my.jpg[/IMG][/URL]
  19. Przychodzą kolejne [URL=http://img692.imageshack.us/i/img0323od.jpg/][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/3473/img0323od.jpg[/IMG][/URL] i nareszcie jedzą. Pierwszy posiłek.... często jeden na 2 dni. [URL=http://img214.imageshack.us/i/img0329n.jpg/][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/4498/img0329n.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img692.imageshack.us/i/img0314i.jpg/][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/2103/img0314i.jpg[/IMG][/URL]
  20. Z każdego kata wychodzą nowe głodne psy - [URL="http://img214.imageshack.us/i/img0313q.jpg/"][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/526/img0313q.jpg[/IMG][/URL]
  21. Witają nas psy: [URL="http://img714.imageshack.us/i/img0302p.jpg/"][IMG]http://img714.imageshack.us/img714/386/img0302p.jpg[/IMG][/URL] Wiedzą ze przyjechało jedzonko. [URL="http://img714.imageshack.us/i/img0302p.jpg/"][/URL][URL="http://img714.imageshack.us/i/img0302p.jpg/"][URL=http://img199.imageshack.us/i/img0304hu.jpg/][IMG]http://img199.imageshack.us/img199/6636/img0304hu.jpg[/IMG][/URL] [/URL]
  22. [B][COLOR=Red]Około 30 psów, szczenne suki, i ciągle nowe mioty szczeniąt bez naszej pomocy ZGINĄ. Błagam o pomoc w znalezieniu dla nich miejsca, pomoc w opłaceniu leczenia, miejsce dla 4 kóz.....[/COLOR] Nikt nie wie ile ich już umarło, ile leży na "cmentarzu" za kamienicą... Który z psów który wita nas w bramie będzie kolejny? Nie są szczepione, nie są karmione, marzną. Szczury to codzienność.[/B][FONT=Times New Roman][SIZE=4] W Będzinie (tak zwana „Górka Będzińska”) ul. Zamkowa (numer nieznany) na posesji p. M.........tak zwanej „wróżki” (nazywanej tak z racji profesji – wróżenie z kart-którą trudni się od lat) przebywają w skrajnie złych warunkach psy i koty oraz kozy. Miejsce to - kamienica i podwórko jest jak mówią sąsiedzi jest miejscem spotkań okolicznego półświatka i organizowania pijackich libacji. Właścicielka kamienicy („wróżka”) w ostatnich dniach przebywała w szpitalu, a zwierzęta pozostawały bez jakiejkolwiek opieki. Osoba ta ma 85 lat nie panuje nad sytuacja i nawet trudno ją winić .... problem w tych pijaczkach którzy tam pomieszkują .[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=4]Zwierzęta w ilości około 30 sztuk w tym szczenne suki, psy, przebywają w skrajnie złych warunkach bytowania. Na terenie posesji w klatkach znajdują się dwa psy, które nie są wypuszczane. W kojcu (1mx1m) przebywa suka z widocznymi dużymi guzami na podbrzuszu. Stan psa jest zły. Zwierze nie wychodzi nigdy z karceru. Zwierzęta są dokarmiane przez kilka osób stale odwiedzających to miejsce i dzięki z temu nie umierają z głodu a stan ich odżywienia jest dobry. W piwnicach domu znajdują się matki ze szczeniakami. Szczenięta są zagryzane przez szczury. Nowonarodzone psy i ich matki nie opuszczają tej piwnicy, która jest ich jedynym schronieniem. Obok leżą zwłoki podłych miotów. Psy nie mają podstawowych szczepień w tym szczepień przeciwko wściekliźnie. [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=4]Na podwórku w komórkach są przetrzymywane kozy. Na temat ich zdrowia nie mamy szczegółowych informacji, wiemy jedynie, że komórki, w których są utrzymywane nie pozwalają im na swobodny ruch Dotarła do nas informacja, że dwa tygodnie temu jedna z kóz została pobita przez odwiedzającego „wróżkę”” pijaka. Miała wybite oko, strzaskany łeb i w efekcie obrażeń nie przeżyła. Otrzymaliśmy także informacje, że na placu za posesją znajduje się swoiste „cmentarzysko” zwierząt, które padły ofiarami tego upiornego miejsca. Tego faktu jednak nie możemy potwierdzić i stwierdzić.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=4]Zwierzęta otrzymują jedynie ta karmę, którą przywożą osoby wielkiego serca przejęte losem tych zwierząt. Nie są wychudzone Nie maja dostępu do czystej wody. Warunki higieniczne i sanitarne są skrajnie złe. Są na pewno zarobaczone i obowaiamy sie np leptospirozy.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=4]W piątek wchodzimy tam ze strazą miejska i lekarzem powiatowym. Miato Będzin nie chce (CIEMNOGRÓD) odebrać psów bo nie ma własnego schrosniska. Wozą do Chorzowa płacąc za psa 1000 zł.!!! JAkie szanse maja zreszta nieszczepione psy??? Szczeniaki???[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=4]Złożyliśmypismo o odebranie psów do Prezydenta Miasta Będzin, do Lekarza Powiatowego o interwencję, do Wojewódzkiego o nadzór. Powiadomiłam media. Ma być z nami w piątek TV Katowice.[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=4] [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=4]Wczoraj straż miejska , nie powiadamiając nas próbowała tam wejść i oczywiście "[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=4]od[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=4]biła się od ściany". Pojechali sami - bo chcieli to ukryć, powiedzieć ze nie ma powodu. Dobrze ze lekarz powiatowy zareagował i zadzwonił. [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=4][COLOR=Red][B]LUDZIE POMOCY! Takiej ilości zwierząt nasza fundacja nie udźwignie. [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=4] [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=4]Potrzebne tymczasy, domki, pieniądze na leczenie, karma. [/SIZE][/FONT][B][FONT=Times New Roman][SIZE=4][COLOR=Black] [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] [SIZE=4][B][FONT=Times New Roman][COLOR=Black]Nie wiemy gdzie umieścić w razie odebrania kozy! [/COLOR][/FONT][/B][FONT=Times New Roman][COLOR=Black] [B][COLOR=DarkGreen]Jeżeli ktoś chce pomóc finansowo to prosimy o wpłaty: [/COLOR][/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][LEFT][B][COLOR=DarkGreen] na konto fundacji z dopiskiem "darowizna na rzecz fundacji SOS" lub "interwencja Będzini" [/COLOR][/B] [B][COLOR=DarkGreen]FUNDACJA S.O.S. dla ZWIERZĄT 41-303 Dąbrowa Górnicza ul. Kasprzaka 62 m21 [/COLOR][/B] [B][COLOR=DarkGreen]Numer konta bankowego: [B]93 1560 0013 2367 0569 2079 0001[/B][/COLOR][/B] [B][COLOR=DarkGreen]IBAN PL[B]93 1560 0013 2367 0569 2079 0001[/B][/COLOR][/B] [B][COLOR=DarkGreen][B][FONT=Times New Roman]SWIFT GBGCPLPK [/FONT][/B][/COLOR][COLOR=Red][FONT=Times New Roman]Wpłaty[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=DarkGreen][B][FONT=Times New Roman][COLOR=Red] - DZIĘKUJEMY![/COLOR] [/FONT][/B][/COLOR][/B][/LEFT] [COLOR=Black]Łukasz Z. - [/COLOR]150 zł. Klaudia.R. -30 zł. Kasiek - 50 zł. K.Rost. - 30zł. A.M.Fur. - 200 zł. Asiulek-85 - 20 zł Kami-23 - 20 zł. Leonarda -100 zł. Martini - 50 zł J.Kału. - 20 zł. Z.Bab. - 30 zł. K.Kok - 50 zł. W.Benn Ateny - 100 zł. P.Budz. - 100 zł. A.Dzian.- 20 zł. M.Gog. - 100 zł. K.M.Kus - 107,88 zł. G.Gw - 110 zł Soboz - 30 zł. K.Pió. - 10 zł. B.K - 150 zł. Łącznie wpłynęło: 1 417,88 zł. Dziękujemy !!!! Zakupiliśmy odrobaczenie i odpchlenia dla wszystkich 18 psiaków. Wczoraj wysterylizowaliśmy 3 suczki - 150 zł. x 3 + wyciecie guza i his-pat + 80 = 530 zł. Operacja Sabuni - wycięcie 2 listew mlecznych, usuniecie macicy z guzami , badanie his- pat. = 720 zł Stylizacja aborcyjna suczki - 300 zł. Operacja Pinokia 450 zł. Weterynarz "kozy" - 149,80 [SIZE=4] [/SIZE]
  23. Nie martw się Jaszko. Na razie siei udało. Będziemy próbować do skutku. Ona nie jest w wysokiej ciaży. Zdążymy.
  24. Nie nie dzwonił. Wnioskuję ze sienie udało. Dajmy mu czas. SUka jest tak od lata. Wiem ze jest zimno ale może te pare dni wytrzyma. Same widziałyście ze jej sie panikatory włanczaja jak tylko sie człowiek zbliży.
×
×
  • Create New...