Jump to content
Dogomania

MaJunior

Members
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

About MaJunior

 • Birthday 05/18/1992

Profile Information

 • Gender
  Female

Recent Profile Visitors

600 profile views

MaJunior's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Hej, dla mnie pisanie tego pytania brzmi już głupio jak dla mnie, ale mam pewien spór. Czy to prawda, że rasowy pies nie powinien jeść tego samego co kundelek?? Pewna osoba mi wmawia, że przecież kundelki np. takie przy budzie jedzą "resztki z pańskiego stołu" i żyją xx lat, natomiast gdyby rasowego psa karmić w ten sposób to by miał dużo problemów, bo one nie są przyzwyczajone.
 2. W filmiku na Yt pani Kasia fajnie mówi o tym, jak wybrać klatkę dla psa: https://www.youtube.com/watch?v=7vgKSvDvf1c
 3. Wiem, że minęło już dużo czasu, ale mam pytanie, czy zakupiła Pani już psiaka z tej hodowli??
 4. Chyba trochę za późno, ale na przyszły rok się może przydać. Pieska możesz przyzwyczaić do tych wszystkich dźwięku, również np podczas burzy jeżeli się boi. Mianowicie puść z internetu dźwięk np fajerwerków, ale na początku dość cicho i baw się z psiakiem, niech się przyzwyczaja i niech kojarzy mu się to z przyjemnością, również możesz dawać mu smakołyki. I stopniowo możesz coraz bardziej pogłaśniać dźwięk pilnując, aby pies był zrelaksowany. No i niech to nie będzie zbyt szybko za głośno, bo psiak się może wystraszyć i nic z tego nie będzie
 5. Lęk separacyjny może pojawić się gdy się szczeniaka zostawia na długo samego w domu. Ogólnie wielkość mieszkania nie ma dla psa znaczenia. Dom jest po to, żeby pies odpoczywał a na spacerach powinien zużywać całą swoją energię na zabawię i ewentualnie jakiś ćwiczeniach. Możesz spróbować (o ile właśnie teraz tak nie robisz) zamykać go np. łazience, Mówisz, że zaczyna piszczeć po 5 minutach, więc wejdź z powrotem do łazienki po 4, tak aby nie zdążył jeszcze wydać z siebie żadnego dźwięku i pochwal go za to, że był spokojny, daj smakołyk. Powoli możesz wydłużać ten czas nieobecności.
 6. Jeśli chodzi o trzęsienie może tak po prostu mieć, np u psów Chihuahua to jest całkiem normalne, że trzęsie ot tak bez powodu. To, że piszczy przez sen to dlatego, że coś mu się może śnić, pies mojej koleżanki ma ta samo jeśli chodzi o różne dźwięki wydawane przez sen. Zbyt wczesne zabranie szczeniaka od matki może powodować brak umiejętności kontaktu z innymi psami, uczy się wtedy jak mocno może ugryźć, aby to była wciąż zabawa, jeśli gryzie a mocno matka go karci. Jeśli chodzi o przerażające rzeczy to może spróbujcie go do nich przyzwyczajać, odwracać w jakiś sposób uwagę np. zabawą.
 7. Witam Zacznę od tego, że za kilka tygodni zamierzam kupić Dobermana. W domu znajduje się już jeden pies- buldog. Jak wiadomo, szczeniak musi być od samego początku socjalizowany i powinien mieć kontakt z innymi psami. I problem jest w tym, że pies, którego już posiadamy nie jest do końca obyty, nie potrafi zachować się w obecności innych psów, nie okazuje agresji, bardziej się ekscytuje i chce się bawić, ale jest w tym wszystkim bardzo nachalny, uciążliwy, rzuca się, skacze. Nie potrafi do tego spokojnie podejść, Czy myślicie, że nowy piesek może nauczyć się takiego zachowania wobec innych psów w przyszłości?? Lub takie spotkanie z "nieokiełznanym" wywołać strach lub traumę?? Bo o ile na spacerach nad buldogiem mimo wszystko łatwiej jest zapanować, bo nie jest silny to o tyle z dorosłym dobermanem może już nie być tak miło.
×
×
 • Create New...