-
Posts
4029 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by BoUnTy
-
Owczarkowata Doris i szczeniaki - MAJĄ JUŻ DOM!!!
BoUnTy replied to BoUnTy's topic in Już w nowym domu
Hah zawsze jak zaczynamy się cieszyć to się pierniczy wszystko :/ Właśnie dzwoniłam do Ani - Brutus wraca (alergia dzicka)... Wetka która miała wziaść malucha tez nie weźmie (dzisiaj miała wziąść, Ania podeszła i się okazało, że nie weźmie), bo podobno twierdzi, że Dorka miała maluchy z przynajmniej o połowę mniejszym od siebie psem i będa małe - ja już nie wiem komu wierzyć, bo poprzednia wetka mówiła, ze beda duuże, ale w zasadzie jak je ostatnio zobaczyłam po przewrie to tez pomyślałam, ze łapki mają chudziutkie i beda mniejsze niż sie spodziewałyśmy... Tak wiec maluchów jest na chwilę teraźnieszją 6 :/ -
Owczarkowata Doris i szczeniaki - MAJĄ JUŻ DOM!!!
BoUnTy replied to BoUnTy's topic in Już w nowym domu
Dora jest do kolan ;) [quote] Bounty czy ludzie wczoraj byli i zebrali jakiegoś?[/quote] Taaak byli, wzięli mojego chudziutkiego Brutuska vel Boryska - najbardziej boksiowatego, nie pisałam dlatego, że w dalszym ciągu sa 4 maluchy, gdyż wczoraj jedna osoba która była pewna nam zrezygnowała, ale w zamian za Barjego do nowego (innego) domku trafił Brutusek - moja kochana mordeczka ;) Oczywiście na umowe adopcyjną ;) -
A ja mam coś na poprawe humoru - oto pewien piesek wyciągniety ze schroniska w Katowicech (pojechał do Łodzi jakiś czas temu - kojarzycie? :cool3:) [CENTER][IMG]http://images32.fotosik.pl/99/98200904da0dcf82.jpg[/IMG] [IMG]http://images33.fotosik.pl/99/7afbe6985f83d3da.jpg[/IMG] [IMG]http://images34.fotosik.pl/99/617d78ff3655d4a3.jpg[/IMG] [IMG]http://images32.fotosik.pl/99/fff2d0e9dff360b0.jpg[/IMG] [/CENTER] A tutaj wiadomośc od nowych włascicieli psiaka: "Witam zgodnie z obietnica przesyłam zdjęcia pieska. Psiak jest super bardzo fajny i mądry chyba się zadomowił bo jest weselszy i odważniejszy. Chodzi na spacery akceptuje dzieci i jest łagodny ale zaczyna szczekać jak ktoś jest za płotem więc zaczyna sie czuć pewnie na swoim terenie.Najgorsze ma już za sobą więc już będzie wszystko ok. Pozdrawiamy!!!" PS. Czyż nie warto dla takich zdjęć tyle sie namęczyć? ;) Miód na serce, nic tylko patrzeć i szukac wielu tak wspaniałych domków...
-
Owczarkowata Doris i szczeniaki - MAJĄ JUŻ DOM!!!
BoUnTy replied to BoUnTy's topic in Już w nowym domu
gg: 3949314 mail: [email][email protected][/email] telefon: 600-044-591 (informacyjny), lub żeby sie umówić na konkretny termin (dla os. zdecydowanych) to dzwonić na inny numer, ale podam jutro bo mi fon padł ;P Prosze na wszelkich ogłoszeniach zaznaczać, że psy do oddania TYLKO na umowę adopcyjną i za symboliczną złotówkę, zeby zdrowe rosły ;) -
Owczarkowata Doris i szczeniaki - MAJĄ JUŻ DOM!!!
BoUnTy replied to BoUnTy's topic in Już w nowym domu
Mam zdjecia maluchów, ale tylko tych 2 - w zasadzie one i tak są takie same xD Dorki zdjecia sa na starym wątku, nowych nie posiadam, ale może zrobie jak pojedziemy na USG ;) Wstawie niestety dopiero w środę, bo teraz nie dam rady - ostatnie 3 dni do wystawiania ocen w szkole :/ -
Owczarkowata Doris i szczeniaki - MAJĄ JUŻ DOM!!!
BoUnTy replied to BoUnTy's topic in Już w nowym domu
Maluchy są oghłoszone na allegro, animali i w internetowym wydaniu super expresu (serdecznie dziekuję madziamn za pomoc w ogłaszaniu ;)) -
Dorka to sunia, która jakiś czas temu została wzięta z 7 szczeniakami z pewnego śląskiego schroniska. Trafiła do DT, jednak z przyczyn niezaleznych osoba, która ją wzięla nie moze podołąć opiekowaniu się taką gromadką psiaków, czego nie było w planie, ale moze zacznę mniej chaotycznie... Osoba któa wzięła sunie i maluchy ma problemy z ciążą i chorych rodziców (co niestety dopiero teraz wyszło na jaw), ale myślę, ze to nie miejsce i czas na to, żeby teraz o tym rozprawiać. Może troszkę op samych pieskach - szczeniaki mają 7 tygodni, są 2 pieski i 2 suczki o imionach tymczasowych: Bakuś, Borys, Shila i Shayen. Z 7 maluchów 3 znalazły już nowe domki, niestety te nadal czekają... :( Wszystkie psiaki są brązowe z ciemniejszymi lub jaśniejszymi wstawkami (grzbiety wszystkie szczeniaki mają ciemniejsze, a niektóre maluchy dodatkowo maja białe łapki lub krawatki)! Niektóre pieski nie maja ogonków, gdyż mamusia pomyliła je z pępowinami. Maluchy mają 7 tygodni! PIESKI SĄ ODROBACZONEI POSIADAJĄ KSIĄŻECZKI ZDROWIA! Jesteśmy w sytuacji podbramkowej, bo jak to zwykle bywa, jak coś się zaczyna psuć to na całego - nieszcześcia chodzą parami... Większości z zaistniałej sytuacji po prostu nie przewidziałyśmy np. Dorka (mama maluchow) ma podejrzenie ropomacicza - dokładnie beziemy to wiedzieć na dniach, bo czekamy na USG... PIESKI BĘDĄ DOŚC DUŻE, WIELKOŚCI ‘ ZA KOLANA’. My już same nie wiemy co robić... :( Szukamy dla nich ciepłych domków, prosimy o rozgłaszanie psiaków gdzie tylko się da, oraz o wszelką pomoc jaką ktoś jest w stanie zaproponować... [IMG]http://images32.fotosik.pl/97/b82d56abdfa05398med.jpg[/IMG] [IMG]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=290765692[/IMG] Na zdjęciu przedstawiam na pierwszym planie Shayen, a na drugim Bakusia ;) Szukamy dla nich domu i serdecznie prsimy o wspracie... Wiecej o Dorce i szczeniakach można przeczytac tutaj --> [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=96621[/url] ------------------------------------ [COLOR="Red"]Domku szuka tylko Doris[/COLOR]
-
Prawie Jamnik-MA DOM dziękujemu Talcott i osobom od transportu:)
BoUnTy replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
hop do góry, niestety tylko tylę mogę zrobić... -
Maciszku ja z Dżekiem i moją sunią też miałam problemy miskowe i terytorialne, ale to po tygodniu sie uspokoiło - najważniejsze jest, aby miały oddzielne miski i jak głaszczecie psiaki to dwa na raz ;P Sunia pewnie bedzie próbowałą jak nikt nie patrzy podjadać z miski Bazyla, ale to właśnie wynika z tego jedzenia 'na zapas'. Co do wyników badań... są dośc niepokojące, szczególnie to podwyższone GPT - ja wetką nie jestem, wiec się nie wypowiem dokładnie, ale powiem, że leczenie dłuższe bedzie konieczne... Czy wet robił badania krwi z uwzglednieniem wad jelit lub wątroby (zmiany chorobowe powinny wyjść na prześwietleniu jamy brzusznej, ale nie koniecznie)? GPT jest to enzym bioracy udział w przemianie białek, moze właśnie zaburzenia tego specyfiku prowadza to tak znacznej hiperleukocytozy. Moze być tez odwrotnie hiperleukocytoza jst odpowiedzialna za wzrost pomiaru GPT. Skąd zatem leukocytoza? No cóż na to moze wpływac wiele czynników, niewatpliwie stany zapalne, któremu psiakowi nie brakuje, po drugie samotrawienie się organizmu, osłabienie z nim zwiazane (mięśnie pracują wtedy inaczej i pies zwykły spacer odczuwa jako bardzo mocny wysiłek fizyczny, co własnie jest często przyczyną hiperleukocytozy). Podwyższone GPT moze byc oznaką chorób serca, wątroby lub kości szkieletowych, ale to tylko tak zarysowo... A jaką temperature psiulka wczoraj miała? Bardzo podwyższoną? Jesli nie to naczy, że organizm sam próbuje się bronić i gorączka jest wskazana. W zasadzie na pewno jest ona wynikiem ostych stanów zapalnych, ale goraczka także jest powodowana wieloma czynnikami, dlatego wydaje mi się, ze powinno się ja kontrolować codziennie przez jakiś czas... Co do podwyższonej fosfatazy alkalicznej to jest to enzym, którego podwyższenie wskazuje na stany chorobowe kosci, jelit lub watroby. Czyli podobnie jak GPT. Opisałam to w miare jak najbardziej po ludzku i oczywiście tak tylko zarysowo i 'książkowo', tak jak powiedziałam wetka nie jestem, choć zamierzam być i czasami 'tu i tam' na praktyki chodze, ale mój post jest tylko informacyjny ;)
-
Nooo Kasia, mów szybko, co z sunią, bo my już tutaj nie mozemy wysiedzić xD
-
Prawie Jamnik-MA DOM dziękujemu Talcott i osobom od transportu:)
BoUnTy replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
dooo góryy........ -
Jamnik Max i jego nowy kolega Net. JUŻ W NOWYM DOMU !!!! :))))
BoUnTy replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
hopsaj na pierwszą stronę, cóż wiecej moge zrobić... -
Prawie Jamnik-MA DOM dziękujemu Talcott i osobom od transportu:)
BoUnTy replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Ale niestety nie jest... -
Prawie Jamnik-MA DOM dziękujemu Talcott i osobom od transportu:)
BoUnTy replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Widzi, widzi, ale niestety większośc osób o wrażliwym sercu, która tutaj wchodzi ma już przepełnienie, a reszta pomagać nie chce lub nie moze... -
Klusia już w nowym domku :)))))))) Dziękiujemy wszystkim za pomoc!
BoUnTy replied to Patsi's topic in Już w nowym domu
Oto zdjecia Emi z nowego domQ ;) Trzeba było troszkę czekać, ale udało mi się wyciągnąc je od nowego własciciela - w sumie trudno nie było, bo ma opsesje na punkcie suni i uwielbia się nia chwalić wszystkim i móić jaka to ona jest piękna, ladniejsza na żywo niż na fotkach, i jak to stwierdził 'jest boska" xD [IMG]http://img512.imageshack.us/img512/7056/s6002555ia4.jpg[/IMG] [IMG]http://img512.imageshack.us/img512/3716/s6002531lb7.jpg[/IMG] Tyle sunia czekała na dom u Ani, że zasłużyla sobie na tak wspaniały! Cierpliwość jej sie oplaciła, a miłości ma tyle, że już serducho ma pewnie całe nią przepełnione xD Ja życze tego samego innym psiakom, kóre czekają bo czsami naprawde warto mić nadzieję... -
Klusia już w nowym domku :)))))))) Dziękiujemy wszystkim za pomoc!
BoUnTy replied to Patsi's topic in Już w nowym domu
Przepraszam, ale ja nie mam czasu co 2 dni pisac co u Kluski, a poza tym nie chcę przyduszac swoją obecnoscia nowych włascicieli... U Emi wszystko dorze, zostala juz zaszczepione ;) -
Klusia już w nowym domku :)))))))) Dziękiujemy wszystkim za pomoc!
BoUnTy replied to Patsi's topic in Już w nowym domu
Ania ma te wiadomosci albo ode mnie, albo od samego Wojtka - gdyż podałam jej wczoraj jego numer gg xD Potwierdzam - u Kiki wszytsko w porządku ;) A wlaściciele nadal sa zachwyceni ;P Edit: Właśnie gadam z Wojtkiem - no Kika zwie się teraz Emi, i juz sama chodzi na swoje legowisko na komende 'na miejsce' ;P -
Klusia już w nowym domku :)))))))) Dziękiujemy wszystkim za pomoc!
BoUnTy replied to Patsi's topic in Już w nowym domu
Ja też postaram się pomóc... -
Klusia już w nowym domku :)))))))) Dziękiujemy wszystkim za pomoc!
BoUnTy replied to Patsi's topic in Już w nowym domu
Postaram się za jakiś czas wykombinować zdjęcia ;) A teraz świerze wieści - Kika ma się świetnie, co pokazuje ;P Myślę, że nowy własciciel suni, nie obrazi się jak kawałek dzisiejszej rozmowy z nim opublikuje ;P "Batonik xD (8:00) hej i jak tam szczeniak? Wojtek P. (8:00) cześć Wojtek P. (8:00) wiesz jaka ona jest mądra i inteligetna? Wojtek P. (8:00) to jest kundelek, ale będzie serio madry ... Wojtek P. (8:05) apetyt ma, bo je cały czas, pije i co sie napije to wysika za chwilke xD Wojtek P. (8:06) no troche roboty jest, ale co tam Wojtek P. (8:06) nam sie podoba - każdy zadowolony i cieszy sie z psinki" I jeszcze w rozmowie było, że mała cały czas się chce bawic, ale się słucha jak jej się zwróci uwagę no i, że na buty ani meble nie zwraca uwagi, ale za to uwielbia włascicieli za nogawki ciągnąć xD -
Klusia już w nowym domku :)))))))) Dziękiujemy wszystkim za pomoc!
BoUnTy replied to Patsi's topic in Już w nowym domu
No to znajomi się zdecydowali - Kika już jest w nowym domku ;) A właściciele są wprost zachwyceni - nawet ucieszyli się jak im panele ochrzciła ;P -
Klusia już w nowym domku :)))))))) Dziękiujemy wszystkim za pomoc!
BoUnTy replied to Patsi's topic in Już w nowym domu
Spokojnie, wcale nieprawda, że nic się nie dzieje, w czwartek idę na rozmowę z osobami prawie chętnymi, którzy zastanawiają się nad przyjęciem suni ;) Osoby te to moi znajomi więc sprawdzone ;) Ale nie umiem się do Ani dodzwonić :/ -
Klusia już w nowym domku :)))))))) Dziękiujemy wszystkim za pomoc!
BoUnTy replied to Patsi's topic in Już w nowym domu
No ja też nie mam pojęcie dlaczego... -
Klusia już w nowym domku :)))))))) Dziękiujemy wszystkim za pomoc!
BoUnTy replied to Patsi's topic in Już w nowym domu
Ania ma nadal problemy z netem, a klucha zwie się teraz kika ;)