-
Posts
455 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ania i Psy
-
No widzisz, po takiej brzydkowłosej mamusi.
-
A oto Kamilka- fotki z wczoraj po kąpieli (PILNIE potrzebuję nowy aparat,wrrr................) [IMG]http://img463.imageshack.us/img463/2458/m3ar.jpg[/IMG] [IMG]http://img463.imageshack.us/img463/4320/m29eh.jpg[/IMG] i dziś, po domowemu (nierozczesana z frotką): [IMG]http://img463.imageshack.us/img463/8826/kami17qv.jpg[/IMG] [IMG]http://img463.imageshack.us/img463/2126/kami24vj.jpg[/IMG]
-
SH,ten ogon należy do mojej mamutki Grey z Śnieżnej Doliny. Co do fotek Idylki, to niestety marne, bo mój aparat jest w etapie rozkładu i wieczorem robi albo zdjęcia prześwietlone, albo niedoświetlone i na szybko udało się zrobić tylko te trzy. Mam też coś dla Nesjanki:) Ale jeszcze gorsze, bo nie wyszło żadne dobrze i musiałam rozjaśniać, aby było widać chociaż sylwetkę. A zatem Elita Nesjana: [IMG]http://img445.imageshack.us/img445/1162/mae27kk.jpg[/IMG] [IMG]http://img445.imageshack.us/img445/9567/mae16zn.jpg[/IMG]
-
Anna1-GRATULACJE! A to kilka mich fotek: Moi najśliczniejsi faceci wczoraj przed snem: [IMG]http://img263.imageshack.us/img263/5763/maly0cx.jpg[/IMG] Winetka na spcerze: [IMG]http://img263.imageshack.us/img263/5313/staniewolne9qh.jpg[/IMG] Winetka po kąpieli: [IMG]http://img263.imageshack.us/img263/8996/dscn13053wl.jpg[/IMG] [IMG]http://img263.imageshack.us/img263/7588/dscn13134qy.jpg[/IMG] [IMG]http://img263.imageshack.us/img263/240/dscn13390kw.jpg[/IMG] I jeszcze raz łóżkowe chłopaki: [IMG]http://img263.imageshack.us/img263/9049/mali4kf.jpg[/IMG]
-
Tu można sobie zobaczyć różne stopnie owłosienia nagusów "przed" i "po". Anna1 poruszyła problem podejścia sędziego do grzywków, bardzo słusznie. Moje dziewuchy są bardzo odważne , Camille w ogóle nie jest nieufna w stosunku do obcych, Wenecja umiarkowanie, a mimo to też trafiłam na sędziów,przed którymi najchętniej zwiałyby ze stolika.
-
[quote name='Iwona'] Tu nie rozumiem Twojej wypowiedzi- to w takim razie jaki pies jest semi? Ekstremalne semi, krótkowłose i gładkowłose nagusy :niewiem: To w końcu mamy nagusy czy nie??? I jak osiągnąć nagusy jeżeli wszystkie psy będą miały uprawnienia hodowlane, bez względu na włos?[/quote] Iwonko,są takie semi, które wyglądają jak pp, tylko np brzuszek i klatka piersiowa od spodu są nagie, a są takie semi jaki Quando Res-starczy cofnąć się wstecz i zobaczyć jego fotki,aby wiedzieć, co mam na myśli. Te pierwsze określiłam jako "ekstremalne". Mając na myśli krótkowłose grzywacze nie pisałam o łysolach, ale o psach powder puff, które mają włos szorstki lub gładki,nieco podobny do papilonowego.
-
Wstałam sobie dzisiaj rano z katarem, a tu proszę, jaki ciekawy temat:) Poznaję świat grzywaczy od niedawna, bo dopiero od trzech lat, tym niemniej już pewne obserwacje i zdanie w pewnych kwestiach mam, toteż opracowałam połowę pytań i oto moje odpowiedzi (niewykluczone,że za jakiś czas poznam pewne zagadnienia lepiej i będzie mi głupio:)): 1. Czym jest dla pana hodowla Chińskich Grzywaczy: to hobby czy sposób zarabiania na życie? Dla mnie to przede wszystkim sposób na życie. Nie uznaję tego za hobby, hobby, to może być zbieranie znaczków pocztowych lub coś w tym stylu, w hodowli mamy do czynienia z żywymi istotami, które myślą, czują, mają swoje potrzeby, nie można ich dla przykładu, oddać jak albumu ze znaczkami. Ja sporo poświęciłam, aby móc być ze swoimi psami od rana do wieczora, nie oczekuję także, że będą na siebie zarabiać. Zajmuję się obecnie innymi rzeczami związanymi z psami i to one mają przynosić dochód i zarabiać na psy. W mojej obecnej sutuacji , kiedy posiadam w domu dwa starsze, duże i schorowane psy , które przygarnęłam kilka lat wstecz, jednego pecikaJ ,dwie młode, wystawiane suki i tylko jedną sukę hodowlaną, również wystawianą, cóż, pomysł, aby ta suka swoimi miotami utrzymywała wszystkich, jest, delikatnie mówiąc, śmieszny. Miło by było, aby w przyszłości pieniądze uzyskane ze sprzedaży szczeniąt wystarczyły przynajmniej na pokrycie kosztów związanych z hodowlą, równie miło by było, gdyby wystarczało z tego na życie, ale nie wiem, czy kiedykolwiek dojdzie do takiego etapu. Na razie jest to ciągle wkładanie pieniędzy. Nie potrafię myśleć o hodowli w sposób strikte ekonomiczny i czysto ekonomicznie podchodzić do jej prowadzenia, bo musiałoby się to wiązać z ograniczaniem kosztów, aby podnieść zyski...a jako ,że w grę wchodzą żywe zwierzęta, ciężko postawić znak równania między hodowlą jako sposobem na życie i realizowanie swoich marzeń, a hodowlą jako sposobem na życie. To się po prostu ze sobą kłóci. Mniemam, iż można z samej hodowli jakoś żyć, ale to chyba kwestia włożonych lat pracy i wyrzeczeń i w dużej mierze szczęścia. 2. Jaki jest Pana stosunek do wyrośniętych grzywaczy?Jaki jest stosunek sędziów do nich?Jak interpretować wzorzec? Wiele z tych wyrośniętych grzywaczy to naprawdę piękne psy, mimo iż ich wzrost jest sporo powyżej górnej granicy podanej we wzorcu. Jest ich tak dużo, że dochodzi do ciekawej sytuacji, kiedy psy mieszczące się w tych idealnych wzorcowych wymiarach określane są jako małe, lekko przerośnięte, jako średnie, mocno przerośnięte jako rosłe. Używanie do rozrodu coraz większych zwierząt nieuchronnie musi prowadzić do zwiększenia wzrostu całej populacji. Jednak nie uważam, że powinno się przy wyborze suki czy reproduktora kierować wyłącznie wzrostem. Ja osobiście w swojej hodowli będę starała się dążyć do uzyskania potomstwa o prawidłowej budowie i wzroście mieszczącym się we wzorcu, w końcu grzywacz ma być psem małym, jednak moim zdaniem nie należy popadać w skrajności, w żadną stronę. Wzorzec jest skonstruowany na tyle lużno pod tym względem, że określa wzrost idealny, ale nie określa bezwzględnej górnej granicy, tak więc psa należy oceniać całościowo, a nie tylko na podstawie pomiarów centymetrem. Jednak gdybym ja była sędzią mając przed sobą psy o bardzo porównywalnej budowie, przy czym jeden z nich mieściłby się w idealnym wymiarze podanym przez wzorzec, a drugi by go znacznie przekraczał premiowałabym psa pasującego do tych wymiarów. Dlaczego? Bo jest bliżej ideału, jaki określa wzorzec. Co do stosunku sędziów do wzrostu, cóż bywa różnie. Znakomita większość nie kieruje się wzrostem psa jako cechą pierwszoplanową, są jednak i tacy, którzy wyrażnie premiują małe psy, czasem wydaje się nawet,że patrzą TYLKO na wzrost, sa i tacy, którzy wkraczają na ring z centymetrem i bezwzględnie eliminują psy większe. 3. Co Pan sądzi o "semicots"? Czy wg Pana szkodzą one "czystości" rasy? Czy sądzi Pan, że należałoby zaprzestac ich hodowli? Mnie osobiście nie rażą semi-coaty, lubię psy efektownie owłosione. Dla mnie większym problemem są rodzące się czasem psy krótko i gładkowłose. Takie moim zdaniem nie powinny wchodzić do hodowli. Jeżeli chodzi o zapis wzorca, dotyczący owłosienia u nagiego grzywacza-cóż, znakomita większość nagusów ma w mniejszym lub większym stopniu podgalany włos, stosunkowo mało liczne są egzemplarze, które nie mają do golenia chociażby ud, łopatek, czy pręgi wzdłuż kręgosłupa. Nie lubię natomiast „ekstremalnych” przypadków semi, kiedy trudno rozpoznać, czy pies jest nagi czy owłosiony i nie widzę celowości selekcji pod kątem zwiększenia ilości semi, natomiast nie uważam, że powinny być wycofywane z hodowli, jeżeli są zdrowe i pięknie zbudowane. 4. Czy grzywacz powderpuff jest dla Pana ideałem rasy? Wszystko zależy od budowy. A czy pies ma włos, czy nie.... To jedna i ta sama rasa. Cenię sobie obie odmiany, każda z nich ma niepowtarzalny urok. 5. Jak Pan sądzi, czy nie powinno się wprowadzić na wystawach podziału konkursu dla grzywaczy nagich i powder puff? Nie ma takiej potrzeby. Obie odmiany mają mieć taką samą budowę, a różnić się jedynie włosem. Ważne, aby obie odmiany były przez sędziów traktowane równo, bez faworyzowania którejkolwiek z nich. Reszta troszkę póżniej, bo mam dzisiaj gości i czas się oderwać od komputera, a poza tym część pozostałych pytań wymaga dogłębniejszej analizy porównawczej wzorców. Wprawdzie jakiś czas temu analizowałam sobie wzorzec amerykański, w zwiążku z poprawkami, które zostały poddane pod dyskusję, ale w małym palcu jeszcze wszystkiego nie mam i nie chciałabym na szybko czegoś palnąć.
-
Poznajmy się !! masz grzywaczka wejdz !!
Ania i Psy replied to grzywaczka's topic in Chiński grzywacz
Magdunia, a mogłabyś zrobić fotk lub skan rodowodu Clio i mi podesłać? -
Niech mi ktoś powie, co tu się dzieje? Co to za rozgrywki i rozgryweczki? Co to za wylewanie żółci? Pojawia się jakiś GOSPO i robi się bajoro. Jeszcze raz ponawiam prośbę do Anny1 i Orsini-wyjawcie, do czego doszłyście, choćby na priv. Jestem bardzo ciekawa, kto to jest ten GOSPO, skąd się bierze to bagno. Ja swój typ mam i jest mi bardzo niesmacznie.
-
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
Rysiu, a masz coś na sumieniu :P -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
A mi działa z tego linku. Jakieś chyba cudeńka na Ziipy. -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
SH Maniak, sprawdziłam,u mnie się wchodzi,łączy pisze,że gotowe i nie chce odtwarzać. Kurcze, to chyba jakiś problem z zippy. Na wszelki wypadek wstawiam bezpośredni link. [url]http://www.zippyvideos.com/2721921752647226/dscn1051[/url] -
Mnie nie wypada chwalić Bułki ,ani jej włosa, bo jedak u mnie się ona pojawiła na świecie, ale chciałabym publicznie stwierdzić, że Res to marzenie każdego hodowcy, chcącego umieszczać psy w najlepszych rękach. Ponadto wreszcie miałam okazję zobaczyć na żywo pieska z miotu I Germaniki. Oczywiście, już mi się pomerdało, który to był, może Dudek podpowie, ale powiem tylko,że rzucał się w oczy:) Śliczny i bardzo miły-dał mi nawet buzi:)
-
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
A może mnie ktoś oświecić na pw, co do podejrzeń? No bo ciekawe,czy ten ktoś dyskutował sam ze sobą, bo jednak większość Dogomaniaków, nawet tych, którzy za mną nie przepadają, dosyć ostro odniosła się do tych głupot, za co bardzo dziękuję-szczególnie osobom, które mnie nie lubią, a które jednak kierowały się obiektywizmem. A może ktoś umie określić osobę po numerze IP? -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
Aniu,skrócić kieckę to mało:) Ja postanowiłam w sex shopie nabyć lateksowe wdzianko z odsłoniętymi pośladkami i do tego jakieś szpile:) Psa na ring wcale brać nie będę, bo mi się w szpile zaplącze, ewentualnie pod pachą będę nosić, to może i na BOBa zasłużę:) Teraz studiuję po fotkach, w co byłam ubrana przy ocenie Kamilki przez sędziów, których oceny są dla mnie niesamowicie istotne, a u których Kamille dostawała i Zw. Młodz. i NSwR. Widać też lecieli na ciuchy:) Ogólnie sytuacja jest pocieszna, bo chodzi o zwykłe małe cwc, a nie jakiś prestiżowy tytuł, a taka fala niechęci się wylała z GOSPO. Ja również czasem mam wątpliwości co do kolejności na lokatach ale nie robię z tego afery i nie dorabiam ideologi koronek, strzyżeń i Bóg wie czego. Moje suki mają sierść taką jak mają i pewnie nigdy nie będą tak idealne, jak werset, ale nie zauważyłam,aby wyróżniały się na ringu zaniedbaniem. Są zawsze czyste i rozczesane, pielęgnuję je ,jak umiem. -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
I jeszcze z Legionowa filmik z młodzieży suk: [URL=http://www.zippyvideos.com/2721921752647226/dscn1051/][img]http://i1.zvhost.com/1/b/bmo65999.jpg[/img][/URL] -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
Orsini, przecież możemy zrobić ranking:) To proste. Zakładamy oddzielny topic,żeby nie było zamieszania. Ustalamy jakąś punktację, jest kilka rankingów w różnych rasach, można się wzorować. Resztę możemy ustalić. Osoby chętne do udziały zgłaszają psy i ich wszystkie wyniki z przeciągu roku. Oceny innych zwycięskich psów należałoby pozbierać z wyników (będzie trudniej). Podliczmy. Kto chce, wstawia wyniki na swoją stronę. Ja wstawię na pewno. Jako szefa przedsięwzięcia proponuję Ciebie-załóż topic. -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
Hm, więszość dnia przespałam, budzę się, a tu ooooooo:) Cóż,mogę powiedzieć tylko tyle,że rzeczona spódnica jest czarna nieprzezroczysta do kolan, wykończona kawałkiem koronki i miałam ją również na poprzedniej wystawie, gdzie nie budziła tylu kontrowersji-hm, być może dlatego,że WTEDY nie nadepnęłam nikomu na odcisk swoją pierwszą lokatą. Wtedy wygrana była większa, bo Camille była NSw R, a teraz wygrała tylko otwartą i przepadła w porównaniu z Perspektywą Germaniką. Po drugie, Kamila nie jest przystrzyżona, a sierść ma 3 miesiące po szczeniaczkach. Po trzecie, sprayu, który mam używałam do obu suk, co obserwatorowi jakoś umknęło, więc skoro był czarny, jakim cudem Kamila pozostała biała? Po czwarte, są różne rodzaje sierści u pp, moje pp mają inny rodzaj, niż psy Germaniki, niestety dużo trudniejszą w pielęgnacji i zupełnie inaczej układającą się. Po piąte, to już mi się nie chce komentować wypowiedzi tego kogoś:) Jak się nie ma do czego przyczepić, to się wymyśla. Camille na szczęście jakoś sobie radzi na ringach i jest doceniana przez różnych sędziów, bez względu na mój strój. -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
Ojej i dla buldożków Draczyn także wielkie gratulacje!!!!! -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
Psy młodzież: Saphir Germanika lok I,dosk, Zw. Młodz. Cezariusz Petroniusz Maximus Galus lok II,dosk Harnaś z Gangu Łysych,lok III,dosk. [img]http://img226.imageshack.us/img226/9118/harnazg9tc.jpg[/img] VASCO Rosa Thea-nb pośrednia: Wiraż Germanika lok I Gremlin Gucio Casidy lok II Vivat Sunrize Brighlight of Moscow III Żwirek IV otwarta: Werset Germanika I Orfeusz Sakladir II Little Pony Pomarszczony Czar III Championów: Nabab Germanika I Adventure Vivat Sunrize II SUKI: młodzież: [img]http://img453.imageshack.us/img453/9263/sukimodz9zo.jpg[/img] Wenetzja Sub - O - Divo lok I,Zw. Młodz Nagoja Sasquehanna Pomarszczony Czar lok II Frezja z Jastrzębiej góry III (II i III:) [img]http://img453.imageshack.us/img453/2889/nagojasaspomarczarifrezjazjasg.jpg[/img] [img]http://img453.imageshack.us/img453/1420/sukimodz2pm.jpg[/img] Drahma Dwie tęcze (Wenetzja i Drahma) [img]http://img453.imageshack.us/img453/2494/wiwidrahmadwietecze8fl.jpg[/img] Nagasaki Pomarszczony Czar-nb Pośrednia: Perspektywa Germanika I,CWC,NsWR [img]http://img453.imageshack.us/img453/7681/perspektywagermanika3ii.jpg[/img] [img]http://img453.imageshack.us/img453/8000/persgerm2qk.jpg[/img] Tessalina Favonius II [img]http://img453.imageshack.us/img453/5449/tessalfavoniusipattirossini7ov.jpg[/img] [img]http://img453.imageshack.us/img453/6060/tessalfav2ed.jpg[/img] IPATTI Rossini III Magia Raj dla Zwierząt otwarta: Camille z Gangu Łysych I,CWC Passa Germanika II [img]http://img453.imageshack.us/img453/5816/passagermanika4ki.jpg[/img] Veronica Rosa Thea III Eksmisja Helwetius Eksmisja,Passa,Veronika: [img]http://img453.imageshack.us/img453/1376/eksmishelvetpassaveronika3hk.jpg[/img] A to moje damule już rozczochrane po włażeniu na rączki i całusach:) [img]http://img453.imageshack.us/img453/3420/damy9ee.jpg[/img] -
Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Ania i Psy replied to Iwona's topic in Wystawy
Bardzo dziękuję wszystkim za gratulacje:) I również przyłączam się do gratulacji dla Germaniki! Camila zachowała się szpetnie, bo DOSŁOWNIE olała swoje CWC, po czym na porównaniu zamiast się pokazać, wyprodukowała jeszcze kupę:) Pierwszy raz taki numer wycięła:) Ale się nasłuchałam od sędziego, ojoj! I jak Boga kocham nikt jej nie zabraniał siusiać i kupkać PRZED wystawą. Zaraz wrzucę stawkę i fotki. Skromnie ich troszkę, ale zawsze coś. -
Magu,super,tylko jedna uwaga: Anna Kusal,czyli ja, została w pierwszej wypowiedzi pozbawiona dopisku z nazwą hodowli w nawiasie:) Poza tym, jako,że ja też chciałam skorzystać z tej dyskusji i troszkę się naprodukowałam w temacie, bardzo proszę o pozwolenie publikacji tego opracowania z Dogo, oczywiście z dopiskiem pod redakcją, Magdalena Kućko i linkiem do strony:)
-
Też o tym już myślałam:) Tylko mnie ubiegłaś z pytaniem:)
-
Złuniu, bardzo mi miło, ale myślę,że pani Supronowicz też miała w tym jakiś udział:)
-
A to jeszcze raz Alegoria: [img]http://img224.imageshack.us/img224/3237/dscn09401kb.jpg[/img] W tle ja i moja depresja. Dziś od samego rana spotykają mnie nieszczęścia: najpierw zgubiłam klucze od domu i byłam bezdomna, dopóki nie spotkałam cieciowej z obcego bloku, która te klucze miała w kieszeni, potem Gienia wytarzała się w zdechłej rybie, potem gazownia mi wystrzeliła z zaległymi rachunkami, o których na śmierć zapomniałam...Ech,życie.. A tu kurs samoobrony-coś dla kobiet-obrona przed gwałtem: [url]http://www.zippyvideos.com/1144288982547436/dscn0872/]dscn0872.mov[/url] Aktorzy: Kura- facet w różowej piżamce-prezerwatywce Tasi- dziewczyna w wieku 4 miesięcy