Jump to content
Dogomania

Wiedźma

Members
  • Posts

    6052
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Wiedźma

  1. Witamy ciocię Bonisiowo-Lunkowo-Rudzikowo-Hekusiowo-Motylkową serdecznie! Podskakiwać malizna potrafi jak baletnica: na dwóch łapkach! Zawiozłam Józi nową porcję karmy. Łajza mała pozwala sobie grzebać w misce podczas jedzenia. To raz. Dwa: Kiedy siedzi na rękach, powarkuje na.. hm, obcych. Mam wrażenie, że zaanektowała już opiekunkę i mnie i uważa, że innym wara od nas. Z komendami słabo, ale przychodzi pięknie na wołanie. No i bardzo dobrze rozumie "Hop na kolanka" :).
  2. Nie wiem, czy są inne fora, pewnie tak. Nie sądzę, żeby tam było inaczej... "Róbmy swoje", jak to śpiewał Wojciech Młynarski; trzeba się zdystansować do przykrych spraw, chociaż oczywiście nie zawsze to łatwe. Super, że zajrzałaś. Życie Serwusia to naprawdę niezapomniana historia.
  3. [quote name='tomcug']Cudna jest! Mogę ślicznej puścić seryjkę ogłoszeń - tylko przydałby się jakiś tekścik z lekka chwytający za serce i jak najwięcej fotek.[/QUOTE] No bosko! Wyślę Ci coś na mail po południu. Dziękuję!
  4. Józia na wątku mikropsów: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/176778-MIKROPSY-w-potrzebie-og%C5%82aszaj%C4%85c-swoje-MIKRUSY-pami%C4%99tajcie-o-innych-kt%C3%B3re-cierpi%C4%85!?p=19571921&posted=1#post19571921[/url]
  5. [FONT=&amp][/FONT] [FONT=Arial Black]Imię: Józia Płeć:[/FONT] [FONT=Arial Black]suczka Wiek: [/FONT] [FONT=Arial Black]ok. 2- 3 lat [/FONT] [FONT=Arial Black]Waga: 4,90 [/FONT] [FONT=Arial Black]Miejsce: Tomaszów Lubelski [/FONT] [FONT=Arial Black]Sterylizacja: wkrótce [/FONT] [FONT=Arial Black]Stosunek do dzieci: przyjazna [/FONT] [FONT=Arial Black]Stosunek do innych psów: bdb; bawi się z trzykrotnie od niej większym psem [/FONT] [FONT=Arial Black]Stosunek do kotów: ignoruje [/FONT] [FONT=Arial Black]Dodatkowe informacje: bielmo na lewym oku, powód nieznany; zbieramy na diagnostykę i sterylizację. W bezpłatnym dt. [/FONT] [FONT=Arial Black]Charakter: bardzo pogodna, wybitnie nakolankowa [/FONT] [FONT=Arial Black]Kontakt: [email protected] [/FONT] [FONT=Arial Black]Wątek:[/FONT] http://www.dogomania.pl/forum/threads/231111-Józia-sunia-nieduzia-a-na-dodatek-całkiem-bez-łatek-oraz-bez-domu?p=19564959#post19564959
  6. [quote name='LadyS']Zapiszę - widzę kochana, że malizna znalazła u Ciebie schronienie. Trzeba ogłoszeń?[/QUOTE] [quote name='zakonna']cześć mała, czy Ty masz jakieś ogłoszenia maleńka?[/QUOTE] [quote name='Wiedźma'] Józinka mówi, że ogłoszenia bardzo przydałyby się; może ktoś ją wypatrzy. [/QUOTE] Jeszcze nie.
  7. Muszę ją sfilmować, jak tańczy na 2 łapinach przed człowiekiem. Kiedy usiadłam na kanapie, wyłożyła się na całą długość (czy raczej krótkość), westchnęła i zamarła, tylko łepetynkę podsuwała pod rękę... A Pusio ma 11 lat, ale jest żwawy jak młodzieniaszek.
  8. Jest nieprawdopodobnie miniasta! [COLOR=#ff0000][SIZE=3][B] Zapraszam na drugi bazarek dla Józinki:[/B][/SIZE][/COLOR] [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231159-Do-8-IX-R%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-Bazarek-z-wied%C5%BAm%C4%85-w-herbie%E2%80%A6?p=19569935#post19569935[/url]
  9. [FONT=&amp]Łaskawie pozwoliła się sfotografować z żabiej perspektywy:[/FONT] [FONT=&amp][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/843/obraz011sl.jpg/"][IMG]http://img843.imageshack.us/img843/6361/obraz011sl.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [FONT=&amp]Potem chciała mnie zagryźć (musiałam uciekać w popłochu, dlatego zdjęcie jest niewyraźne):[/FONT] [FONT=&amp][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/23/obraz009fm.jpg/"][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/4299/obraz009fm.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [FONT=&amp]Wreszcie – specjalnie dla zaglądających na wątek – zagrała 2 scenki: [/FONT] [FONT=&amp]Józia oddająca się zadumie nad światem.[/FONT] [FONT=&amp][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/41/obraz015tt.jpg/"][IMG]http://img41.imageshack.us/img41/1250/obraz015tt.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [FONT=&amp]Józia optymistka.[/FONT] [FONT=&amp][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/7/obraz005pn.jpg/"][IMG]http://img7.imageshack.us/img7/232/obraz005pn.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [FONT=&amp]Nie dajcie się nabrać na tę smętną minę: żywiołek jest bardzo radosny i pogodny.[/FONT] [FONT=&amp]A to jej kumpel Puszek, zdegustowany szaleństwami tymczasowiczki:[/FONT] [FONT=&amp][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/442/obraz016r.jpg/"][IMG]http://img442.imageshack.us/img442/8918/obraz016r.jpg[/IMG][/URL][/FONT]
  10. [FONT=&amp]Odwiedziłam dzisiaj Józefkę. Kiedy przyjechałam, czorcica była bardzo zajęta ryciem dołków pod kwiatkami. [/FONT] [FONT=&amp]Skarcona wystraszyła się śmiertelnie:[/FONT] [FONT=&amp][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/266/obraz004xn.jpg/"][IMG]http://img266.imageshack.us/img266/1108/obraz004xn.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [FONT=&amp][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/38/obraz006wp.jpg/"][IMG]http://img38.imageshack.us/img38/7848/obraz006wp.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [FONT=&amp]Potem zrewanżowała się, szczerząc zębiska:[/FONT] [FONT=&amp][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/221/obraz007mj.jpg/"][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/7011/obraz007mj.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [FONT=&amp]Popędziła do opiekunki pobawić się w dżdżownicę:[/FONT] [FONT=&amp][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/204/obraz013oy.jpg/"][IMG]http://img204.imageshack.us/img204/189/obraz013oy.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [FONT=&amp][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/840/obraz014qw.jpg/"][IMG]http://img840.imageshack.us/img840/3448/obraz014qw.jpg[/IMG][/URL][/FONT]
  11. Dzień dobry, cześć i czołem! Dziewczyny, wspaniale, że jesteście u Józinki; najserdeczniej dziękuję. [quote name='zakonna']cześć mała, czy Ty masz jakieś ogłoszenia maleńka?[/QUOTE] [quote name='LadyS']Zapiszę - widzę kochana, że malizna znalazła u Ciebie schronienie. Trzeba ogłoszeń?[/QUOTE] Niestety, nie u mnie. Józinka mówi, że ogłoszenia bardzo przydałyby się; może ktoś ją wypatrzy. Za chwilę fotoreportaż.
  12. Dzień dobry kochanym ciociom, które dołączyły do wątku malizny! Pycholek na dobry dzień: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/833/zdjcie0564.jpg/"][IMG]http://img833.imageshack.us/img833/2261/zdjcie0564.jpg[/IMG][/URL] [COLOR=#006400][FONT=comic sans ms][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/231131-Dla-przecudownej-J%C3%B3zinki-malutki-bazarus-zapraszamy-kochani-od25-8-do-4-9-godz-22-oo?p=19567171#post19567171"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231131-Dla-przecudownej-Józinki-malutki-bazarus-zapraszamy-kochani-od25-8-do-4-9-godz-22-oo?p=19567171#post1956717[/URL][/FONT][/COLOR] [COLOR=#ff0000][B]Ewuniu, serdecznie dziękujemy za bazarek dla minimalizny![/B][/COLOR] [quote name='ewa gonzales'][FONT=comic sans ms] prezpraszam ze na wateczku ...:crazyeye:.ale co ja robie w awatarze Isadory?[/FONT][/QUOTE] :roflt::roflt::roflt: Może jesteście bliźniaczkami!
  13. Józinka mówi Wam "Dobranoc" i dziękuje, że się nią zainteresowałyście: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/703/zdjcie0563g.jpg/][IMG]http://img703.imageshack.us/img703/4760/zdjcie0563g.jpg[/IMG][/URL]
  14. Bardzo dziękuję, że jesteście na Józinkowym wątku! [URL="http://smayliki.ru/smilie-166398471.html"][URL=http://smayliki.ru/smilie-1146651591.html][IMG]http://s19.rimg.info/aa985d0a4937187fa4d995f192638fe0.gif[/IMG][/URL][/URL]
  15. Dziękuję, że dołączyłaś do biedusiowego wątku. Podrzucanie jest bardzo potrzebne, a w morzu nieszczęść i dramatów Józia może przepaść w otchłaniach Dogo. Tu nie ma sensacji - i nie mówię tego złośliwie; jest parszywa codzienność.
  16. Dzięki, niezawodna cioteczko, za przybycie. A tak między nami: kiedyś zejdę na zawał przy Twoich awatarach.
  17. I jeszcze jeden na wszelki wypadek.
  18. [U][COLOR=#008080][B][SIZE=4]FUNDUSZE JÓZI: [/SIZE][/B][/COLOR][/U][SIZE=2][B]53,[/B][COLOR=#008080][B]- z bazarku ewy gonzales[/B][/COLOR][/SIZE][U][COLOR=#008080][B][SIZE=4][SIZE=2] [/SIZE][/SIZE][/B][/COLOR][/U][B][SIZE=4][SIZE=2]193[/SIZE][/SIZE][/B][B][SIZE=4][SIZE=2],40- [COLOR=#008080]z mojego bazarku[/COLOR][/SIZE][/SIZE][/B][COLOR=#008080][B][SIZE=4] __________________ [SIZE=2]Łącznie:[/SIZE] ......[/SIZE][/B][/COLOR][COLOR=#008080][B][SIZE=4][COLOR=#008080][B][SIZE=4]........[/SIZE][/B][/COLOR] 246,40[/SIZE][/B][/COLOR][U][COLOR=#008080][B][SIZE=4] Wydatki: [/SIZE][/B][/COLOR][/U][B][SIZE=2][COLOR=#008080]47 - szczepienie 80 - transport[/COLOR][/SIZE][/B][U][COLOR=#008080][B] [SIZE=4]Razem: [/SIZE][/B][/COLOR][/U][SIZE=4][COLOR=#008080][B]............... 127[/B][/COLOR] [/SIZE] Zostało na sterylizację [SIZE=3][B]119 zł.[/B][/SIZE]
  19. [FONT=&amp][COLOR=#008080][B][SIZE=3][FONT=century gothic][SIZE=4]Zuzia - Józia w domu, najwłaśniejszym, jaki może być. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, dzięki którym maluśka nie tuła się sama po świecie.[/SIZE][/FONT][/SIZE][/B][/COLOR][COLOR=#006400][B][SIZE=3][FONT=century gothic] [/FONT][/SIZE][/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B][SIZE=3] Z najnajostatniejszej chwili [/SIZE](27 września): Józia zostaje w dt, proszę o pomoc w zebraniu funduszy na diagnostykę oka, szczepienia i podróż do ds. Z najostatniejszej chwili (24 września): Józince kroi się bardzo dobry dom pod koniec października. [/B][/COLOR][/FONT][FONT=&amp]Z ostatniej chwili (23 września): muszę zabrać Józię z dt - v. str. 9 . NIE MUSZĘ, jak się okazało...:)[COLOR=#ff0000][B] Finanse Ziuty - post nr 2.[/B][/COLOR] … bez pieniędzy, bez swojego człowieka. Zdrowia też jej brakuje: lewe oko jest zasnute bielmem.[/FONT] [FONT=&amp]Trzęsła się na trawniku pod kościołem; mijający ją ludzie mówili, że śliczny szczeniak i przechodzili– biedactwo siedziało skulone za jakąś młodą dziewczyną. Wreszcie ktoś powiedział: Piękne stworzenie. Wtedy okazało się, że niczyje. Wywiad przeprowadzony w okolicy potwierdził, że suczyna błąkała się od ponad tygodnia po ulicach. Robiła się niewidoczna, kiedy chciano ją pogłaskać, ale wzięta na ręce tuliła się tak, że serce pęka. [/FONT] [FONT=&amp]Zabrałam ją stamtąd i rzutem na taśmę umieściłam w domu tymczasowym, który – niestety – nie może być domem stałym. [/FONT] [FONT=&amp][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/822/zdjcie0559x.jpg/"][IMG]http://img822.imageshack.us/img822/636/zdjcie0559x.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [FONT=&amp][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/854/zdjcie0573x.jpg/"][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/1184/zdjcie0573x.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [FONT=&amp][B]Co wiem[/B] (byłam z nią u weterynarza):[/FONT] [LIST] [*][FONT=&amp]ma ok. 2-3 lat,[/FONT] [*][FONT=&amp]bielmo na lewym oku (bez konsultacji nie da się stwierdzić, co jest powodem i czy uda się to wyleczyć),[/FONT] [*][FONT=&amp]waży 4,90,[/FONT] [*][FONT=&amp]proludzka nieprzytomnie; dzieci uwielbia,[/FONT] [*][FONT=&amp]propsia (czy prosucza – nie wiem); w dt jest stary pies – rezydent (w wieku szczenięcym zdjęty z łańcucha przy wiejskiej budzie i przygarnięty na zawsze); sunia prowokuje go do zabawy, mimo że waży 1/3 tego, co Puszek,[/FONT] [*][FONT=&amp]ignoruje koty,[/FONT] [*][FONT=&amp]pięknie przychodzi na wołanie,[/FONT] [*][FONT=&amp]najbardziej lubi miejsce na kanapie, ale na razie musi się zadowolić porządną budą (biega po ogródku); 2 psy w domu to za dużo na starszą osobę,[/FONT] [*][FONT=&amp]zostawiona nie płacze,[/FONT] [*][FONT=&amp]butów lepiej nie zostawiać w jej zasięgu.[/FONT] [/LIST] [B][FONT=&amp]Co zostało zrobione:[/FONT][/B] [LIST] [*][FONT=&amp]wizyta u weterynarza, [/FONT] [*][FONT=&amp]zapuszczony preparat advantix,[/FONT] [*][FONT=&amp]kupione smycz i obróżka,[/FONT] [*][FONT=&amp]zapewniona karma,[/FONT] [*][FONT=&amp]szczepienie przeciw wściekliźnie.[/FONT] [/LIST] [B][FONT=&amp]Co trzeba:[/FONT][/B] [LIST] [*]zaszczepić przeciwko wściekliźnie, [*][FONT=&amp]odrobaczyć,[/FONT] [*][FONT=&amp]wysterylizować jak najprędzej,[/FONT] [*][COLOR=#ff0000][B]ZNALEŹĆ DOM NA ZAWSZE.[/B][/COLOR] [/LIST] [FONT=&amp]Pieniądze będą potrzebne na sterylizację i leczenie oraz kolejne wizyty u weterynarza (jeśli będzie trzeba), a zwłaszcza – oby, oby, oby – na ew. transport do domu.[/FONT] [FONT=&amp]To, co zostało zrobione, niech będzie moim wkładem w ratowanie suczyny. Dom tymczasowy jest bezpłatny, ale pani jest emerytką i wszystko jasne. Malęstwo (!) może tam zostać miesiąc – dwa.[/FONT] [FONT=&amp]Karmę będę opłacać w dalszym ciągu i będę księgową Józinki (jeśli nie wyrazicie sprzeciwu).[/FONT] [FONT=&amp]Zdjęcia będą, bo bywam tam dość często. Malizna jest w Tomaszowie (woj. lubelskie). Obdzwoniłam tamtejszych weterynarzy i najbliższe schronisko (Zamość)– nikt nie zgłosił zaginięcia suni.[/FONT] [FONT=&amp]Zaraz też zapuszczę jakiś bazarek.[/FONT][COLOR=#008080][B] Linki do wszystkich bazarków będą w poście 2.[/B][/COLOR] [FONT=&amp]Więcej szczegółów nie pamiętam, bardzo tego żałuję, jeśli chcecie o coś zapytać – proszę. [/FONT] [FONT=&amp]I błagam – niech wątek nie przepadnie. ..[/FONT] [COLOR=#ff0000][SIZE=4][B]JÓZKA NA FB: [/B][/SIZE][/COLOR] [URL]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.432147716822274.87634.167056143331434&type=1[/URL] (dzięki, LadyS). [FONT=&amp] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/607/zdjcie0554z.jpg/"][IMG]http://img607.imageshack.us/img607/3349/zdjcie0554z.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [B][FONT=&amp]No i co teraz?[/FONT][/B]
  20. Mam lepszy pomysł: zajazd na Emisiowo!
  21. [quote name='agata51']Już jestem, wyżle. Mam nadzieję, że na dłużej. Wiedźmo kochana, nie mamy konkretnych planów. Hotelik i DT odpadają. Możemy jedynie ogłaszać i szukać DS. On pewnie jest ogłaszany zbiorowo, indywidualnie pewnie miałby większe szanse, ale pewnie skończy jak Argus. Cholera, z takim pesymistycznym nastawieniem nie powinnam pojawiać się na dogo.[/QUOTE] Mnie też często ogarniają czarne myśli. Zastanawiam się, czy jest sens zabierać Barona do nowego miejsca typu hotelik - ds to co innego...
  22. O, matko, biedak...
  23. Do pyszczka jej w tym zielonym! [COLOR=#008080][SIZE=4][B]Zapraszamy na bazarek z przepięknymi decoupage'ami:[/B][/SIZE][/COLOR] [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231021-Przecudne-decoupage-na-tymczasy-wiseli-do-30-IX?p=19552795#post19552795[/url]
  24. No pewnie! [COLOR=#ff0000][SIZE=3][B] Halo, halo! Oskarowy film z Emisiem i Kiką w rolach głównych! Zapraszamy![/B][/SIZE][/COLOR] [url]http://www.fotosik.pl/video/9a7dfe796fa90371.html[/url]
  25. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/198/abcd0008x.jpg/"][IMG]http://img198.imageshack.us/img198/127/abcd0008x.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/856/abcd0009xi.jpg/"][IMG]http://img856.imageshack.us/img856/2475/abcd0009xi.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/819/abcd0010m.jpg/"][IMG]http://img819.imageshack.us/img819/6968/abcd0010m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/88/abcd0011a.jpg/"][IMG]http://img88.imageshack.us/img88/2205/abcd0011a.jpg[/IMG][/URL] Już można wydawać okrzyki zachwytu!
×
×
  • Create New...