Jump to content
Dogomania

karusiap

Members
  • Posts

    13622
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by karusiap

  1. Wlasnie chcialam poprosic o nr tel. Wysylam na PW nr,bardzo prosze o kontakt.
  2. Wlasnie,dokladnie jak mowi Tweety na Sanockiej maja cyfrowke...natomiast ta melio...zdj z kontrastem to juz chyba najlepiej jakby wspomniany dr.B we Wroclawiu zrobil,bo to podobno zagraza wrecz zyciu wiec warto by ktos z duzym doswiadczeniem w tej kwestii to zrobil. Oczywiscie nie ujmujac nic innym lekarzon,po prostu nie wiem czy ktokowliek robi to w Krakowie.
  3. [quote name='silke']Żal mi tej pani, ale mam nadzieję, że rozumie i akceptuje Twoją decyzję. Zdarłam dziś z drzew plakaty Amika od Żaczka do Alej (na deptaku wzdłuż Błoń).[/quote] Bardzo dziekuje:loveu::loveu:
  4. Ja banerka tez nie potrafie:oops:pomecze agamike jak wroci wieczorem z pracy. Majqa jutro bede wiedziec jak Wroclaw ale to nie takie proste zabrac psa i wio do Wroclawia. Nawet jak zgodza sie odroczyc platnosc to co ja potem w tym Wroclawiu zrobie? Trzeba znalesc przynajmniej DT.
  5. [quote name='muka1']mają , maja cyfrowy i doskonałego radiologa !!![/quote] Wiem,ze pisze nieskaldnie i stosuje skroty myslowe:oops: Bo mnie chodzi czy gdzies w Krakowie maja,zeby moc przeslac chocby zdjecie na juz doktorowi.
  6. [quote name='mar.gajko']Jestem za. Odpytac Wrocław. I czasowo i cenowo.[/quote] muka1 dziekuje,wlasnie o nim mowila mi siostra. jutro pojdzie do tego dotktora,bo znaja sie i wszystko sie dowie. A czy ktos wie czy u nas maja taka cyfrowke?
  7. Zawiadomic wszystkich warto. Ja mysle,ze trzeba zrobic zdjecie.Wtedy mozna wyslac je do Wroclawia czy po innych lecznicach popytac. Byle wiedziec o co chodzi. Tylko nie wiem czy tam maja cyfrowy aparat,ale sie dowiem. Wiec chyba zbiorke na przeswietlenie mozna zaczac....
  8. Majqa czuwaj czuwaj bo ja o polowie zapomne:oops: Jutro bede wiedziala ile mniej wiecej wyszlo by nas to wszystko we Wroclawiu,ale zapomnialam u jakich lekarzy:oops:
  9. [quote name='mar.gajko']ty - tak; ja - tak; agamika - ? tamb - ? edit - ? kto jeszcze?[/quote] agamika mysle,ze mozemy byc spokojne, tamb nie wiem jaka ma sytuacje hotelowa, AMIGA-tez jestem spokojna, edit to nasza dobra dusza sekretarz;) jeszcze AgaG z tego co pamietam...i tez nie wiem jaka sytuacja u niej.
  10. Hmm na razie czuje sie jak mala dziewczynka,ktora wszyscy robia w b... nie wazne.Powtarzam co mi powiedziano,a nie czy w to wierze i ze tak na 100% jest... Pani z kliniki powiedziala mi ,i tu znowu przekazuje suche fakty, ze zdjecie z kontrastem to koszt ok 250 zl-300,o samym zabiegu ciezko jej mowic,ale mysli ze to ok 1500-2000 zl.... Ma porozmawiac z lekarzem i oddzwonic gdyby to mialy byc inne kwoty.
  11. Dla mnie tez niepojete z tym przeswietleniem... Pani z kliniki tlumaczyla mi,ze jak sie zrobi to przydaloby sie od razu zabieg,a nie ze zdjecie a za jakis czas zabieg:roll: Nie moge sie chwilowo dodzwonic.Spytam jakiego oni ortopede sprowadzaja bo jeszcze jest decyzja gdzie ewentualnie operowac.Arka,Myslenice czy jeszcze inaczej... Pani Mariolu jak dla mnie to super pomysl!!Jestem jak najbardziej za,jesli reszta osob sie zgodzi,zeby mala ratowac z tych pieniazkow.
  12. Dopytam.Co do bylych wlascicieli mysle,ze nie ma takiej szansy. Przeswietlenie nie zostalo zrobione by zbadac ucisk na rdzen wlasnie z powodu ich niewydolnosci finansowej....
  13. a wiec...sunia jest chwilowo na Dt...ale to wlasnie pare dni. Mala ma czucie w lapkach,nie jest to paraliz calkowity,macha ogonkiem. Mozna jej nawet tam zrobic przesiwetlenie z kontrastem,ale Pani mowi,ze warto od razu wtedy zabieg zrobic.Oni moga sciagnac ortopede,albo w Arce robia takie rzeczy podobno. Zeby to zrobic trzeba miec oczywiscie pieniazki....Nie wyobrazam sobie tego:( Pani chyba mysli,ze jakas Fundacja mala zabierez i bedzie nas na to stac.... Biedna malenka... Ona jest w Myslenicach.
  14. Roxi jest w lecznicy.Wkrotce trzeba ja zabrac tylko nie ma gdzie:( Trzeba by faktycznie z jakims specjalista ja skonsultowac.Ja jej na razie na oczy nie widzialam. Wozeczek kosztuje w Polsce 600 zl,ale to wiem ze dla ONka,nie wiem czy mniejszy to tanszy. Jakies podobno lepsze konstrukcje zamawia sie za granica ale to juz ok 399 dolarow. Tez mysle,ze ma szasne by chodzic....Liczy sie pewnie czas a ona juz w tamtym domu troche tak 'chodzila':(
  15. Rzeczy mam...porozmawialam troche z Pania. Jest mi strasznie przykro,ze tak sie stalo...To naprawde dobra ,ciepla osoba,ktora kocha psy.... Wiem,ze pomoze jakiejs bidzie a ta bedzie u niej szczesliwa do bolu. Ale wiem tez,ze niestety Amik czeka jeszcze na SWOJEGO czlowieka.I nie robie tego,zeby dac jej nauczke,bo tej ma az nadto. Po prostu czuje,ze tak musi byc.
  16. Roxi pekinka: http://www.dogomania.pl/forum/f28/krakow-2-letnia-sparalizowana-pekinka-do-uspienia-134772/#post12064084
  17. Wlasciciele przyniesli Roxi do uspienia...ma sparalizowane tylnie nozki. Roxi ma niespelna 2 lata,jest wesola i kontaktowa sunia,ktora przez ludzka glupote ma umrzec. Ludzie byli ostrzegabi by uwazac na sunie,ona jednak latala samopas rowniez po wysokich schodach.Wypadl jej dysk. Roxi sama sie zalatwia,utrzymuje siku i kupe.Przez pewien czas dalej sama sobie biegala gdzie chciala ciagnac nozki za soba. W domu z ogrodkiem sama moze sobie radzic z wychodzeniem,bo radzi sobie naprawde dobrze. W przyszlosci marzeniem jest wozeczek na Roxi. Szukamy pilnie domku,bo na szczescie lecznica i jej ludzcy lekarze nie mogli uspic tego pelnego zycia,ufnego stworzonka.Czeka tam,ale obiecalam w ciagu paru dni cos znalesc... AKTUALIZACJA 7.04: . Roxi miala najpierw zrobione zdjecia przegladowe RTG,ktore wykazaly zwezenie otworu miedzykregowego miedzy L1 a L2. Przed wszystkim doktor patrzac jak chodzi stwierdzil,ze to raczej stale uszkodzenie. Nastepnie mielografia wykazala,ze nie bylo przeszkod podczas przeplywu kontrastu w odcinku piersiowym i ledzwiowym kregoslupa.Z rdzeniem nic sie nie stalo,nie ma mechanicznych uszkodzen. Doszlo do przepukliny jadra miazdzystego,naciskala ona na rdzen.W ciagu 6 tyg nie leczenia,przepuklina sie cofnela,ale skutki ucisku pozostaly. Do tego moglo dojsc przez jakies skoski itp. Gdyby Roxi byla leczona od razu po wystapieniu objawow dzis prawdopodobnie by smigala..... Przez 7 dni leczymy farmakologicznie zachowawczo.Dostala zastrzyki B6, Nivalin i jeszcze dwa,jutro dostane rozpiske.... Lekarze mowia ze nie jest tragicznie,czucie glebokie jest. Bedzie tez rehabilitacja:lasery,nasiwetlania... Jesli nic sie po tej terapii nie poprawii zbieramy na wozeczek. Operacja nie ma sensu w tym wypadku. Zrobilismy tez badania krwi-wszystko super A oto dziewczynka: [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images44.fotosik.pl/95/253c583953dafc8dmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images46.fotosik.pl/95/6c852b535b5aa879med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images39.fotosik.pl/91/514938cb96a43523med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images49.fotosik.pl/95/6c14b62d0d13a784med.jpg[/IMG][/URL] __________________
  18. wiem,ze sunia ma wypadniety dysk. Cale zycie biegala po wysokich schodach i stalo sie to co dzieje sie czesto jamnikom (tak pani dr mowila). Juz zakladam jej watek. Mala trzyma siku i kupe,sama sie zalatwia.Sama tez przez dlugi czas sobie radzila bo przeciez nikt jej nie nosil,czolga sie wiec nawet na pole wychodzi sama.Wozek bylby w przyszlosci w nowyym domku idealny zeby mogla smigac nie obcierajac lapek.
  19. Poprzednie psy uciekaly tej Pani,ale sie odnajdywaly,znaly teren...Zmarly oba na raka w podeszlym wieku. Ja bym nie dala wogole Amika.gdybym wiedziala ze sie pogubily na amen. Dzis ide po rzeczy Amika,smyczki,szeleczki,ksiazeczke:roll:
  20. Cudny:loveu:a jaki byl zadowolony jak uslyszal,ze te dwie sliczne mysliwskie panienki przyjechaly go tropic specjalnie z Tychow:cool3:
  21. :loveu: [IMG]http://i301.photobucket.com/albums/nn73/agamika/amik100_9703.jpg[/IMG] [IMG]http://i301.photobucket.com/albums/nn73/agamika/amik100_9704.jpg[/IMG]
  22. ja wlasnie podobnie mysle...po prostu mam zle przeczucia,a chyba tylko intuicji pozostalo nam ufac... Mam nadal przerozne telefony,ostatni od Pana, ze mam pokazac ksiazeczke szczepien Amika bo ten rano go pogryzl:shake:
  23. to sparalizowana Roxunia:(dziewczynka doskonale sobie radzi sama...moze ktos zlituje sie i da DT??
  24. moano nie wiem....ja osobiscie nie chce.Wiem,ze ona jest dobra osoba i jakis pies bedzie tam szczesliwy,ale ja nie jestem po to,zeby ludziom dawac szanse bo czy ktos ja da drugi raz Amikowi jesli znowu zaginie?? Tej Pani wczesniejsze psy tez uciekaly,zawsze sie znajdowlay bo znaly teren.Myske,ze nie zdaje sobie sprawy ze moze sie zdarzyc tak,ze Amika NIGDY nie bedzie mozna spuscic ze smyczy. On nie uciekl na spacerze,ona po 2 dniach od adopcji zostawila go pod sklepem przy dosc ruchliwych ulicach..... Oczywiscie jestem otwarta na sugestie i pomoc.
  25. Jak by chodzenia bylo malo...:evil_lol:teraz z kolei dzwonil straznik miejski odpwoiedzilany za teren bronowic,ze plakaty musza zniknac,,,jak nie, to oni musza zglosic to na policje,a ja musze powiedziec kto je rozwieszal,bo mnie nie moga kazac placic za to,ze jest moj nr... No troche do zrywania jest i to nie dla tego przemilego pana,ale zeby nie byly mylace dla innych zgub np....
×
×
  • Create New...