-
Posts
909 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Asztir
-
Szumaki wyszły Wam prześliczne kolorki! :D a klusie poukłdane do snu super :loveu: Janasz ale Wy szkolicie te piesy :mad: ;) Musze przyznać, że Shaq ma tak kochany pysczek, że chętnie bym porwała i wycałkowała! Zresztą jak wszyskie klusie :loveu: czasami żałuje, że tak szybko wyrastają z takich klusek, ale jak Vektra pisze - te kuponki i siuśki dają się czasem we znaki :evil_lol:
-
Wszytko OK tylko jednej sprawy nie rozumiem. Skoro ja przebadam dorosłą sukę i jest carrier i ją pokryje czystym psem i wykonam badania na szczeniakach to dlaczego ja mogłam pokryć sukę czystym psem, ale już nabywca szczenięcie ma go jako niehodowlany? Zrozumiałabym to gdyby z hodowli usunięto w ogóle psy carrier, ale w przypadku takim jak powyżej to jest to dziwne - bo niby tak, ale jednak nie...
-
[quote name='Nela'][B][FONT=Comic Sans MS]yyy absolutnie nie[/FONT][/B] :shake: [/quote] nie no żartuje przecież ;) ale to tak a propo "szczęścia" ;) [quote name='Nela'][B][FONT=Comic Sans MS]A nakaz badan powinien juz dawno byc i powinien dotyczyc L2HGA , HC i dysplazji tez - w przypadku innych ras !!!!![/FONT][/B][/quote] Innych ras nie posiadam i wole się skupić n staffikach. Zdaje sobie sprawe z tego, że jest to drogie badanie, ale wole nie myśleć o ludziach którzy równie sporo dali za staffika ukochanego a potem muszą żyć z jego chorobą :( Żal w tym momencie i psa i tych ludzi!
-
[quote name='Nela'][B][FONT=Comic Sans MS]Nie no bez przesady to juz by byl calkowity lud szczescia..!!!![/FONT][/B] [B][FONT=Comic Sans MS]To tak jakby kobiecie ktora ma wszystko regularnie w czasie - spozniala sie miesiaczka o 3 miesiace - i robiac test ciazowy mialaby nadzieje ze to tylko jakies zapalenie i test wyjdzie negatywny [/FONT][/B] [B][FONT=Comic Sans MS]ale przyklad walnelam ..[/FONT][/B] :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote] Pisząc to chyba myślałaś o mnie :roll: :-( bo wyszedł negatywny ...
-
ok rozrysowałam sobie wszystko na karteczce i faktycznie przy takim mieszaniu mogą być zdrowe z dwóch psów carrier. Co do zakładnia u Sharoka nosicielstwa to absolutnie tego nie zakładam, podaję tylko możliwość taką. Daleka jestem od zakładania czegokolwiek. Jednakże w związku z takimi przypadkami to byłabym wręcz za tym aby wprowadzono również w Polsce nakaz badania psów i suk przeznaczonych do hodowli.
-
Strumyk ja rozumiem o co chodzi z przekazywaniem genów, pmyliłam się pisząc miało być clear + carrier = 50% carrier i 50% claer i tak się stało przy Cartmanie który jest czysty i to rałkiem rozumiem, ale nie potrafie pojąć tego, że przy dwoch carrier wychodzą też zdrowe psy. Nie mówiąc już o tym, że przy tylu (choć nie znam dokładnej liczby) kryciaach suk carrier jest to dopiero pierwszy przypadek choroby, czyżby inni mieli po prostu szzczęście - wszyscy inni, że takie chore szczenie się nie urodziło.
-
Strumyk zgubiłam `Twój tok myślenia, nie wiem co chciałaś dokładnie napisać. Ja w każdym razei pomyślałam o czymś takim: Sharok clear + suca Carrier = zdrowe i chore psy - skoro zdrowe tzn że pies zdrowy. ale spojrzałam na tą ich tabelke z tym dziedziczeniem genów i tam pisze tak : carrier + carrier = 25% clear ( i tu wysiadam z genetyki bo nie rozumiem jak z dwóch nosicieli może być takie wymieszanie genów, że dadzą na nowo zdrowe geny? ) 25% affected, 50% carrier. Więc nawet gdyby się okazało, że żle zrobili badnia (innej opcji nie zakładam) i pies jest carrier a jakiś szczeniak byłby z tego miotu clear to generalnie jest to możliwe... zastanawia mnie jednak inna możliwość - czy na przestrzeni czasu te geny mogły np zmutować? i czy jednak z biegiem czasu może stać się tak że dwa psy clear dadzą nagle psa carrier? bo to byłoby nie wesołe... ale ja tak sobie tylko gdybam ;)
-
[quote name='Nela'][FONT=Comic Sans MS]Asztir - ja doskonale rozumiem twoja postawe - bronisz pani Simony jak lwica - ale co tu sie dziwic - czekasz na szczeniaka po Sharocku - ale ja jej nie oskarzam - tylko naprawde dziwne wydaje mi sie to ze nie chce powtorzyc badan.[/quote] [/FONT][FONT=Comic Sans MS]Zacznijmy od tego, że żadnego ze znanych mi hodowców bym nie podejrzewała o coś takiego! I mając przesłane od nich badania broniłabym go tak samo. Faktycznie biore szczeniaka po Sharoku i dokładnie też mi zależy na tym właśnie aby te badania były prawdziwe - to chyba zrozumiałe! Wiec to chyba ja w panice powinnam lecieć do hodowcy aby jescze raz robiła badania!!! Nie mówiąc o tym, że takie stawianie sprawy i mnie może kiedyś postawić w dziwnej sytuacji! Chożby z tego wzxględu, że mój Cartman jest Clear, ale jak większość już wie jego matka nie. Więc co mam niby robić? jeszcze ra badania powtarzać bo może AHT się pomyliło :-o To zakrawa już do absurdu. [/FONT][FONT=Comic Sans MS] [/FONT] [FONT=Comic Sans MS][quote]Idea hodowli to dazenie do idealu i eliminacja wad exterieru - charakteru - i oczywiscie chorob genetycznych - a widze ze co niektorych po prostu to nie obchodzi - jasne jest ze calkowita eliminacja jest niemozliwa - ale lepiej jest wiedziec na czym sie stoi niz liczyc na szczescie !![/FONT][/quote] jasne a świstak siedzi ;) skoro wszyscy chcą wszystko wyeliminować to może do hodowli w ogóle nie powinno się dopuszczać suk i psów carrier i robić wszelkie badania jakie się tylko da. Oczywiście nie oczekuję na odpowiedź nikogo... ale za to miło jest pomyśleć, że miotów byłoby w Polsce o połowe mniej bo zanim wszyscy by takie badania porobili to ludzie by się po szczeniaka w kolejkach ustawiali. [quote name='Nela'][FONT=Comic Sans MS]Najlepsze jest to ze w tym temacie jest wszystko wyjasnine - tylko ze jest tak "zanieczyszczony" klotniami i bezsensownymi gadkami ze az mnie cos trafia ..[/quote] nie nalepsze to jest to, że to Ty zaczęłaś drążyć ten temat i go rozpoczęłaś. Tak to bym żyła w błogiej nieświadomości co do uszustw nie wiadomo już kogo. tak dla przypomnienia : [/FONT][quote name='Nela'][FONT=Comic Sans MS]Witam !! [/FONT] [FONT=Comic Sans MS]wlasciwie to nie wiem jak zaczac ...wszyscu juz podobno i tak wiedza ... tylko jakas taka cisza na ten temat ....[/quote] Nadal bardzo współczuje właścicielce chorej suczki bo to jest po prostu straszne. Nadal też wierze w uczciwych hodowców, w ludzi po prostu. I mam nadzieje, że wszystko się wyjaśni. ps. wystarczy, że ktoś inny przebada swojego psa po Sharoku i jakiejś suczce która była carrier i jak wyjdzie mu clear to pies na pewno też jest clear - przecież w tą stronę to też idzie sprawdzić. [/FONT][B][FONT=Comic Sans MS] [/FONT][/B]
-
Port Erin skoro wyniki są podane na stronach hodowli (a jakic to i tak pewno wszyscy już wiedzą od dawna... :roll: ) więc jest to oficjalna wiadomość dla kupujących i każdy wie co czyta, więc dla mnie problem nie istnieje. Jeżeli AHT zdecydowało by się powtórzyć na piśmie oficjalnie badania za darmo to chyba hodowcy by się zgodzili, ale przecież nikt nie wysłał takiej oficjalnej reklamacji. Bo co potem zrobią hodowcy jak wyniki będą dobre i będą musieli zapłacić, bo w tym momencie "reklamacja" będzie bezpodstawna. - Swoją drogą dziwnie to brzmi. Co się zaś tyczy choroby suczki to sprawa jest bardzo przykra i faktycznie dziwna, jednakże Sharok pokrył już chyba kilka suk carrier i jest to pierwszy taki przypadek! a w ty momencie (biorąc pod uwagę badania genetyczne) powinno być ich tyle ile suk pokrył :roll:
-
Po pierwsze w badaniach gegenetycznych tylko teoretycznie wynika iż psy carrier + clear = 50% + 50% a tak naprawde może być 70% do 30% i na odwrót! bo jak to niby rozdzielić przy 5 urodzonych szczeniakach ;) Co do Sharoka to po prostu znając Panią Simone nie uwierze, że by tak beszczelnie podrobiła papierek!!! Osobiście kupuje od niej suczke po tym właśnie psie i przysłała mi certyfikaty Sharoka! Nie wiem czy były na forum wystawione, ale ja ich nie wystawię bo nawet nie weim czy mogę... A co do powtórzenia badań to wybaczcie, ale jakby stało się tak przy moim własnym psie to też badań bym nie powtórzyła!!! nie dość, że się czeka od 2 do 3 tyg. to jeszcze to nie kosztuje mało. 700zł na te wszystkie badania! A kto niby ma zapłacić za kolejne???! raczej wątpie, że oni zapłacą za to w formie reklamaacji! i pytanie jeszcze czy ten pies był faktycznie affected czy jest chorry na coś innego - czy jego chorobę potwierdziły również badania genetyczne? ps. niby cała Polska o tym wie, ale ja nie wiedziała ;)
-
[quote name='Patka']oj mnie sie też plaża marzy :p pływałam pewnie jedyny raz w tym roku 3 dni temu :placz: a te wakacje już mam zaklepane i opłacone lot na poródwkę i z powrotem z bonusowym bagażem [/quote] :evil_lol::lol::evil_lol: najlepsze hasło jakie widziałam! :D swoją drogą Gratulacje potomka! :)
-
Mnie się też ta druga foteczka tak podoba! :loveu: przeuroczo razem wyglądają! :D
-
No ostatine zdjęcie to rewelacja! co on tam w ocie z tymi łapakami wyprawia? :evil_lol:
-
ach Harpagon mnie tak i takie kapielisko zadowoli - piasek, woda i święty spokój. Nie będę wybrzydzać :D Gdybym tylko miała czas to normalnie wsiadam w auto i do Was pędze! ale w tym roku nic z tego - domek się już szykuje :razz:
-
Ja oczywiście mam zdjęcia sameł młodzieży, bo potem mi Przemek uciekł i nie miał kto zdjęć robić ;) w klasie młodzieży wyglądałao to tak: 1. DEMON DE MINDI Alastor - gratulacje :D 2. CARTMAN Stawka Większa Niż Życie 3. CAMERON Buldożer Cartman: [IMG]http://www.galeria.knycz.net/d/4772-2/DSC04872.JPG[/IMG] [IMG]http://www.galeria.knycz.net/d/4796-2/DSC04881.JPG[/IMG] Demon [IMG]http://www.galeria.knycz.net/d/4775-2/DSC04873.JPG[/IMG] [IMG]http://www.galeria.knycz.net/d/4805-2/DSC04884.JPG[/IMG] Cameron - tylko coś białego namgłowe troszku zasłoniło :roll: [IMG]http://www.galeria.knycz.net/d/4778-2/DSC04874.JPG[/IMG] [IMG]http://www.galeria.knycz.net/d/4820-2/DSC04889.JPG[/IMG] a tu jeszcze Dżuma w odwiedzinach :D chciała nawet Cartmana czasem powalić :D [IMG]http://www.galeria.knycz.net/d/4748-2/DSC04863.JPG[/IMG] [IMG]http://www.galeria.knycz.net/d/4727-2/DSC04856.JPG[/IMG] [IMG]http://www.galeria.knycz.net/d/4739-2/DSC04860.JPG[/IMG]
-
Jak ja Wam zazdroszcze tego morza i plaży! :placz: ale skoro tu już zaglądam to dodam i swoje potfforki ;) nie ma jak zabijać starszej "siostry" [img]http://www.galeria.knycz.net/d/4901-2/DSC04933.JPG[/img] Looneczka :) [img]http://www.galeria.knycz.net/d/4877-2/DSC04908.JPG[/img] Cartman na zakręcie :lol: [img]http://www.galeria.knycz.net/d/4865-2/DSC04904.JPG[/img] i leżący na żabe :) [img]http://www.galeria.knycz.net/d/4880-2/DSC04909.JPG[/img]
-
No prosze jaka brązowa słodzina :loveu: szkoda, że tak daleko od nas :placz: Czekamy na dalsze foteczki :) jak się rozrabiaka mała zadomowi to będzie co oglądać :cool3: i tak z ciekawości co oznaczają te literki Ah/AB/AF???
-
:-o ależ grożnie wygląda , nowy image go zmienił z niewiniątka na prawdziwego bojowego księcia :)
-
:evil_lol: haha sesja relakcasyjna :D Human Dogs maluszki są świetne ale imiona po prostu super! :loveu:
-
o jacie, jacie jakie już duże są piesiaki :loveu: i jaka śliczna rodzyneczka po Carbo :loveu: A Franio gdzie tam się po tych parapetach "szlaja" :evil_lol:
-
Piękne zdjęcia! Widze, że macie tak wesoło jak my :evil_lol: najgorzej jest jak się w 2jkę uwieszą i dziwą się że Pani się wywaliła, albo linke puściła - przecież okręcać 50 kilo na raz to takie nic :diabloti:
-
Super foteczki! :D i wcale się nie dziwię dziewczynom, że za nim szaleją :loveu:
-
Wielkie Gratulacje dla wszystkich! :multi: Zdjęcia są super :loveu: Dag faktycznie trening czyni mistrza - sunia prześlicznie stoi :razz:
-
eeee stafika nikt nie jest w stanie zamęczyć :diabloti::diabloti::diabloti: Harpagon gdzie te obiecane fotki :mad: mnie tam ne przeszkadza, że z nich takie małe kreciki :loveu: Amfi Ty to tam wiesz, że bym Ci go chętnie porwała :D nie musze pisać jak mi się bardzo podoba :loveu::lol:
-
No to się nazywa piękny podbój! :multi::multi::multi: Gratulacje! :D