-
Posts
14931 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Asia & Ginger
-
Pięknota! :loveu: Mysiu Tobika i Flappa też tutaj wrzuć. Wrzucę je na Psitulisko Adopcje Spanieli na FB.
-
[IMG]http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/60584_473374122701145_1085890640_n.jpg[/IMG] Informacja o porwaniu to była gra słów, Fanta została porwana na zajęcia rehabilitacji. ;-)
-
I fotki z samouprowadzenia i zajęć rehabilitacyjnych Fanty. Fotki są z dzisiejszą gazetą dla niedowiarków. :cool3: A dzisiejszy eksperyment (nie żart), który był odpowiedzią na to co się wyprawia w grupie pochlebców p.Liliany pokazał to, co miał pokazać. [IMG]http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/604173_473366966035194_2120775493_n.jpg[/IMG] [IMG]http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s480x480/483445_473372202701337_122468147_n.jpg[/IMG] [IMG]http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s480x480/581_473422792696278_1560632119_n.jpg[/IMG] [IMG]http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/27896_473410126030878_681671083_n.jpg[/IMG] [IMG]http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s480x480/486286_473409599364264_627725493_n.jpg[/IMG]
-
Fanta mogła być bit, boi się m.in. kija. Poza tym została zabrana z pierwszego domu w trybie interwencji. Czy można zdobyć gdzieś informacje, jaki był powód interwencji? SBD masz kontakt z byłym opiekunem Fanty? Może coś wie na ten temat? Kama202 nie masz czasami kontaktu ze schroniskiem w Chojnicach? O biciu może jeszcze świadczyć fakt, że po dzisiejszym ugryzieniu Fanta uciekła w kąt i trzesła się jakby czekała na lanie. A tu zero reakcji, nikt nawet nie wstał z krzesła. U LM po ugryzieniu dostała kijem od miotły. Natomiast zacząć gryźć mogła z tego powodu co piszesz Soko, ugryzła pierwszy raz, dostała lanie,jeszcze tak kilka razy i koło się zamyka... :-?
-
Spaniele amerykanskie w potrzebie
Asia & Ginger replied to Edzina's topic in Cocker spaniel amerykański
To chyba amerykaniec będzie: [URL]http://www.facebook.com/events/496175050427985/[/URL] [IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/155961_383363841748665_38080574_n.jpg[/IMG] [IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/73533_382716171813432_500403247_n.jpg[/IMG] -
Odpisują jak jest co pisać, czyli jak pojawiają się nowe informacje. Albo ktoś zada konkretne pytania, a nie ma na celu tylko namącić. A jeśli chodzi o blokowanie kogoś na wydarzeniu Fanty... cóż... uczymy się od mistrza, a raczej mistrzyni. :cool3: Zresztą chyba tylko 2 osoby zostały zablokowane, których celem było tylko wprowadzanie zamieszania.
-
Psiaki pochodzą od jednej osoby czy to tylko zbieg okolicznosci, że są razem? A szpic na pewno wykastrowany, a nie wnęter? Moja prababcia też zawsze miała takie małe kurdupelki i zawsze miały na imię Puszek. Jeden z tych Puszków zawsze lubił gwałcić nogi, szczególnie jednej mojej kuzynki Anety. Prababcia zawsze go wtedy upominała słowami: "Puszek nie ruchaj Anety!" Pamiętam jak dziś! :lol: :evil_lol:
-
spanielka Diuna juz u siebie w domu!
Asia & Ginger replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
Zapisuję się u Diunki. Urocza z niej suńka. :loveu: -
[quote name='Paulina Ś.']Witam, chciałabym się dowiedzieć jak często odbywają się zjazdy, tzn. jak wygląda przykładowy harmonogram tych 11 zjazdów, a na stronie internetowej podane jest tylko ile ich jest i co ma być realizowane na danym zjeździe, a nie ma informacji co ile się odbywają, więc może ktoś z Państwa mógłby mi podpowiedzieć jak to wygląda?[/QUOTE] Zazwyczaj zjazdy były co 2-3 tygodnie lub co miesiąc. W mojej edycji (trzeciej) nie odbywały się regularnie, często były dostosowywane do kalendarzy zapraszanych gości.
-
[quote name='martasekret']żebym dobrze zrozumiała: Fanta przebywa obecnie u Agnieszki w hoteliku na obrzeżach Gdańska, tak? a kiedy ma jechac do Budrysek...? czy już nie ma tam jechać...? cieszę się, że póki co (tfu, tfu, odpukać) Fanta ma się dobrze i nie sprawa problemów![/QUOTE] Plany wyglądają tak: Fanta przebywa w hoteliku w Gdańsku, będzie tam do 14 grudnia (jak dobrze pamiętam). Później ma jechać do domu tymczasowego do znajomej Agnieszki (Budrysek).
-
A p.Liliana dalej podjudza: "Nadal nic! Zadnych nowych wiadomosci, filmikow, czy zdjec na temat Fanty :( Trzeba bedzie chyba podejsc powazniej do sprawy i zglosic wlasciwym organom, zeby dokonali kontroli miejsca, w ktorym ma przebywac Fanta! Uprawnione organy zrobia kontole i zobacza jak sie ma psina, w jakich warunkach przebywa i czy wszystko z nia jest w porzadku. Jezeli nie mozna sie doprosic od wlascicielki Fanty informacji o psie, za ktorego odpowiada, na ktorego zbierane sa pieniadze i robione bazarki - to cos tu NIE gra :( To juz za dlugo trwa, a prosby o pokazanie Fanty wraz z opisem, sa regularnie lekcewazone :( O bazarku natomiast przypomina sie ciagle i zaprasza! Zbiorka gotowki i sprzedaz darow na psa, ktorego NIE widac? Prosze wyrazic swoja opinie na ten temat!" "Zarzucano mi wiele, bardzo wiele... a teraz ci wspaniali opiekunowie nie potrafia wywiazac sie z elementarnych zasad obowiazujacych w tego typu sprawach! :([IMG]http://static.ak.fbcdn.net/images/blank.gif[/IMG] Ciagle czytamy na fb... zaginal pies, pomozcie szukac, tragedia, a wiadomo, ze psa juz dawno nie ma :([IMG]http://static.ak.fbcdn.net/images/blank.gif[/IMG] Obym byla zlym prorokiem i BARDZO sie mylila!!! Z najwieksza przyjemnoscia przeprosze, gdy zobacze filmik z Fanta i opis Jej wspanialych osiagniec!" Myślę, że p.Liliana może powoli już zacząć pisać oficjalne przeprosiny, bo wkrótce się przydadzą. :cool3:
-
Powitania - jesteś nowy? Przedstaw się!
Asia & Ginger replied to BBeta's topic in Cocker spaniel angielski
[quote name='bietta']:multi: Witamy :multi: Elka z Hugą ( ECS bez rodowodu) i z Maszą ( ECS Bleper's CREME DE CACAO) Pozdrawiam[/QUOTE] Witajcie dziewczyny. :p -
Cieszę się, że wszystko wróciło do normy. :p Skoro Toffik tak świntuszy podczas jedzenia i picia, to może trzeba zmienić mu miski? Ma zwykłe miski czy specjalne spanielowe? Te spanielowe są wąske i wysokie, żeby uszy nie wpadały do środka, dzięki czemu jedzeni i woda nie są roznoszone po całym domu. Są różne modele: [URL="http://www.google.pl/search?q=miska+dla+spaniela&hl=pl&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=YO-0UPqFDqrg4QT8zIHQAQ&sqi=2&ved=0CCgQsAQ&biw=1366&bih=544"]http://www.google.pl/search?q=miska+dla+spaniela&hl=pl&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=YO-0UPqFDqrg4QT8zIHQAQ&sqi=2&ved=0CCgQsAQ&biw=1366&bih=544 [/URL]My mamy taką spanielową miskę tylko na wodę, bo Gingerka nie chce za bardzo z takiej jeść, ale ona jest taką delikatną panienką, więc je powoli jak na damę przystało i nie rozrzuca jedzenia dookoła. ;-) Są też takie fajne miski na wodę, żeby psy jej nie rozlewały, tzw. miski niechlapki: [URL]http://fretkowo.pl/pl/p/Road-Refresher-Non-Spill-Miska-niechlapka-rozm.1-rozowa/1005[/URL] [URL]http://www.google.pl/search?q=miska+dla+spaniela&hl=pl&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=YO-0UPqFDqrg4QT8zIHQAQ&sqi=2&ved=0CCgQsAQ&biw=1366&bih=544#hl=pl&tbo=d&tbm=isch&sa=1&q=miska+niechlapka&oq=miska+niechlapka&gs_l=img.3...2486.12101.0.12626.20.17.2.1.1.0.267.2574.3j11j3.17.0...0.0...1c.1.SLkZ1QWvBwg&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=6cb9fc89e245ebbd&bpcl=38897761&biw=1366&bih=544[/URL]
-
Lucky - cocker spaniel "szczésciarz" ma swój wymarzony dom!
Asia & Ginger replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
Ale mordulka uśmiechnięta! :loveu: :loveu: :loveu: -
[quote name='lolinka2']Nastawcie się psychicznie :) że u nas będzie miejsce na spandża szt. 1 na DT w najbliższym czasie - w środę będę miała 100% pewności, czy Figo się wyadoptuje, ale podejrzewam, że raczej tak, bo ci ludzie się dość długo namyślali, zanim zadzwonili z prośbą o wizytę PA.[/QUOTE] Kochana ja już się nastawiłam. :Rose: Jeśli wypali domek dla spanielki Goldi (a wstępnie Lolinka2 proponowała DT dla niej), to na pewno znajdziemy Ci jakiegoś spanielastego. :p [B]A tymczasem pilnie szukam osoby do wizyty przedadopcyjnej dla spanielki Goldi (tej ze Sztumu k. Malborka): [URL]http://www.facebook.com/#!/events/283145731806990/[/URL] Pani zainteresowana adopcją mieszka w Mikorowie ok. 25 km od Lęborka, 37 km od Bytowa, 45 km od Słupska. Zna ktoś może kogoś z tamtych okolic? [/B]
-
[quote name='emilia2280']My mamy 3 nowe w ten weekend :) Spanielka Kama z ok. Lodzi, spanielka Dziunia :OOO (bédzie Diuna ;pp) odkupiona za 200zl pod Opolem i spanielka z kojca (plus szpic do niej) spod Lublina. Wátki jutro :)[/QUOTE] Trzeba będzie zrobić szlaban na weekendy, bo się dziewczyny rozszalały. ;-) :Rose: :Rose: :Rose:
-
[quote name='beataczl']grzeczna,madra/ sliczna...co to CUD?:multi:;)[/QUOTE] Nie cud, ona taka była zawsze. Wystarczy tylko zrozumieć i uszanować to, że nie musi mieć ochoty na głaskanie zawsze i wszędzie oraz prawidłowo odczytywać jej mowę ciała. Tomografu nie było, bo nie ma takiej potrzeby na razie (kwestię pieniędzy pomijam). Fanta gryzła w określonych okolicznościach i są one znane. Wystarczy nie stawiać jej w takich trudnych dla niej sytuacjach. Na razie ta taktyka się sprawdza, ale obserwacja wciąż trwa.
-
Spaniele amerykanskie w potrzebie
Asia & Ginger replied to Edzina's topic in Cocker spaniel amerykański
[quote name='Bushido']W Suchedniowie (woj. świętokrzyskie) w hotelu dla psiaków przebywa złota cocker spanielka z Sandomierza. Nie mam zdjęcia ale wygląda jak ta, którą wstawiła [B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/103803-saphira18"]saphira18[/URL]. [/B]Bardzo przyjazna, młoda, wystrzyżona i gotowa do adopcji. Gdyby ktoś miał jakiś dom dobry z tych okolic może zaproponować sunię. [/QUOTE] To będzie w takim razie cocker spanielka angielska. To jest ogólny wątek spanieli do adopcji: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/76073Tam ją wrzuć."]http://www.dogomania.pl/forum/threads/76073 [/URL]Tam wrzuć info o tej suni. Natomiast ten wątek jest tylko dla cocker spanieli amerykańskich. -
[quote name='Kama202']Asia Ale dlaczego ta spanielka jest w ciąży? Może to takie domowe pseudo? Kurcze, żeby można było tak nakazać sterylizację. A pan Marcin to "właściwy człowiek na właściwym miejscu".[/QUOTE] Nie wiadomo czy na pewno jest w ciąży, to tylko podejrzenie Pana Marcina, bo według niego była za gruba. W każdym razie nakazać sterylki nie można. A szkoda... :-?
-
[quote name='cockermanka']Ooo...ciekawe,co ma do powiedzenia...[/QUOTE] [quote name='Kama202']No i koniecznie aborcyjną zrobić. Czy oddadzą ją właścicielowi?[/QUOTE] Rozmawiałam z Panem Marcinem z urzędu i sprawa wygląda tak: zgłosił się właściciel, miał książeczkę zdrowia, w książeczce było zdjęcie suni w obroży i ze smyczą, wszystko się zgadza. W takiej sytuacji pan Marcin musiał uwierzyć właścicielowi. Właściciel twierdzi, że sunia została ukradziona, sprawa kradzieży podobno ma być zgłoszona na policję. Do wtorku właściciel ma odebrać sunię od hycla, jeśli nie odbierze, to są już 4 osoby zainteresowane adopcją, w tym jakiś jego znajomy mysliwy. Pan Marcin zna te osoby i mówi, że są sprawdzone. Myślę, że Pan Marcin to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku i urzędnik godny naśladowania, jest kierownikiem wydziału spraw rolnych i ochrony środowiska i wielkim psiarzem. Też działa w adopcjach, sam po godzinach łapie i karmi bezdomne psy. Sporządza umowy adopcyjne i stara się sprawdzać domy. Rocznie wyadoptowuje ok. 40 psów. Mam napisać do niego we wtorek maila, to da mi znać, czy sunia została odebrana przez właściciela. Spanielki, które wrzuciła Fundacja Medor wrzuciłam na Psitulisko Adopcje Spanieli na FB: [URL]http://www.facebook.com/PsituliskoAdopcjeSpanieli[/URL]
-
I zaległe filmiki z Fantą: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=XOAFtP-UpUY&feature=youtu.be[/URL] [URL]http://www.youtube.com/watch?v=EnWdGIxRAa4&feature=relmfu[/URL]
-
[url]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/579014_393883997347593_945924716_n.jpg[/url] [url]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/643914_393883930680933_2102410669_n.jpg[/url]