-
Posts
14931 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Asia & Ginger
-
Na wydarzeniu pojawiła się taka informacja: "Fanta zmnienia miejsce pobytu. W najblizszych dniach zostanie przewieziona do Agnieszka Curuś, ktora przejmuje nad nia prawna opieke od Krystyny Ch." Czy ktoś wie kim jest Agnieszka Curuś?
-
[quote name='letaa']Ta ruda spanielka przed sterylizacja i goleniem nie miala praktycznie w ogole zadnych luznych wlosow na nogach. Golenie i zapewne sterylizacja przyczynily sie do tego, ze zaczya byc w czym rzezbic, ale niestety od srodtopia w dol dalej nie ma praktycznie nic poza jakims drobnym puszkiem, ktory wyglada zalosnie. Zdjecie tej suczki sprzed roku - juz po 2 goleniach. Wtedy sunia byla robiona prawie na foczke, bo nie bardzo bylo co zostawic zeby to wygladalo jak zamierzone, a nie jakby ktos zapomial to obciac. Przed pierwszym srzyzeniem byla kasztanowa, teraz poza glowa jest zolta. [IMG]http://imageshack.us/a/img29/8093/metamorfoza101024.jpg[/IMG] Prosze nie krytykowac decyzji o jej goleniu, to pies znajomych rodzicow i oczywiscie odmowienie uslugi nie wchodzilo w gre, ale mam 100% czyste sumienie, bo naprawde nie chcialam jej golic - z reszta nie bylo czego golic, co mysle mozecie sobie wyobrazic. Jesli chodzi o czarna spanielke to przy 1 strzyzeniu mialam abicje - rozczesywalam i rzezbilam cokolwiek. To jest jednak pies mieszkajacy na zewnatrz, ktory nie daje sie czesac, a wlasciciele chca zeby bylo praktycznie. Poza czescia uszu i ogonem nie zostawial jej nic dluzszego, acha jeszcze mini czuprynke w stylu amerykana zeby buzka byla ciekawsza. Poza tym to foczka i naprawde nie ma czego ogladac, nie jest to pies z ktorego jestem dumna, ale przy niej golenie do zera to jedyne rozsadne rozwiazanie.[/QUOTE] Nie rozumiem po co ktoś chce golić spaniela z tak pięknym włosem na tułowiu? Ten włos jest krótki, błyszczący, nie kołtuni się. Po co więc golić? Wystarczyło tylko przystrzyc długie włosy, jeśli preferowana jest krótka fryzurka. Ogólnie za wiele do zrobienia przy takim psie nie ma, tym bardziej golenie jest niezrozumiałe. :-?
-
[quote name='wiosenka']Nie wiem czy o niej wiecie, dostałam na gg? [URL]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=354386717986303&set=p.354386717986303&type=1&theater[/URL][/QUOTE] Tak tak wiemy, sunieczka kilka dni po tym jak trafiła do schronska pojechała do nowego domku do Krakowa. :p
-
[quote name='yfcia']Dzień Dobry :) Jako właścicielka suni "w typie spaniela" i miłośniczka rasy podczytuję was chętnie. Właśnie wertowałam ogłoszenia, bo namawiam siostrę oczywiście na spaniela :D . Warunki ma - dom pod Łodzią, duża, leśna działka, żadnego problemu z wakacjami (mieszka z mężem, dorosłym synem, mamą a i ja mogę się zająć zwierzyną). Żadnej budy tylko kanapa :) . Niedawno odeszła za TM jej staruszka collie. W lutym siostra wzięła ze schroniska małą sunię - kundelka. Z moją w-spanielką dogadują się świetnie, ale niektóre pieski jej się nie podobają i już. Siostra chciałaby wziąć drugiego psa ale obawia się że może obecnej już w domu psinie nie przypadnie do gustu nowa towarzyszka zabaw. Dlatego wolałaby szczeniaczka. Też sunię. Ale pomyślałam sobie, że może jakbyście miały suńkę do przygarnięcia to siostra mogłaby wziąć ją najpierw na zasadzie DT, a jeśli dogadają się z rezydentką to DT byłby DS. Proszę o wyrozumiałość jeśli coś źle wymyśliłam... Aha - znalazłam taką bidę, której własciciel grozi uśpieniem :( [URL]http://tablica.pl/oferta/cocker-spaniel-ID1IA85.html#0120cc1d;r:;s:[/URL][/QUOTE] [B]Yfcia[/B] witamy serdecznie. :p Myślę, że opcja z DT jest rozsądna i miałoby to sens. Skoro jednak Twoja siostra ma suczkę, to może lepiej byłoby wziąć pieska? Jest większa szansa, że się dogadają. ;) Spanieli mamy sporo do adopcji, także siostra na pewno znajdzie takiego psanielka, który chwyci ją za serce. Oprócz tego wątku polecam też zaglądać tutaj: [url]http://www.facebook.com/#!/PsituliskoAdopcjeSpanieli[/url] W sprawie tej suni z ogłoszenia już dzwoniłam, suńka od 2 dni jest w nowym domku. :p
-
Powiem tak, Pani zainteresowana adopcją usłyszała, że Ludek nie jest do adopcji, bo ma traumę i każde wyjście z boksu to dla niego traumatyczne przeżycie. Dziwne, że jakoś wczesniej nie miał traumy, wychodził na spacery, przeżył sesję fotograficzną, a teraz nagle ma traumę? Zdjęcia Ludka to potwierdzają, że to nieprawda, bo pies, który jest bardzo przestraszony wygląda zupełnie inaczej. Poza tym to już starszy kilkunastoletni psiak, podobno ze słabym serduszkiem, czy jest w związku z tym sens robić mu operację oczu? Dziwnie to dla mnie wszystko wygląda. Ludek mógłby iść do domu, w którym jest już jeden starszy spanielek, być kochany i spędzić resztę życia w ciepełku u boku swoich własnych ludzi. Ale nie, bo nagle dostał traumy... :-?
-
Cocker spaniel z amputowaną łapką znów ma dom!!
Asia & Ginger replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
[quote name='emilia2280']Nie znam szczególów, moja Ela wie wiécej, to na pewno napisze potem.[/QUOTE] To czekamy na Elę. :p -
Cocker spaniel z amputowaną łapką znów ma dom!!
Asia & Ginger replied to emilia2280's topic in Już w nowym domu
[quote name='elinaa']Chyba to był inny piesek.Borysek został znaleziony w Łomży.To bardzo daleko.[/QUOTE] Rzeczywiście, to kawał drogi, Brzeg Dolny jest w okolicach Wrocławia, ok. 45 km ode mnie. Emilia czy Ci ludzie mówili coś czy szukali swojego psiaka? Jak? Gdzie? Jak im zaginął? Różne rzeczy się dzieją i czasami psiaki odnajdują się setki kilometrów od miejsca zaginięcia albo nawet po kilku latach. Zawsze warto mieć nadzieję i szukać. -
[quote name='malagos']O mamo, ale biedna.......... Nadal w lecznicy na Ksiażęcej?[/QUOTE] Tak, wciąż tam jest. Można suńkę odwiedzać jakby ktoś miał ochotę. :p Można również pomóc Panu Marcinowi w utrzymaniu suńki w lecznicy. Doba kosztuje 50 zł, gdyby ktoś miał ochotę, można pieniążki wpłacić bezpośrednio w lecznicy lub na konto (podaję na PW). Pan Marcin miał pecha, że mu sunieczka wyskoczyła pod auto na autostradzie, ale suńka miała szczęscie, że trafiła na auto Pana Marcina, bo ktoś inny pewnie nawet by się nie zatrzymał, dlatego myślę, że warto pomagać takim osobom jak Pan Marcin. :p
-
[quote name='letaa']Dziekuje bardzo za wskazowki, postaram sie to zastosowac do tej rady przy nastepnej wizycie tej suczki. Lubie robic zdjecia, bo zawsze mozna cos porownac i postarac sie zrobic kolejnym razem lepiej. Faktycznie widac roznice. Dodam, ze ta sliczna spanielka jest pieskiem rodowodowym i umowiaona byla na "golenie", bo wlascicielka byla przekonana, ze tak nalezy spaniela pielegnmowac. Na szczescie pani rozsadna i zdjecie kilkuletniej golonej spanielki z kilkucentrymetrowym odrostem "poskrecanego puchu" ja przekonalo. [/QUOTE] I chwała Ci za to, że starasz się przekonywać właścicieli do trymowania zamiast golić wszystko jak leci. :p A spanieleczka z jakiej hodowli jeśli można wiedzieć? :cool3: [quote name='letaa']Odnosnie pekinczyka pewnie inny bylby odbior psiaka gdyby uszka nie zostaly tak ekstremalnie obciete, ale lubie czasami "poszalec". Psiak wyglada smiesznie, ale przynajmniej "jakos", dla mnie slodka mordka. (Nie bic :)) Jako ktos wspomnial to kwestia gustu :) Dziekuje bardzo za komentarze[/QUOTE] Pekińczyk w drugiej wersji bardziej mi się podoba. :-)
-
Wszystkie psiaki wyglądają bardzo estetycznie, oprócz pekińczyka, ale co kto lubi. ;-) U spaniela mogłabym się jedynie doczepić tylnej łapki, trochę za dużo włosa zostało z tyłu i z boku nad piętą. Tak to powinno wyglądać: [IMG]http://imageshack.us/a/img193/1373/intchmultichcanyonnclas.jpg[/IMG] Natomiast jeśli chodzi o kurs i doświadczenie, to niektórym wystarczy kurs 2-tygodniowy, jeśli mają zmysł estetyczny i nauczą się na kursie jak posługiwać się narzędziami. Innym z kolei nawet 10 lat praktyki nie pomoże. Trzeba mieć w tej pracy sprawne ręce, talent i oko. ;-)
-
Sprawa wygląda tak, kilka dni temu pod Warszawą potrącono spanielkę, sunia trafiła do kliniki: http://www.facebook.com/#!/events/408011455933000/ Sunia ma chip o numerze: 985120032893176 Przeszukaliśmy bazy i okazuje się, że taki chip jest zarejestrowany w Hiszpanii. Pies o numerze mikroczipa 985120032893176 zarejestrowany jest w Hiszpańskiej bazie danych RAIA - Registro Andaluz de Identificación Animal Address: Gonzalo Bilbao 23-25 41003 Sevilla Phone: +34 954 54 27 01 Fax: +34 954 28 20 25 Dystrybutorem czipów 985 jest firma Vet Trade Tel. 22 737 63 09 Napisaliśmy tam i dostaliśmy taką odpowiedź: "Buenos Días, Le comunicamos que el propietario del animal es Doña Karen Bell con telefono número: 952521415 - 654850667. Atentamente, Registro Andaluz de Identificación Animal." Niestety numery telefonu nie odpowiadają. Na FB znaleźlismy osobę o takim nazwisku, ma wpisane w profilu, że zna język polski, został wysłany do niej PW, na razie brak odzewu, ale często wiadomości nie dochodzą, gdy są pisane do osób, które nie są naszymi znajomymi. Czy to możliwe, aby w Polsce jakiś pies miał taki sam nr chipa? Tak się zastanawiam, czy to nie jest czasami jakiś chip schroniskowy. :roll: Bierzemy pod uwagę wszelkie możliwości i zastanawiamy się skąd mógłby się wziąć w Polsce pies z Hiszpanii. Ma ktoś jakiś pomysł?
-
[quote name='Awit']A przy numerze chipa w danych nie ma telefonu do właściciela?[/QUOTE] Nie ma, ale napisaliśmy do bazy danych, gdzie sunia jest zarejestrowana, dostaliśmy imię i nazwisko właścicielki i 2 numery telefonu, które nie odpowiadają. Czy to możliwe, aby w Polsce jakiś pies miał taki sam nr chipa? Tak się zastanawiam, czy to nie jest czasami jakiś nr schroniskowy. :roll:
-
Wydarzenie suni na FB: [URL]http://www.facebook.com/events/408011455933000/[/URL] Szukamy właściciela suni (ma chip zarejestrowany w Hiszpanii), zbieramy pieniązki na leczenie i utrzymanie w klinice oraz szukamy domku tymczasowego, do którego sunia będzie mogła trafić, gdy poczuje się lepiej i będzie mogła opuścić klinikę.
-
[quote name='mysza 1']Napisałam do Asi&Ginger w sprawie spaniela lub spanielki a do związku gonczych, bo widziałam, że jest biedak w schronie ale tutaj nie dostałam zadnej odpowiedzi :( a to było już ponad tydzień temu. Wysłałam też prośbę o pomoc dla jmnikowatego malucha z poprzedniej strony do Isadory.[/QUOTE] Czy jest ktoś w stanie sprawdzić czy spanielka nadal jest (albo jakiś inny spanielek), porobić zdjęcia i czegoś się dowiedzieć?
-
Wydarzenie potrąconej spanielki: [URL]http://www.facebook.com/events/408011455933000/[/URL] Proszę o dołączanie, zapraszanie znajomych i udostępnianie.