Jump to content
Dogomania

marmara_19

Members
  • Posts

    2984
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by marmara_19

  1. no wlansie nei wiem co z ta karma... zawsze w domu psy zjadalay max 3-4 kg karmy na meisiac i to 2 psy.. a teraz jeden ONek zjada ok 15 kg;/ wiec niezla roznica!!malej wlansie chce kupic narazie jakeigos lighta na meiisac.. a duzemu no nie wiem.. najlepiej zeby bylo to 20 kg do 100 zeta... moze cos polecisz?
  2. [quote name='eve66']Cierpliwosc cnota:cool3: - sie nie denerwuj ,na pewno sporo osob Ci odpowie!!! Moze na forum Zywienie wiecej osob bedzie zorientowanych. A czym karmisz Alfe?? Jesli gotowane jedzonko ,to zmniejszj jej powoli dawke i zrezygnuj z przekasek miedzy glownymi posilkami. zacznij tez wydluzac spacerki. Wiele firm ma jedzenie odchudzajace np ROYAL CANIN -OBESITY czy WEIGHT CONTROL , HILLS i EUKNUBA maja takie jedzonko pod nazwa LIGHT.[/quote] ona je sucha.. bardzo malo polowe swojej dawki..., miedzy posilkami nie je... czasem smakolyka dostaje ale malutkiego bo msuze przeciez ja angradzac gdy sie uzcy nowych zeczy;) spacerki ma normalne.. zawsze po zimie jest kluska:((( ale wlasnie nie w tym rzecz tylko w tym, ze ma swoj wiek i chce zeby jej to wszystko lagodnie przeszlo.. tzn waga;)i tluszczyk... powiedzmy ze ok 1-2 meiisecy mam zeby ja przygotowac:P bo jak pogoda bedzie to wtedy conajmniej 3 razy w tyg za rowerkiem bedzie biegac:)
  3. no wstyd sie przyznac ale od poczatku swojego zycia ej syfiata karme;/ a i tak teraz zjada polowe tego co powinna.. ale wlansie chce jej jakiegos moze boscha light kupic czy cos takiego:) w koncu moge wydac 20 zl za kg bo jej to starczy napewno na 3 tyg;) z kolei onkowi zmieniam na boscha my friend... nie najlepsza ta karma ale lepsza od tej, ktora teraz jedza... mala biega bawi sie i wszystko ok... tylko troche tego tluszczyku chcialabym zeby jej zniknelo;)
  4. [quote name='coztego']Gdzieś na Dogo było to poruszane... :hmmmm: Podobno istnieje tylko paragraf o tym, że pies musi być tak zabezpieczony, żeby nie przeszkadzał kierującemu. Więc wydaje mi się, że jeśli ktoś siedzi z psem z tyłu to jest wystarczające zabezpieczenie... Oczywiście dla bezpieczeństwa psa warto kupić pasy. Ja jak na razie pasów nie mam, w samochodzie siedzę z suką z tyłu i podpinam smycz do moich pasów, żeby nie mogła mi wypaść z ręki. A sucz jest w szelkach, więc się nie poddusi w razie szarpnięcia.[/quote] to kup jej tylko sama tą wtyczke do pasów jeśli szelki masz:) zwykłe mogą być:) wiem z doświadczenia:)
  5. halo!!czy nikt nie moze mi czegoś doradzić?
  6. hej:) mam pytanko.. Alfa w czerwcu skończy 8 latek: jest wesolutka, ruchliwa przy lepszej pogodzie;)mrozy jej nei odpowiadaja i woli łóżeczko:P, skacze, bawi się biega itp itd.. kamienia nazębnego ma niecałe 2 mm na górnych kłach.. wiec chyba nie ejst żle.. ale zrobiła sie z niej kluska.. choicaż wiele psiaków w jej wieku wygląda o wiele gorzej i ledwo się ruszaja.. ale ja uważam, że moja sucz jest jednak spasiona po zimie.. i rocznej przerwie w bieganiu przy rowerku.. więc pytanko.. za pomocą jakich karm mogę ją troszkę odchudzić??bo biegać ze mną to ona nie lubi.. za rowrkiem i owszem po polach na trawce jest szczęśliwa ale zeby biegać wieczorkami czy coś to odpada...spacerki ma... do tego jakies niskokaloryczne smakołyki mogę jej sprawić?chcę ja przygotować do sezonu rowqerkowego.. żeby miala mniej tłuszvzyku<żeberek jej normalnie nie czuć>, żeby kondycja jej się polepszyła i w ogole żeby była jakoś fizycznie przygotowana do biegania za rowerkiem:) 2 lata temu bez problemu przbiegala 10 km jak nei było upału.. teraz będę z moim ONkiem Cekinkiem jeżdzić no to i z nią też trzeba.. niby staruszka poważna a zcasem jak szczeniol się zachowuje i ma full energii:) tylko martwi mnie to , ze kluska się zrobiła...
  7. chyba lepiej kastracja.. ale jesli masz mozliwosc.. to porozmawiaj tez z innymi wetami... poznasz inne opinie roznych fachowcow..
  8. ehh rozumiem tych ludiz.. rozumiem tez siebie i mojego psa... to sie zdarzylo pierwszy i moge zagwarantowac wlasnym zyciem , ze ostatni raz!!! sama sie z tym bardzo zle czuje!!!! ale co teraz niby moge zrobic?oczywiscie to , ze nie ebdzie wypuszczany na ogrod dopiki nie bedzie oddzielona tylnia czesc... itp... nie chce klopotow.. nie chce nikomu sie naprzykrzac... sprzatam po psach itp... a skad niby moglam przewidziec , ze on wyskoczy? teraz wiem, ze jak skoczyl jzu to zawsze bedzie to robil wiec nie dopuszcze do tego...
  9. [quote name='annnka']to niech wladze w okolicy zrobia cos z tymi psami widocznie nikomu nie przeszkadzaja moja suczka jest dosc agresywna ale nikogo nie atakuje bez powodu tymbardziej jesli uda jej sie pospacerowac samotnie po wsi a czasem jej sie uda ale nie ma takiej szansy zeby nawet szczekala na kogos kto nie wchodzi na jej teren..... wiaz psa na czas nieobecnosci a jeszcze lepiej zrob wyzsze ogrodzenie[/quote] najpierw przeczytaj wszystko dokladnie co napisalam a pozneij udzielaj odpowiedzi.. bo ta Twoja nie ejst zbytnio na temat!
  10. nie pchodzi o zadne wymigiwanie sie.. ale jezeli mialabym placic mandat 200 zeta za jednorazowy wyskok psa, ktory wyskoczyl i stal pod plotem i szczekal.. to sorry... ale w okolo pelno psow biega luzem.. agresywnych.. atakujacych ludzi is rajacych gdzie popadnie..ja jzu wiem co mam robic zeby drugi raz do takeij sytuacji nie dopuscic.. i to chyba wystarczy...nie ma ludzi idealnych i przewidujacych kazdy ruch wlansego psa... jesli jets sie w domu... a peis w ogrodzie... tak samo jak nie mzesz mi mowic , ze jestem nieodpowiedzialna bedac w skzole gdy moja matka psa wypuszcza gdy np listonoszka wchodzi na posesje.... ja wiem , ze to sie nie powinno stac. tzn , ze on nie powinien wylezc.. bedzie odgrodzona czesc tylnia ogrodu skad nie wyjdzie... i proste..
  11. no ok... one tylko sie pluly ,z e to neinormalne, zeby peis wyskakiwal przez plot... wiec tylko o to by chodizlo... a o tego mzona by sie jakos odwolac... bo ile psow lazi samych po dzielnicy to jzu nie wspomne.... ehhh teraz wiem czego sie moge po moim pise spodziewac i jak temu zapobiec... mzoe to wystarczy.. a zawsze tez moge powiedziec, ze to co skoczylo to byla suka znajomego... ale on wyjechal wlasnie z rana.. a przed wyjazdem ja puscil na siku;p
  12. Czy grozi mi coś prawnie.. jeśli mój ONek wyskoczył dzisiaj [przez płot i obszczekał jakieś babska?pies trzymał dystans i tylko szczekał. Nic nie zrobił. nie dotknął ich!już drugi raz się to zdażyło ale wcześniej skoczył sobie do pieska.. powąchał i stał pod furtką żeby go wpuścić.. a tutaj wyskoczył o kobitek ażeby je obszczekać... coś mi grozi?no oprócz tego, że dopóki nie odgrodze tylniej części ogrodu od przedniej to juz na 100% kończy się wypuszczanie psów... kilka lkat temu moja mała suka wyskakiwała i atakowała.. wiecie taki mały jazgotliwy i agresywny ies... ale nikt się nie czepiał.. nikt też się nie czepia jak suka <ok.40cm w kłębie> od sąsiadów rzuca się na ludzi... a tutaj ON tylko wyskoczył i z odległości szczekał... nie dopuszczę już do tego!!! ale w razie czego mogę mieć coś na swoją obronę?
  13. psy spuszczam w parku<jest to zabronione bo w miescie u mnie psy msuza byc na uwiezi.. a "agresywne" dodatkowo w kagancach> ale z samego rana tak po 6 badz wieczorem.. gdy nie ma zbyt duzo ludzi i psow... wtedy mozemy sobie pocwiczyc.. tak to jeszcze maja ogrodek.. pola , na ktore chdozimy i lotnisko:))) jak w tyg. nie mam zbyt wiele czasu szczegolnie etarz jaks ie syzbko ciemno robi do wybiegania ich.. tak w weekend maja dluugie spacery polaczone z cwiczonkami:P
  14. heh to nie moje regiony;p tam rzadko bywm a jak juz to raczej bez psow;p
  15. oo a gdzie taki pojemnik ejst konkretnie? u mnei sa ale stare i zdewastowane;/ dlatego ja wywalam kooopki do zwyklych koszy..
  16. ehh a ja sie zdenerwowalam.. poszlam z piesmai do parku.. szedl jeden pan z pieskiem... drugi... itp itd.... a ja tak bardzo chcialam zeby Cekin walnal kooope i bym pokazala jak altwo sie sprzata... a ten nic... pozniej bawil sie z goldenka.... i tez liczylam na to , ze w koncu bede mogla pokazac , ze po psie sie sprzata... i dooopa;/ dopeiro po zabawie na smyczy jak byl... a w poblizu nikogo to zrobil swoje;/ ehhhh i nikt nie widzial... haha teraz chyba sama zaczne "edukowac" ludzi w tym temacie... taks amo jak w temacie rozmnazania... "a ja jej nie wysterylizuje.. moze za rok bedzie miala szczeniaki.. chociaz raz...":angryy: :angryy: :angryy: suka ma z 10 meisiecy i ejst goldenka...
  17. :multi: ja też sprzatam kupy moich psów od wczoraj:P hehe tylko mi nie mowice co tak pozno... przygotowywalam sie do etgo psychicznie.. i wczoraj wieczorem i dzis rano sprzatnelam po psach:)powiedzmy, ze po malej pchle to tak jakos naturalnie... ale po ONku to mi dziwnie bylo;p ale sprzatnelam:D:Di teraz mam zamiar sprzatac za akzdym razem:D:D no mzoe nie... bo jak biegunke beda mialy to ciezko.. ale tak to luuuzik... co mi polecacie do sprzatania tak duzych kupek jakie ONki robia? bo ja sprzatalam woreczkami foliowymi.. tzn jednym... ale mialam rekawiczki bo zimno.. i tak mysle ,ze w lato ten cienki worek i gole rece.. to jakos tak niezbyt... moze macie jakis inny pomysl?
  18. ja znam kilka owczarkwo srodkowoazjatyckich... wcale nei sa rzadka rasa..
  19. qrcze no.... fajnie by bylo gdyby psia kraina z torem agillity ruszyla od wiosny!!! mialabym co z piesami robic;p
  20. zgadzam se z Wami.. to jest to smao co bylo juz kilka razy.... na innych forach ostatnio tez o tym czytalam... sama spotkalam sie z tym juz 2 razy w duzym odstepie czasu..
  21. eee to bedzie walek;p na wszystkich innych forach fotki sa ok a tutaj nie;/ dziwne;/ przeciez nie rozwalaja strony!!ehh
  22. fajny psior:)))) tez mam kundelki;p watek alfy i cekina;p
  23. dzisiejszy długi spacerek:) http://img108.imageshack.us/img108/6900/sobotka0606lr.jpg http://img507.imageshack.us/img507/6520/sobotka0678hz.jpg http://img118.imageshack.us/img118/2488/sobotka1272yc.jpg http://img118.imageshack.us/img118/3826/sobotka1379cr.jpg http://img507.imageshack.us/img507/6341/sobotka1464ow.jpg http://img118.imageshack.us/img118/2648/sobotka1654nu.jpg http://img507.imageshack.us/img507/5021/sobotka2053rh.jpg http://img118.imageshack.us/img118/1041/sobotka1876mw.jpg
  24. heh ja pwoiem tak: gdy mialam tylko kundelki male to z pozcatku ejzdzily normalnei ... pozniej doroslam do etgo, ze peis itp i musi miec szelki i pas!!i tak etz jezdzily 2 potworki... jednego potworka juz nie am:(( zostaala mniejsza... do niej dolaczyl szczeniak ONka.. i mlody ejzdzil w szelkach malej nawet itp super bylo... teraz mala ma 2 pary szelek.. a mlody wyrosl ze wszystkich.. tzn ja mialam 2 pary tych samochodowych trixie S i we wrzesniu mlody jzu sie nie meiscil w nie... takw eic pasy mam szelki am tylko mala bo duzy jakos nie:oops: ale jak jezdza z eman to ja mam auto 3 drzwiowe i skaldam tylna kanape i maja wielki bagaznik... gdzie klada sie i leza po prostu... no a nad szelkami musz epomyslec ale jakimis tanimi bo on dalej rosnie;/
  25. dziendoberek wszystkim nielicznym podziwiającym moje potwory:P milego dziona zyczymy... i slonecznego!!a u nas slonka nie widac:((( dzisiaj mamy spacerek w wiekszym gronie wiec moze fotki wstawie po poludniu ejsli ktos bedzie chcial...
×
×
  • Create New...