Jump to content
Dogomania

SuperGosia

Members
  • Posts

    1667
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by SuperGosia

  1. 300 zl z zaintubowaniem psa (podobno tak bezpieczniej - narkoza nie obciaza watroby i nerek) w Warszawie. Normalna narokoza + zabieg ok. 200 zl wcale w nie najdrozszej klinice. Spotkalam sie z rowniez z cena 80 zl w malej miejscowosci. A interesowalam sie tym, bo mam wlasnie tego szczeniaka (wybierany rowniez pod katem wystaw) z przepuklina pepkowa. I tu dylemat - hodowcy mowia (nie tylko "moi" hodowcy, konsultowalam sie z kilkoma postronnymi osobami) - zostawic, weci - zoperowac (chocby profilaktycznie). Poniewaz przepuklina sie nie powieksza, na razie zostawiam ja w spokoju, ale mam co do tego mieszane uczucia :shake:
  2. [quote name='lonka']Nu to porazmiawiaj z doswiadczonymi hodowcami to ci to powiedzą.Owszem sa mioty gdzie nie ma przepuklin ale wiesz jak ktos wybiera szczeniaka na wystawe to akurat na to nie patrzy bo tak czesto bywa.Porozmawiaj Gosia troche z wetami i to samo tobie powiedzą.Robi się zabieg i jest po wszystkim.[/quote] Po pierwsze - przepuklina przepuklinie nie rowna. Nie jest to wada, jesli chodzi o oceny na wystawach, ale jesli chodzi o ew. komplikacje zdrowotne spowodowane np. pozniejszym przerostem przepukliny - to chyba nie mozna nazwac tego zaleta. Zabieg to koszt kolejnych kilkuset zl, ale pal szesc. Uwazam, ze jesli nie ma absolutnej koniecznosci nie nalezy poddawac psa narkozie. A wiec - jesli mozna wybrac szczeniaka z przepuklina, ktora byc moze trzeba bedzie zopreowac w przyszlosci lub bez niej - hm... jak kto woli. Akurat mam przyjciolke - weterynarza i na temat usuwania przepukliny pwiedziala pewnie to, co kazdy inny wet - same zabieg nie jest skomplikowany, ale ryzyko niewybudzenia sie psa po narkozie pozostaje takie samo, jak przy innych zabiegach.
  3. Akurat o relacje AST z innym psem bylabym spokojna, tym bardziej plci odmiennej :lol: Szczeniaka po przyniesieniu, nie wnosi sie do domu na rekach. Nastepnie nalezy dac psom troche czasu na zapoznanie sie. Najwazniejsze - nie wolno faworyzowac nowego domownika, bo wtedy suka poczuje sie zagrozona w swoich prawach i moze zaczac walczyc z maluchem o pierwszenstwo w dostepie do np. pana/pani.
  4. [quote name='lonka']A przepuklinka jest u wiekszości szczeniakow i wcale wada nie jest.[/quote] ZALETA TO TEZ NIE JEST. Lepiej wybrac szczenie bez przepukliny. Z miotu 3 szczeniat, z ktorego pochodzi moj pies 2 szczeniaki nie mialy przepukliny, 1 mial. Nie wiem, skad te informacje, ze wiekszosc :crazyeye:
  5. A na razie tylko tak mozna ich porownac ;) Na 2 pierwszych fotkach Krecik :lol: [IMG]http://nornik-foto.wz.cz/hl/trp/golfista01.gif[/IMG] [IMG]http://nornik-foto.wz.cz/hl/trp/golfista02.gif[/IMG] [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_gurudagnasta11.12.JPG[/IMG] Na zdjatku ponizej lepiej widac glowe mojego psa, wiec je powtarzam ;) [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_gurudagnasta11.17.JPG[/IMG]
  6. [quote name='Skubek']wpisalem na allegro Shih i prosze :P [URL="http://allegro.pl/show_item.php?item=80696734"]http://allegro.pl/show_item.php?item=80696734[/URL] tanie ale bez rodowodu i jakos inaczej wygladaja od tego [URL="http://allegro.pl/show_item.php?item=79879900"]http://allegro.pl/show_item.php?item=79879900[/URL] ten za 1.300 to nie dla mnie nie mam takich funduszy na dzien dzisiejszy ale sprobuje sie dorobic ;d co sadzicie ??[/quote] Ciezko cos powiediec ze zdjecia, ale to pierwsze "Shih" mi sie nie podoba ze wzgledu na zazolcona siersc ok. pyszczka (tak nie powinno byc, podejrzewam duuuzy wyciek z oczkow, a hodoffffca nawet o to nie zadbal :angryy: ). Drugie - za dalekie zdjecie, nie mam zdania.
  7. [quote name='AMIŚKA']A dlaczego nie w Szczecinie???Naprawdę masz pięknego jamnisia-nieodrodny syn Krecika,stanowić będzie dla niego konkurencję. [/quote] To chyba najwiekszy komplement jaki slyszelismy :lol: :lol: :lol: Dzieki wielkie! Krecik na byc w Poznaniu na swiatowce, postaram sie ich razem obfotografowac :lol: Co do wystawy w Szczecinie - nic nie jest jeszcze przesadzone :razz: Napisalam tylko o tych wystawach, gdzie bedziemy na 100% Nio, i na Litwe sie wybieramy, ale tam moze byc b. duza konkurencja, jednak jestesmy dobrej mysli.
  8. Chlopak bedzie bardziej zadziorny, ale nieagresywny. Ta zadziornosc dodaje Shih tylko uroku :loveu: Choroby - raczej rzadko. Czasem (ale to nie jest regula) choroby oczu (trzeba codziennie przemywac), zdarzaja sie przepukliny (trzeba sprawdzic juz u szczeniecia). No, nie wiem czy bedzie z Toba spac - moj Shih woli spac na golej podlodze, mimo ze ma poslanko, bo kudlaczowi jest za goraco. Acha, niezbyt dobrze znosza wysokie temperatury.
  9. [quote name='carotina']na stronie hodowli ceny nie znajdziesz......;) najlepiej wpisz w google hasło shih-tzu i już:eviltong:[/quote] Na stronach nie ma cennika. Mozesz zajrzec na [URL="http://www.astartegold.prv.pl"]www.astartegold.prv.pl[/URL] - stamtad pochodzi tato mojego psa. Nie wiem, czy maja szczenieta. Sprobuj tez spojrzec na strone hodowli Ach!Ach! (znajdziesz przez wyszukiwarke).
  10. Slodkosc bedzie do ogladniecia i przytulenia :calus:w realu w Lesznie, potem Katowicach i W-wie (lipiec).
  11. [quote name='carotina']pieska bez rodowodu kupiłbyś tylko od pseudohodowców....... Naprawde warto wydać troszke więcej i mieć pewność pochodzenia, stanu zdrowia i czystości rasy;) Pieski z rodowodem można kupić w Polsce w cenach nawet od 700 zł, do 2000 zł....... podczas gdy bez rodowodu naciągacze:mad: sprzedają czasem nawet po 800, 900 zł:crazyeye: :shake: :angryy: .........[/quote] Co mi przypomina smieszna historie jak szukalam mopsa dla kolezanki i znalazlam z rodowodem za 1.000 zl, a bez byly po 1.200 zl :diabloti:
  12. [quote name='an3czka']Kurcze a ja początkowo myślałam o suni jamniczce (ale za jakoś rok może). Teraz sobie myślę o samczyku i kurka nie wiem, bo mój Basco to za samcami średnio...:roll: Może głupek zmądrzeje. Dopiero 1,5 roku ma. jak myślicie? Złagodnieje czy co?[/quote] "Swoj" pies to nie to samo, co obcy pies na spacerze. Jednak ja - wybierajac drugiego psa - bralam pod uwage charakter obu ras, tak by choc jeden z samcow byl malo konflikowy. Zwracalam uwage rowniez na mozliwosci fizyczne obu psow. Nie wiem, czy kupowanie np. ON-ka do rotka nielubiacego samcow to dobry pomysl :roll: . Z jamnikiem, ktory jest b. charakterny i nie daje sobie w kasze dmuchac moga byc pozniej problemy. Oczywiscie zdarzaja sie przypadki zgodnego wspolnego zycia samcow tej samej rasy, badz ras podobnych. Duzo tutaj zalezy od postepowania wlasciciela. Natomiast jedno jest pewne - nie jestesmy w stanie obserwowac psow 24h/dobe. Tak wiec, wiekszy pies moze - w trakcie ustalania hierarchii - nawet niechcacy skrzywdzic mniejszego. A oto moje samczyki :loveu: w wieku 10 i 3 miesiecy: [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_11631.3.JPG[/IMG] w wieku 15 i 9 m-cy: [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_asti11.15.JPG[/IMG]
  13. [quote name='Skubek']Witam wszystkich jestem tu nowy i jestem zainteresowany rasa Shih-Tzu. bardzo mi sie spodobaly psy i mam zamiar jednego zakupic :) mam kilka pytan: 1. czy Shih obficie gubi siersc ?? 2. czy nadaje sie do domu z 2 kotami ? 3. Ile kosztuje Taki pies bez rodowodu lub z ?? 4.czy nadaje sie do mieszkania ?? 5. i co ile trzeba kapac :) 6. tyle pytan jak mi jeszcze cos przyjdzie do glowy to napisze Zdrawiam[/quote] 1. Shih Tzu w ogole nie gubi siersci. Martwy wlos trzeba jednak wyczesywac. 2. Zalezy od kotow ;) Znam Shih, ktore mieszkaja z kotami i swietnie sie z nimi dogaduja. 3. Z rodowodem od 1.000 do 1.500 zl 4. Tak, jak najbardziej. 5. Mniej wiecej raz na miesiac.
  14. [quote name=':)']Gosiu,jak Twoje pieski sie dogaduja? I jak te drugie cudo sie wabi i ile ma?[/quote] Shih Tzu ma niecale 9 miesiecy :lol: W domu wolamy na niego Asti albo Tiki-Tiki. Z jamnikiem - poza dwoma spieciami z powodu zabawek - jest raczej spokoj. Ale niektore zabawki musialam im zabrac, bo inaczej byloby :mad: Z tym, ze - o dziwo - inicjatorem bojek byla zawsze rasa ozdobna ;)
  15. Obiecane fotki juz dziś ;) [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_gurudagnasta11.16.JPG[/IMG] [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_gurudagnasta11.17.JPG[/IMG] [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_gurudagnasta11.18.JPG[/IMG] [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_gurudagnasta11.19.JPG[/IMG] I po spacerku :loveu: [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_gurudagnasta11.20.JPG[/IMG]
  16. A to moi mali "komandosi" na spacerku w zeszly weekend :lol: :evil_lol: :lol: [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_asti11.17.JPG[/IMG] [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_asti11.16.JPG[/IMG] I po spacerku :loveu: [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_asti11.15.JPG[/IMG]
  17. Amelia - cudne wyczesane pięknotki :loveu:
  18. [quote name='kaska'] Dla radosci powiem ze w zeszlym roku wracalismy z Wilna od 18stej do 7 rano dnia nastepnego, prosze sobie ztego odjac 4,5h na wypadek i policje w naszym wypadku, tak czy inaczej bylo to ok 9h [/quote] Heh, ja w ub.r. jechalam ok. 8h do Wroclawia, w tym 2 godziny wydostawalam sie z W-wy :angryy: , a wyjezdzalam takze w pt. Tak wiec 9 godzinne prognozy wcale mnie nie dziwia, a wrecz wydaja sie optymistyczne :lol:
  19. [quote name='Yaki']Witaj SUPERGOSIU ,faktycznie to za szybko na wymiane siersci.Moja MAXI ma 18 miesiecy i jest w trakcie wymiany wlosa .:placz: :placz: :placz:[/quote] Kurcze, a mi powiedziano, ze wymiana wlosa trawa ok. miesiaca. I, o zgrozo, sedzina mi tak powiedziala :shake: Tiki ma teraz troche ponad 8 mies., ludzilam sie ze do 9-tego wymieni wlos...
  20. [quote name='carotina']Pani Ząbek nie kojarze.... U Pani Szulc wystawiałam kilka lat temu w katowicach i ogólnie pozytywne wrażenie:) .... Co prawda specjalistą od shih-tzu nie jest;) ...... ale też bez przesady:p Poza tym dosyć miła:)[/quote] Pani Szulc dyzuruje a sekcji w moim oddziale ZK. Zwraca uwage na szate i... zeby.
  21. [quote name='aneta...i..bouvier'] tak sa dwie gosie jedna super druga 71:lol:[/quote] :lol: :lol: :lol: nio bo wszystkie nicki tj. Gosia, Goska, Malgorzata, itd byly juz zajete, wiec jestem Super :oops: Tak wyszlo ;)
  22. A ja pojade, jak znajde kogos do towarzystwa, najlepiej z W-wy lub okolic, bo mi sie samej tluc tam nie bardzo chce ;) Polaczenia kolejowe mam nieciekawe, a samochodem juz raz jechalam (jako kierowca) i dziekuje. Mam za slabe nerwy, zeby jezdzic po polskich drogach.
  23. [quote name='Viz']Ahhh w tym spojrzeniu mozna zatonac :loveu: Piekny! Z jakiej hodowlki? Ma rodowodzik? Pisz wszysciutrko! :D[/quote] Juz pisze :lol: Moj Okruszek (Kruszek, Klusek, Ogorek, Guruś, itd) przybyl do mnie 20 kwietnia ub.r. Nabylam go za porazajaca ;) kwote 500 zl. Imie rodowodowe pieska to GURU Dagnasta, o: Sasquehanna GOLFISTA, m: PASJONATA Dagnasta. Gurus zostal ostatni z miotu, dlatego cena byl niewygorowana. Na wystawy zaczelismy jezdzic, bo bardzo nas do tego zachecali znajomi oraz nieznajomi spotykni na spacerach :lol: Obecnie mamy na koncie 4 wystawy w kl. mlodziezy i: MLCHPL, 4x Zw.ML, 2x BoB. Co smieszniejsze, moj Kruszek wygral we Wroclawiu ze swoim rodzonym bratem GAWROSZEM - ponoc najlepszym z miotu i sprzedanym do Danii, a na krajowej w W-wie z przyrodnim (w porownaniu do BoB), pozostalym w hodowli - POSEJDONEM. Okruszek jest moim pierwszym rodowodowym i wystawowym psem (wczesniej mialam kundelki). Jestem z niego naprawde BAAAARDZOO DUMNA - bynajmniej nie tylko ze wzgledu na osiagniecia wystawowe, bardziej zachwyca mnie jego wspanialy charakter. Jest psem niekonfliktowym, nieklopotliwym, milym i wpatrzonym w swoja pania :lol: Naprawde, to male cudo, a nie "tylko" pies :loveu: Coz jeszcze? Za dwa dni konczy 15 m-cy. W czwartek wstawie zrobione w zeszly weekend zimowe fotki chlopakow. Po przeziebieniu poubierani jak... zreszta sami zobaczycie.
  24. [quote name='anii']Psiaki slodkie, ale uprasza sie o wiecej zdjec takich cudenek nigdy za malo :lol: A jak sie dogaduja dwa faceci?! Zadnych bojek?! :diabloti:[/quote] Raz czy dwa Shih dostal delikatne lanie od jamnika, ale ze swojej winy - to maly dominancik, ktory za wszelka cene chce postawic na swoim. Musi byc wszedzie pierwszy :lol: Ale tak na codzien psy sie lubia, razem sie bawia, spia, szaleja w domciu (bo na spacerach kazdy inaczej spedza czas - jamnik biegajac do upadlego, a Shih troche pobiega, a potem idzie albo kopac dolki :lol: , albo szukac rzeczy nadajacych sie do jedzenia :shake: No, a jak znajdzie jakiegos psa, to go zamecza podgryzajac, ew. jesli to zwierzak plci zenskiej - probuje wyazac sie swoja - watpliwa - meskoscia).
  25. [quote name='pumilo']Witaj SuperGosia, psiaczek super. Fajnie, że Ci się nasza focia przydała :diabloti:[/quote] A przydala, przydala, dzieki Wam wielkie :lol: :lol: :loveu: Mam ja nawet sciagnieta do telefonu :lol: Przyznam, ze sama jej nie znalazlam, tylko dostalam link e-mailem. Jak zamieszcze swoje (mniej cudne) fotki w necie z tej wystawy, to takze wkleje ;)
×
×
  • Create New...