-
Posts
11789 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
23
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by AgaG
-
Frigo - psi ideał - zamieszkał w Krakowie, kocha i jest kochany.
AgaG replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
myslę, że moimi pytaniami nie formułuję żadnych oskarżen, lecz wyrażam zainteresowanie. :) makilo, czy mogłabyś odpowiedzieć na moje pytania, skierowane do CIEBIE:) -
zaraz wyslę :) dziekuję Ci bardzo potwierdzam wpłatę od Selenga 50 zlotych dla Agatki, już wpisuję na pierwszą, Bardzo dziękuję, Jolantina tamb czeka na wystawienie faktur przez doktora,który zalatany strasznie, Wiem z rozmowy tel. z tamb, że rtg nie wykazało takich zwyrodnień w kręgosłupie, które tłumaczyłyby ból i to wygięcie. Natomiast są ślady świeżego dość urazu mechanicznego, tak jak po pobiciu czy skopaniu :( Biedna Agatka kto wie, co przeszła strasznego, nim trafiła do tamb
-
Niewiele wiem o zespole cushinga, to odwrotność tego, co miał mój Ukochany Fenomen chory na addisona czyli niedoczynnośc nadnerczy. Zahir ma nadczynność nadnerczy. Teraz to doktor wykrył na podstawie wyników krwi, (Zahir ma wyniki wątroby kiepskie, zwłaszcza fosfatazę), badania moczu z dwóch dni, no i na podstawie niepokojącego obrazu usg. Ta choroba stopniowo wyniszcza organizm od środka. Wykrył ją doktor wcześnie, gdy objawów nie ma jeszcze jakiś poważnych. Zgłosiłam się na diagnostykę, choć nic niepokojącego się nie działo. Nadmierny apetyt przecież niekoniecznie wskazuje na cushinga (moja Pomidorcia też jest ogromnie łapczywa), z kolei problemy z podnoszeniem się, dźwiganiem ciała to częsty problem u sporych owczarkowatych psów. Niestety u Zahira są one w tej sytuacji objawem zaników mięśniowych charakterystycznych dla cushinga. Zahir na razie nie pije dużo, ani nie sika w domu, nie ma też ubytków w sierści. Ale choć po nim nie widać praktycznie nic, to choroba atakuje. Musimy zdobyć vetoryl i natychmiast wdrożyć leczenie. Bardzo bardzo się martwię, zwłaszcza dlatego, że Zahir waży 30 kilo i opieka nad nim w mieszkaniu bez windy będzie trudna. Bardzo się boję, ale musimy sobie jakoś poradzić. Nie będzie łatwo.
-
rozumiem, dziękuję za informację
-
Kraków. Zahir - nowe życie u AgiG !!! Już za TM [']
AgaG replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Poczytałam dziś duzo o tej chorobie.. No niestety wyjasnia się przyczyna kamieni w pęcherzu, zmian na śledzionie i w nerce. Ta choroba uderza we wszystkie narządy, Dobrze, że wyszła wcześnie, gdy nie ma objawów jeszcze najbardziej typowych dla cushinga. Zahir nie siusia w domu, wcale dużo nie pije, nie ma jeszcze żadnych wyłysień na skórze, choć futerko nie jest tak błyszczące i zdrowe jak kiedyś. Jeszcze mu nie zwiotczały mieśnie brzucha, choć zaniki mięśniowe w łapach ma. I taka dysproporcję między wielkim masywny tułowiem, a cienkimi łapkami. :( Bardzo to smutne, że jego wilczy apetyt to też objaw chorobowy :( -
Zagłodzony, zmarznięty, ledwo stał na nogach.....
AgaG replied to karusiap's topic in Już w nowym domu
https://www.mall.pl/puzzle-piankowe/?gclid=CLPl4eHp18ICFeKWtAodfjEAEQ to wygląda tak. Mozna kupić w eiększości sklepów z artykułami dla dzieci (np. tskim nowym przy realu na Bora Komorowskiego albo w obi zdaje się jest. Myje się to bardzo łatwo, najlepiej jkdnak pod bieżąca wodą, bo jest chropawe, antypośligowe. Jesli piesek nie ma biegunek, to kupkę łatwo się zbierze. Wysycha to bardzo szybko, można tez wymyć i wytrzeć do sucha. podaj mi proszę wymiary boksu, zobaczę gdzie coś takiego jest i za ile. -
Kraków. Zahir - nowe życie u AgiG !!! Już za TM [']
AgaG replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Zahir ma zespół cushinga. Nogi się pode mną ugięły, gdy dziś doktor mi to obwieścił :( :cry: :-( zaczynamy więc walkę z tą chorobą. Jutro mam dzwonić do arwetu w sprawie vetorylu -
U mojego psa Zahira wątek tu http://www.dogomania.com/forum/topic/7945-krak%C3%B3w-zahir-nowe-%C5%BCycie-u-agig-nowe-zdj%C4%99cia-s-33/ dziś wyszedł po badaniach Cushing. Objawów bardzo niepokojących nie miał. Pił łapczywie ale nie jakos bardz dużo, natomiast od dawna ma ogromny apetyt. Poszłam na szczegółową diagnotykę, gdyż zauważyłam, że ma problemy z podnoszeniem się. Sądziłam, że to tylko objaw starości ma około 13 - 14 lat a jest dużym psem. Gdyby nie zmiana weta, na co zdecydowałam się ostatnio, choroba w ogóle by nie wyszła. Mój pies waży około 30 kilo. Orientujecie się, ile dziennie veterolu będę potrzebowac dla niego?
-
Doktor Rafał dysponując już wszystkimi wynikami Zahira powiedział mi dziś, że Zahir ma zespół cushinga. Jestem podłamana :( :-( :-( Mój wielki Miś taki chory :( No niestety, okazało się własnie, że wszystkie moje staruszki są poważnie chore :( Majunia może stosunkowo najmniej powaznie, ale.. no właśnie nie robiłam jej jeszcze rtg i usg,,, kto wie, co wykażą te badania, Homiś na szczęście czuje się dobrze, dziś dostał zastrzyk przeciwko przyczynie jego głównej choroby, usytuowanej w płucach. We wtorek jadę z nim na wizytę kontrolną.
-
PLAKATY DO POBRANIA DLA ERGO: Plakat dla Ergo:     w formacie DOC (Word) w formacie PDF w formacie DOC (Word) w poście nr 2046 strona 103 w formacie PDF wydarzenie Ergo na FB założone przez Selenga https://www.facebook...715025155277958 zdjęcia do ogłoszeń: na stronie 1 i na stronie 45 post 887 i 889 .................................................................................................................. HISTORIA PSA: terra uczestniczka forum miau zauważyła tam bardzo niepokojący, wręcz dramatyczny wpis. Jedna z wolontariuszek ewkar rozżalona brakiem reakcji i pomocy dla psa w potrzebie napisała: cyt. "We wtorek przejeżdżałam przez Jamnicę.To wiocha.Prosiłam już dawno p.Mariusza z Ogrodu św.Franciszka w Tarnobrzegu o pomoc psu na metrowym łańcuchu przy czymś, co nie było budą, ale deskami przykrytymi folią.W domu mieszka/mieszkała samotna pani.P.Mariusz obiecywał mi podjechać tam.Okazało się, że zapomniał i prosił o maila.Napisałam.Potem jeszcze na ich stronę na interwencjach. (...) pies Wygląda koszmarnie, umiera albo z głodu albo jest chory.Jest chudy i połamany.Zadzwoniłam i podziękowałam mu za dotrzymanie obietnicy."....... terra na całe szczęście wszczęła alarm, pisząc: Czy jest ktoś w okolicy, kto mógłby pomóc temu psu? On nie ma żadnych szans. POMOCY !"   WPŁATY: Deklaracje stałe: 1. 15,00 zł Yoana (od stycznia) 2. 50,00 zł jolantina (deklaracja 10,00 zł, wpłata od lutego do czerwca) 3. 15,00 zł Yoana (luty) 4.15,00 zł Yoana (marzec) 5. 15,00 zł Yoana (kwiecień) 6. 15,00 zł Yoana (maj) 7. 15,00 zł Yoana (czerwiec) 8. 30,00 zł Anna G.-R. deklaracja przeniesiona z Suma (lipiec) Jednorazowe i inne: 1. 50,00 zł Elisabeta 2. 50,00 zł Anula 3. 30,00 zł marta0731 4. 50,00 zł jolantina 5. 50,00 zł Elficzkowa 6. 50,00 zł terra 7. 100,00 zł Aleksandrowa z miau 8. 25,00 zł Selenga 9. 40,00 zł ewa gonzales 10. 82,55 zł Bogusik 11. 20,00 zł koja z bazarku ewy gonzales 12. 15,00 zł Alla Chrzanowska z bazarku ewy gonzales 13. 50,00 zł Poker 14. 15,00 zł zebrazebra z bazarku ewy gonzales 15. 5,00 zł Xibalba z bazarku ewy gonzales 16. 6,00 zł milagros19853201 z bazarku ewy gonzales 17. 15,00 zł Anula z bazarku ewy gonzales 18. 15,00 zł Bogusik z bazarku ewy gonzales 19. 10,00 zł Nette z bazarku ewy gonzales 20. 10,00 zł dorcia2 z bazarku ewy gonzales 21. 15,00 zł magolek z bazarku ewy gonzales 22. 10,00 zł Mysza2 z bazarku ewy gonzales 23. 55,00 zł agat21 24. 15,00 zł agat21 z bazarku ewy gonzales 25. 10,00 zł yucca z bazarku ewy gonzales 26. 20,00 zł Katarzyna K. z Warszawy (brak nicku przy wpłacie) 27. 40,00 zł Dana i Muszkieterowie wraz z koleżanką 28. 120,00 zł Selenga bazarek 29. 583,00 zł mar.gajko bazarek 30. 468,00 zł Selenga bazarek fb 31. 82,00 zł ewkar bazarek 32. 57,75 zł ewkar bazarek 33. 28,45 zł terra bazarek 34. 153,01 zł ewkar bazarek 35. 219,00 zł kolejna kobietka bazarek 36. 64,00 zł ewkar bazarek 37. 123,40 zł ewkar bazarek 38. 20,00 zł terra bazarek 39. 25,00 zł ewkar bazarek 40. 60,00 zł mar.gajko bazarek 41. 10 zł Dana i Muszkieterowie   RAZEM (stałe, jednorazowe i inne): 3037,16 zł Na konto hoteliku: 1. 40,00 zł Aleksandra B. - 30,50 zł (27,00 zł wirusówki + 3,50 zł koszty dojazdu weta, 25 zł na dojazd 7 szczepionych psów) http://images69.fotosik.pl/518/7d65eeb37de9bc0fgen.jpg pozostało do rozliczenia 9,50 zł. 2. 79,10 zł Murka bazarek (fanty od ewkar) Łącznie pozostało 88,60 zł (79,10 zł + 9,50 zł), rozliczone w pkt 4. 3. 120,00 zł agat21 (20 zł z bazarku), rozliczone w pkt 8.   WYDATKI: 1.100,00 zł (wizyta u weta w Stalowej Woli w dniu 27 XII 2014, tabletki na dwukrotne odrobaczenie, advocate na skórę, faktura wklejona w poście nr 547) 2. 20,00 zł (szelki) 3. 460,00 zł (przelew na konto hoteliku, 450,00 zł za 30 pierwszych dni hotelu styczeń+ 10,00 zł badanie moczu, wynik i faktura wklejone w poście nr 552) 4. 761,40 zł (przelew na konto hoteliku, 400 zł kastracja oraz badania krwi, testy z krwi, rtg razem 380 zł + 20 zł przejazdy do lecznicy - poniżej faktura imienna http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a527bc6267bc2e5f.html (w tej cenie: Kastracja 100 zł RTG 50 zł + 30 zł dodatkowe zdjęcia analiza krwi 60 zł test 4dx 140 zł (2 x 70 zł) - pierwszy wynik był niepewny i wet musiał powtórzyć wyniki badań post nr 1094) + 450,00 zł opłata za drugi miesiąc luty – 88,60 zł wpłaconych na konto hoteliku (79,10 zł + 9,50 zł) 5. 554,00 zł (przelew na konto hoteliku, 450,00 zł opłata za trzeci miesiąc marzec, 14,00 zł Fiprex, 90,00 zł Caniviton) 6. 467,50 zł (przelew na konto hoteliku, 450 zł opłata za czwarty miesiąc kwiecień, 17,50 zł odrobaczenie) 7. 510,00 zł (przelew na konto hoteliku, 450 zł opłata za piąty miesiąc maj, 90,00 zł Caniviton, łącznie 540,00 zł – 30,00 zł fanty zakupione przez Murkę na bazarku ewkar odbiór osobisty) 8. 344,00 zł (przelew na konto hoteliku, 450 zł opłata za szósty miesiąc czerwiec + 14 zł Fiprex – 120 zł wpłata agat21 na konto hoteliku) RAZEM: 3216,90 zł   SALDO: - 179,74 zł (3037,16 zł – 3216,90 zł) Ponieważ nadeszły wpłaty od od Anna G-R. 30 zł(wplata z 26.06) deklaracja stała od Joly 50 zł (wpłata z 29.06) wpłata jednorazowa od Topi 50 zł (wpłata jednorazowa) od mar. gajko bazarek 60 złotych   to saldo w dniu 3 lipca = +10,26 po wpłatach: od Yoana (deklaracja stała za lipiec) 15 zł. oraz od jolantina (za drugie półrocze) 60 zł. saldo w dniu 9.07 2015 to + 85,26 ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// do kwoty z dnia 9.07 2015 czyli + 85,26 Następnie doszły wpłaty 108 zł z bazarku Ewkar oraz 10 zł od dorcia 2 w sumie dziś 24 lipca saldo to + 203, 26 zł z datą 30.07 przyszła wpłata od pani Anny G.-R. 30 zł czyli saldo w dniu 30.07 wynosiło 233,26 zł - wpłata na hotel według rozliczenia Murki 80,50. razem saldo wynosi 152,76 //////////////////////////////////////////////////////////////////////// Po ostatnich wpłatach edytuję w dniu 5.08 przyszły wpłaty od ewkar 74,30 zł dorcia2 10 zł Kinga.kr 100 zł saldo w dniu 5.08 to + 337,06 ////////////////////////////////////////// po wpłacie stałej deklaracji za sierpień od Yoana 15 zł saldo w dniu 12.08 wynosi +352,06 zł doszła wpłata od Mama Muninki 50 zł z bazarku AgaGhttp://www.dogomania.com/forum/topic/147915-zakonczony-dla-ergo-rozliczam/?p=16307269Razem saldo w dniu 16. 08 wynosi +402,06 ///////////////////////////////////////////////// SALDO WYNOSIŁO +402 Potwierdzam ostatnie wpłaty: z bazarku AgaG http://www.dogomania.com/forum/topic/147915-zakonczony-dla-ergo-rozliczam/?p=16307269po wpłatach od NikaEla i bukowa mamy dla Ergo 86,30 zł. (5 zł ma być osobiście przekazane przez trzecią osobę kupującą fanty osobiście). Poza tym wpłynęło: 20 zł. od mdk8 RAZEM SALDO W DNIU 21.08 + 508,30 ZŁ wpłata na hotel i leki Ergo 536 zł saldo w dniu 1 września Ergo jest na minusie - 27,70 złotych edytuję: Juz jest wpłata od Anny G.-R. 30 zł dzięki temu saldo w dniu 1 września wynosi + 2, 30 zł /////////////////////////////////////////////////// 2, 30 wynosiło saldo do tego doszły wpłaty: Uaktualniam wpłaty: od mar. gajko 100 zł Kinga kr. 50 zł Negra& Anna 10 złotych (5 za bluzeczkę z mojego bazarku i 5 zł nadpłaty) (bluzeczka czeka na odbiór osobisty:) w dniu 03. 09 saldo wynosi 162, 30 ////////////////////////////////////////////////////////////////////// w dniu 3.09 saldo wynosiło 162, 30 doszła deklaracja stała od yoana 15 zł oraz od ewkar 54, 20 . Razem Ergo ma 231,50 zł /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// z bazarku od terra wpłynęła kwota 63, 20   Razem Ergo ma 294, 70 zł w dniu 24.09 ///////////////////////////////////////// nowe wpłaty: 50 zł od kinga. kr. 165 zł bazarek od selenga 126, 20 bazarek od ewkar 30 zł deklaracja od Anna G-R. razem w dniu 7. 10 saldo wynosi 665, 90 zł . Z tej sumy 416 zł przelew na hotel. Saldo wynosi 249, 90 zł ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Ostatnio saldo w dniu 7. 10 wynosiło 249,90 do tego na moje konto wpłynęło: 15 zł stałej za X od Yoana 247 z bazarku ewkar a 70 zł Topi przeznaczyła ze swoich deklaracji wpłaconych wczesniej na Suma, który odpukac jest zdrowy. W tej sytuacji u mnie jest 566, 90. Zaraz sprawdzę, czy czasem coś nie przyszło w ostatnich dniach i wszystko co jest przelaję do Murki. Ps, przyszło 30 zł stałej deklaracji od pani Ani ze Szczekocin. Tak więc u mnie jest 611,90 Już przelewam to dla Murki, by nie czekała na sporą sumę bo do opłaty za hotel i caniwiton dochodzi dług w wysokości 412 zł (biopsja + usunięcie guzka + histopatologia + antybiotyk po zabiegu w tabletkach) http://www.fotosik.p...a8cdffa644be331 http://www.fotosik.p...c133904cb079ef7 http://www.fotosik.p...a58c3aab964346b ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Saldo na dzień 29.10.2015 po przelaniu do Murki 611,90 zł (post 2495) wynosi 0,00 zł + 15 zł od Yoana deklaracja stała za listopad (post 2538) + 20,00 zł od Dulska (post 2538) Saldo na dzień 08.11.2015 wynosi + 35 zł + 50 zł Kinga Kr. dla Ergo (post 2587) + 150 zł ewkar bazarek (post 2587) Saldo na dzień 14.11.2015 wynosi + 235 zł /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Saldo na dzień 14.11.2015 wynosiło + 235 zł o tego doszły nastep. wplaty: Topi 100 zł ewkar 20 zł. Razem + 355 do tego doszło 170 zł od Jolantina z bazarku. bardzo dziękuję saldo to +525 . jutro zrobię przelew do hotelu w wysokości 203 złote zostaje na koncie + 322 ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// do sumy 322 zł doszły wpłaty: 30 zł od pani Ani ze Szczekocin (przelew z dnia 26XI) 20 zł od Topi (deklaracja stała przenieeiona z Suma na Ergo) przelew z dnia 1. XII 50 zł. od Kinga. Kr przelew z dnia 2XII Saldo to 422 zł. minus cena leku caniviton (90 zł ) dla Ergo na konto hotelu Murki poszedł przelew czyi zostało + 332 ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Rozliczenie z dnia 7. 12. 2015: do tego doszło 200 zł od Selenga z bazarku (z datą 7. XII2015) Bardzo dziękuję Ergo u mnie ma 532 :) //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Ergo miał u mnie 532 zł. Doszły wpłaty: od Yoana 15 zł. stałej Pani Ania ze Sczekocin 30 zł stałej Razem u mnie dziś 28 XII dla Ergo jest 577 zł ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Rozliczenie: Ergo w dniu 28 XII 2015 miał 577 zł. za hotel Murki przelałam 341 zostało więc 236 zł. Do tego doszły wpłaty: Topi 20 zł (deklaracja stała przeniesiona z Suma) Jolantina 60 zł (deklaracja za I półrocze 2016) Yoana 15 zł (deklaracja stała za styczeń) Kinga Kr. 50 zł Razem Ergo na koncie ma w dniu 19 stycznia 381 zł. W dniu 26. 01 cała tę kwotę przelewam do hotelu Murki /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Podaję rozliczenie: w dniu 19 stycznia było 0 doszły wpłaty: 100 zł od Topi na leczenie Ergo 10 zł (wpłata z 9.02) od Dana i Muszkieterowie deklaracja przeniesiona z deklaracji Suma 15 zł od Yoana deklaracja stała 20 zł Topi (deklaracja przeniesiona z deklaracji na Suma) 30 zł pani Ania ze Szczekocin 50 zł Kinga. Kr Razem dla Ergo 225 zł. Ps. do wpłat dla Ergo dochodzi 140 od agat21 (przeniesione wpłaty z jej wpłat dla Suma) oraz 10 zł (przedostatnia wpłata od: Dana i Muszkieterowie. Razem Ergo ma w dniu 14. 02 2016 +375 zł u mnie na koncie Wszystkim darczyńcom bardzo dziękuję >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Podaję rozliczenie: na moim koncie było w dniu 14 II 2016 + 375 dla Ergo doszły wpłaty: od jolantina z bazarku 466 zł Kinga.kr 50 zł pani Anna ze Szczekocin 30 zł Topi 20 zł Razem: + 941 i tyle przelewam Murce ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// nowe wpłaty marzec 2016: Yuaona 15 zł stała za marzec Dana i Muszkieterowie 10 zł Dulska 140 zł przerzucone z deklaracji Suma Jak wyszczególniłam na pierwszej stronie: Yuaona 15 zł stała za marzec to razem 165 zł. (100 zł agat21 wpłaciła bezpośrednio do Murki). Przelewam więc 132,20, bo tyle brakuje do sumy podanej przez Murkę . W dniu 22 03 2016 zostaje + 33 zł. Ale do tego dojdą jeszcze pozbierane deklaracje Dana i Muszkieterowie które przejdą z deklaracji Suma. Ale to policzę już w wolnej chwili.:) ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Pani Ania za Szczekocin deklaracja dla Ergo (wpłata z dnia 24.03) 30 zł Dulska (30.03) deklaracja przeniesiona na Ergo z Suma 20 zł Kinga kr. (01.04) 50 zł Topi 40 zł deklaracja za kwiecień Pani Ania ze Szczekocin (04.04) z bazarku ewkar 100 zł Yuona 15 zł deklaracja za kwiecień Razem w dniu 09.04 Ergo ma 285zł. Do tego dojdą deklaracje Dana i Muszkieterowie przeniesione z Suma. Dziś policzę ile, ale najpierw muszę u Suma rozliczenie zrobić, edytuję: do sumy 285 doliczam 100 zł od Dana i Muszkieterowie z deklaracji, jakie przeniosła z Suma, tak więc Ergo ma 385 zł. ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Razem w dniu 09.04 Ergo ma 285zł. plus deklaracje Dana i Muszkieterowie przeniesione z Suma (100 zł), tak więc razem miał 385 zł. Doszło: od Pani Ani ze Szczekocin 50 zł agat21 80 zł ewkar z bazarku 35 Bardzo dziekuję daczyńcom razem Ergo ma 550 zł. Dług w hotelu to 538. Po przelewie do hotelu na Ergo zostaje u mnie w dniu 28.04 + 12zł ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Rozliczenie: 28.04 Ergo miał +12 Doszły wpłaty: Pani Ania ze Szczekocin 30 zł Kinga.Kr 50 zł Dulska 20 zł Jolantina bazarek 80 zł Yoana stała za maj 15 zł Topi stała za maj 40 zł Razem doszło 235 zł. W sumie Ergo ma dziś 247 zł. Dziękuję wszystkim darczyńcom /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// 15 maja było 247 zł a doszły wpłaty takie: jolantina bazarek 410 zł agat bazarek puzzlowy kolejnej kobietki 25 zł asiuniab 10 zł bazarek puzzlowy kolejnej kobietki głuchypies 10 zł bazarek puzzlowy kolejnej kobietki elficzkowa 10 zl bazarek puzzlowy kolejnej kobietki topi 10 zl bazarek puzzlowy kolejnej kobietki Dulska 20 zl pani Ania ze Szczekocin 30 zł deklaracja stała bakusiowa 50 zl bazarek puzzlowy kolejnej kobietki Eva2406 10 zł bazarek puzzlowy kolejnej kobietki bela51 10 zl bazarek puzzlowy kolejnej kobietki renatka_s 15 zł bazarek puzzlowy kolejnej kobietki AgaG 10 zł puzzle kolejnej kobietki Razem Ergo ma w dniu 4 czerwca 2016 roku 867 zł obecnie. po przelaniu na konto hotelu Murki długu za hotel i innych należności wg rozliczenia Murki Ergo ma dziś w dniu 4 czerwca 115 zł /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// mdk8 10 zł bazarek puzzlowy kolejnej kobietki agat21 50 zł bazarek puzzlowy kolejnej kobietki Topi 40 zł deklaracja za czerwiec terra 243, 50 bazarek kwiatowy terra olena84 5 zł bazarek puzzlowy kolejnej kobietki Obecnie 7 czerwca 2016 roku Erguś ma + 463, 50 zł /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// do sumy 463, 50 doszły wpłaty: Yoana stała za czerwiec 15 ewkar bazarek 55 zł terra bazarek 33 zł kinga.kr 30 zł ERgo w dniu 10.06 2016 ma 596 zł /////////////////////////////////////////////// doszła wpłata od jolantina z bazarku 85 zł. Razem Ergo ma w dniu 20.06 + 681 zł/ - dług Ergo w hotelu Murki 672 razem Ergo ma w dniu 20.06. 9 zł /////////////////////////////////////////////////////////// Ergo miał w dniu 20.06 9 zł doszły wpłaty: jolantina 460 zł ( w tym deklaracj a za drugie półrocze plus bazarek dla Ergo 400 zł 0 Topi 40 zł deklaracja za lipiec Dulska 20 zł deklaracja za lipiec 30 zł stała deklaracja od Pani Ani ze Szczekocin Razem w dniu 08.07.2016 Ergo ma 559 zł /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// 674-430-130 = 114 zł. Przelew do Murki zrobiony. Ergo ma +114 zł w dniu 23.07 2016 /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// w dniu 23.07 2016 Ergo miał 114 zł. Od tego czasu doszły wpłaty: 20 zł Dulska 30 zł Pani Ania ze Szczekocin 10 zł sleepingbyday 40 zł Topi 160 zł jolantina bazarek 10 zł Patrycja96 10 zł cegiełki z bazarku kolejnej kobietki Razem Ergo ma w dniu 5.08 2016 : 384 zł ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// sytuacja finansowa Ergo: w dniu 5.08 miał. 384 zł. Doszły wpłaty z bazarku kolejnej kobietki 203, 15 zł (cegiełki już były rozliczone) Razem Ergo ma w dniu 25.08 2016 587 zł. ze względu na koszty hotelu i leczenia po przelaniu na konto Murki kosztów z jej rozliczenia Ergo ma dług - 49 złotych. //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Dzięki wpłatom Olena84 przeniesionym przez Olena84 z konta Suma ( w sumie 140 zł ) Ergo ma +91 zł w dniu 27.08. 2016 ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Dzięki wpłatom Olena84 przeniesionym przez Olena84 z konta Suma ( w sumie 140 zł ) Ergo miał +91 zł w dniu 27.08. 2016 do tego doszło: 239, 59 przeniesione przez Mattilu z wpłat na Suma oraz: Kinga Kr. 50 zł Yoana stała deklaracja za sierpień i wrzesień 30 zł Topi 40 zł stała deklaracja sleepinbyday 10 zł Dulska 20 zł Pani Ania 30 zł Razem Ergo ma w dniu 05.09 2016 + 510, 59 Bardzo dziękuję darczyńcom :) ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// w dniu 5.09 2016 Ergo miał + 510,59 do tego doszły wpłaty: od Olena84 (za IX i X deklaracja stała) 20 zł od elficzkowa 20 zł (deklaracja za sierpień i wrzesień na razie przeniesiona z deklaracji Suma) 20 zł Bardzo dziękuję Razem Ergo ma 550,59 - 326,86 za hotel Murki czyli ma 223,73 w dniu 21.09. 2016 ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// w dniu 21.09. 2016 było 223, 73 zł. Doszły wpłaty od: Yoana 15 zł deklaracja stała za wrzesień sleepingbyday 10 zł deklaracja stała Topi 40 zł deklaracja stała Dulska 20 zł deklaracja stała pani Anna ze Sczekocin 30 zł deklaracja stała jolantina 230 zł bazarek Bardzo dziękuję darczyńcom Razem z sumą wyjściową daje to + 567,73. 300 zł jak już wspomniałam przelałam parę dni temu za leczenie Ergusia, więc ostatecznie Ergo w dniu 8.10 ma +267,73 ///////////////////////////////////////////////////////////////////// Potwierdzam nowe wpłaty: w dniu 8. 10 było +267 doszły wpłaty od: sleepingbyday 10 zł Dulska 20 zł pani Ania 30 zł Mattilu 87,71 Wielkie dzięki :) Razem +414,71 było w dniu 1 XI 2016 roku na koncie Ergo (już przelane do hotelu Murki ) Dług u Murki (nie licząc ostatnich wizyt u weta i leków) wynosił według rozliczenia z poprzedniej strony to 588, 80, więc Ergo na minusie :( ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Ostatnie rozliczenie robiłam 1 XI. Od tego czasu na moje konto dla Ergo nadeszły takie wpłaty: 120 zł jolantina Zdzisław W. (brak nicku przy tytule wpłaty) 50 zł Topi 40 zł (stała deklaracja za XI) Yoana 15 zł stała deklaracja za XI Olena84 20 zł deklaracja za XI i XII Dziękuję wszystkim darczyńcom pomagającym Ergo. Dzięki ich wpłatom uzbierało się do dzisiaj (20. 11) 240 zł razem. Ergo ma więc spory dług :, bo jak podała Murka do zapłaty jest 558, 30 ( Dług wynosi - 318, 30 ///////////////////////////////////////////////////////// potwierdzam 50 zł od Topi 290 zł przelewam do Murki w dniu 30. 11 2016 ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Nowe wpłaty : dziś w dniu 4.12. 2016 Ergo ma od: Pan Ania 30 zł Dulska 20 zł Topi za XII 40 zł jolantina bazarek 210 zł jolantina drugi bazaek 60 zł Razem u mnie ma Ergo: 360 zł. Jutro przelewam tę kwotę do Murki. Bardzo dziekuję darczyńcom .////// //////////////////////////////////////////////////////////////// W rozliczeniu z 10 grudnia (zrobionym na wątku) potwierdzałam już wpłaty od: 30 zł od elficzkowa za X, XI, XII 30 zł (deklaracja Sumika przeniesiona czasowa dla Ergo) 10 zł od sleepinbyday 75 od terra bazarek 15 zł od Yoana za XII Razem dla Ergo 130 zł (wszystko od razu wysyłane na długi Ergo) ///////////////////// dziś - 30 XII 2016 roku potwierdzam nowe wpłaty: Dulska 20 zł Jolantina bazafek 100 zł pani Ania ze Szczekocin 30 zł . Ponieważ Ergo zadłużony od razu wysyłam do Murki całą uzbieraną sumę czyli 150 zł. 0 (Po rozliczeniu zrobionym przez Murkę 15. 12 . 2016 dług Ergo za hotel i leczenie wynosił 429 zł. 235 złoty odejmuje od tej sumy, bo przelewam pieniądze które zostały uzbierane przez darczyńców Suma. w dniu 18.12. Ergo ma dług -194 złotych. Po wysłniu dziś 150 zł dług Ergo to 44 zł /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Podaję rozliczenie: 30 grudnia 2015 roku dług Ergo wynosił 44 zł. zł Podaję dziś 6 stycznia nowe wpłaty: Topi 40 zł deklaracja za styczeń Olena84 20 zł deklaracja za styczeń i luty. Od razu wysyłam Murce wszystko co jest dla Ergo. wraz z nadwyżką. Ergo po zrobieniu przelewu na plusie + 16 zł, choć bardziej teoretycznie, bo ostatnio Murka dużo leków kupowała dla niego :) ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// 30 grudnia 2015 roku dług Ergo wynosił 44 zł. zł Po wpłatach od Topi 40 zł deklaracja za styczeń Olena84 20 zł deklaracja za styczeń i luty nadwyżka wynosiła 16 zł. wysłałam całość Murce wraz z nadwyżką (teoretyczną, bo dług z leki rósł) Nadeszły wpłaty: sleepingbyday 2 x po 10 zł czyli 20 zł. Dulska 20 zł pani Anna ze szczekocin 30 zł Yoana stała za tyczeń 15 zł Ogromnie dziękuję wszystkim darczyńcom. Razem 85 złotych. od jolantiny z bazarku 700 zł poszło od razu na konto Murki Dług jaki pozostał po wpłacie z bazarku jolantiny to 45, 30 przelewam 46 po zaokragleniu. Zostaje 39 złotych (na poczet ślepego pieska, który jest wstawiony do kolejki u Murków jedna z uczestniczek wątku selenga dostała sms od Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Chrońmy Zwierzęta, że pies jest karmiony!! Oto jak był "karmiony" poniżej: AKTUALIZACJA chronologicznie: 27XII po nadaremnym oczekiwaniu najpierw na obiecywaną ewkar interwencję stowarzyszenia Ogród św.Franciszka w Tarnobrzegu, następnie na reakcję fundacji Happy Garden poinformowaną o zagrożeniu zdrowia i życia psa czy rekację Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Chrońmy Zwierzęta, wyruszyłyśmy w długą drogę - agat21 z Warszawy, a ja z Krakowa, a potem już razem z Tarnobrzega do Jamnicy. Podczas długiej drogi wiele razy zadawałyśmy sobie pytanie, dlaczego NIKT Z PRZEDSTAWICIELI TYCH LOKALNYCH ORGANIZACJI NIE ZROBIŁ NIC W SPRAWIE GŁODZONEGO I POZBAWIONEGO SCHRONIENIA PSA!!!, NAWET NIE SPRAWDZIŁ NA MIEJSCU - choć zajęłoby to chwilę - JEGO STANU!!!) MIMO PRÓŚB O PILNĄ POMOC DLA WYCIEŃCZONEGO PSA! Odebrałyśmy;psa interwencyjnie czyli z legitymacją upoważniającą do współdziałania z właściwymi instytucjami państwowymi i samorządowymi w ujawnianiu i ściganiu przestępstw i wykroczeń określonych w ustawie o ochronie zwierząt, no i oczywiście w asyście policji. Nie obyło się bez trudności. Ale udało się! Zagłodzony, zamarzający na śniegu pies Ergo znalazł bezpieczną przystań w hotelu murki. Ma obecnie do dyspozycji ogrzewany boks w budynku, jest już odrobaczony i intensywnie odkarmiany. :) CENA ZA DZIEŃ POBYTU 15 zł   OGROMNE PODZIEKOWANIA DLA agat21 która postanowiła jechać do psa, przejechała 700 kilkaset kilometrów w jeden dzień i była nieoceniona podczas naszej wspólnej interwencji. Wielkie podziękowania dla terra, która nie przeszła obojętnie obok informacji o dramacie psa, jaką zamieściła ewkar pomagająca bezdomnym psom i kotom z okolic. Ewkar wielki szacunek! Ogromna wdzięczność dla Murki, która przyjęła Ergo. Poniżej zdjęcia z hoteliku zadowolonego i w końcu bezpiecznego psa:   :)
-
KARLOS - psi staruszek po 2 operacjach czeka na ratunek! za TM
AgaG replied to Doda_'s topic in Już w nowym domu
Czy Karlos mieszka w domu? czy w kojcu? bo jakoś nie znalazłam jego domowych zdjęć, tylko takie na trawce. Można proić o wstawienie zdjęć z pomieszczenia, gdzie mieszka psiaczek? :) I może od razu zdjecia tych trzech starych piesków, które ostatnio pojechały do hotelu z krakowskiego schroniska. Bardzo jestem ciekawa, jak wygląda ich obecne życie. A może mają swój wątek? :) -
Frigo - psi ideał - zamieszkał w Krakowie, kocha i jest kochany.
AgaG replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
Makila, zupełnie przypadkiem weszłam na watek. :) ale podczytuję inne wątki psiaków, które są u Ciebie. Czy mogłabyś zdradzić, ile liczy stado w mieszkaniu? a ile stado w przyziemiu domu? i zdaje się masz też psy w kojcach? :) bo już się pogubiłam, Zwłaszcza, ze ostatnio pojechały tez do Ciebie trzy psy z krakowskiego schroniska. Tym bardziej więc mnie to interesuje, :) -
Zagłodzony, zmarznięty, ledwo stał na nogach.....
AgaG replied to karusiap's topic in Już w nowym domu
lepsza byłaby taka pianka czy mata jak dla dzieci którą się z kwadratów takich kolorowych układa. ma tę zaletę, ze się nie przesuwa jak koc no i łatwo ją utrzymac w czystości, może takim czymś mu kojec wyłożyć? -
Dziadek Mars chory na Cushinga - odszedł za TM [*]
AgaG replied to yolanovi's topic in Już w nowym domu
Bardzo rozsądne podejście, Zróbcie też koniecznie rtg klatki, psy z koszmarnych warunków mają często w okropnym stanie płuca :( -
Doktor jest mistrzem. Operuje bardzo dużo i bardzo dobrze. :) Pierwszy raz przekonałam się o tym wiele lat temu, gdy wraz z kiwi już nieobecną na dogo, ratowałyśmy staruszka Larsa znalezionego na ulicy, Miał gigantycznego guza. Operacja była długa i bardzo trudna, Doktor Rafał poradził sobie rewelacyjne, pies odżył i na całe szczęście okazało sie, że ma właściciela, niedowidzącego starszego pana, do którego wrócił. To wielka ulga dla mnie taka świadomość, że Homiś jest w bardzo bardzo dobrych rękach. Cieszy mnie, ze doktor pomimo wielu pacjentów zawsze znajduje czas czas na wizytę kontrolne dla Homera. Oby wszyscy weterynarze mieli takie podejście.
-
Tamarko podobno jeszcze bardziej delikatna karma od sensitive to jest hypoalergenic royala. Może to by pomogło? a w najgorszym razie może trzeba steryd podawać. Moja Majunia ma przepisany calcort, to najbardziej nieszkodliwy steryd, dzięki niemu problemy ze skórą Majuni są teraz minimalne,