-
Posts
1112 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cavisia
-
[quote name='XWegaX'] Jeszcze raz powtarzam, że [B]zwierzę nie jest rzeczą ani niczyją "własnością",[/B] a z epoki PRLu pamiętam niewiele, gdyż miałam 4 lata jak dobiegła końca, więc znajomość rozwiązań prawnych tamtej epoki jest mi zupełnie obca. Czym jest demokracja ja- osoba zorientowana proeuropejsko i manifowa feministka- doskonale wiem i wcale nie jestem za jej ograniczaniem. Tyle. [B]sterylizacja ma mnóstwo pozytywnych skutków zdrowotnych, nie nazwałabym jej zbędną operacją,[/B] a kolegę Jarka proszę o bardziej cywilizowane odnoszenie się do innych, gdyż to nie jest pierwszy raz, kiedy niemile się jego ataki na innych czyta.[/quote] Może i niewiele pamiętasz, ale za to chcesz stosować dokładnie takie same metody. Poza tym jeśli chcesz "tworzyć prawo" to wypadałoby by co nieco o nim wiedzieć. Dlatego jestem za tworzeniem prawa przez prawników. Wyłącznie. Twoje poglądy jakoś nie współgrają z tym, co tu piszesz. Chcesz ograniczyć demokrację, i na szczęście nie ma żasnych szans, żeby ci się to udało :evil_lol: Sterylizacja ma plusy, ale ma też niezaprzeczalne minusy. Minusy, które pomimo propagowania demokracji - zawzięcie pomijasz. I jeszcze Jarek też jest zły? Bo też ma inne zdanie?
-
"propagatorkę znęcania" ? Cóż , chyba ty bardziej propagujesz takie zachowania skoro namawiasz do wykonania operacji, która jest zupełnie zbędna. Jarku - wiesz, ja się cieszę, bo wiem, że te ichnie pomysły nigdzie nie przejdą, dlatego też z lekko uniesionym kącikiem ust to czytam. Niektórzy pozostają jeszcze w minionej epoce - zakazać, nakazać, wlepić karę. Nie pojmują prawa do decydowania o sobie, o swojej własności. Ale na takie zmiany przyjdzie nam jeszcze czekać....
-
[quote name='XWegaX']Zgadzamy :) I jako przyszła nauczycielka dodajemy obowiązkową edukację na temat sterylki i właściwej opieki nad psem/ kotem w szkołach :) i wezmę się za tłumaczenie tego angielskiego tekstu :)[/quote] Uff to jako przyszła nauczycielka musisz się jeszcze dużo, dużo uczyć - komunikacji z ludźmi :cool3: Ja też ludziom tłumaczę, że sterylka - owszem - ale tylko jeśli są do tego medyczne wskazania. Nie można traktować tego jako "antykoncepcji". I póki co dużo ludzi odwiodłam od tego zabiegu.
-
[quote name='ARKA']Wiesz co? I kolejny raz, jestes poprostu bezczelna![/quote] Wyszło szydło z worka.:shake: :shake: :shake: I kto tu nie umie prowadzić dyskusji :shake:
-
[quote name='ARKA']Wiesz co? proponuje abys zadzwonila do hurtowni gdzie sprzedaja materialy i sie dowiedziala. Owszem, nici sa drogie ale chyba sama rozumiesz ze IM MNIEJSZE CIECIE, tym mniej nici. Pola oprecyjne, to naprawde grosze. Jesli wetka robi to w ekstremalnych warunkach-bo tam sa ekstremalne warunki i suki zyja, ba, wiekszosc suk byla zaciazona!! czyli zabieg zdecydowanie trudniejszy to nic innego to nie oznaczy, tylko tyle,ze kastracja jest PROSTYM zabiegiem. Wiecej, tam nie ma KTO zajmowac sie sukami po zabiegu. Jak suka wyjdzie z narkozy, na drugi dzien, juz jest ze STADEM 100psow!! zadnego wyjmowania szwow, nic!! Tą moja obecna wlasnie sunie, ponad 9 latke, ta wetka sterylizowala:lol: Wiecej, w tym roku do akcji przylaczyl sie wet z Zgierza, ktory robil zabiegi suk a 90zl!! wlasnie metoda tzw. haka. Myslisz, ze dokladal? Nie, on uczciwie przylaczyl sie do akcji -powiedzial, ze robic bedzie poprostu po kosztach!!. A tak nie jest? Jest! Suka nie kastrowana czy pies to niestety ale samiec czy samica gotowe do rozrodu. Wiecej, sa zagrozeniem dla otoczenia. Suki w cieczkach przyciagaja zapachem psy, zostawiaj slady. Psy, urywaja sie(suki tez) i leca na oslep-zadne szkolenia nie pomoga. Wpadaja pod samochody, sa ranne, czy tez nawet zabite. Samce sa podraznione, bardziej nerwowe( zapach suk w cieczkach), moga byc zagrozeniem bezposrednim dla ludzi. Samice, w czasie cieczki robia mniej siu ale czesciej ....brudne ulice, samce te miejsca tez oznaczaja......brud, poprostu wiekszy, brud.[/quote] :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Szoku można doznać czytając twoje posty - straszny fanatyzm przebija z twoich postów. Oczywiście to co opisujesz się zdarza, ale nie przesadzajmy ze skalą tego zjawiska (ile 0,5 %?) Miałam suki (i mam) i jakoś nie zauważyłam u nich szalonego pędu w czasie cieczki, mam psy po sąsiedzku i też u nich nie wdzę objawów histerii. Oj chyba cię emocje i wyobraźnia ponoszą....
-
Ja nie bredzę (raczej wam się to zdarza ). Zadzwoń do hurtowni i spytaj ile kosztują nici chirurgiczne. A tak przy okazji - chodźcie tam, gdzie koszt zabiegu to 50 zł - gratuluję wyboru lekarza weterynarii, ale ja raczej korzystać nie będę. Zbytnio cenię swoje zwierzęta. Dla mnie OT.
-
Arko, a czy wiesz ile kosztują nici chirurgiczne? Wiesz ile kosztuje bezpieczna narkoza? Czy ten twój weterynarz używa pól jałowych? Bo ja byłam zaszokowana, jak się dowiedziałam. A gdzie jeszcze zapłata dla asystenta.To wszystko robi mój weterynarz i ja wiem, że porządnie wykonany zabieg kosztuje (niezależnie jaki) . A na dodatek ze względu na ilość psiaków mam zniżki :). Wszystko można wykonać tanio, psa , kota również można tanio kupić, ale zdaje się, że temu jesteście zdecydowanie przeciwni. Jeszcze od mojego weta wiem, że konkurencja używa taniutkich nici i przestarzałych leków i jeszcze na tym zarabia. Dlatego mój wet powiedział, że nie będzie do tego dopłacał. Nie rozumiem poza tym czemu nie sterylizując swoich suk, mam być potencjalnym rozmnażaczem? Ciekawe co na wasze teorie mówią hodowcy, którzy mają wiele psów i suk? Pytaliście ich? Rozmawiał ktoś z Beatą Radomską lub P. Supronowicz?
-
[quote name='puli']Cavisia,nie wyręczaj się nami.Poszukaj sobie o sterylizacjach.Jest sporo na stronach słowackich,czeskich,wegierskich,niemieckich itd itp.Nudzi ci się to sobie poczytaj,albo pisz listy do urzedników.[/quote] :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Wiedziałam, że taka będzie odpowiedź.
-
[quote name='IraKa']PSY szczenięta DIAMENT Królewski Przywilej młodzież CARHAM VARIETY SHOW FAEDON CAROLI REGIS JEGOMOŚĆ Sylena FCI MIANOS KSIĄŻE Randia Polonia otwarta MICHAEL Dobry Rok SUKI młodzież Ex Officio BASTET BLANCA SANTANA GWELLIAN LORI Rajska Zagroda SWEET CHERRY Armida pośrednia BRISEONE QIRI Biely demon DOLCE VITA Deep Frest otwarta AMELIA Anuks BELINDA Charmander NABLA Klan Kamironu SEFFE TRIES Biely demon championów ULANA TWAI z Cisarskeho Mlyna[/quote] Bardzo dziękuję :):multi:
-
A ja jeszcze prosiłabym o stawkę cavalierków - międzynarodówkę tylko.
-
Czy można prosić o te opracowania fachowców? Bo lekarze weterynarii swoje poglądy przedstawiają w formie prac naukowych - proszę o dane. Przekonujcie do sterylki - zobaczymy co będzie za parę lat. Mam nadzieję, że ci ludzie, którzy przeprowadzą tą operację nie będą was wyklinać.... Nie , ja nie chcę być tylko na "nie", ale wy operujecie sloganami, hasłami, nie zawierającymi treści. Zmiany w polskim prawie nie wydają się specjalnie koniecznie. Trzeba zacząć od działania na tym co jest. To tak jak z karą śmierci - niektórym się wydaje, że wprowadzenie kary śmierci zmniejszy przestępczość - nic bardziej mylnego. Wystarczy tylko skutecznie egzekwować to co jest. Bez tego i kara śmierci nie pomoże. Tak samo jest z psami. A to co ja robię dla psów - jest tym co mogę zrobić. Ale nie chwalę się tym na wszystkie strony, a zapewniam, że działając spokojnie i niekłótliwie można zdziałać bardzo dużo.
-
[quote name='puli'][B]Cavisia, odpowiesz nam na pytanie,co zrobiłaś/robisz dla piesków hodowlanych czy to tajemnica?[/B][/quote] Nie rozumiem pytania? Chodzi ci o poszukiwania domu dla psów , które hodowca ZK chciał uśpić, bo skończyły 8 lat?
-
"oczywiście jestem za tym, aby taki podatek wyniósł miesięcznie kwotę przekraczającą koszt sterylki, aby naprawdę działał :smile: " :lol: :lol: :lol: dobry kawał - nie sądzę, aby wprowadzano u nas takie podatki :) Wiesz, ile psów dopiero wtedy wylądowałoby w schroniskach? Ależ z ciebie miłośniczka zwierząt, nie ma co mówić:shake: . Szkoda, że nie potraficie podać argumentów - wasza akcja jest z góry skazana na niepowodzenie, ale działajcie , działajcie :lol: będzie przynajmniej zabawnie. "Niemcy nie akceptują usypiania psów, z wyjątkiem osobników chorych i cierpiących. Nie wmawiaj germaniście, że znasz Niemcy lepiej od niego ;-) " ha ha ha, chyba samą siebie chcesz tym przekonać. Lepiej się dokształć, to pogadamy. "Piszesz, jakby zwierzę było dla Ciebie rzeczą :shake: To ŻYWE ISTOTY, które cierpią, bo jest ich za dużo! Przejrzyj na oczy! :angryy: a politykiem jeszcze nie jestem, noszę się z zamiarem kandydowania do Sejmu, ale za młoda jestem na razie ;-) Poza tym chyba niewiele osób by na mnie zagłosowało " Dla ciebie jest rzeczą - nie zastanawiasz się do czego ludzi namawiasz. Nie wiesz nic na temat, nie masz przed nosem badań, artykułów naukowych, a wypowiadasz się na temat. Mówisz sloganami- że sterylka to lepiej itp. A na czym opierasz swoją wiedzę. Jak chcecie pomóc zwierzętom - to macie przepisy, które wam to umożliwiają. Zamiast siedzieć przy internecie - jechać na wieś i uświadamiać miejscowych chłopów. Wzywać policję i TOZ jak zobaczycie krzywdzonego psa, a nie truć, jak to się troszczycie o biedne pieski. Wam się wydaje, że coś robicie.....
-
Medale dają niezależnie od podpadnięcia komuś czy nie:cool3: Tu chodzi o psa :). Akcja prosterylizacyjna przynosi "bardzo duże efekty" . Moja wetka , bardzo zapalona do tego, powiedziała, że w akcji uczestniczyła ostatni raz - powód - chcąc zrobić zabieg porządnie nie zrobi go w tej cenie, jaką podajecie. Z tego co wiem też to małopolska się wyłamała ;) Zresztą ludzie szybko zobaczą, że te zabiegi dają iluzoryczne plusy - ale na to trzeba czasu. Podajesz jako przykład Niemcy i Anglię - z całym szacunkiem do tych krajów - to rzeczywiście mają tam super pomysł na bezdomność- usypianie - genialny i prosty. Z tego co wiem również, to np. w Anglii bez problemów działają "puppy farms". I dalej jako przykład? Pytasz - co z rozmnażaniem? A co ma być? Czyżby kolejny atak na prawo własności? Chociaż przy obecnych pomysłach naszych polityków, wiele mnie już nie zdziwi. Acha i zdecydowanie nie chcę sterylizować swoich zwierząt i nie będę. Tak naprawdę nigdzie nie ma żadnych badań naukowych dot. wpływu sterylizacji na psa. Bardzo mało jest psów, które są w wieku senioralnych ,a były wysterylizowane jako młode psy - więc gdzie tu może być mowa o rzetelnej informacji? A potem taki właściciel (którego namówiono do operacji) gdzie ma szukać ludzi , którzy podali mu nierzetelne dane? Ktoś weźmie za to odpowiedzialność?
-
Owszem -ale mają zastosowanie przepisy o działalności gospodarczej - radzę poczytać :). Sorry, ale chcesz wmówić, że chcesz zapobiec "bieganiu bezpańskich psów"? - to wina nieodpowiedzialnych właścicieli, a na to pomoże chipowanie. O ile oczywiście ludzie nie zaczną sobie radzić (vide cała masa psów znajdowanych w lasach z obciętym uchem, ale oczywiście rodowodowych nikt nie porzuca:roll: Krowa nie może trafić do skupu, ale na własne potrzeby do rzeźni to i owszem ;). I jeszcze jedno - wysoka cena za psa nie zagwarantuje mu szczęśliwego życia. W mojej rasie (cavaliery) jest dużo hodowli - kenneli, cała masa psów jest przerzucana z hodowli do hodowli. Nie mówiąc o tym, że psy w wieku nieprodukcyjnym tajemniczo znikają..... Radzę zacząć od egzekwowania tych przepisów, które istnieją. I jako tacy - to np. członkowie związku kynologicznego powinni świecić przykładem. A jak jest? Chyba nie trzeba tu tlumaczyć.
-
Dziękuję za cavalierki :multi: A jakby ktoś miał Cacibówkę, to jeszcze proszę :)
-
Bardzo proszę o stawkę cavalierków :) Z góry dziękuję.
-
Tak odnosząc się do adwersarzy (lekceważąco) wiele nie zdziałacie. Zaczynając działać w jakimkolwiek kierunku trzeba robić to dyplomatycznie, trzeba umieć dochodzić do kompromisów, i nigdy nie wolno traktować innych (którzy mają odmienne zdanie) jak idiotów. Dlatego te akcje przynoszą marny skutek. Czemu wasze propozycje przypominają mi czasy stalinowskie? Otóż na podstawie istniejącego stanu prawnego można pobierać podatki za hodowanie psów - ale HODOWANIE (proszę zerknąć do ustawy o działalności gosp. - jak jest tam rozumiane pojęcie działalności gosp.). Kolejna sprawa - ja jestem zdecydowanie przeciwna sterylizacji, wszystkiego jak leci. Sama mam suki, które nigdy przypadkowo nie miały szczeniąt. I nie mam najmniejszego zamiaru ich sterylizować - widziałam zbyt dużo psów u których zmieniło się zachowanie po tym zabiegu. Ale to moje zdanie - i tak jak WY , mam prawo je mieć. I nie życzę sobie być z tego powodu tutaj wyzywana i wyszydzana. Jeśli to jeszcze raz będzie miało miejsce poinformuję administratora strony. Kolejna sprawa - sterylizacja (nawet przymusowa) niewiele zmieni. Zakaz rozmnażania bez rodowodu również. Zaczną pojawiać się (jak grzyby po deszczu) różnego rodzaju związki, organizacje, stowarzyszenia, które będą zrzeszały hodujących psy - wprowadzi to biurokatyzm, ale w żaden sposób nie zmieni bytu zwierząt. Ja byłabym za rozpoczęciem działania od małych kroczków - pisać do urzędów, ministra i gdzie się da, że warto wprowadzić obowiązek identyfikacji zwierząt. Wtedy nie byłoby tylu zgubionych psów, a także byłoby prościej szukać właścicieli psów porzuconych. Acha - chcecie wprowadzić obowiązki dot. rozmnażania psów, ale nie wiem czy wiecie, że nie ma uregulowań dot. rozmnażania bydła, koni i innych zwierząt hodowlanych (paszporty i klipsy dot. tylko zwierząt na które rolnicy pobierają dopłaty - do reszty nikt się nie miesza).
-
Sorry, ale to co tu opisujecie to trąci okresem stalinizmu. Na wszystko papierki, za wszystko "co nie tak" kary. Dobrze, że wasze pomysły w życie nigdy nie wejdą ;)
-
A co z ludźmi, którzy są nieprzekonani do sterylizacji (ja się do takich zaliczam)? To mi przypomina Chiny - nakaz sterylizacji tam jest i owszem ;). Z tym całym zjawiskiem nierodowodowych trzeba walczyć, ale nie zwalczając na siłę i naskakując na innych, ale pokazując, że te rodowodowe rzeczywiście są lepsze. A nie "lepsze" bo "lepsze". I forsujcie pomysły racjonalne (np. obowiązek chipowania), a nie twórzcie utopii.
-
Kochani, zastanówcie się co wymyślacie . Pierwszą zasadą, przy tworzeniu prawa jest to aby nie bylo ono kazuistyczne - tzn. nie tworzy się przepisów, aby osiągnąć jeden konkretny cel. Pomysły typu "nie przewozić więcej niż 2 zwierzęta" , "karać namawianie do rozmnażania zwierząt nierodowodowych " to istna paranoja. A gdzie wolność słowa? Co byś pomyślała, jakby ktoś tobie zabronił głoszenia swoich poglądów? Ja w tym sporze nie popieram nikogo, ale uważam, że każdy ma prawo swobodnego wyrażania myśli. Używajmy siły argumentu , a nie argumentu siły!
-
Szczerze mówiąc na własnym psie nie ryzykowałabym braku corocznych szczepień. To w końcu nie dużo w skali roku, a daje napewno większą pewność.
-
Elitesse, ja na allegro zaglądam może raz na miesiąc - nie pasjonuje mnie przeglądanie psich ogłoszeń :roll: . Z tego co wiem to tam można kupić każdego psa - rodowodowego i bez rodowodu. Ale jeśli uważacie, że rodowodowe są gorsze i mogą być tam wystawiane:cool3: :shake: . Allegro jest firmą, nie instytucją i napewno zarabia na tych ogłoszeniach, więc będę zdziwiona jak zgodzą udostępniać swój serwer do reklamy szczeniąt ZK :). Żeby nie było wątpliwości - sama mam rodowodowego psiaka, ale nie przeżywam tego tak strasznie.....
-
Elitesse - ja nie miałam problemu ze sprzedażą szczeniąt i raczej mieć go nie będę. Co do drugiej sprawy - to jestem ciekawa na jakiej podstawie byłyby weryfikowane hodowle, ogłoszenia itp. A co z ogłoszeniami zagranicznymi? Co z innymi zwierzętami? Ja jestem przeciwna sprzedaży zwierząt w formie aukcji - i tyle. I nie wiem czemu według was rodowód Pkrp nic nie daje? Dziwne dla mnie, bo podstawą waszej akcji jest że pies rasowy ma mieć rodowód , czyż nie? A jak będziecie uświadamiać chętnych do kupna kotów? Normalnie , dla mnie to jest nieco chore. Ale myślę, ze allegro.pl nic z tym nie zrobi.
-
Spróbuj odrobaczyć Drontalem - to bardzo dobry środek i skuteczniejszy od Pratelu.